Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Manduca - jaka pozycja dziecka?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie Manduca - jaka pozycja dziecka?

    Dzieć juz chodzący i coraz trudniej go namówić na chustę, przesiadamy sie wiec na nosidła. Na razie testujemy Manduce i pierwsze wrażenia sa super. Mam jednak pytanie: podczas krótszych noszeń w domu (na spacer jeszcze w nosidle nie wychodziliśmy) młody niezbyt dobrze czuje sie z rozpiętym panelem i schowanymi rączkami. Najwygodniej mu ze spiętym panelem i łapkami na zewnątrz. Spięty panel sięga mu dość wysoko, bo podchodzi pod pachy. Czuję, ze siedzi dość stabilnie, ale zostaje mu pewna autonomia ruchu (żeby np. coś złapać w rączkę). Zastanawiam się jednak, czy taka pozycja z rączkami na zewnątrz (nawet u chodzącego dziecka) nie jest szkodliwa?




    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #2
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Ja za bardzo nie w temacie Twoja Manduca? Ja swoją kupiłam na bazarku, pewnie dojdzie w przyszłym tygodniu. Zamówiłam, bo moja mała w tuli się topi, obciera buzią o panel (wiem, że jeszcze nie siada tylko posadzona siedzi, więc jest za mała, ale przymierzyłam i nie ma szans by urosła tyle centymetrów do lata, stąd manduca). Jak to rozmiarowo wypada? Moja nosi ubranka na 74 i stresuję się, że w manduce będzie to samo co prawda zamierzam czekać, ale myślę, że z jej tempem ubranka rozmiar max 80 będzie miała latem...

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    mi się zdaje , że u chodzącego dziecka panel pod paszki jest ok, przynajmniej kiedy nie śpi.
    a może na zewnątrz nie będzie takiego buntu z panelem naciągniętym, bo więcej wrażeń i atrakcji...
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  4. #4
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    kasia, żaden ze mnie znawca, ale radziłabym ci poczekać z nosidłem na samodzielne siedzenie, nie na rozmiar 80
    tula ma dość wysoki panel - 39 cm. w manducy masz możliwość regulacji: spięty panel 33 cm, rozpięty 41 cm.

    panthera, mam właśnie nadzieję, że na zewnątrz będzie tyle interesujących bodźców, że da sobie rączki schować. na spacerach w chuście tak właśnie się zachowywał.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    kustafa czekam jak mała zacznie siedzieć, ale podejrzewam, że rozmiar będzie miała wtedy 80, bo teraz ma 74 a już się rwie do siedzenia, prawie jej wychodzi samodzielne siadanie. Dzięki za info dot rozmiaru panela.

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    kasia, gdybyś była zainteresowana porównaniem innych wymiarów tuli i manducy (czy innych ergo), to polecam ten wątek. dla mnie był nieoceniony przy wyborze nosidła a z manducy na pewno będziesz zadowolona
    http://www.chusty.info/forum/showthr...użytkowników



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie

    jak czytam Wasze wpisy, to się zastanawiam, jak właściwie powinno się nosić maluszka w Manduce. Zaczynam swoją przygodę z nosidełkami i brak mi doświadczenia. Moja córeczka ma obecnie skończone 7 miesięcy, rozmiar 68 i jeszcze nie siedzie ani nie siada czy zatem mogę ją już nosić w Manduce? jeśli tak, to czy we wkładce dla niemowlaków czy już normalnie? czy jednak mam poczekać i nie nosić jeszcze, dopóki nie będzie siedzieć. Ponadto dokąd powinien sięgać dziecku panel złożony, zakrywać małej główkę czy do wysokości pach?
    Posiadacie może instrukcję do MANDUCKI w języku polskim, bo mam jedynie w j. niemieckim. Będę zobowiązana za pomoc i podpowiedź, pamiętajcie, że jestem amatorem w temacie i dopiero zaczynam swoją przygodę z ergo i Manduczką.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie

    piękne dzięki Espejo

  10. #10
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie

    [QUOTE=AMELIA;2799204Moja córeczka ma obecnie skończone 7 miesięcy, rozmiar 68 i jeszcze nie siedzie ani nie siada czy zatem mogę ją już nosić w Manduce? [/QUOTE]
    nie
    Nosidła dla dzieciaków samodzielnie siedzących/siadających.

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dośka Zobacz posta
    nie
    Nosidła dla dzieciaków samodzielnie siedzących/siadających.
    też tak myślałam, jednak są teraz nosidła, które wcześniej się też nadają. W temacie nosideł rynek się znienia i to bardzo. Wkładka w manducy oczywiście odpada, ale można spiąć paskiem "Size-it" i robi się zupełnie inna pozycja dziecka http://www.manduca.de/de.deine-acces...a-size-it.html
    zamiast paska oczywiście można związać nawet zwykłą sznurówką

    Przy dziecku starszym rączki na zewnątrz nie są niczym złym, wręcz normalnym W momencie, gdy dziecko śpi powinny być schowane i zmniejszone luzy, jakie występują przy rączkach na wierzchu
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  12. #12
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,590

    Domyślnie

    Konia z rzędem temu, kto mi powie, jak schować dziecku ręce do środka, kiedy usnęło mając je na zewnątrz
    Moja ostatnio usnęła z jedną na zewnątrz, z drugą w środku, ale cóż ja biedna miałam zrobić?
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Konia z rzędem temu, kto mi powie, jak schować dziecku ręce do środka, kiedy usnęło mając je na zewnątrz
    Moja ostatnio usnęła z jedną na zewnątrz, z drugą w środku, ale cóż ja biedna miałam zrobić?
    poprosić kogoś jedyna opcja

    Wiadomo, że dziecko się nie zepsuje od razu, jak będzie spało nawet uwieszone, to, co jest zalecane, to optimum. Od tego też są odstępstwa. W tym momencie i tak ważniejsza jest główka, a tą da się ustabilizować choćby apaszką (oczywiście głowa od razu też nie odpadnie )
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie

    jednym słowem, mam poczekać z podróżowaniem z małą do momentu, kiedy usiądzie albo zacznie siadac posadzona a już myślałam, że wybierzemy się na pierwszy spacerek choćby jutro, sama już jestem ciekawa i mnie nosi choć rzecz jasna wiem, że mam poczekać ze względu na zdrowie dziecka. Swoją drogą to dziwne, skoro producent Manduca pisze, że nosidełko jest przeznaczone dla dzieci od 3,5kg czyli noworodków, to dlaczego nie mozna używać nosidełka w późniejszym okresie rozwoju, kiedy dziecko jeszcze nie siedzi, taka sprzeczność...

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMELIA Zobacz posta
    jednym słowem, mam poczekać z podróżowaniem z małą do momentu, kiedy usiądzie albo zacznie siadac posadzona a już myślałam, że wybierzemy się na pierwszy spacerek choćby jutro, sama już jestem ciekawa i mnie nosi choć rzecz jasna wiem, że mam poczekać ze względu na zdrowie dziecka. Swoją drogą to dziwne, skoro producent Manduca pisze, że nosidełko jest przeznaczone dla dzieci od 3,5kg czyli noworodków, to dlaczego nie mozna używać nosidełka w późniejszym okresie rozwoju, kiedy dziecko jeszcze nie siedzi, taka sprzeczność...
    jeśli nie masz chusty pod ręką, nie rezygnuj zupełnie z noszenia, weź apaszkę i zrób z niej zmniejszenie panela tak, jak na filmiku
    https://www.youtube.com/watch?v=ML0J_juJP4U


    manduca zrobiła wkładkę dla noworodków, ale nie jest funkcjonalna, dziecko ma nogi schowane, przez co wisi, a i nóżki wpadają między pas biodrowy a rodzica. Zwężając panel zmienia się konstrukcja nosidła, a wraz z nim pozycja malucha
    Ostatnio edytowane przez kachasek ; 14-04-2014 o 00:53 Powód: lepszy filmik :)
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  16. #16
    Chustonówka Awatar wander
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    jeśli nie masz chusty pod ręką, nie rezygnuj zupełnie z noszenia, weź apaszkę i zrób z niej zmniejszenie panela tak, jak na filmiku
    https://www.youtube.com/watch?v=ML0J_juJP4U


    manduca zrobiła wkładkę dla noworodków, ale nie jest funkcjonalna, dziecko ma nogi schowane, przez co wisi, a i nóżki wpadają między pas biodrowy a rodzica. Zwężając panel zmienia się konstrukcja nosidła, a wraz z nim pozycja malucha
    Czy mogę to samo z Tulą zrobic?

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wander Zobacz posta
    Czy mogę to samo z Tulą zrobic?
    możesz w zasadzie z każdym nosidłem, w przypadku tuli nie wiem, czy nie trzeba by było ratować się kapturkiem w celu przedłużenia panela, żeby główka była dobrze podtrzymana. Jutro mogę sprawdzić

    wiadomo, że nie jest to tak idealne jak chusta, ale lepsze to niż nic
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  18. #18
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Moim zdaniem samo zwężenie panela nie załatwia sprawy, bo nadal nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Producenci piszą różne rzeczy bo ich interesem jest sprzedaż produktu a nie dobrostan dziecka. Rączki dziecku śpiącego w manduce chowamy rozpinajac szelke, pochylamy się do przodu, rozpinamy szelke, nakładamy na rączkę i mamy ręce schowane. Przy dobrej ruchomości stawów to i panel da się odpiac

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    Moim zdaniem samo zwężenie panela nie załatwia sprawy, bo nadal nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Producenci piszą różne rzeczy bo ich interesem jest sprzedaż produktu a nie dobrostan dziecka. Rączki dziecku śpiącego w manduce chowamy rozpinajac szelke, pochylamy się do przodu, rozpinamy szelke, nakładamy na rączkę i mamy ręce schowane. Przy dobrej ruchomości stawów to i panel da się odpiac
    oczywiście, że nie załatwi zupełnie sprawy, ale jest to lepszym rozwiązaniem, niż nienoszenie wcale, w wisiadle lub ze zbyt dużym odwiedzeniem nóżek, jest to wyjście awaryjne w przypadku posiadania już manduc'i, braku środków na cokolwiek innego, żeby nosidła od razu nie demonizować
    w innym wątku (tutaj) wrzuciłam dla porównania tulę w ten sposób zmniejszoną, wady widać gołym okiem, jednak odnoszę się cały czas do tego, że jest to "awaryjne" rozwiązanie
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie

    dziewczyny, chce zamieścic fotki i zapytać Was o prawidłowe ułożenie dziecka w nosidełku, ale nie mogę załączyć zdjęć czy jest jakiś limit w wielkości zdjęcia? próbuje i za każdym razem mi nie wgrywa zdjęć a zmniejszyłam juz ich rozmiar, będe wdzięczna za pomoc techniczną

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •