Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Wątek: Kolejne dziecko na wielo?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie Kolejne dziecko na wielo?

    Temat z gatunku głupio- mądrych
    Gdybyście miały kolejne dzieci jakbyście je pieluchowali? Od razu piszę żeby nie brać pod uwagę że mam dla tego dziecka pieluchy to posłużą kolejnym. Załóżmy że pozbyłyście sie swojego stosiku pieluchowego. Zaraz zapewne padnie pytanie- czy jestem w ciaży? nie nie jestem, nie planuję więcej dzieci. No to sobie pogdybamy
    No więc u mnie by było tak jak u syna- czyli pieluchowanie wielo od wyjścia ze szpitala. Bardzo bardzo rzadko jednorazówka. Mimo mini kryzysikówktóre ekspresowo mijały kolejne bym pieluchowała wielo, w końcu jestem pieluchowouzależniona i chetnie wypróbowałabym nowe rodzaje pieluch i nowe wzorki Nie minęło mi mimo ponad 2,5 letniego pieluchowania (licząc z córką to w sumie ponad 3 lata ale to była końcówka jej pieluchowania jak zaczynalismy z wielo)
    A moze zraziłyście się wielo i kolejne na pampkach?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    WIELORAZÓWKI Pokochałam, zdrowo, tanio, i ślicznie wyglądają. Same plusy widzę.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Wielo, tak myślę. Nawet jeśli kolejne także będzie szczupakiem się będzie trzeba nagimnastykować, szukać itp to i tak warto.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  4. #4
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    U nas tak jak u Ciebie Wiewiórko na pewno były by (bedą) wielo od wyjścia ze szpitala

  5. #5
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    ja też na razie zakładam że jak będę miała kolejnego bobasa to będziemy używać wielo od wyjścia ze szpitala na razie stosiku po córci się nie pozbyłam

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  6. #6
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Trzecie dziecko TEŻ na wielo

  7. #7
    Chustomanka Awatar margolcia1006
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    680

    Domyślnie

    Młodą zaczęłam pieluchowac jak miała 7 miesięcy. Pewnie zaczęłabym wcześniej ale właśnie wtedy pierwszy raz zobaczyłam u koleżanki córci wielorazówkę na doopce i się zakochałam ! Jak córcia miała 2 lata urodził się synek. Od wyjścia ze szpitala był na wielo. I szczerze mówiąc te pierwsze 4 miesiące najfajniej mi się pieluchowało. Miałam kilka malusieńki otulaczyków plus tetrę kikko. Uwielbiałam go przebierać Później musiałam dokupić więcej kieszonek bo jeszcze przez pewien okres pieluchy były użytkowane przez dwójkę równoczesnie. Do konca okresu pieluchowania dzieciaki byly na wielo. Nawet na wakacje zabierałam wielorazówki a jaka byłam dumna kiedy synek z taką kolorową doopką paradował po plaży
    Gdybym miała kolejne dziecko na pewno używałabym wielo. Przekonują mnie nie tylko względy ekonomiczo-ekologiczne ale też estetyczne .

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    ja to się do pampków zraziłam przy Damianie więc jak tylko dorwałam wielo to z radością na nie przeszłam przy Macku i z premedytacja trzymam dla kolejnego. gdybym wyprzedała - to tez na wielo, aczkolwiek nie wiem czy od noworodka czy dopiero jakby dorosło do OS.
    jednorazówki eko - tez biorę pod uwagę jako awaryjne (pralka padnie, pieluchy nie wyschły lub nie mam gdzie wysuszyć, albo jak będę gdzieś, gdzie nie będzie dostępu do pralki, ew na czas dłuższej podróży pociągiem i krótszej komunikacją miejską gdzie każdy dodatkowy gram i miejsce w plecaku się liczy - czyli w zasadzie tak jak korzystałam przy Maćku). Dla mnie ważne też że mąż jest przekonany do wielo i nie ma problemu ze zmianą pieluszki a nawet z zapieraniem jej w razie potrzeby.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  9. #9
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    Dla mnie ważne też że mąż jest przekonany do wielo i nie ma problemu ze zmianą pieluszki a nawet z zapieraniem jej w razie potrzeby.
    O! U nas to samo
    Powiedziałabym nawet, że woli spierać te pieluchy i ogarniać je przed wsadzeniem do wiaderka, niż zmienić..

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    wielo wielo i tylko wielo bez względu na płeć i ilość prania wielo!!!!Jestem w nich niezmiennie zakochana marzy nam się kolejna pocieszka i zdrowe przewijanie karmienie chowanie tylko żal mi,że chusta odpadnie ale wielo na zawsze tym bardziej po tym jak zobaczyłam jak pampki potrafią uczulać i jak wygląda pod nimi skóra z młodszym od kiedy przeszłam na wielo(miał ok 6 miesięcy)nie wiedziałam co to krem do pupy.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    A ja nie wiem... to zależałoby od wielu czynników: kiedy to kolejne dziecko by się pojawiło, ile bym miała dla niego czasu, czy istniałoby to forum (nie wyobrażam sobie kompletowania stosiku z samych nówek) i innych. W każdym razie na pewno nie używałabym tylko i wyłącznie samych wielo, ale stosowała system mieszany. Eko jednorazówki to w ogóle nie moja bajka - może gdybym miała nieograniczone fundusze, to właśnie nimi bym pieluchowała.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  12. #12
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja wielo
    i na pewno bym używała od urodzenia, bo teraz taki wybór s-xs ,że tylko kupować
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    na pewno wielorazówki byłyby w użyciu, nie wiem tylko czy od samego początku czy też dopiero od rozszerzenia diety (wizja spierania mlecznych kup mnie nie przekonuje…).
    no ale dla mnie to pytanie czysto hipotetyczne, bo drugiej okazji do wielorazowego pieluchowania mieć już nie będę, tak więc teraz wyżywam się w temacie



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  14. #14
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    A ja nie wiem... to zależałoby od wielu czynników: kiedy to kolejne dziecko by się pojawiło, ile bym miała dla niego czasu, czy istniałoby to forum (nie wyobrażam sobie kompletowania stosiku z samych nówek) i innych. W każdym razie na pewno nie używałabym tylko i wyłącznie samych wielo, ale stosowała system mieszany. Eko jednorazówki to w ogóle nie moja bajka - może gdybym miała nieograniczone fundusze, to właśnie nimi bym pieluchowała.

    Podpisuję się pod tym. A poza tym to strasznie jestem ciekawa s i xs.

  15. #15
    Chustofanka Awatar Dafnia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    476

    Domyślnie

    Napewno wielo! Teraz nabyłabym te malusie s i xs żeby zacząć wcześniej niż w 3 m-cu
    Maluszek 19.11.2012

  16. #16
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja wielo, dwie na raz pieluchowałam to nic mi nie straszne
    a poza tym jak tylko czuję zapaszek jednorazówki u czyjegoś dziecka to nadal mnie mdli

  17. #17
    Chustomanka Awatar katsos
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    730

    Domyślnie

    Zdecydowanie, przy drugim dziecku także będziemy używali wielorazówek.
    10 marca 2013

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Wielo. Nawet jakby mnie kryzys dopadl ja tam sobie daje czasem odsapnac i zakladam jedno(wtedy robie jakis stripping np.) nie wiem jak jest z maluszkami ale probowalabym

  19. #19
    Chustomanka Awatar annmay
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Żoliborz
    Posty
    507

    Domyślnie

    Zdecydowanie drugie tez będzie na wielo. Część za małych pieluch już czeka schowana Poprzednio zaczęliśmy się wielopieluchować gdzieś od 3 miesiąca, teraz zamierzam niemal od początku. Spieranie mlecznych kup z pieluch wielorazowych to drobnostka. Gorzej było z pampersami, bo co chwila mieliśmy przecieki i kupę na ubraniach. W wielo nam się to nie zdarzyło.


    Doradca Noszenia ClauWi®

  20. #20
    Chustofanka Awatar moire
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    405

    Domyślnie

    Jakiś taki stronniczy ten wątek - weszłam, bo liczyłam na obrońców pampków, a tu tylko wielo, wielo..
    No ja też oczywiście kolejne dziecko na wielo - spieranie kup nie straszne jak są papierki jednorazowe tylko nie wiem czy nie poczekam z wielo aż odpadnie pępek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •