Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czy w tym Tuli jest dobrze?

  1. #1
    Chustonówka Awatar wander
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    18

    Domyślnie Czy w tym Tuli jest dobrze?

    Czy kręgosłup jest dobrze i czy kolanka są ok? Bo ciągle trawie czy aby mała jest nie za mała mimo że ma swoje 7 kg ?
    Czy mogę tak nosić na krótkie wyjścia - sklep, auto itp czy poczekać jeszcze z nosidłem?




  2. #2
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,605

    Domyślnie

    A siedzi samodzielnie?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  3. #3
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Dziecko powinno siedzie samodzielnie nim wsadzisz je do nosidła, ponieważ nigdy w nosidle nie uzyskasz takiego zaokrąglenia plecków jak w chuście. Może na krótkie wyjścia spróbuj z kółkową...? Szybko się wiąże, łatwo wyciąga dziecko


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  4. #4
    Chustomanka Awatar danae
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,140

    Domyślnie

    ja niefachowa, ale chyba warto byłoby jeszcze zaczekać...

    zwróć uwagę na to, że panel jest jeszcze za szeroki. powinien sięgać od kolana do kolana, a u Was jedno kolano jest przykryte panelem, przez co nóżka unosi się wyżej, ogólnie łydki rozchylają się na zewnątrz i poza tym wymusza to asymetryczną pozycję dziecka (zwróć uwagę, że lewa strona jest wyżej)

    ja bym poczekała, niech sobie najpierw usiądzie (samodzielnie!), nóżki się jej do tego czasu odpowiednio wydłużą i jeszcze się nacieszycie noszeniem w tuli tak ogólnie świetny wzór - też mam taki
    Tutek 30 XII 2012 i Zoja 13 ​II 2015

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Jest za szeroko, co powoduje m.in. wyprost kręgosłupa widziany na zdjęciu. Możesz spróbować związać na dole panel sznurkiem, cienką apaszkątak, żeby uzyskać odpowiednią szerokość panela. Automatycznie powinna pupa głębiej wpaść, kolanka się podniosą i kręgosłup się zaokrągli. Podociągaj też równo pasy naramienne. Zobacz, czy pozycja się poprawi. Na krótkie wypady wtedy powinno być ok, na dłuższe mimo wszystko z tulą bym zaczekała. Panel w tuli jest mimo wszystko nie regulowany i nie dopasujesz go idealnie do malucha.

    Edit: w wątku o manduce juz w sumie ci odpisalam odnośnie długości panela, czy za bardzo się nie skróci, bo jednak Tula ma krótki panel. Ale kapturkiem można go przedłużyć. Jutro sprawdzę dokladniej
    Ostatnio edytowane przez kachasek ; 14-04-2014 o 01:22
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    przepraszam, że post pod postem, ale nie chcę kolejny raz edytować
    lalka jest mała, 3,5 kg, więc kruszynka
    sprawa zmniejszenia panela w tuli wygląda następująco, panel troszkę się skrócił, co w przypadku tego maleństwa wiele nie zmieniło, w przypadku większego dziecka zmieni na pewno, więc być może kapturek będzie konieczny. Manduca (inny wątek) ma trochę inną konstrukcję, tutaj niestety nie unikniemy odstającego panela, główka nie jest dobrze podtrzymana, nie ma właściwie, żadnego wsparcia. Po pochyleniu do przodu dziecko "odpada" od noszącego. Tak więc o ile nóżki i pupa mają lepsze ułożenie, główka już nie. W przypadku dziecka trzymającego samodzielnie główkę w czasie aktywności i na chwilę można by było to obejść, jednak jak dla mnie to jest wadą tuli

    kilka fot
    przed związaniem


    nóżki po związaniu panela



    i główka

    w pozycji pochylonej zarównoy przed i po wygląda to tak samo
    Ostatnio edytowane przez kachasek ; 14-04-2014 o 10:06
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  7. #7
    Chustonówka Awatar wander
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kachasek Zobacz posta
    przepraszam, że post pod postem, ale nie chcę kolejny raz edytować
    lalka jest mała, 3,5 kg, więc kruszynka
    sprawa zmniejszenia panela w tuli wygląda następująco, panel troszkę się skrócił, co w przypadku tego maleństwa wiele nie zmieniło, w przypadku większego dziecka zmieni na pewno, więc być może kapturek będzie konieczny. Manduca (inny wątek) ma trochę inną konstrukcję, tutaj niestety nie unikniemy odstającego panela, główka nie jest dobrze podtrzymana, nie ma właściwie, żadnego wsparcia. Po pochyleniu do przodu dziecko "odpada" od noszącego. Tak więc o ile nóżki i pupa mają lepsze ułożenie, główka już nie. W przypadku dziecka trzymającego samodzielnie główkę w czasie aktywności i na chwilę można by było to obejść, jednak jak dla mnie to jest wadą tuli

    kilka fot
    przed związaniem


    nóżki po związaniu panela



    i główka

    w pozycji pochylonej zarównoy przed i po wygląda to tak samo
    Dzieki za info, bardziej wiem na co zwrocic uwage. Wiec jak juz bedzie konieczne tuli to podwiaze. U nas mala kreci glowka gdzie sie da bo chce wszystko widziec, wiec czy jej niepodtrzymanie to w tym przypadku duzy minus?

    nabylam kolkowa ma czas czekania az tuli bedzie lepiej lezec.
    a tkanej sie ucze

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •