Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Rozwarstwia mi się lanolina. Pomóżcie.

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    233

    Domyślnie Rozwarstwia mi się lanolina. Pomóżcie.

    Lanolinowałam otulacze gotową kuracją IV. Teraz mam lanolinę apteczną i jak dodaję ją do wrzątku, to się rozpuszcza. Potem natomiast ponownie zaczyna się tak jakby "krystalizować" i odwarstwiać od wody.
    Macie na to jakiś sposób?
    Chciałabym lanolinować taką czystą lanoliną, bez dodatków, a obawiam się, że w taki sposób, to zalanolinuję nierównomiernie i tylko plam na otulaczach narobię.

  2. #2
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    233

    Domyślnie

    już znalazłam w starym wątku, że może chodzić o ilość mydła.

  3. #3
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Na pewno chodzi o ilość mydła-emulgatora. Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie. Przygotowanie dobrej kuracji lanolinowej polega na przygotowaniu odpowiednio trwałej emulsji. Jeśli dasz samą lanolinę lub lanolinę z nieadekwatną ilością mydła, kuleczki tłuszczu zawsze będą pływać po powierzchni, ponieważ powstała emulsja będzie nietrwała.

  4. #4
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    a co zrobić, aby po kuracji apteczną lanoliną wełna się nie lepiła do rąk? za każdym razem mam ten problem, czy dam mało, czy więcej lanoliny. Ostatnio po kuracji wełnę wyprałam w pralce - nie pomogło, kilka dni pozostają lepkie i nieprzyjemne w dotyku
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Wypukanie zaraz na lanolinowaniu (jeszcze na mokro), nie pomaga? Mi raz się lepiły, bo tylko odciągnęłam wodę nie płucząc...
    A rozwarstwia mi się jak do gorącej kuracji doleję zimną wodę, zatem wlewam wodę o tej samej temperaturze, co kuracja
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #6
    Chustoholiczka Awatar majka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Gdynia/Kartuzy
    Posty
    4,779

    Domyślnie

    Właśnie ostatnio robiłam kurację, długo się do niej zabierałam, ale w końcu się za to zabrałam. Mam taką lanolinę czysta z netu kupioną. Rozpuściłam z odrobiną płynu do naczyń w gorącej wodzie, chciałam dolać do zimniejszej wody, ale żeby gorącym nie lać, dodała do kubka zimnej wody i mi się właśnie ta lanolina dziwnie rozwarstwiła i jak wlałam do miski to średnio mi się to wymieszało. Zrobiłam więc drugie podejście - lanolina, ciepła woda, płyn; jak się rozpuściło to wlałam powolutku do miski i od razu mieszałam i nic mi się już nie rozwarstwiło.
    Po kuracji i wypłukaniu wełna mi się do rąk lepiła, a i owszem, ale teraz już otulacze prawie wszystkie wyschły i jest prawie super. Tylko jeden tak się klei jeszcze trochę, ale i tak jest lepiej jak zaraz po praniu.
    Piotruś lipiec 2010, Wojtuś październik 2012, Hania styczeń 2015, [*], [*], Szymon styczeń 2023

  7. #7
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Na pewno chodzi o ilość mydła-emulgatora. Tłuszcz nie rozpuszcza się w wodzie. Przygotowanie dobrej kuracji lanolinowej polega na przygotowaniu odpowiednio trwałej emulsji. Jeśli dasz samą lanolinę lub lanolinę z nieadekwatną ilością mydła, kuleczki tłuszczu zawsze będą pływać po powierzchni, ponieważ powstała emulsja będzie nietrwała.
    A Ty Pat lanolinujesz w takiej aptecznej lanolinie? Jakie dajesz proporcje lanoliny/mydła/wody? Nie wiem czy da się jakoś określić ile mydła (ja po prostu kostkę "rozmydlam" w wodzie, więc nie wiadomo dokładnie ile). Rozumiem, że jeśli lanolina sie rozwarstwia to znaczy, że mydła trzeba więcej i dodawać tyle, aż się dokładnie rozpuści?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  8. #8
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    Wypukanie zaraz na lanolinowaniu (jeszcze na mokro), nie pomaga? Mi raz się lepiły, bo tylko odciągnęłam wodę nie płucząc...
    A rozwarstwia mi się jak do gorącej kuracji doleję zimną wodę, zatem wlewam wodę o tej samej temperaturze, co kuracja
    tak, zawsze kilkukrotnie płuczę.
    ale może tym razem (lepiły się okrutnie) rzeczywiście dodałam zbyt zimnej wody i mi się rozwarstwiła lanolina (gacie już były w misce) i to ona je tak paskudnie oblepiła, a może za mało mydła dałam, ale idealnie mleczna kuracja mi wyszła.

    a propo ilości lanoliny i mydła, kuracja po rozpuszczeniu lanoliny w mydle powinna być mleczna, znaczy kolor jak mleko
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #9
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    A Ty Pat lanolinujesz w takiej aptecznej lanolinie? Jakie dajesz proporcje lanoliny/mydła/wody? Nie wiem czy da się jakoś określić ile mydła (ja po prostu kostkę "rozmydlam" w wodzie, więc nie wiadomo dokładnie ile). Rozumiem, że jeśli lanolina sie rozwarstwia to znaczy, że mydła trzeba więcej i dodawać tyle, aż się dokładnie rozpuści?
    ja daję, tak pi ra z oko, łyżeczkę lanoliny na łyżeczkę mydła. ale mydło ścieram więc nie jestem pewna czy to naprawdę jest łyżeczka.

    co do lepienia się - mi się lepią zazwyczaj ale się tym nie przejmuję, po kilku założeniach przestają się lepić samoistnie


  10. #10
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    A Ty Pat lanolinujesz w takiej aptecznej lanolinie?
    Coś Ty Ja stosuję od dawna gotową kurację Ulricha. Uznałam, że mam wystarczająco dużo roboty przy pieluchach i chociaż w ten sposób ułatwiam sobie życie. Nie chce mi się mieszać, a poza tym boję się plam, bo po lanolinie aptecznej czasem zostają.

    Czasami jednak dodaję do gotowej kuracji więcej czystej lanoliny - jeśli chcę szczególnie mocno zalanolinować. Korzystam wtedy z lanoliny Lansinoh albo innej do brodawek (oczyszczonej).

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    ale może tym razem (lepiły się okrutnie) rzeczywiście dodałam zbyt zimnej wody i mi się rozwarstwiła lanolina (gacie już były w misce) i to ona je tak paskudnie oblepiła, a może za mało mydła dałam, ale idealnie mleczna kuracja mi wyszła.
    Ja bym stawiała na to rozwarstwienie... jak dam za zimną wodę do gorącej kuracji, to lepi się to paskudztwo tak okrutnie, że miski nie mogę domyć

    Ja daję stosunkowo mało mydła, trę "na oko", mniej więcej połowe ilości lanoliny i to wystarcza, jeśli rozpuszczam we wrzatku
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    ja dzis pierwsz raz robilam kuracje lanolinowa, lanolina kosmetyczna- w sumie nie wiem czy dobra jak tu piszecie o takiej z apteki ale coż,lanolina sie rozwarstwila ale potraktowala ja trzepaczką do jajek i wszystko pięknie sie polączyło mam nadziej ze bedzie dobrze, otulacz powinien tak do jutra po lezec prawda?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •