Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Od kiedy chusto- mt?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Od kiedy chusto- mt?

    Czy w chusto- mt też nosicie dopiero jak dziecko siedzi, a jak nie to kiedy? Chcę coś doradzić koleżance, dziecko ma 4miesiące, a koleżanka przed chustami się wzbrania, bo nie radzi sobie z wiązaniami, bo nie chce- sama nie wiem . W każdym razie chusty odpadają, więc pomyślałam, że może właśnie chusto- mt, czy to może za wcześnie? Tak sobie myślę że z drugiej strony lepiej chusto-mt, niż wisiadło . A moze widzicie/znacie jeszcze jakieś inne rozwiązania?
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  2. #2
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Od kiedy chusto- mt?

    Jakieś rady tudzież odradzania , Kobiety drogie?
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  3. #3
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie Re: Od kiedy chusto- mt?

    CHMT podobnie jak MT powinien być używany dla dziecka siedzącego.
    Nie wiem,może poradź kolezance kólkową lub poucha?

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: Od kiedy chusto- mt?

    bardzo dobrze dopbrany wymiarem pewnie by dal rade.
    ale tego sie na odleglosc nie sprawdzi - to znaczy musialbys jej pomoc obrac rozmiar na przyklad.
    a moze jakies nosidlo ergonomiczne?
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  5. #5
    Chusteryczka Awatar bubusita
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,905

    Domyślnie Re: Od kiedy chusto- mt?

    Cytat Zamieszczone przez ithilhin
    bardzo dobrze dopbrany wymiarem pewnie by dal rade.
    ale tego sie na odleglosc nie sprawdzi - to znaczy musialbys jej pomoc obrac rozmiar na przyklad.
    a moze jakies nosidlo ergonomiczne?
    Myślisz, że nosidło ergonomiczne mogłoby być lepsze od mt czy chusto-mt?
    Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
    *Paulo Coelho*

  6. #6
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Re: Od kiedy chusto- mt?

    trudno na odleglosc osadzic - ja tylko dalam alternatywe.
    jedno i drugie moze sie okazac tak samo dobre w ich przypadku - ale trzeba dobierac rozwaznei bo dziecko jeszcze samo nie siedzi, jest malutkie.
    nosidla ergonomiczne zazwyczaj ktos produkuje i prawnie odpowiada za to co napisal w instrukcji - ze nadaje sie na przyklad od 1 miesiaca....

    w kazdym razie jakakolwiek pomoc do noszenia powinna:

    • dawac odpowiednie podparcie calym plecom malucha i dostosowywac sie do ich ksztaltu (czyli nic sztywnego)
      miec regulacje, zeby dziecko bylo blisko noszacego i bylo do niego przytulone (czyli nie ma nic miedzy noszacym a noszonym
      pozwolic na ulozenie nozek w prawdislowej pozycji fizjologiczne zabki


    na co sie zdecyduja rodzice - to ich wybor i decyzja, ale warto im pokazac kilka alternatyw.
    niech sprobuja
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •