Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: PYTANIA dotyczące Chustostraganu

  1. #1

    Question PYTANIA dotyczące Chustostraganu

    W tym wątku można zadawać pytania dotyczące Chustostraganu i Regulaminu na Chustostraganie.



    poniżej będą zamieszczane najważniejsze zagadnienia/pytania - z krótkim wyjaśnieniem, albo linkiem do konkretnego posta:

    pytanie o wstawiania zdjęć producenta w przypadku niemożności uchwycenia wzoru, koloru - można tylko jako zdjęcia dodatkowe do własnych i z adnotacją skąd są wzięte
    Ostatnio edytowane przez Kasia.234 ; 30-03-2014 o 00:26

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    ...

    ach, i może dopisz po proszę to o co pytałam chustoteam przez priv
    pytanie dotyczyło wstawiania zdjęć producenta w przypadku niemożności uchwycenia wzoru, koloru - odpowiedź że można tylko jako zdjęcia dodatkowe do własnych i z adnotacją skąd są wzięte
    Ostatnio edytowane przez Jazzoo ; 13-05-2014 o 12:02 Powód: na temat kolejek


  3. #3
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    ...

    Cytat Zamieszczone przez Martulec Zobacz posta
    o dżizas, faktycznie ... może te nasze posty wykasuj bo sieją zamęt w wątku

    ach, i może dopisz po proszę to o co pytałam chustoteam przez priv
    pytanie dotyczyło wstawiania zdjęć producenta w przypadku niemożności uchwycenia wzoru, koloru - odpowiedź że można tylko jako zdjęcia dodatkowe do własnych i z adnotacją skąd są wzięte
    w tym wątku można pytać o to, co nie jest jasne - po to powstał

    o zdjęciach wrzucę informację do pierwszego posta, ale wieczorem
    jak będą inne pytania to też chętnie odpowiem
    Ostatnio edytowane przez Jazzoo ; 13-05-2014 o 12:02 Powód: na temat kolejek

  4. #4

    Domyślnie

    O dzizas to chyba najbezpieczniej jest pisać, że sprzedaje bez kolejek.

  5. #5
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jabłuszko86 Zobacz posta
    O dzizas to chyba najbezpieczniej jest pisać, że sprzedaje bez kolejek.
    ano fakt

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie zapisu:
    "Prosimy o wystawianie wyłącznie rzeczy dopuszczonych do sprzedaży w danym dziale. Rzeczy te muszą znajdować się w posiadaniu własnym, niemożliwe jest pośredniczenie w sprzedaży."

    Czy w posiadaniu własnym oznacza, że muszę być właścicielem, czy jednak mogę grzecznościowo sprzedawać np. chusty, które nie są moją własnością, ale na czas wystawienia na sprzedaż są u mnie. Ja będę odpowiedzialna za ocenę stanu, ja będę odpowiedzialna za sprzedaż i wysyłkę.

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    "1. W pierwszym poście wątku należy umieścić (zasady te nie obowiązują w dziale Kupię i Wymienię/pożyczę):
    - zdjęcia i nazwy oferowanych przedmiotów - zdjęcia muszą przedstawiać sprzedawane przedmioty (a nie takie same), oddając ich autentyczny kolor i stan; nazwy sprzedawanych przedmiotów muszą znajdować się w pierwszym poście, a nie tylko w albumie ze zdjęciami .."

    Czyli w dziale Wymienię/ pożyczę nie muszę wstawić zdjęć?

  8. #8

    Domyślnie

    madzi - dziękujemy za Twoje pytanie, które skłoniło nas do dyskusji i do zmiany tego punktu na:

    W przypadku sprzedaży grzecznościowej prosimy umieścić taką informację w pierwszym poście. Całkowitą odpowiedzialność za przebieg transakcji bierze na siebie pośrednik sprzedaży.
    fakirka82 - nie ma takiego obowiazku, mamy jednak nadzieję, że obydwie wymieniające się strony same tego dopilnują.

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Kolejne pytanie - przestudiowałam regulamin i:
    - skoro z default'u nie ma kolejki
    - w regulaminie nie ma zapisu, że chęć kupna musi się pojawić w wątku,
    to czy wreszcie oficjalnie i legalnie transakcje kupna-sprzedaży zrobiły się bardziej poufne? I można od razu walić na pw do sprzedającego z chęcią kupna?

  10. #10

    Domyślnie

    Uważamy, że odpowiedzialność za transakcje należy do osób biorących w nich udział.

    Prosimy sprzedających o przestrzeganie kolejności deklaracji kupna i ewentualnej rezerwacji/kolejki.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Czy pierwszeństwo kupna ma osoba deklarujaca się w wątku czy ta która napisała tylko prv z prośbą o dane do przelewu (prv był napisany wcześniej)?

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  12. #12
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze nowy regulamin daje wieksza swobode sprzedajacemu niz wczesniej mialo to miejsce

  13. #13
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Jesli mogę, to uwazam, ze powinien wrócić zapis, ze deklaracja kupna powinna być w WĄTKU (przy kolejkowaniu i przy sprzedaży bez kolejek). Dla przejrzystości transakcji obu stron i dla innych kupujących.

    Brak tego zapisu otwiera drogę do mataczenia przy transakcjach, bo niby skąd mam wiedzieć, ze ktoś RZECZYWIŚCIE wysłał pw do sprzedającej odpowiednio wcześniej przede mną? Że w ogóle je wysłał?? Nie siedzę w cudzych skrzynkach pw, a korespondencja pw nie ma obowiązku być ujawniana.

    Ten zapis był bardzo cenny, bo dobrze porządkował kwestię pierwszeństwa przy zakupach. Osobiście proszę, aby wrócił.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 13-05-2014 o 09:21
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  14. #14
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgos Zobacz posta
    Jesli mogę, to uwazam, ze powinien wrócić zapis, ze deklaracja kupna powinna być w WĄTKU (przy kolejkowaniu i przy sprzedaży bez kolejek). Dla przejrzystości transakcji obu stron i dla innych kupujących.
    Oczywiscie!!! Brak takiego zapisu powoduje naduzycia.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Trochę zaufania dla siebie nawzajem, dziewczyny. Wg mnie zmiany - na plus.

  16. #16
    demona
    Guest

    Domyślnie

    ja akurat abstrahuje od wątku Wiki, choć przez niedopowiedzenia pewnie Wika jest w głupiej sytuacji.
    Ale jeśli zdecydowano o możliwości załatwiania sprzedaży na pw to czemu nie wrócić do licytacji?

  17. #17
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Widzimy bazarki jako mozliwosc oglaszania checi sprzedazy, ale odpowiedzialnosc za przebieg tej sprzedazy nalezy do sprzedajacego. To jest sprzedaz prywatna - nie chcemy i nie jestesmy w stanie zmusic sprzedajacego do sprzedazy tej czy innej osobie, na takich czy innych warunkach.

    Zapis w regulaminie o kolejnosci deklaracji w watku przed niczym nie chroni - osoba sprzedajaca moze rownie dobrze powiedziec, ze zmienila zdanie i wycofuje chuste ze sprzedazy. Natomiast sprzedajacy zawsze moze w swoim watku zaznaczyc, ze prosi o deklaracje wylacznie w watku i wylacznie na takie bedzie reagowal.

    Chcemy, zeby odpowiedzialnosc wrocila tam gdzie jest jej miejsce - w rece uzytkownikow, sprzedajacych, kupujacych (ktorzy kupujac cos od osoby prywatnej w internecie zawsze podejmuja ryzyko) i przede wszystkim nie chcemy utwierdzac uzytkownikow w przekonaniu, ze "moderacja cos moze" i ze tu na forum sa bezpieczni.

  18. #18
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Wiesz madzi, trudno ufać nieznajomemu. W takich sytuacjach takie zapisy spełniają po prostu rolę ochronną, tak uważam.

    Bo nie rozumiem, dlaczego niby mamy dawać szczegółowe zdjęcia realnych przedmiotów, opisywać uszkodenia, a nie dbamy o przejrzyste zachowanie pierwszeństwa przy sprzedaży? Przeciez tez mozna by bylo rzucic zdjecie producenta, albo tylko napisac ze "sprzedam eibe za 500 zł zdjecia jutro"... Bylo tak juz, prawda? I tez to byla "kwestia zaufania", czemu z tego sie wycofano?

    Watek Wiki jest tylko przykladem,nie podejrzewam tam nikogo o złą wolę, tak się stało BO BRAK TEGO PRZEPISU TAK DZIAŁA. Ale rozumiem rozgoryczenie innych kupujących, mi samej kiedyś ktoś sprzątną sprzed nosa fajną kółkową (kolejka poprzedniej minęła, ja zadeklarowałam kupno ale PODOBNO dziewczyna przede mną przysłała na pw potwierdzenie wczesniej. Nie mialam jak tego sprawdzic, bylam chustonowką, i tez mialam poczucie skrzywdzenia bo bardzo mi zalezalo.

    Bo niefajnie jak ktoś się wtrynia przede mnie, jak chcę płacić, to jest dla mnie takie podbieranie sobie chust, no nieelegancko po prostu. Jak jest jawnie, kto deklaruje ten bierze, to sprawa jest jasna i nie ma pola dla zakulisowych przepychanek.

    Edit. Tonks, to po co w ogóle jakikolwiek regulamin? Czemu nie mozna dawac zdjec cudzych, trzeba opisywac uszkodzenia? Czemu w ogole dawac jakiekolwiek zdjecia? To tez kwestia zaufania i odpowiedzialnosci jest, prawda? Jak zaufanie to zaufanie, why not??? To po co bany, ostrzezenia?

    Jasne, nikogo do niczego sie nie zmusi, kto bedzie chcial to zawsze bedzie kombinowal (wycofywal sie ze sprzedazy i sprzedawal na pw), ale dla mnie osobiscie to jest po prostu pole do kręcenia przy transakcjach jawnie usankcjonowane. I to mi się nie podoba. Albo chcemy miec minimum przyzwoitosci i trzymac sie zasad (a w regulaminie moze znalezc sie zapis ze ostateczna odpowiedzialnosc spoczywa na kupujachym-sprzedajacym). Albo calkiem CAŁKIEM z nich rezygnujemy.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 13-05-2014 o 10:21
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    zawsze mnie fascynowało ciśnienie podczas kupowania chust. Poszła chusta - trudno, widocznie nie była mi pisana Ale może ja stara jestem i już nie czuję tych emocji

  20. #20
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Moze tak jest madzi , staż na forum swoje robi .

    Ja uwazam że ten zapis w regulaminie o jawnej deklaracji kupna w wątku, to tez element dbania o dobrą atmosferę na forum, reguly są jawne, deklaracje są jawne i łatwiej wtedy pogodzić się z tym, ze chusta nie trafiła do mnie, niż z tym, że ktoś mi ją cichaczem podkupił.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 13-05-2014 o 11:05
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •