Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31

Wątek: co, gdzie, jak i dlaczego

  1. #21
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    No i jeszcze ze mam takie pytanie - wrzucanie dziecka z biodra jest w ogole ok, czy tylko tobołek? Albo inaczej - czy jest możliwe zbudowanie dobrego napięcia przy wrzucaniu z biodra??
    Każde skuteczne i bezpieczne wrzucanie jest ok - ja tam osobiście jestem fanką wrzucania "na samolot" - tzn najbardziej tak lubiłam...

    Tobołek może być metodą na wrzucenie po prostu a może być w 3/4 wykończonym wiązaniem.
    Wrzucając z biodra chusta po prostu leży na tobie/dziecku, nie utrzymujesz napięcia przecież - to dopiero po usadowieniu na miejscu. Tak samo z samolotem czy z wsadzaniem na plecy "przez głowę" bo i na to niektórym rąk wystarcza Co absolutnie nie oznacza, że nie można potem plecaka sprawnie i szybko dociągnąć - mnie osobiście sprawniej wychodziło dociągnięcie po samolocie, jakos tak, po prostu...
    Każdy może sobie znaleźć metodę najlepszą dla siebie...

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Mayka, a znasz jakiś fajny filmik? Bo taki myk z utykaniem materiału to na wielu filmach widziałam... A jak oceniasz ten: http://www.youtube.com/watch?v=3KAC7WCfPIs ?
    Nie znam Czepialska jestem i w każdym coś mi się nie podoba - dlatego zaniechałam oglądania powinnam sobie jakiś seans urządzić i polecieć hurtem bo a nóż widelec coś jednak jest czego nie trzeba będzie zbyt obszernie komentować?

    A co do filmiku - to ja przekornie - co Tobie się w nim podoba a co nie?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #22
    Chustonoszka Awatar srebrna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    dziewczyny podczytuje was chciwie i usiłuje ten nieszczęsny plecak oswoić.. na razie z marnym skutkiem..
    na razie dwa pytanka:
    - mam długą chustę (4,6), da się jakoś wykończyć ten plecak żeby się o te ogony nie zabijać?..
    - jak wrzucam z tobołka to mniej wiecej od jakiej wysokosci ma sie zaczynać chusta? bo mi sie wydaję ze jak już zarzuce i podociągam to dziecko ma jakoś za dużo na szyi tej chusty

    a na tych wszystkich filmikach to te dziewczyny jakoś tak prawie nic nie dociągają.. a mają ścisle to dziecko w miarę.. a ja się morduje a wraz luzy na plecach widzę..

  3. #23
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez srebrna Zobacz posta

    a na tych wszystkich filmikach to te dziewczyny jakoś tak prawie nic nie dociągają.. a mają ścisle to dziecko w miarę.. a ja się morduje a wraz luzy na plecach widzę..
    tez to samo zauważyłam . jak one to robią że nie muszą dociagac to juz sama nie wiem

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    srebrna tybetana mozesz zawiązać


  5. #25
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    No ale dlaczego źle?
    Co prawda wbrew prawu grawitacji ale z niektórymi rzeczami nie warto walczyć - trzeba się przyjrzeć dlaczego się dziecko w dany sposób zachowuje (np układa tak a nie inaczejw chuście) i zamiast poprawiać 'bo tak" podumać chwilę czy to faktycznie źle i/lub jaka może być tego przyczyna...
    W kandze tak się nosi - tzn to nie do końca dobre porównanie tam się totalnie inaczej i materiał i siły i dzieci układają - niżej, prawie siedzące na kości ogonowej mamy, no a dyndające nóżki na pośladkach rodzica to raczej nie ma szansy bytu

    Czasami prostujące nóżki dzieciaki dają sygnał o zbyt dużym "ciągnięciu do przodu/w bok a nie w górę" - właśnie gdy nie trzyma chusta tylko te pasy pod kolankami...
    Trzeba poobserwować - może nóżki jednak pójdą w dół gdy będzie chusta podtrzymywała wiązanie od góry (a nie za kolanka)?
    Ale walczyć z tym - nie ma sensu


    Edit - ej no... ale dlaczego nie oglądać? Oglądać oglądać! tylko nie jak wyrocznię a bardziej "jak inni to robią i ja mogę sobie stąd wykorzystać" - toć nie trzeba korzystać z wszystkiego, ale czasem można podpatrzeć coś dla siebie...
    Ja też się dzisiaj czegoś nauczyłam dzięki temu filmikowi, a raczej czasu na jutjubie nie spędzam bo mnie nuuudzi, więc dobrze, jak czasem ktoś coś podlinkuje
    Sama nie wiem dlaczego. Może dla tego, że w innych plecakach tak nie wychodzi. Może to rzeczywiście problem w ściągnięciu góry. Spróbujemy po drzemce .

    Ale dziękuję za radę .

  6. #26
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Nie znam Czepialska jestem i w każdym coś mi się nie podoba - dlatego zaniechałam oglądania powinnam sobie jakiś seans urządzić i polecieć hurtem bo a nóż widelec coś jednak jest czego nie trzeba będzie zbyt obszernie komentować?

    A co do filmiku - to ja przekornie - co Tobie się w nim podoba a co nie?
    No to widze jedno rozwiązanie-nakręć filmik idealny please...
    Co do tego, to najbardziej mi się podoba współpracujace dziecko Źle chyba jest to, że kobieta nie naciąga (choć wyglada jakby nie było potrzeby, nie?), kolanka są nisko, poły przechodzą jakoś tak bardziej przyciskając nóżki do pleców niż podtrzymując pupę (tak jak u mnie ). No i wpycha materiał między siebie i malucha, co jak już doczytałam dobre nie jest. Nie mówiąc o tym, że strasznie jakoś trzyma to maleństwo na rękach na samym początku.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    Nóg w pozycji "po afrykańsku" nie lubię, bo:
    - dziecko leży wtedy zwykle na kości krzyżowej, ma absolutnie luźny i niepracujący brzuch
    - nie jest to fizjologiczna pozycja stawu biodrowego

    Afrykanki noszą dzieci bardzo nisko, poniżej talii, to zupełnie inna bajka. Poza tym one spędzają bardzo dużo czasu w pozycji pochylonej, nie w pionie jak my.

    EDIT: bardzo niefajnie dziecko jest trzymane na rękach. Bardzo dużo momentów, w których dziecko w ogóle nie jest asekurowane, praca na luźnym tobołku, która wyklucza sens jego stosowania przy zarzucaniu na plecy Dziecko bardzo wyraźnie sygnalizuje dyskomfort- prawdopodobnie silny nacisk na potylicę. Mama wiąże w totalnych pochyleniu itd. Dla mnie to nie jest dobra instrukcja.

    POlecam tę instrukcję (wiem to tylko lalka, ale bardzo dobrze pokazane są poszczególne chwyty):
    https://www.youtube.com/watch?v=EvSaMy2biqo
    Ostatnio edytowane przez Anna Nogajska ; 23-06-2014 o 16:41
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  8. #28
    Chustonoszka Awatar srebrna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Świdnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Filmik bardzo fajny, ale z 10razy będę musiała go obejrzeć żeby zapamiętać wszystkie myki idę dzisiaj na warsztaty wiązaniowe, może czegoś mądrego sie nauczę i odważę foty wrzucić

    Sent from my RM-885_eu_poland_273 using Tapatalk

  9. #29
    Chustofanka Awatar selidor
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    205

    Domyślnie

    kornflejka a co to za chusta? Nie chcesz jej puścić w świat za jakiś czas??

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Anna Nogajska dzięki za filmik!!

    Cytat Zamieszczone przez srebrna Zobacz posta
    Filmik bardzo fajny, ale z 10razy będę musiała go obejrzeć żeby zapamiętać wszystkie myki
    Mam tak samo


    Cytat Zamieszczone przez selidor Zobacz posta
    kornflejka a co to za chusta? Nie chcesz jej puścić w świat za jakiś czas??
    selidor ta chusta to nati pavo. Nie wiem nie wiem czy ją puszczę, bo to moja ulubiona Chyba że może jakaś wymianka czasowa?


  11. #31
    Chustofanka Awatar selidor
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    205

    Domyślnie

    Moja Perełka może lecieć na wymiankę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •