Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Tkana czy elastyczna ?

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie Tkana czy elastyczna ?

    Cześć chustowiczki!

    W maju przyjdzie na świat moje dziecko i chciałabym dobrać jakąś chustę. Podoba mi się Lenny Lamb i byłam już dwa razy zdecydowana kupić, ale jakoś tak wyszło że nadal nie wiem jaką. Zastanawiam się nad chustą elastyczną (bo niby jest najlepsza dla maluchów, chociaż z drugiej strony gdzie indziej widziałam że niekoniecznie...) a tkaną (tutaj bardziej przemawia fakt że będzie to zakup na dłużej). Nie znam się kompletnie na dzieciach, to moje pierwsze i może tutaj by przemawiał argument nad chustą elastyczną, jako że chyba łatwiej ją zawiązać.

    Jeszcze biorę pod uwagę że zaraz lato, i nie chcę kompletnie się zapocić (tutaj chyba wygrywa tkana chusta). Pomóżcie jakoś rozwiązać problem, biorąc pod uwagę mój przypadek . Dzięki!.

    Pozdrawiam,

    Mikalina

    PS. Zauważyłam właśnie na stronie chusty żakardowe. Czym różnią się od tkanych i czy nadadzą się dla noworodka ? Są takie piękne .
    Ostatnio edytowane przez Mikalina ; 11-04-2014 o 10:59

  2. #2
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    tkana ..tylko nie jestem przekonana czy akurat LL dla noworodka.. imo - nie.
    dużo jest wątków na ten temat, poszukaj
    08.2011 04.2014

  3. #3
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    mówią że tkana, choć ja wolałam elastyk, ale tylko na samiuski początek i szybko przeszłam na tkaną
    Mama Kubusia i Basi

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,845

    Domyślnie

    Tkana. Elastyki nie są tak uniwersalne i lepiej jednak tkaną otulić maleństwo. A żakard to chusta tkana, ale w inny sposób niż skośnokrzyżowa.
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Elastyk na pierwsze tygodnie a potem tkana może mozesz od kogos pozyczyc zeby kasy za duzo nie wydawać?


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Żakardowe są inaczej tkane i droższe
    To, czy chusta nada się dla noworodka zależy głównie od składu i stopnia złamania im bardziej miękka, tym lepiej. Na lato dobry jest len, bambus, jedwab. A jeśli chodzi o miękkość to merynosy są milusie. No i lepiej kupić używaną, złamaną. Poszukaj, na forum jest pełno wątków na ten temat no i jest bazarek a elastyczną miałam w rękach raz, więc się nie wypowiem, my z mężem od razu wiązaliśmy tkaną.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o to że jest dużo wątków to już dużo czytałam i jakoś nie czuję się żebym więcej na ten temat wiedziała . A czy jest różnica czy kupię sobie taką żakardową czy tkaną ? Nie wiem na czym polega różnica w tkaniu, tzn. jak to ma się potem do noszenia.

  8. #8
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    jesli koniecznie chcesz LL to ja miałam dla noworodka tkaną LL bawełne+bambus tropicana i dobrze sie nosiło, była cieniutka, i troche śliska wiec trzeba nieco poćwiczyć, ale za to węzeł był zgrabny
    Mama Kubusia i Basi

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Mikalina, a skąd jesteś?

    Może udałoby się spotkać z kimś kto ma przynajmniej kilka chust, żebyś wyczuła o co chodzi, bo różnice są w zależności od sposobu tkania (żakard, skośnokrzyżowo), od rodzaju materiału, od firmy, od roku produkcji nawet te same wydawałoby się chusty potrafią być inne w zależnosci od tego kto i jak ich używał...

    Ja na początek polecam chyba maksymalnie uniwersalnie - bawełniany pasiak tkany skośnokrzyżowo z różnokolorowymi krawędziami (LL chyba ma takie same krawędzie, ale do sprawdzenia), długość do dobrania w zależności od Twoich gabarytów i rodzaju wiazania jakie wybierzesz dla siebie.

    Na początek pasiaki dla mnie lepsze, bo lepiej widać po ich układzie jak chusta jest zamotana i za co słapać zeby poprawić.
    Bawełna jest dobra na każdą porę roku (latem i w jedwabiu się spocisz, nie ma zmiłuj), plus to jest po prostu najtansze - a bardzo dobre rozwiazanie...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Teraz przed porodem i tak nie dam rady raczej się spotkać, także odpada, muszę brać w ciemno. A zresztą co ja tam wyczuję jak się nie znam .

  11. #11
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    tylko Ci się tak wydaje, że nic nie wyczujesz miękkie to miękkie, grube/twarde też takie będzie

    nigdy nie miałam elastyka, nigdy nie odczuwałam takiej potrzeby, a nosiłam wszystkie moje dzieci - najpóźniej zaczęłam pierwszą, bo miała już miesiąc

    na początek (nie tyle dziecka, ile motania) chyba jak pisze Mayka lepszy pasiak z różnokolorowymi krawędziami niż żakard, lepiej używany niż nowy - to jak z dżinsami, zazwyczaj (niektóre chusty są takie od nowości, ale zazwyczaj nie bawełniane pasiaki) starszy jest miększy, ma to znaczenie dla łatwości, a więc i dokładności, wiązania. Bambusa na początek zwłaszcza za bym nie polecała - śliską chustę trudno dobrze zawiązać, a większość bambusów jest śliska.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  12. #12
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Elastyczną podobno łatwiej się nota (nie wiem nie próbowałam), natmiast nidy nie osiągniesz w niej zdrowej, fizjologicznej pozycji maluszka. Dodatkowo, wiele elastycznych ma sztuczne dodatki i zapocicie się w nich w lecie.
    Motania tkanej chusty trzeba się nauczyć, ale warto- będziesz mogła tak nosić i maluszka i 3 latka w tej samej chuście.
    Na początek- jak dziewczyny pisały- najlepsza jest chusta bawełniana, w paski, o brzegach w dwóch różnych kolorach. W LennyLamb na przykład Limonka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •