Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39

Wątek: Puppi, otulacz wełniany

  1. #21
    Chustofanka Awatar Baryczka
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Dolina Baryczy
    Posty
    440

    Domyślnie

    Postanowiłam przetestować otulacz w rozmiarze XL, choć wydało mi się to bezsensowne, skoro nasz syn jest ośmiomiesięcznym, długim szczuplakiem. Otulacz dedykowany jest dla większych dzieci, od 12 kg, a Piotruś ma 9kg i 80cm.

    Szukałam czegoś na noc, dotąd nie odważyłam się wielopieluchować syna w nocy, bo nie potrafiłabym się wybudzić, by go przebrać. Potrzebowałam czegoś megachłonnego i superszczelnego, by uniknąć przebierania i wybudzania syna w połowie nocy.

    Otulacz XL na formowankę i wkład świetnie pasował na syna, nawet nie musiałam go zmniejszać napkami!
    Bardzo obawiając się przecieków, wręcz z duszą na ramieniu, pierwszy raz zakładałam wieczorem otulacz młodemu. Jednak rano okazało się, że wraz z formowanką i wkładem składanym Maxi zdał egzamin na piątkę! Piżamka po 10h snu była suchutka! A formowanka tylko w połowie wilgotna. To pozwoliło mi wziąć pod uwagę również wkłady trochę mniejsze o słabszej chłonności. Także również na noc sprawdził się wkład długi składany.

    Duży minus za ogromną dupkę, jaką tworzył otulacz z takim zestawem chłonnym. Wiadomo, najchłonniejsze wkłady mają sporą objętość, to jest nieuniknione. Choć i tak syn najwięcej warstw chłonnych miał z przodu a nie między nóżkami. Miałam wrażenie, że synowi to przeszkadza. No, cóż- do tej pory spał tylko w pampkach, które nie wieczorem, a rano były tak duże. Będzie się musiał chłopak przyzwyczaić

    Zapisałam się do testów otulacza z rzepami, trochę chciałam się do nich przekonać. Kieszonek z rzepami nie polubiłam, bo były twarde, wpijały się dziecku w brzuszek. W tym otulaczu rzepy są bardziej miękkie i ich krawędź nie odbijała się na brzuszku. Z tym, że młody je rozpinał- szybko doszedł do tego jak to się robi :/ Po założeniu otulacza, musiałam ekspresowo ubrać mu bodziaki, bo łapał za rzep i go odpinał

    Przyznaję, że z żalem odesłałam otulacz do następnej osoby w kolejce do testów i wręcz przebieram niecierpliwie nóżkami, by otulacze XL były już dostępne w sprzedaży.

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jesteśmy po testach miodowego otulacza XL na rzep i wkładu składanego. Tester: chłopiec, 21 mies. ok 13 kg wagi, wysoki, średniej budowy.
    Otulacz XL - Krój zdecydowanie nam przypadł do gustu, zwłaszcza z wkładami. Otulacz jest dość duży (myślę, że spokojnie wystarczy do końca pieluchowania, każdego większego dziecka). Naszemu już dużemu dziecku spinalismy środkowe napki a z cienkim wkładem 3 warstwowym nawet wszystkie napki, dlatego w naszym przypadku wystarczyłby jeszcze na długo. Na pupie ładnie się układa, wkład się nie zsuwa, nie zwija. Mimo, że testy otulacza z formowanką nas nie dotyczyły, to testowalismy go z formowankami jakie posiadamy. Otulacz jest stosunkowo wąski w kroku, dlatego po nauce właściwego dopasowywania otulacza do formowanki , pasował nam również na formowanki wąskie w kroku (Puppi, Ecodidi, BM Kokosi). Plus za długie uszy w otulaczu Trzymał rewelacyjnie, zero przecieków. W swoim stosidle mamy już kilka otulaczy puppi os na napy, dlatego chciałam spróbować ten na rzep. No i niestety do rzepów się nie przekonam. Fakt, że w brzuszku można dopasować idealnie, ale jakoś nie mogę się przekonać do jeszcze jednej warstwy na brzuszku w postaci rzepa. Myślę, że zaopatrzymy się w taki otulaczyk gdy pojawią się już w sklepie, ale zdecydowanie na napy

    wkład chłonny składany - jak wszystkie wkłady Puppi, świetnie chłonie, jest to wkład do tzw. zadań specjalnych Ja duże wkłady składane stosuje głównie na noce do formowanki, składając dłuższą częścią na trzy i przód dodatkowo zawijam z przodu. Taki zestaw daje radę bez problemu do rana łącznie z wełniakiem (o ile Kuby przed spaniem nie dopadnie mega smocze pragnienie)
    Zarówno otulacz jak i wkład zdecydowanie polecam

  3. #23
    Chusteryczka Awatar merida
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,813

    Domyślnie

    Niedawno skończyliśmy testować otulacz XL na napy wraz z wkładem bambusowym maxi i jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Córka ma 17 m-cy, ok. 11kg, i jest szczupłej budowy.

    Nie mamy dużego doświadczenia z wielopieluchowaniem w nocy (do tej pory stosowaliśmy system mieszany), ale i tak otulacz bardzo przypadł nam do gustu. Przede wszystkim ani razu nie przeciekł (a córka śpi ok. 12h), nawet, gdy więcej wieczorem wypiła. Po raz pierwszy widziałam też tak mięsisty wkład. Mimo, iż jako nowy nie mógł być zbyt chłonny i tak sprawował się idealnie.

    Jeśli chodzi o krój to idealnie pasował na formowankę puppi, natomiast nie do końca przykrywał inne otulacze (pop'n'gro i mio unico), ale mimo wszystko nie przytrafił się nam żaden przeciek. Fakt, że córka aktualnie nie pije w nocy na pewno też się do tego przyczynił.

    Testowaliśmy otulacz na napy, ale jeśli miałabym kupować to chyba jednak na rzep, bo zapinałam na ostatnie napy i miałam wrażenie, że było trochę ciasnawo, choć córka nie sprzeciwiała się. Po zapięciu na przedostatnie było za luźno.



  4. #24
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Testowałam otulacz Puppi XL z wkładem składanym Puppi bambusowym Maxi. Tester 14 mcy, waga ok. 13 kg

    Plusy:
    - wykonanie bardzo staranne, solidnie uszyty.
    - kolor i materiał Miły dla ciała, nie gryzący, nie mechaci się zbyt szybko. Troszkę grubszy niż (ecodidi i kokosi wełniane - oba mam na stanie), ale nie uważam tego za minus.
    - choć generalnie wolę napy, rzep powodował idealne dopasowanie i dobrze współpracował przy zakładaniu/przewijaniu.
    - podczas testowania prawie nie używałam innych otulaczy, materiał nie nasiąkał/nie chłonął zapaszku i nie musiałam go po użyciu praktycznie wietrzyć.
    - pięknie układa się na pupie z wkładami puppi i innych marek.

    Minusy:
    - rozmiar! Nie mam puppi OS, bo nie znam żadnej osoby, której starczyłby do końca. Znajome wielopieluchujące odsprzedają go po ok. 1-1,5 roczku dziecka (mam na myśli dzieci o normalnej budowie, nie pulchniutkie). Wiedząc, że puppi os jest z tych "mniejszych" OS nie zdecydowałam się na jego kupno. Dlatego z niecierpliwością czekałam na opcję XL tej świetnej marki. Wiem, że XL puppi jest od OS puppi znacznie większy, ale to nadal nie jest XL imo Porównałam go nawet z Ecodidi OS, który mamy od jesieni 2014 od nowości = nie sfilcowany (zdjęcia). Są niemal identyczne rozmiarowo. Puppi XL jest trochę węższy w kroku nawet od Ecodidi OS.... hmmm
    - Puppi XL nie pokrywa nam formowanek Kokosi BM ani Bamboozli TB dlatego nie testowałam go w nocy.
    - przy grubszych wkładach (muśliny ecopi w prostokąt) mieliśmy już spuszczone wszystkie napki wzdłuż. Przy cieńszych wkładach zapięty był na pierwszy rządek nap. W XL powinien zapas być znacznie większy.

    Generalnie urzekł mnie bardzo i rozważam jego kupno. Przed testami byłam na niego zdecydowana na 100%. Teraz chwilami się zastanawiam czy potrzebny mi trzeci otulacz wełniany w rozmiarze OS (używam też pulowych)...bo jakoś liczyłam, że to będzie XL z prawdziwego zdarzenia i będę go mogła używać na noc/drzemki na 2,5 latku, może na formowanki nawet, kiedy OSy inne będą przymałe. Tym bardziej, że koszt otulacza Puppi XL jest znacznie wyższy niż innych otulaczy wełnianych.

    Dziękuję za możliwość testowania, cieszę się że był u nas choć trochę Kolor miodowy z niebieskim obszyciem

    P.S. Może warto rozważyć zmianę nazw otulaczy na rozmiarowe 1 i 2, jak w marce Applecheeks, Thirsties, Blueberry Capri etc. Myślę, że w obecnej sytuacji OS i XL może powodować niekiedy rozczarowanie tych klientek, które zasugerują się jedynie nazwą "one-size" czyli na cały okres pieluszkowania czy XL = "na bardzo dużą pupkę", bo są nowe w wielopieluszkowaniu, nie mają doświadczenia z wieloma markami lub nie przeczytały poniższych recenzji.

    Z wkładem puppi złożonym na 4 (słaba jakość zdj. przepraszam, ale Tester biegał )


    Ecodidi OS (szary) i Puppi XL (miodowy) oba zapięte na pierwsze napki



    Porównanie obu ww otulaczy wełnianych



    Toopy & Binoo

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    My po testach otulacza XL Puppi na napy.
    Tester Kuba 22 m-ce, 13,5 kg.
    Otulacz zdecydowanie łatwiej było zapiąć na Kubie niż OS, nie lubię jak otulacze zapinam na ostatnie napki, bo mam wrażenie, że spadną z dziecka. Tutaj zapięcie dobrze trzymało w biodrach i na brzuszku. Z wkładem składanym załączonym do testów (frota bambusowa) otulacz puścił bokiem, bo mam wrażenie, że gumki w nóżkach trochę za luźne, ale że jest to otulacz XL czyli dla większych i grubszych dzieci: rozumiem. Mój syn do najgrubszych widać nie należy. Z wkładem składanym maxi welurowym nie przepuścił, trzymał ładnie. Z formowanką Puppi trochę gorzej, bo trochę ciasno przykrywa formowankę. Mam wrażenie, że jest troszkę za wąski w kroku i formowanka ma trochę mało miejsca. Musiałam dobrze wykombinować, żeby gumki w nóżkach nie odstawały przy założonej formowance. W końcu było nieźle formowanka+ wkład mini welurowy + otulacz. Kuba biegał, szalał i było ok, nic nie przeciekło i nic nie krępowało ruchów. Ale uważam, że formowanka na noc z wkładem bardziej chłonnym nie zmieści się w otulaczu. Może trzeba by dodać 1cm w nóżkach wtedy otulacz "zamknął by" się na formowance, a tak gumki przeszkadzają sobie nawzajem
    Ogólnie fajny, nie mam wrażenia, że dziecko ma za ciasno. Dla mnie najlepsza kombinacja: Otulacz + wkład welurowy maxi.
    Bardzo dziękuję za możliwość testowania, bardzo podobają mi się otulacze z kolorowymi uszkami, prześliczne

    otulacz+wkład



    otulacz+formowanka


  6. #26
    Chustofanka Awatar ptysiakm
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Tarnów
    Posty
    191

    Domyślnie

    My testowałyśmy otulacz XL na napy.
    Testerka: Oliwia, 12 miescięcy, niecałe 8 kg.

    Posiadamy Otulacze Puppi OS, dlatego byłam bardzo ciekawa rozmiaru XL.
    Córeczka należy do szczupłych dzieci, więc w testach byłyśmy przewidziane do wersji otulacz + formowanka puppi. Otulacz z formowanką świetnie do siebie pasują, zakrywa całą formowankę. Natomiast nie sprawdził się nam z innymi formowankami - nie obejmował ich w całości i obawiałam się o przeciek, ale mimo tego uniknęliśmy przecieków.
    Natomiast mimo małej pupci z powodzeniem stosowaliśmy otulacz z testowanym wkładem a także z wkładem 5-warstwowym. Otulacz spięty na maxa i nic nie wyciekło przy naszych szczupłych udkach!

    Też posiadam otulacz wełniany OS ecodidi i podpisuję się pod tym co napisała Gaja78 - Puppi XL i ecodidi OS są niemal identyczne jeśli chodzi o wielkość. Różnica jest z tyłu przy nóżkach, bo Puppi XL nie zakrywał ładnie formowanek innych firm, a ecodidi OS - tak.

    Na marginesie jeszcze odnośnie lanolinowania Puppi to mam duży problem. Posiadam otulacze wełniane ecodidi, kokosi i puppi, wszystkie lanolinowałam w ten sam sposób (lanolina+szare mydło=mieszanka robiona samodzielnie), a efekt był taki:
    - kokosi i ecodidi po lanolinowaniu trzymały 2 miesiące albo i dłużej
    - puppi trzymały zaledwie tydzień (a i to nie zawsze).
    Ostatnio puppi wylądowały w garnku na gazie (były podgrzewane), ale ten zabieg pomógł tylko troszkę. Muszę kupić gotową kurację i sprawdzić, bo może coś robię źle z tym lanolinowaniem.
    Puppi są najczęściej używane, więc wiem, że kurację muszą przechodzić częściej, ale raz w tygodniu to dla mnie stanowczo za często.
    Mimo wszystko otulacze wełniane Puppi OS są nasze najukochańsze i najlepiej nam leżą. Wersja XL jakoś mnie nie przekonuje, nie zakrywa ładnie wszystkich formowanek, a chyba do tego miał służyć.

  7. #27
    Chusteryczka Awatar plejady
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    2,264

    Domyślnie

    Oto nasza recencja:
    Testerka: 32 miesiące, 13 kg

    Otrzymaliśmy do testowania otulacz puppi one size plus oraz bambusowy wkład składany.
    Zestaw był intensywnie używany podczas testów, zakładany na nocki.
    Nie odnotowaliśmy żadnych przecieków, córce na pewno było w nim wygodnie, otulacz nie chłonął zapachów i mogliśmy używać go non stop z tą cechą wełny pul się chowa daleko w tyle
    Co do otulacza: zgrabniutki, bardzo dobrze uszyty, napki i gumeczki bardzo dobrze trzymają no i te piękne wykończenia
    Mimo iż testerka ma 13 kg otulacz mieliśmy całkowicie rozpięty. Nie przepadam za rzepami, ale muszę przyznać, że tylko one dadzą idealne dopasowanie w brzuszku.
    Co do wkładu: bardzo chłonny, daje wiele możliwości składania przez co możemy go idealnie dopasować do dziecka szybko schnie, a po praniu pozostaje miękki
    Podsumowując: bardzo dziękujemy za możliwość udziału w testach, po raz kolejny rozkochałam się w wełnie
    Amelka lipiec`12 Zuzia sierpień`15 Alicja marzec`18
    fb Naturalnie dla dziecka: https://www.facebook.com/pages/Natur...11082035818542

  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    dziewczyny chcialabym kupic otulacz puppi glownie na noc na formowanki corcia wazy 6.50 kg ma 4 mies. i zastanawiam sie jaki rozmiar kupic..co polecacie?

  9. #29
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magdas-b Zobacz posta
    dziewczyny chcialabym kupic otulacz puppi glownie na noc na formowanki corcia wazy 6.50 kg ma 4 mies. i zastanawiam sie jaki rozmiar kupic..co polecacie?
    Zdecydowanie nie S-ki, OS powinien być dobry, ale jeśli chcesz stosować głównie na formowanki to może od razu w OS+ zainwestuj. Puppi pokrywają wąskie w kroku formowanki.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    a na formowanki kokosi i pupeko jaki wziac?

  11. #31
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magdas-b Zobacz posta
    a na formowanki kokosi i pupeko jaki wziac?
    Chodzi ci o takie formowanki z falbankami? Ecodidi OS ładnie je pokrywa, wiem bo próbowałam oraz Kokosi XL. Ten OS+ Puppi może też pokryje, nie miałam go w ręku więc niech wypowie się ktoś kto miał taką formowankę i otulacz.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  12. #32

    Domyślnie

    test otulacza puppi one size plus na napy oraz bambusowy wkład składany
    tester ma 2 latka i 5 mies,waga +/- 13,5kg

    po odpakowaniu otulacza myslałam że to one size-taki fajny zgrabny sie wydawal
    zaczęłam test na młodszym(rok i 3 mies) założyłam mu na formowankę wąską w kroku z wkładem bambusowym(naszym)ale zaliczyliśmy przeciek, bo drzemka się zdarzyła, formowanka była źle przykryta, bo to straszna wiercipięta i by załozyć bigam za nim po pokoju:/ i tutaj rzepy zdają egzamin.test zakończony-zrezygnowałam...

    starszy syn po domu chodził w otulaczu i tetrze -bez przeciekujak miał 2 latka to wolal" siusiu", teraz z własnej inicjatywy nie chce, jak wysadzę to robi do nocnika bądź wc dlatego tetra się sprawdza. bardzo mnie ciekawiło czy otulacz i wkład puppi dają radę na całą noc-syn pije w nocy wodę więc wyzwanie było dla otulacza. ku mojemu zaskoczeniu(pozytywnemu rzecz jasna)rano bez przecieku.test na 5+ na wyjście też założyłam ten zestaw i też bez przecieku.na formowankę niestety nie udało się założyć.duża pupa w testowanym zestawie nam nie przeszkadza-bo głównie na noc by było zakładane.fajnie bo szybko schnie


    z tetrą


    z wkładem pupi



    podsumowując: nie mam porównania z innymi wełnianymi otulaczami, ale jesteśmy na tak, jesteśmy zadowoleni, wkład składany też fajny chłonny. zastanawiam mnie tylko jak często musiałabym lanolinować gdyż były dni, że co dzień musiałam go prać , bo się ubrudził od wiadomo czego



    pięknie dziękujemy za test
    Ostatnio edytowane przez ediczek84 ; 12-04-2015 o 22:51

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    2

    Domyślnie

    a ja też czekam na otulacz i nie mogę się doczekać. Jak będzie fajny to z pewnością skuszę się na więcej

  14. #34
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Ja dziś zaczęłam testować swój. Co prawda z bazarku, ale nieużywany. Wełna faktycznie super, milutka. Krój w kroczku dla Młodego idealny, najwęższy z otulaczy jakie mam. A myślałam, że już nic nie przebije Grovii . Jest jednak jedno ALE. Regulacja pasa. Niestety nam też rozstaw napek nie pasuje. Młody jest raczej przeciętniakiem, jeśli chodzi o gabaryty a ciężko było dopasować. Zapięty na wszystkie napki był za ciasny a jak zostawały dwie po środku to za luźno. W końcu zapięłam tak, że została jedna napa, ale było niesymetrycznie, więc i luźniej przy jednej nóżce.

  15. #35
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    21

    Domyślnie

    U nas też ten problem się pojawił, ale to chyba generalnie dotyczy wszystkich pieluch na napki;/ Regulacja skokowa nie zawsze pozwala na idealne dopasowanie (chociaż w Puppi i tak napki są gęsto nabite). U nas jest to samo, nawet w tym momencie, gdy Kuba jest już duży i nie ważne czy jest to Puppi, Kokosi, Ecodidi, Milovia, Grovia, itd. Kuba ma w tym momencie taki obwód brzuszka, że nie da się dopasować tak żeby miał pozapinane napki parzyście;/ No i na tym właśnie polega przewaga pieluch na rzep, że dopasować można idealnie, no ale rzep się generalnie szybciej niszczy. Coś za coś, ja i tak wolę napki, własnie za trwałość

  16. #36
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Grodzisk Maz.
    Posty
    10

    Domyślnie

    Uzywam otulacza Puppi plus wkłądy dla noworodka. Bardzo lubię otulacz wełniany - delikatny, nic nie odciska się , bardzo zgrabny. Jednak wkłądy noworodkowe są malutkie i często kupa przecieka na otulacz (synek ma 10 dni), powinny być 2-3 cm szersze. Otulacz nie przykrywa formowanek noworodkowych kokosi.

  17. #37
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    kielce
    Posty
    139

    Domyślnie

    Dostałam do testów otulacz OS plus wkład składany. Córka 6 mies. ok 8 kg wagi- Otulacz idealnie układa się na małej na szerokosc zapinany na drugie napy od srodka, na długość-to zależy jaki wkład w środku. Otulacz wykonany bardzo starannie. Pięknie obszyty, bardzo delikatny w dotyku. Duży plus za kolorowe środki nap- nie musze liczyć czy symetrycznie zapinam tylko sprawdzam kolor i juz wkład chłonny i delikatny. Bardzo miękki i szybko schnie. Zakochałam się w otulaczu i kupiłam zielony- jest przepiękny do tego wkłady składane i jeden pięciowarstwowy- jest bardzo chłonny- chyba najchłonniejszy z tych które mam. Teraz gdy jest ciepło zakładam otulacz z tetrą w ciagu dnia i super trzyma- bez przecieków, a otulacz stosuje juzz ok 3 tygodni. Polecam!!!!

  18. #38
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    jestem zachwycona otulaczem! Najchętniej oddałabym moje PULowe, ale Puppi jest dość wąskie i nie każdą formowankę przykryje. Testowany codziennie od 2 tygodni i myślę, że jeszcze sporo wytrzyma bez lanolinowania Otulacz jest bardzo zgrabny i pupa fajnie w nim wygląda

  19. #39
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Minęło sporo czasu od ostatniej recenzji, dlatego podbijam wątek, bo uciekł gdzieś daleko, a zależałoby mi na recenzjach nowych użytkowniczek, ponieważ wiele się przez te kilka lat zmieniło. Mamy nowy krój, inna wełnę, otulacze są często kilkukolorowe lub we wzór, np. jodełki. Ciekawa jestem co dzisiaj o nich myślicie

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •