Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: szczerze, z ręką na sercu- jakie nosido od początku do końca?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wika Zobacz posta
    a nosidełko emeibaby? Miałyscie? zaraz idę szukac czegoś o nim, ale zobaczyłam własnie na jakiejś stronie.
    Miałam na testach i młodszego próbowałam w tym nosić.... dziwne dość. Ciekawe rozwiązanie dla mniejszych dzieci, dla starszaków raczej tego nie widzę. Młody miał wtedy niecały rok o mniej niż 10 kilo. Regulacja na kółka na początku dość skomplikowana.
    Chyba gdybym musiała doradzić nosidło komuś kto na żadne skarby nie chce chusty a dziecko jeszcze niesiadające to może pomyślałabym o emeibaby.

    Ja generalnie nie nosidłowa jestem ale ze standardowych tych najpopularniejszych to boba jednak najbardziej mi podeszła.

    Najlepiej będzie jak przymierzysz kilka różnych i wtedy wybierzesz to które będzie dobre i dla młodego i dla Was/męża. Tak jak pisałam wcześniej nie unikniesz tego że młody z nosidła wyrośnie i panel będzie potem ciut za wąski... ale to mniejsze zło niż wybieranie nosidła w ciemno sugerując się opiniami (bo ja nosiłam pięciolatka i było ok).
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  2. #22
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,516

    Domyślnie

    żadne ale jakbym miała koniecznie wskazać to
    dla mnie manduca, ale dla męża juz nie koniecznie. Macka nosiłam od ok 7-8 miesiąca do prawie 3 lat (długi szczupły) ale i ja szczupła. mąż (dośc wysoki ale i 110 kg) jak zakładał z przodu było ok, a jak zarzucał na plecy to tak jak pisała mi pozycja za mocno wypłaszczona, bo maz musiał zapinać pod brzuchem (i wtedy Maciek nic nie widział) albo nad brzuchem i wtedy pasy naramienne był ciut luźnawe. duzo lepiej dopasowało sie u męża doux doux (które z kolei dla mnie było mniej wygodne).
    jeszcze bardzo dobrze sprawowało się pożyczone chusto MT.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  3. #23
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z tego co wiem Ergobaby może być takim nosidlem. Nadaje sie od urodzenia z wkładką dla niemowlęcia aż do 20kg. Ma fantastyczne opinie użytkowników. Z tego co wiem nie jest jeszcze zbyt popularne w polsce ale jedno z najlepszych dostepnych na rynku. Ja swoje wlasnie zamowilam dla 3mcznej córki która sztywno trzyma główkę.

  4. #24
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Pozwolę się nie zgodzić. Ergobaby jest małe, na pewno nie dla dwulatka, wkładka dla niemowlaka to nieporozumienie i "powinno się tego zabronić"
    Nie wierzę w trzymiesieczniaki dobrze trzymajace główkę (to, ze może być usztywnione - wierzę, ale to akurat żaden dobry objaw...).

    Do tego ta kieszeń na plecach... Może mieć swoje zalety - ale uniwersalne i rozwojowe to na bank nie jest.

    Chybryda storcha - też nie do końca, miałam onegdaj na testach - nie pasują mi gumecki i sznulecki, rozpinanie panela w manduce jest jeszcze w miarę ok, emeibaby - też ok, chociaż chustę chyba łatwiej ujarzmić...

    Co ja mówię - dla mnie każdą chustę lepiej ujarzmić niż jakiekolwiek nosidło, cóż zrobić, lubię wygodę i uniwersalizm
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 21-03-2014 o 11:40
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #25
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    ja testowalam kilka, różnica wieku między dziećmi 25 miesięcy, córeczkę w nosidlach zaczęłam jak miała ok 7 miesięcy a Synek bardzo sporadycznie na długich wypadach i szczerze polecić mogę hybryde pani_olo genialne nosidełko, pięknie otula młodą a i starszakowi wygodnie było tak, że spać mógł,dodatkowy plus hybrydy że pasami mozna siedzisko poszerzyć.

  6. #26
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Ja też zdecydowanie uważam, że żadne nosidło nie jest na uniwersalne. Tylko chusta. Co więcej, mnie w żadnym nie jest tak wygodnie jak w chuście. No i absolutnie nie da się wybrać nosidła bez przymiarki do konkretnego noszącego i noszonego.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

  7. #27
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Znów wracam do wątku. Potrzebuję nosidła, bo z chustą (ani MT) sobie nie poradzę w autobusie (z rozwiązaniem dziecka). Uszyliśmy na zamówienie fajne nosidło, fajne rozmiarowo, całkiem wygodne, ale się psuje i musimy zwrócić. I przeglądają co jest na rynku to jakaś marnota. Większość nosideł jest już za mała: tula, ergobaby, boba, manduca, a toddlery wydają się rozmiarowo nadal za duże :/
    Znalazłam nosidło KiBi i w nim moja nadzieja, choć ryzyko, że będzie nie najlepsze nadal istnieje Niestety jest 1 firma sprowadzająca je do PL i nadal czekają na dostawę... Ech
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  8. #28
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Franada, spróbuj wymierzyć, czy toddlery będą dla Was za duże. Jaka waga i jaki wzrost?
    Do niedawna wydawało mi się, że manduca jest nosidłem najbardziej uniwersalnym. Potwierdzam opinie, że z nosideł po prostu dziecka wyrasta. Tak jak z ubrań.
    Syn odmawiał noszenia i mi było już niewygodnie ( a ja myślałam, że wyrósł już z noszenia) do momentu pojawienia się w domu LennyErgo. Ten toddler okazał się ideałem dla nas. Robiłam testy porównawcze i mogę z czystym sumieniem polecić W razie pytań służę pomocą.

  9. #29
    Chustomanka Awatar Pasiata
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków/ Bochnia
    Posty
    766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Znów wracam do wątku. Potrzebuję nosidła, bo z chustą (ani MT) sobie nie poradzę w autobusie (z rozwiązaniem dziecka). Uszyliśmy na zamówienie fajne nosidło, fajne rozmiarowo, całkiem wygodne, ale się psuje i musimy zwrócić. I przeglądają co jest na rynku to jakaś marnota. Większość nosideł jest już za mała: tula, ergobaby, boba, manduca, a toddlery wydają się rozmiarowo nadal za duże :/
    Znalazłam nosidło KiBi i w nim moja nadzieja, choć ryzyko, że będzie nie najlepsze nadal istnieje Niestety jest 1 firma sprowadzająca je do PL i nadal czekają na dostawę... Ech
    A ja tak trochę OT - o co Ci chodzi z rozwiązywaniem dziecka w autobusie?

    A w kwestii właściewej - moim zdaniem tylko nosidełko na zamówienie. Z moich obserwacji standardy są takie, że dzieci szybko z nich wyrastają a toddlery są wieeelkie (Tula np. u nas u ponad dwulatka).
    Powodzenia!
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi® - konsultacje, warsztaty, pogadanki www.pasiata.pl
    Tosia 20.10.2008, Wojcieszek 30.03.2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •