Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: Przecieki na plecach z kieszonki

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    9

    Domyślnie Przecieki na plecach z kieszonki

    Hej dziewczyny,
    Kupiłam jakiś czas temu kieszonkę milovia oraz aio tots bots na napy. Za każdym razem co je zakładam (kieszonka z wkładem z mikrofibry) przeciekają na plecach dziecka. Niunia ma 3 m i często jest w pozycji leżącej lub pól leżącej. Może macie jakieś sugestie.
    Może trzeba mocniej je zapiąć ale wtedy bardzo wrzynają się w talię dzidzi.
    Czy ro raczej pieluszki dla zpionizowanych dzieci?

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Może zatluszczona? Albo gumka na plecach rozciągnięta? My mamy milovie i zero przecieków, ale nie używam mikrofibry tylko bambus. W innych kieszonkach nie ma przecieków?
    Edit: w aio też przecieki? Jeśli kupiłaś od jednej osoby, to obstawiam, że zatluszczone.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  3. #3
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    A jak często zmieniasz? Czy wkład z tyłu jest bardzo nasiąknięty? Może trzeba pokombinować z bardziej chłonnym wkładem do kieszonki a do AIO małą wkładkę dołożyć.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wszystkie pieluszki kupione nowe, przeciek pojawia się przy pierwszym siusiu - tak jakby wogóle nie wchłaniały tylko leciało po rowku na plecy i poza pieluszkę.
    O co chodzi z tą rozciągniętą gumką? Ma być pomarszczona?
    Ja używam otulaczy i kikko jako wkładek i nigdy takie przecieki mi się nie zdarzyły tylko raz jak dodałam wkładkę sucha pupa z mikropolaru.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Jak nowe to gumka na pewno nie jest rozciągnięta. Skoro polarek nie chłonie to może oznaczać, że jest zatkany. Ponawiam pytanie, masz inne kieszonki? Jak pierzesz? W sensie ile i jakiego proszku sypiesz
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    To moje pierwsze kieszonki kupione na próbę.
    Piorę w proszku ekologicznym bioD chyba i odkażaczu. Sypię płaską łyżkę stołową proszku.
    Tak trochę zraziły mnie te próby. Które kieszonki są jeszcze ok? Produkcja raczej europejska i usa.

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Hmm, dziwne to.. A jak weźmiesz pieluszke i lejesz na nią wodę to też nie chłonie? Możesz spróbować odtluścić, ale przy takiej ilości proszku chyba nie powinno się zatkac. Nie wiem jaki skład ma bio d co prawda. Generalnie powinno się pieluchy prac w dzieciowych bo mają mniej mydlin. My używamy różnych kieszonek, mamy nappime dużo, milovie, charlie banana. Przecieki się zdarzają, ale Kuba to mega sikacz i czasem poprostu w godzinę przesikuje dwa wkłady bambusowe.. No i jak za ciasno jest zapięte to zdarza się przeciek górą, ale to chłopiec wiec góra zawsze bardziej zasikana. Może u was to też kwestia wkładów? Chociaż jak w obu pieluchach mikropolar nie chłonie to najbardziej prawdopodobne jednak zatluszczenie..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  8. #8
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    A ile razy je prałaś? Nowe pieluszki zyskują pełną chłonność po kilku praniach dopiero...

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Mmadzik ale to raczej bambusa dotyczy a nie mikrofibry i polaru
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  10. #10
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Mmadzik ale to raczej bambusa dotyczy a nie mikrofibry i polaru
    Akurat nowa mikrofibra niewyprana i polana wodą mało co wchłania, spływa po niej jak po desce, chyba żeby docisnąć... Wielu pieluch nówek nie miałam, ale z wiedzy oczytanej na forum wiem to, co napisałam

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Mmadzik ale to raczej bambusa dotyczy a nie mikrofibry i polaru
    Mikrofibry jak najbardziej dotyczy, moje wkłady nówki zyskały zadowalającą chłonnośc chyba po 20 praniach dopiero Bambus trochę szybciej.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Czyli wyprać wszystko kilka razy i próbować dalej zakładać...

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    spróbuj tak: nalej bardzo ciepłej wody do miski i sporo płynu do naczyń (tylko bez balsamów do rąk) wymocz kilka godzin w tym pieluchy z wkładami, potem wypłucz w ciepłej wodzie i wypierz. Też miałam taki problem jak ty i chciałam wyrzucić w cholerę kieszonki, ale pomogło. Zawsze jak kupuję pieluchy, zwłaszcza nowe tak je wymaczam i problem załatwiony. Potem to kwestia dopasowania.
    aha, i nie zapieraj kupek zwykłym mydłem, tylko Imse Vimse odplamiającym bo zatłuścisz je z powrotem.

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    Spróbuję, już się do nich zraziłam ale może się jeszcze polubimy.

    Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Czy wkład chłonny NA PEWNO nie wystaje z tyłu pieluchy?...

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Mam dużo nowych kieszonek i nigdy nie musiałam ich odtluszczac, zdarzały mi się zatluszczone z bazarku, ale nowe?
    W każdym razie powodzenia, kieszonki są fajne jak już się z nimi człowiek dogra
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Wlasnie o nowkach kilka razy slyszalam ze chloną slabiutki i przeciekaja do momentu solidnego odtluszczenia i wyprania w minimalnej ilosci proszku albo i bez. Sprobuj na probe dac inne wkladki do srodka, ale calym pieluchom plukanie tez nie zaszkodzi powodzenia!

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Oprócz wkładu, sprawdzilabym czy NA PEWNO nie wystaje kawałek mikropolarka na pleckach, to tez jest b. częsta przyczyna przecieków.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  19. #19
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kudlata Zobacz posta
    Mam dużo nowych kieszonek i nigdy nie musiałam ich odtluszczac, zdarzały mi się zatluszczone z bazarku, ale nowe?
    W każdym razie powodzenia, kieszonki są fajne jak już się z nimi człowiek dogra
    myślę, że polar jest powlekany czymś w produkcji, bo zalewałam nówki niewyprane wodą i w ogóle nie wchłaniały, woda spływała perełkami. Zwykłe pranie nie pomagało, ML to prałam chyba z 10 razy i nic, dalej polar nie chłonął. Dopiero jak wymoczyłam w płynie do naczyń pomogło. Teraz zawsze tak robię, nawet się nie zastanawiam.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    W sumie ja nowki to mam dwóch firm- nappime i charlie banana, i z nimi nie miałam żadnego problemu (a nappime mam nowych chyba z 15 sztuk..)
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •