Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: zapytanie o nosidełko ergonomiczne Lennylamb czy Womar ECO

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie zapytanie o nosidełko ergonomiczne Lennylamb czy Womar ECO

    Witam,
    jestem tu nowa, więc przyznaje się do swojego braku doświadczenia w temacie chust i nosidełek ergonomicznych, mogę jedynie powiedzieć, że od kilku tygodni siedzę intensywnie w internecie i czytam artykuły, wątki na forach i wiele innych wypowiedzi na temat ergonomików.
    Aktualnie jestem na etapie podejścia do zakupu nosidełka ergonomicznego dla 7 miesięcznej córeczki, która jeszcze samodzielnie nie siedzi a wiem, że to jest wymóg w ergonomikach, ale sprawę traktuje rozwojowo potrzebuje nosidełka na wakacje, krótkie wycieczki po mieście, spacery i pewnie noszenie maluszka w domu.
    Oglądałam w internecie wiele nosidełek i wiele na ich temat czytałam, choćby na tym forum, mam ograniczony budzet, więc nie mogę się porywać na bardzo drogie nosidełka.
    Proszę, doradźcie mi, jakie nosidełko kupić - WOMAR ECO, nowe nosidełko Lennylamb ergonomiczne?
    Tula i Manduca są super, ale niestety dość drogie. Wiem, że na tym forum dziewcyzny testowały i Womar Eco i LennyLamb, co byście polecały - proszę o merytoryczne argumenty i rady. Zaznacze, że mam niecałe 160 cm wzrostu a córeczka również jest drobna na swój wiek, nosidełka potrzebuje również dla męża, na szczęście też jest dość drobny i ma 175 cm wzrostu.
    Manduca jest ciekawa, ale niestety droga.
    I co ważne, niestety nie było mi dane żadnego nosidełka zakładać na siebie, więc w realu nie mam porównania, pomimo, że mieszkam w Warszawie, nie znalazłam blisko siebie sklepu z nosidełkami Womar Eco, Lennylab czy Tuli, Manduci.
    Proszę o rzetelną poradę, sprawa dla mnie pilna i ważna.
    Dziękuje.

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    A rozważałaś zakup używanego nosidła tutaj na bazarku? Polecam MT są tańsze i droższe, firmowe i szyte przez mamy z forum, większe i mniejsze - wszystko można dopasować pod konkretne dziecko i rodzica/rodziców.

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie

    nosidełka MT są chyba wiązane a ergonomiczne zapinane, dobrze rozumiem różnice? mam w domu chustę Caboo i w niej noszę córkę, więc tylko w takim zakresie mam doświadczenie. Nie znam się jeszcze na MT.

  4. #4
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMELIA Zobacz posta
    nosidełka MT są chyba wiązane a ergonomiczne zapinane, dobrze rozumiem różnice? mam w domu chustę Caboo i w niej noszę córkę, więc tylko w takim zakresie mam doświadczenie. Nie znam się jeszcze na MT.
    dokładnie
    ergonomiczne są zapinane, jak plecak
    MT (i ChustoMT) są wiązane

    i jest jeszcze trzeci typ, hybryda - połączenie tych dwóch, czyli i pasy i klamry mają

    jak dla mnie dla malucha lepsze są nosidła wiązane, ale co człowiek to opinia

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Może rozważ jeszcze nosidełko ono. Używane z tablicy około 100 zł. Na Pradze Płd mogę pokazać.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Pisze na szybko jesli jestes drobnej budowy, to LL bedzie na Ciebie za duze! Ja mam 172 cm i rozmiar 38/40 i jest za duze. Jesli masz podobny lub mniejszy rozmiar ubran to Tula bedzie najlepsza, a zaraz potem Manduca. Recenzje LL wystawie na dnuach bo jeszcze testuje.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •