Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Keppeke

  1. #1
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie Keppeke

    Gdyby ktoś był zainteresowany nową (no może już nie taką nową ) firmą chustową, to proszzz
    Keppeke
    https://www.facebook.com/pages/Keppeke/1421563681393676
    http://www.keppeke.be

    miałam w łapkach chustę i moim zdaniem jest bardzo porządna (wydaje się odrobinkę cieńsza od nati leopard-tylko to miałam do porównania), ale nie jestem ekspertem ładne wzory we flamingi mają, tylko nie wiem czemu w sklepie ich ni ma :/

  2. #2
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Ta z ktorej uszylas nosidlo jest przesliczna. Zreszta inne tez fajne, visgraat (czyli herringbone, jak to sie nazywa po polsku?) tez bardzo ladna.

  3. #3
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia nawet jak to wymówić
    ...ale jakościowo bardzo dobra, więc pomyślałam, że może ktoś z Was się skusi...flamingi są boskie

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Jak ja się ciesze, że minęły czasy walk pt. moje flamingi, moje gwiazdki, moje kółka, ja pierwszy-ja drugi itp.
    Śliczne flamingi, fajne kolory

  5. #5
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    To nie jest slot skosno-krzyzowy.
    W zadnej- ani w jednokolorowych, ani w żakardach.
    Mi to robi róznicę.

  6. #6
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    jednokolorowe nie są, ale żakardy tak, drobniejszy, ale jednak...
    No chyba, że Nati nie jest skośna, bo z nią miałam okazję porównać

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Owieczka - ale żakardy, to żakardy. One nigdy nie będą s-k, bo są żakardami.

  8. #8
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    aa no to ja się nie znam, w każdym razie splot jest taki sam jak w żakardowej nati

  9. #9
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    To nie jest slot skosno-krzyzowy.
    W zadnej- ani w jednokolorowych, ani w żakardach.
    Mi to robi róznicę.

    Na serio Ci robi? Przecież żakard to nie jest zawsze splot skośno-krzyżowy, to jest kombinacja różnych splotów. Wiele chust tkanych ręcznie, uważanych za totalny high-end chustowy (Pamir, Uppymama, etc.) to są chusty tkane splotem płóciennym (plain weave).


    edit: poza tym visgraat na zdjęciu to jest przecież klasyczny twill, czy ja ślepa jestem? Bardziej skośno-krzyżowo się chyba nie da

  10. #10
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Nie przygladałam się wszystkim co do jednej, te co zobaczyłam- przykładowo Pointillisme Anthracite Grey/Beige, jest na moje oko klasycznym płócienkiem. Pamira, Uppymamy w rekach nie miałam, zatem nie mam pojecia jak noszą, zatem na ich temat się nie wypowiem. Rzeczywiście dalej sa chusty tkane skosno-krzyzowo- pominęłam je- zniecheciło mnie kilka pierwszych nie ogladałam wszystkich, czasu mi szkoda.
    Chusta tkana płóciennie inaczej pracuje- nie w skosie, a góra-dół, że tak się wyrażę, przy dociaganiu i późniejszym to robi róznicę. A przy ciężkim dziecku- kolosalną.
    Co do żakardów- racja- nie sa tkane skosno-krzyzowo- mój bład, jednak nie sa tez kalsycznymi płócienkami i pewnie tu jest różnica. I pracuja w większym stopniu po skosie- przynajniej moje, bo zaraz się okaże że istenieją żakardy nie pracujące po skosie, których ja poprostu nie znam- nie miałam w rekach wszystkich chust świata i nie mam takiej ambicji.
    Oczywiście napisałam, ze mi to robi różnice- komuś innemu nie musi. Ja jestem hard corem noszącym codziennie 15 kilowe dziecko, stad mam swoje wymagania.

  11. #11
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Nie przygladałam się wszystkim co do jednej, te co zobaczyłam- przykładowo Pointillisme Anthracite Grey/Beige, jest na moje oko klasycznym płócienkiem. Pamira, Uppymamy w rekach nie miałam, zatem nie mam pojecia jak noszą, zatem na ich temat się nie wypowiem. Rzeczywiście dalej sa chusty tkane skosno-krzyzowo- pominęłam je- zniecheciło mnie kilka pierwszych nie ogladałam wszystkich, czasu mi szkoda.
    Chusta tkana płóciennie inaczej pracuje- nie w skosie, a góra-dół, że tak się wyrażę, przy dociaganiu i późniejszym to robi róznicę. A przy ciężkim dziecku- kolosalną.
    Co do żakardów- racja- nie sa tkane skosno-krzyzowo- mój bład, jednak nie sa tez kalsycznymi płócienkami i pewnie tu jest różnica. I pracuja w większym stopniu po skosie- przynajniej moje, bo zaraz się okaże że istenieją żakardy nie pracujące po skosie, których ja poprostu nie znam- nie miałam w rekach wszystkich chust świata i nie mam takiej ambicji.
    Oczywiście napisałam, ze mi to robi różnice- komuś innemu nie musi. Ja jestem hard corem noszącym codziennie 15 kilowe dziecko, stad mam swoje wymagania.
    Chusta tkana splotem płóciennym pracuje również po skosie, na to składa się więcej czynników niż tylko splot. Nie namawiam nikogo do noszenia w prześcieradłach, po prostu warto sobie zdawać sprawę, że większość dobrych chust nie jest tkana skośno-krzyżowo, a mimo tego noszą świetnie. Żakard to mieszanka różnych splotów, również "prześcieradłowego".

    (miałam okazję bawić się ostatnio różnymi próbkami oraz programem do ręcznego tkania, więc chcąc nie chcąc się douczyłam )

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Böblingen
    Posty
    2,158

    Domyślnie

    Pani_olo, ale ty wiesz co rano narobiłaś, co nie? tylko koszt przesyłki mnie powstrzymał

    Stare girasole nie są skosno-krzyżowe, noszą imo lepiej od nowych
    Żakard każdy jest inny i też kazdy będzie inaczej nosił
    Poza tym kazdy inaczej na chusty patrzy

    Można tu porównać nosidła, taki OT, Niemki są strasznie uczulone na nosidła uszyte z innych materiałów niż z chust, u nas przejdzie bez problemu. W Peru czy w innych krajach noszą i w akrylowych kocach/pledach, fajniej jak w bawełnianych czy wełnianych, u nas nie przejdzie. Moje no name'y nie są skośno-krzyżowe, a radzą sobie nawet lepiej niż natki, LL czy didki. Poza szerokością (metr) nie mam nic do nich
    Osobiście dałabym firmie szansę i nie wiem, czy nie przegryzę jakoś tej przesyłki
    Ostatnio edytowane przez kachasek ; 26-03-2014 o 03:09
    http://kachaskowo.blogspot.com
    a najlepsze me dzieła: Michał 06-06-2007 i Klaudia 17-09-2011
    bociany dzieci nie noszą, ja tak (zapożyczone z nosime.sk)


  13. #13
    Chustofanka Awatar aravls
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Gdańsk Chełm
    Posty
    339

    Domyślnie

    Wzory mi sie podobaja bardzo bardzo, splotu wnikliwie nie obczajalam, ale czy ja jestem jakas malo bystra, czy maja tylko rozmiar 6?...

    tapatalkiem pisane

  14. #14
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    kachasku ja tez pacze i pacze i do polowy kwietnia jest 10% rabatu to moze razem zrobimy zamowienie jesli uznam ze kolejnej szmaty pragne? Wlasnie ten jedyny sluszny rozmiar troche do d.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,421

    Domyślnie

    Flamingi są super! Szkoda że inne kolory niedostępne
    Marcysia '13 Janka '18

  16. #16
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Mnie się podobają! A i ceny bardzo przystępne.
    Czy na zagranicznych forach są już jakieś opinie?

  17. #17
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Zajrzę wieczorem na Dragen en Voeden. W końcu mamy bliżej do Belgii, belgijskie mamy też tam piszą

    Sent from my RM-821_eu_netherlands_315 using Tapatalk

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Jak pamiętam rozciąganie prześcieradeł, to one po skosach bardziej się rozciągają niż wzdłuż nitek.
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  19. #19
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    znalazłam opinię o Keppeke na blogu, może Wam się przyda
    http://www.keepcalmandcarrythem.com/

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    ogólnie są ładne i kiedyś widziałam jakąś pozytywną opinie o nich(więcej nie szukałam), ale żaden wzór nie jest dla mnie....
    Poczekam, może utkają coś, co mnie za serce chwyci i kupię wtedy

    Co do skośnokrzyżowego.... Teraz to mało jaka chusta jest właśnie taka. I nijak to moim zdaniem na komfort noszenia nie wpływa, ważna jest jakość przędzy i skład (moim zdaniem) choć wcale nie uważam, że wełna ap za 3tys nosi lepiej niż bawełniany LF za 100zł. Czasem to nawet pojęcia nie mam co wpływa na nośność chusty, coś w dużej jest to jakość wiązania

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •