Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27

Wątek: Chustowanie po cesarce

  1. #1
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie Chustowanie po cesarce

    Biorę pod uwagę możliwość kolejnej cesarki, Fabiana zawiązałam jak miał miesiąc, ale drugie chciałabym wcześniej, chociażby dlatego, że już umiem wiązać
    I teraz moje pytanie, kiedy można bezpiecznie wiązać po cc?

    Nie ukrywam, że chciałabym od razu po powrocie do domu

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    to zależy.
    są dziewczyny, które noszą po kilku dniach, są takie, które po kilku miesiącach.
    tu więcej:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=cesarskie
    http://www.chusty.info/forum/showthr...hlight=cesarce
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=cesarskim

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    Tak na prawde to mozna od razu....wszystko kwestia Twojego stanu zdrowia i samopoczucia.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    dzięki glo, poczytam, nie dotarłam tak daleko

  5. #5
    Chustomanka Awatar zewelinal
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Lubuskie
    Posty
    710

    Domyślnie

    Dokladnie, wszystko zalezy od twojego samopoczucia. Ja zaczelam gdzies po trzech tygodniach od cesarki.
    09.02.2011
    03.04.2013

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    ja pamiętałam, że było, bo sama kiedyś szukałam

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    myślę, że dużo zależy też od twojej budowy oraz wagi dziecka. ja zamotałam po raz pierwszy po dwóch tygodniach, ale na początku nie nosiłam jednorazowo dłużej niż 40 min. bo jednak brzuch i blizna "ciągnęły" mnie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #8
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    ja tez gdzies po trzech tygodniach, moze nawet troszke wczesniej, ale pamietam, ze przed uplywem miesiaca chodzilismy juz tak na spacery
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    Ja zamotałam po miesiącu, wcześniej nosił mąż. Nie motałam bo nie umiałam i się bałam, przekonałam się jak musiałam, tzn mąż wrócił do pracy a Kubie zaczęły się kolki.. Ale patrząc na to jak mnie szew ciągnął to nawet jakbym umiała, to nie wiele wcześniej bym się związała bo dopiero po dwóch tygodniach mogłam na lewym boku się bez bólu położyć czy oprzeć..
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Jak sobie przypominam to jestem przekonana, że ze szfami nie byłabym wstanie nosić.


    tabletowo pisane

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  11. #11
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    ja pierwszy raz zawiazalam rowno 3 tygodnie po. fizycznie bylam w stanie zrobic to wczesniej ale czekalam na szkolenie z doradca

  12. #12
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,522

    Domyślnie

    Ja chyba po 3 tygodniach, ale zaczęłam nosić po miesiącu. Jak u Kudlatej, wrócił wtedy mąż do pracy i trzeba było przejąć jego obowiązki
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar amst
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    4,830

    Domyślnie

    Zochę nosiłam jeszcze w szpitalu. Emkę trochę pożniej ale to ze względu na nią. Mati nie nosiłam, bo jeszcze wtedy nie nosiłam. To chyba bardziej od włąsnego samopoczucia zależy niż od reguł

  14. #14
    Chustofanka Awatar Kasienka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    496

    Domyślnie

    Ja Szyma pierwszy raz zachustowałam na 5 dobę po cesarce, bo się chłopom zachciało "kopytek" a mały nie dał się odłożyć...

  15. #15
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Judyto, właściwa pora będzie wtedy, kiedy poczujesz, że to już Chustonoszenie to nie wyścigi. Zamotaj wtedy, kiedy odzyskasz siły i kiedy noszenie nie będzie Ci sprawiało dyskomfortu. Może się zdarzyć tak, że będziesz miała siłę i chęć już po kilku dniach, a może być tak, że dojście do odpowiedniej formy zajmie Ci więcej czasu i to też będzie ok. Dotyczy to zarówno kobiet po cc, jak i sn. Uszanujmy czas połogu.

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Judyto, właściwa pora będzie wtedy, kiedy poczujesz, że to już Chustonoszenie to nie wyścigi. Zamotaj wtedy, kiedy odzyskasz siły i kiedy noszenie nie będzie Ci sprawiało dyskomfortu. Może się zdarzyć tak, że będziesz miała siłę i chęć już po kilku dniach, a może być tak, że dojście do odpowiedniej formy zajmie Ci więcej czasu i to też będzie ok. Dotyczy to zarówno kobiet po cc, jak i sn. Uszanujmy czas połogu.
    Pięknie powiedziane - podpisuję się obiema rękami

    Po drugiej cesarce nosiłam dopiero po 6 tygodniach, ale tylko dlatego, ze dopiero wtedy poznałam chusty. Po trzeciej (ciężkiej, bo połączonej z poważną operacją) poczułam się na siłach po 3 tygodniach

  17. #17
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja teraz po mojej drugiej cesarce zawiązałam małą jak miała 1,5 tygodnia Ale to bylam cesarka po ktorej napraaaawde szybciutko doszlam do siebie

  18. #18
    Chusteryczka Awatar ema
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Bory Tucholskie
    Posty
    1,747

    Domyślnie

    Po trzech tygodmiach spokoknie i na luzie, nez dolegliwosci. Dopiero o tym czasie wychodzilismy do domu. Gdybysmy byli w domu pewnie ptobowalibysmy szybciek.
    Pat napisala to, cp najistotniejsze
    Pawel 2006 Milia 2011 Mikolaj 2013

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    uja bym zamotała w 6dobie bo czułam sie na siłach brzuch nie dokuczał ale po 1 nieumiałam ustać na nogach bo mi dokuczał ból po punkcyjny z wymiotami itp totalna dentka niezdolna do niczego ledwo sama do kibla latałam trwało to 5tyg potem puszczało ale kompletnie przeszło dopiero po ustabilizowaniu sie laktacji w moim wypadku m8tyg w tymczasie małą w chuście miałam 4razy i raz w kółkowej ale mąz który pracował i zajmował sie 4 dzeci-naszymi 3 pannami i mną bardzo dużo nosił w zasadzie zamota już każde wiazanie poza plecakiem bo sie boi ale teraz nosi w MT
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Jako i Pat prawi

    Jeżeli chodzi o sam kontakt z dzieckiem a nie potrzebę logistyczną to baaardzo polecam kangurowanie - czyli kontakt skóra do skóry pod delikatnym okryciem (np przykryć prześcieradłem albo czymś cieplejszym - ma być Wam przyjemnie ciepło), położyć się wygodnie w łóżku albo na wygodnej kanapie, idealnie byłoby pod lekkim kątem ok 30o (a przynajmniej barki i głowa wyżej) i delektować się wspólnymi chwialami... Na ile się uda z dwulatkiem w domu
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •