Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38

Wątek: Wzruszyłam się...

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    Raju, jak dużo z tych fotografowanych porodów to porody w wodzie. Może po prostu takie są bardziej fotogeniczne :]

    Cytat Zamieszczone przez ulala.v Zobacz posta
    sorry, ale pierwsze zdjęcie....... od razu zaczęłam się zastanawiać co jeszcze pływa w tym basenie po porodzie, no na miejscu męża bym tam nie weszłą, dziecka też nie wpuściła

    przepraszam za dosłowność ale każda z nas rodziła, no i wie jak to wygląda
    Oczywiście to samo pomyślałam. Eww...

    Co do zdjęć przy porodzie: My oczywiście nie myśleliśmy o tym. Partner zrobił mi jedno zdjęcie, jak leżałam taka spanikowana PRZED, a potem zrobił telefonem zdjęcie twarzy nowo narodzonej Zosi, bo dostałam ją owiniętą w ręcznik i nie widziałam, jak wygląda, więc pokazał mi na ekranie (http://media.tumblr.com/5723f37fee86...qcp1qz4rgp.jpg) To moje ukochane zdjęcie teraz. Następnym razem postaram się pamiętać, że jednak warto w takich momentach wyciągnąć aparat.

  2. #22
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Podejrzewam, że basen służy li i jedynie do porodów, gdyż na każdym zdjęciu jest ten sam To raz, a dwa- jest w nim jednorazowy folia.

    Mnie porody nie wzruszaly dopóki nie przeżyłam własnego, a może wcześniej- już w ciąży?
    W Każdym razie oglądam fotki rodzinnych porodów w wodzie okiem tego Pana. I dla minie- są piękne w swojej naturalności, czlowieczeństwie W moim życiu ciąża, poród były eskalacją człowieczeństwa. A co po moim porodzie by pływało pominę
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 23-03-2014 o 16:38

  3. #23
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    opisy porodów oki, przeczytam wzruszę się, czuję emocje matki
    te linkowane zdjęcia przez Kasię wzruszyło mnie to ostatnie - chyba hormony poszły u mnie spać

  4. #24
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    to chyba sprawa hormonow bo mnie jeszcze nie dawno ruszaly takie zdjecia a teraz juz prawie wcale.

    A. listopad 2012




  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    mnie nie tyle co ruszają porody co emocje uchwycone na zdjęciu - na tym bardziej wzrusza mnie ojciec ze starszakiem na plecach przytrzymujący główkę nowonarodzonego. Tak samo przy innych porodowych wzruszają mnie jedyne te, na których widać emocje mamy, no nie mogę i prawie zawsze płaczę

  6. #26
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    mnie nie tyle co ruszają porody co emocje uchwycone na zdjęciu - na tym bardziej wzrusza mnie ojciec ze starszakiem na plecach przytrzymujący główkę nowonarodzonego. Tak samo przy innych porodowych wzruszają mnie jedyne te, na których widać emocje mamy, no nie mogę i prawie zawsze płaczę
    Fajnie to ujęłaś, właśnie o to i Mi chodziło. Emocje- nagie nie udawane.
    A krwotok, ból, czy inne sytuacje pojawiące się przy porodzie są jego częścią, nie są piękne, ale to one budują owe nagie emocje.

  7. #27
    Chustofanka Awatar Emi_787
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    219

    Domyślnie

    Dzieciątko w Tuli niczego nie świadomie słodko sobie śpi A obok się dzieje cud narodzin.
    Ja też z tych łatwo wzruszających się
    Pierworodny syn
    listopad 2013
    ---
    www.przytuleni.com
    www.facebook.com/przytuleni

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Domyślnie

    Nie wzrusza mnie to. Kiedyś Bastet wrzucała inną sesję okołoporodową i też mnie głównie irytowała. Poród to poród, fizjologia.
    Sarcasm helps keep you from telling people what you really think of them.
    Dziergam Pichcę Ględzę Tłumaczę

  9. #29
    Chustomanka Awatar Agatek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    ulala - ja zakładam, że albo nie rodziła jednak w tym basenie, albo później wymienili wodę, bo inaczej robi mi się mega niedobrze

    edit: Ale generalnie jakby ktoś wpadł na pomysł robienia mi sesji fotograficznej w trakcie lub bezpośrednio po porodzie, to nie ręczyłabym za siebie...
    ja tez kiedys miałam mieszane uczucia, ale pozwoliłam mężowi zrobic parę fot i nie żałuję. Robiliśmy z założeniem, ze najwyżej skasuję potem- ale teraz są ukochaną pamiątką!
    :sierpień 2013, i !marzec 2015

  10. #30
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    A mi właśnie przyszło do głowy, że przy następnym porodzie chce mieć fotografa Bardzo żałuję, że nie mam zdjęć z rodzenia Witka. To juz się robi tłumek, bo męża i doule chce też. Chyba, że doula będzie jednocześnie fotografka - znam jedna fajna

    (Przepraszam za brak polskich znaków)

  11. #31
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Wreszcie umiem to nazwać...za każdym razem oglądając takie zdjęcia czuję się jakbym podgladala ludzi uprawiających seks
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  12. #32
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    A mi właśnie przyszło do głowy, że przy następnym porodzie chce mieć fotografa Bardzo żałuję, że nie mam zdjęć z rodzenia Witka. To juz się robi tłumek, bo męża i doule chce też. Chyba, że doula będzie jednocześnie fotografka - znam jedna fajna

    (Przepraszam za brak polskich znaków)
    ja mam męża fotografa ale czy będzie przy porodzie i z aparatem to nie wiadomo.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  13. #33
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Wzruszyć - nie wzruszyłam się. Raczej poczułam szacunek dla starszaka, że śpi
    Pozytywne zdjęcie, ale czy do wzruszania? Nieee...

    Jedyna sesja porodowa jaka mnie wzruszyła, to sesja forumowej madzi. Nie wiem, czemu akurat ta - może dobre zdjęcia, może podkład muzyczny, a może to to, że się znamy
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  14. #34
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafandynka Zobacz posta
    Wreszcie umiem to nazwać...za każdym razem oglądając takie zdjęcia czuję się jakbym podgladala ludzi uprawiających seks
    Mam podobne odczucia. uważam że starszakow nie powinien oglądać matki rodzącej tak jak nie powinien oglądać rodziców uprawiających sex. Maluch na zdjęciu mógł się obudzić i przestraszyć.

    Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

  15. #35
    Chustomanka Awatar Wlaszczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czukczynska Zobacz posta
    Czy jest na tym forum ktoś oprócz mnie,kgo nie wzruszają porody?
    No co w tym jest wzruszającego?
    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Mnie też nie wzruszają - mam do tego podejście mocno fizjologiczne. A połączenie porodu+basenu+domu+męża z dzieckiem "na rękach"+fotografa wywołują u mnie uczucia baaaardzo dalekie wzruszeniu, ale nie będę już psuć atmosfery tego wątku
    Cytat Zamieszczone przez ulala.v Zobacz posta
    ja
    Cytat Zamieszczone przez Kocia_mama Zobacz posta
    No to generalnie jest nas trochę

    A takie podglądactwo mnie nie rajcuje. I jeszcze foty jak ktoś inny karmi piersią, o nienienie...
    Jasne, że stękanie przez 24 godziny i wicie się z bólu nie są wzruszające.
    Ale może dlatego właśnie nie jest wzruszająco po to by właśnie wzruszająco było w momencie, gdy weźmie się własne dziecko w ręce i zobaczy ten cud na własne oczy .

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Kurcze, jednak mimo wszystko tak pięknie nie może być, bo zdjecie biało czarne
    Jednak myślę, że fotografowanie porodu mnie nie rajcuje, bo podejrzewam ,ze większość ujęć jest jednak mniej artystyczna a bardziej fizjologiczna.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  17. #37
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Ja nie wyraziłam zgody na zdjęcia z mojego porodu domowego . Bałam się tego co zobaczę na zdjęciach...

    Nie umiem teraz znaleźć tego filmiku na TY, ale widziałam taki z domowego porodu w basenie gdzie podbiega jakiś starszak i coś mamę pyta a ona zaciska oczy i mówi "nie teraz" (czy jakoś tak) i wyjmuje z między nóg dziecko .

  18. #38
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Dla tych co się brzydzą tego co tam pływa w basenie- są tacy których fascynują te wszystkie wydzieliny (położne, lekarze- nie zboczeńcy).
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •