Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Wątek: szczerze, z ręką na sercu- jakie nosido od początku do końca?

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie szczerze, z ręką na sercu- jakie nosido od początku do końca?

    Które z nosideł wystarczy na cały okres noszenia? Biorąc pod uwagę, że dziecko raczej małe nie jest i nie będzie. Tula, Boba chyba nie wystarczą a reszta?

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  2. #2
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Dla mnie odpowiedz jest prosta: żadne.

  3. #3
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    najprędzej manduca, mi przynajmniej starczy, w końcu ma ten rozszerzany zamkiem panel
    albo z regulacją szerokości i wysokości panelu, np. mam taką hybrydę od pani olo
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Tak, to tylko chusta potrafi

    Ale fakt - w manduce widywałam i półroczniaki i dwulatki wyglądające w miarę ok - więc moooże... Ale i tak optuję za chustą
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    zależy jakie dziecko, mojej Weronice wystarczyłaby Tula z dodatkiem free to grow
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  6. #6
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    najprędzej manduca, mi przynajmniej starczy, w końcu ma ten rozszerzany zamkiem panel
    albo z regulacją szerokości i wysokości panelu, np. mam taką hybrydę od pani olo
    tak, tylko Twoje dzieci drobne, moje raczej nie. Szukam czegos dla męża głównie, ale zebym za kilka miesiecy nie musiała nowego kupować. Pokażesz mi na priv.zdjęcia hybrydy od pani olo?

    Cytat Zamieszczone przez milorzab Zobacz posta
    zależy jakie dziecko, mojej Weronice wystarczyłaby Tula z dodatkiem free to grow
    wiem własnie, dlatego napisała, ze raczej na duże.
    wciąż zastanawiam sie nad czeskim KiBi, bo z filmiku i zdjęć wyglada jakby byl na cały okres noszenia. Tylko tak mało opinii tu o nim, bo na czeskich stronach i forach czytalam i ma wiekszośc b.pozytywnych.

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  7. #7
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    ja starszaka nosiłam w manduce od 7 miesiąca do mniej więcej 2,5 lat. Drobny nie był, tzn szczupły był, ale wysoki.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Miałam rózne, ale najbardziej uniwersalna - manduca, jednoczesnie z nią mialam też nubigo comfort w wersji toddler i owszem, jest większe - u nas i trzylatka z okładem ponioslo, ale i w manduce spokojnie tez się da - tak duże dziecko nie musi mieć idealnie dopasowanego nosidła jak kilkumiesięczniak, no i chusta
    W manduce nosiłam na biodrze okolo dwulatka.
    Manduca najlepiej się sprawdza dla dzieci od ok 74-80 (rozmiar ubranek tak mniej wiecej) wzwyż. Moje chlopaki urodzily sie dośc duże i bardzo szybko taki rozmiar osiągnęliśmy, ale tez i co miesiąc się to nie zmienialo - spokojnie już siadali i panel nie musiał byc idealnie od kolanka do kolanka jak przy chuście dla noworodka, Do tego manduca ma tyle mozliwosci regulacji na pasach, plus panel z zamkiem (dla starszych mozna zapiac i siega pod pachy) ze da się wybrac wygodna dla noszacego i dziecka pozycję i opcję noszenia.
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #9
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Mamy manducę i nosiliśmy od 5 miesiąca do... 2,5 roku, choć potem to już sporadycznie. Przy czym nie mam porównania z innymi nosidłami.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzi Zobacz posta
    Dla mnie odpowiedz jest prosta: żadne.


    chyba jedyna właściwa odpowiedź.
    A tak na poważnie to chyba dużo zależy od sytuacji wyjściowej czyli "parametrów" dziecka które ma być noszone.
    zakładając że zaczynamy nosić 8-10 miesięczne dziecko to juz mniej więcej wiadomo jakie jest duże i jak szybko rośnie. Inne nosidło wybierałabym dla swojego raczej drobnego synka a inaczej dla bratanka który mając 6mc nie mieści się w niektóre ubranka po moim ponad dwulatku

    Tula ma chyba szerszy panel niż manduca i zakładając że te dodatkowe nakładki się sprawdzają to może faktycznie wystarczy na dłużej...
    No i jeszcze do jakiego wieku/wagi planujecie młode nosić?
    Nie istnieje coś takiego jak nosidło od urodzenia do 3lat.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  11. #11
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    A tak na poważnie to chyba dużo zależy od sytuacji wyjściowej czyli "parametrów" dziecka które ma być noszone.
    zakładając że zaczynamy nosić 8-10 miesięczne dziecko to juz mniej więcej wiadomo jakie jest duże i jak szybko rośnie. Inne nosidło wybierałabym dla swojego raczej drobnego synka a inaczej dla bratanka który mając 6mc nie mieści się w niektóre ubranka po moim ponad dwulatku
    Eee... tu chyba nie ma prawideł. Moja córka do 7mc życia była w 90-95 centylu po czym się prawie zatrzymała i spadła bardzo w siatkach. Dokładnie, mając te ok.7mc osiągnęła 9kg, a mając rok ważyła niecałe 10kg. Więc tu chyba nie da się niczego przewidzieć. Bardzo chciałabym wiedzieć, czy przez rok przybierze 0,5kg czy 3, ale chyba nikt mi tego nie powie

    I piszecie, że nosidło dla starszaka nie musi być od kolanka do kolanka? Naprawdę? A wygodnie jak roczniakowi tak nogi dyndolą? Bo ja teraz nosidło kupuję i nie wiem, jakie na szerokość brać...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Eee... tu chyba nie ma prawideł. Moja córka do 7mc życia była w 90-95 centylu po czym się prawie zatrzymała i spadła bardzo w siatkach. Dokładnie, mając te ok.7mc osiągnęła 9kg, a mając rok ważyła niecałe 10kg. Więc tu chyba nie da się niczego przewidzieć. Bardzo chciałabym wiedzieć, czy przez rok przybierze 0,5kg czy 3, ale chyba nikt mi tego nie powie

    I piszecie, że nosidło dla starszaka nie musi być od kolanka do kolanka? Naprawdę? A wygodnie jak roczniakowi tak nogi dyndolą? Bo ja teraz nosidło kupuję i nie wiem, jakie na szerokość brać...
    chodziło mi o to że nosidło dobieramy do dziecka wtedy gdy zaczynamy nosić czyli jak siada samodzielnie. I może być wtedy drobne a może być duże. Jeśli właściwie dobierzemy nosidło do takiego 7-8 miesięczniaka to jak już trochę podrośnie mniejszym złem będzie jeśli panel nie bedzie sięgał do samych kolanek niż gdybyśmy maluszka wpakowali w za duże nosidło wymuszające szpagat z myślą że na dłużej wystarczy.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  13. #13
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,280

    Domyślnie

    Mi mojego klopsa juz cięzko nosic ale my z przodu przy dystrybutorze mleka i to tylko na czas wielkiej biedy. Miałam zmieniać na coś większego ale narazie kasa na minusie, zresztą czekam na testy Tulowego toddlera i wtedy zadecyduję co dalej,o ile dziec wogóle jeszcze bedzie chciał byc noszony.
    Starsza nosiłam do 4 roku zycia w MT dużym,na wymiar szytym ale ona była piórko w porównaniu z młodszym klopsem. później to już krótka chusta na plecy i plecak prosty z wezłem pod pupą ale to na takie akcje ze po imprezie jakiejs wracamy a ona padnieta.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  14. #14
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madzi Zobacz posta
    Dla mnie odpowiedz jest prosta: żadne.


    jeśli już, to jakaś hybryda... MOŻE ta regulowana od pani_olo? ale to chyba trochę zależy kiedy zaczniesz nosić

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta


    jeśli już, to jakaś hybryda... MOŻE ta regulowana od pani_olo? ale to chyba trochę zależy kiedy zaczniesz nosić
    Nie testowałam storczowej hybrydy ani didytaya więc nie wiem jak one działają ale widziałam MT od pani_olo regulowane sznureczkiem ze stoperami i w ogóle to nie działało, koleżanka która to kupiła wymieniała potem na inne zwykłe Mt.
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  16. #16
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    dla mnie mt, to w ogóle porażka jest, więc wiesz
    hybryda storczowa... hmm... no, przy pewnych parametrach może być na długo, ale nie od początku do końca - chociażby ze względu na długość tułowia dziecka, ale też ze względu na pas biodrowy.

    nie wiem. te nosidła to jedna wielka komplikacja. jak źle dobierzesz, to kasa wywalona.

    mandu to masakra dla mnie, Tula ciutkę lepsze, ale też bez fajerwerków, ABC - znów bez sensu, hybrydy pozwalają na dopasowanie do mamy, która ma zazwyczaj pociążowe "ruchome kilogramy", no po prostu

    ale odpowiedź na pytanie z tematu, to naprawdę chyba "żadne"

  17. #17

    Domyślnie

    Manduca. Brzydka (po praniu wyglądała jak szmata), ale niezawodna i wygodna. Jedyne co mi przeszkadzało w tym nosidle to strona estetyczna. Poza tym bez zarzutu.
    moje miejsce wirtualne Petit bon ton

  18. #18
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Basinda Zobacz posta
    Nie testowałam storczowej hybrydy ani didytaya więc nie wiem jak one działają ale widziałam MT od pani_olo regulowane sznureczkiem ze stoperami i w ogóle to nie działało, koleżanka która to kupiła wymieniała potem na inne zwykłe Mt.
    ja mam hybrydę i nie mogę narzekać na regulację na sznureczki i stopery bo trzymają jak trzeba i działa jak trzeba
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  19. #19
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kuku Zobacz posta
    Manduca. Brzydka (po praniu wyglądała jak szmata), ale niezawodna i wygodna. Jedyne co mi przeszkadzało w tym nosidle to strona estetyczna. Poza tym bez zarzutu.
    no widzisz - a dla mnie mało, że prawie szmata po praniu, to jeszcze niemiłosiernie rozszpagatowała i wypłaszczyła (prawie półtoraroczne, 75-centyowe) dziecko, a mnie zmusiła do dość bolesnej kompensacji, czyli w rezultacie bólu kręgosłupa po półtorej godziny noszenia

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    a nosidełko emeibaby? Miałyscie? zaraz idę szukac czegoś o nim, ale zobaczyłam własnie na jakiejś stronie.

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •