Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 55

Wątek: PYTANIA dotyczące Chustostraganu

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    A dlaczego wszystko na forum musi być jawne?? Ja to postrzegałam zawsze jak krzyczenie bab na prawdziwych bazarach - "biorę"... wrrrr.

    edit: wydaje mi się, że musimy się przyzwyczajać do tego, że zaczynać rozmowy o kupnie danej chusty od pytania - czy nadal jest aktualna??

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    A ja nie rozumiem dlaczego ktoś kupując chustę nie deklaruje tego w wątku oprócz/zamiast pisać priva, no nie rozumiem tego kompletnie.
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  3. #23
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Oczywiście nie są od gwarantowania bezpieczeństwa, ale od utrzymania porządku owszem (czy nie mam racji?).
    Brak takiego zapisu powoduje moim zdaniem bałagan.
    Taka sytuacja.
    Pojawia się chusta, którą chce kupić. Pisze pw. Czekam bo właścicielka bywa wieczorami. Mija kilka godzin, pojawia się inna chusta, która tez mi odpowiada, ale nie kupuję, bo mam nadzieje na te pierwszą. Wieczorem okazuje się, ze pierwsza nieaktualna. Druga już sprzedana.

  4. #24
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Ja już miałam taką sytuację- w wątku zaznaczone że sprzedaż bez kolejek, kto się zdecyduje ten ma. Kilka osób stanęło, jedna napisała że stoi a na pw że bierze. Dostałam od innej osoby pw "podaj mi nr konta. Biorę to i to"
    Ja musiałam to odkrecac, potencjalna kupujaca mogłaby sobie oszczędzić pw gdyby w wątku była deklaracja obowiązkowa- a ze regulamin nie nakazuje to luz, nie mogę mieć pretensji w końcu
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  5. #25
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzi Zobacz posta
    A dlaczego wszystko na forum musi być jawne??
    Alez wiele spraw na tym forum bynajmniej nie jest jawnych, nawet na bazarku, choćby taka wazna sprawa jak negocjacje cenowe odbywa się na pw, domawianie szczegółów, itp. Deklaracja kupna jest dla porządku i przejrzystości transakcji ze strony

    a) sprzedającej, zeby wiadomo bylo, kto bierze, deklaracja publiczna kupna jest bardziej zobowiązująca, jesli ktoś pisze publicznie ze bierze a potem kręci, wycofuje się, nie placi i ta sytuacja się powtarza (!), to inni wiedzą, ze interesy z tą osobą pachną kłopotami, bo jest niesłowna, niewiarygodna itp.

    b) kupującej i pozostałych kupujących z tych samych powodów, co powyzej, zeby wszyscy wiedzieli, kto ostatecznie otrzyma chustę, której kupno zadeklarował... a nie ze sprzedająca kręci, wycofuje się, a cichaczem bierze kasę za tę samą chustę od kilku osób naraz... Kto sprawdzi, ze tak nie bylo? A tak wiadomo, do kogo ma iść, między kim a kim transakcja została zawarta...

    Jasne, bazarek to nie allegro, ryzyko większe jest i będzie, ale mi się wydaje, ze nalezy zrobic wszystko, aby to ryzyko zminimalizować i jasne zasady temu służą. Zeby nie bylo ze teorie spiskowe tu uprawiamy, wszyscy wiemy, ze TAKIE sprawy sie zdarzaja, nawet na allegro sprawa pierwszeństwa i przejrzystości transakcji jest ważna i potrafi nieźle dopiec wszystkim zainteresowanym, vide sprawa słynnej munduki...

    IMO ten zapis o deklaracji w wątku ucina od razu takie sytuacje, o których pisały dziewczyny wyżej. Po co sobie zycie komplikowac?

    Równie dobrze mogę odwrócić pytanie, czemu NIE powinno być jawne, kto kupuje chustę? Komu to ma służyć ? IMO jest więcej za niz przeciw z zapisu jawnej deklaracji kupna w wątku...

    A jesli sprzedajaca koniecznie chce sprzedac chuste za jak najwieksza kwote (bo jak rozumiem temu maja sluzyc rownolegle negocjacje na pw z kilkoma osobami i wyboru najlepszej oferty dla sprzedającej, ktorą to sytuację umozliwia obecny zapis o braku pierwszeństwa deklaracji kupna w watku), to czemu nie wprowadzic licytacji, jak sugeruje Demona? To by zalatwilo sprawe.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 13-05-2014 o 16:59
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  6. #26
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    No to ja sugeruję,ze skoro istnieje mozliwosc odstąpienia od transakcji sprzedającego w dowolnym momencie (pkt.5 z nowego FAQ regulaminu), to zeby sprawiedliwosci stalo sie zadosc rowniez takie samo prawo powinno przyslugiwac kupującemu.

    Deklaracja kupna jest rowniez dobrowolna i moze zostac zerwana do czasu wykonania przelewu bez podania przyczyny. Zeby bylo sprawiedliwie. Prosze o umieszczenie tego w regulaminie lub w FAQ.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  7. #27
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Nic sie pod tym wzgledem nie zmienilo. Do tej pory tez zdarzaly sie rezygnacje. Kupujacy tak samo ma prawo (to nie jest regulowane naszym regulaminem, tylko prawnie) do odstapienia od transakcji. Natomiast inna kwestia jest przeciaganie przelewu i nie dotrzymywanie terminow ustalonych ze sprzedajacym (i w koncu rezygnacja z zakupu).

    Oczywiscie dla jasnosci mozemy to dopisac w FAQ.

  8. #28
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Oczywiście, że bywały rezygnacje z zakupów, ale ogólnie było to źle widziane przez forumki, szczególnie gdy deklaracja była w wątku (publiczna) jeśli sprawa z przelewami się przeciągała i następowała rezygnacja. Jest trochę dziewczyn, które w ten sposób otrzymały kilka negatywnych komentarzy od sprzedających, że nie dotrzymują słowa, terminów, obiecują i wycofują się, kręcą itp.

    Tymczasem na dobrą sprawę to samo mozna napisac o sprzedawcy, który w ostatniej chwili wycofuje się z transakcji sprzedaży chusty, którą np. Ktoś inny bardzo chce kupic.

    Jesli więc dajemy sprzedawcy paragraf na pełne prawo do wycofania się w dowolnym momencie transakcji bez podania przyczyny, to takie samo prawo powinno obowiązywać dla kupującego i powinno byc to zapisane w regulaminie, aby nie było zdziwienia, że czemu ktoś się wycofuje,jak to,dlaczego, a fe...

    Kupujący zawsze słabszą stroną w transakcji na odległość, bo więcej ryzykuje. Skoro sprzedający ma prawo się wycofać i sprzedać chustę komu chce i ma to zapisane w regulaminie/FAQ, to kupujący powinien mieć zapisane w regulaminie prawo do rozmyślenia się w ostatniej chwili i nie kupienia chusty.

    Oczywiście sprzedawca (aby nieczekac w nieskonczonosc) moze postawic granicę typu (czekam trzy dni na przelew i potem anuluję transakcję). Ale to juz jego sprawa, tak jak i sprawa żądania deklaracji kupna tyljo w wątku.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 09-06-2014 o 00:16
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  9. #29
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,302

    Domyślnie

    Pytam czysto teoretycznie: czym mój wątek z lalką "doradczą" zasłużył na zniknęcie?
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  10. #30
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Lalki nie sa dopuszczone do sprzedazy na Chustostraganie.

  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,302

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tonks Zobacz posta
    Lalki nie sa dopuszczone do sprzedazy na Chustostraganie.
    W sumie racja chusta to nie jest.Dzięĸuje
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  12. #32

    Domyślnie

    witam
    Jestem tutaj po raz pierwszy - z polecenia. Chciałam sprzedać chustę - mój pierwszy post dodałam na forum - niestety jeszcze nie widzę go aktywnego.
    Czy nieaktywny post jest skutkiem wypisania czegoś źle, lub potrzeba czasu do jego aktywacji - jeśli tak, to ile tego czasu potrzeba?
    Dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

  13. #33
    Chustonówka Awatar mysiek
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    16

    Domyślnie

    Dziewczyny, a ile mogę/powinnam czekać, aż sprzedający poda dane. Bo od piątku (jest dziś wtorek) cisza, mimo że wysłałam 2 pw. Weekend - wiadomo, ktoś mógł wyjechać do puszczy bez zasięgu, dlatego czekałam, ale ile można...? (a w międzyczasie pojawiają się inne chusty do kupienia, wiadomo).

  14. #34

    Domyślnie

    Czy chustoteam w ogole odczytuje jakiekolwiwek wiadomosci? Co sie nie stanie - piszcie do nas. Fajnie... Tylko, ze ja sie dobijam i dobijam, a tam cisza.

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    nie wiem, czemu nie moge dodac zdjęc. Chce dodac 2 zdjecia, ktore ważą 33kb, a ciągle wyskakuje komunikat, ze przekraczają limit forum. Podobnie z adresem url, nie moge dodac działającego linka. Czemu? co robię nie tak jak potrzeba? Bardzo proszę o pomoc.

  16. #36
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chantel Zobacz posta
    nie wiem, czemu nie moge dodac zdjęc. Chce dodac 2 zdjecia, ktore ważą 33kb, a ciągle wyskakuje komunikat, ze przekraczają limit forum. Podobnie z adresem url, nie moge dodac działającego linka. Czemu? co robię nie tak jak potrzeba? Bardzo proszę o pomoc.
    czy odhaczasz to male okienko, ktore jest przy linku? jak jest zaznaczone, to pojawia sie komunikat o przekroczeniu limitu forum

  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja też nie mogę dodać zdjęć Jakiej wielkości maksymalnie mogą być?

  18. #38
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    A jak dodajesz?

  19. #39
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    proszę o informacje jaki punkt regulaminu zlamalam wystawiając nerke ?

  20. #40
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jana Zobacz posta
    proszę o informacje jaki punkt regulaminu zlamalam wystawiając nerke ?
    Nie wiem, ktory dokladnie, ale przeczytaj prosze, co mozna sprzedawac na straganie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •