Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44

Wątek: Kolejne dziecko na wielo?

  1. #21
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    przy następnym też używam wielo
    są różnicę - częściej mi się nie chce i idą pampki oraz nie testuję już różności tak jak wtedy (podobnie zresztą z chustami) - co się miałam napróbować to się już napróbowałam, nie mam poczucia, że zostało mi tyyyyle do odkrycia, no przy noworodku były nowości, np próby z prefoldami (pozytywne bardzo) etc, bo noworodka wcześniej nie wielo-pieluchowałam;

    Przy czym - zaskakująco dla mnie samej - po tych wszystkich próbach na starszym synku sprawdza mi się mniej więcej to, co planowałam w ciąży, czyli system do którego doszłam pod koniec pieluchowania starszego - formowanki z wełnianymi gatkami* a na wyjścia SIO, głownie itti bitti.

    * przy mniejszym maluchu planowane były wełniane otulacze a nie gatki; wyszło jednak, że często wełna nam na początku ciekła (cienkie norowodkowe formowanki + długie drzemki) i ku mojemu zaskoczeniu lepiej sprawdzał się otulacz pulowy.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #22
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Ja też przy drugim dziecku doszłam do systemu chłonna formowanka plus spodenki wełniane własnej roboty (okazały się lepsze niż gatki storcheny ku mojemu własnemu zaskoczeniu). Rewelacja w porównaniu do pierwszego dziecka na tetrze, składanych, IB SIO, otulaczach PULowych.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  3. #23
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Ja byłam przekonana ze wielo i tylko wielo przy blizniakach ale życie mi zweryfikowało niestety założenia i choc nie cierpię pampeesow to jedziemy systemem mieszanym: w dzien wielo w nocy jednorazowki. Nie jestem do końca zadowolona bo wolałabym tylko wielo ale na razie sie nie udało bo w nocy przebieram co drugie karmienie jesli dzieci zasna a wielo nie dawały rady.
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  4. #24
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Ja poobnie, w nocy jednorazowki, no i jak juz starsze to mi sie ine chce bawic i jednorazowki wale (w zludnej nadziei, ze to juz niedlugo, hehe), ale malucha kolejnego tez w wielo, tzn. systemem mieszanym. Ale jak juz pepek odpadnie.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  5. #25
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    wielo wielo ...synka pieluchuję tylko wielo (od 4kg) i kolejny maluch będzie na wielo. Od 7 miesięcy nie wydałam złotówki na jednorazówki

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Każde następne zdecydowanie na wielo z małymi oczywiście wyjątkami na wyjątkowe sytuacje kiedy jednorazowki się przydają.
    Też następnym razem bym się nie cykała do szpitala wziąć. Uwielbiam zmieniać Grubciowi pieluchy


  7. #27
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam, czt dam ewentualnie radę na początku od początku z wielo.. ta kupa w każdą pieluchę mnie przeraża

  8. #28
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mlena Zobacz posta
    Od 7 miesięcy nie wydałam złotówki na jednorazówki
    No to ja identycznie i widzę, że dzieci mamy w podobnym wieku. Każde następne dziecię tylko i wyłącznie na wielo (no, poza szpitalem). Fajnie być ortodoksem w takiej dziedzinie.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  9. #29
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez len_a Zobacz posta
    a ja się zastanawiam, czt dam ewentualnie radę na początku od początku z wielo.. ta kupa w każdą pieluchę mnie przeraża
    No ale wiesz są dzieci które robią kupę mleczną raz na pięć dni. Przecież nie wiesz jaki Ci się trafi egzemplarz. Poza tym one wcale nie tak źle się spłukują. No i można wysadzać.
    "Wychwala człowiek właśnie to, co może go ucieszyć
    a polska pieśń uczyni tak, że każdy skakać spieszy.
    Bez trudu tedy przyjdzie mi konkluzja całkiem pewna:
    muzyka polska, wierzcie mi, bynajmniej nie jest z drewna”

    Festiwal Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu

  10. #30

    Domyślnie

    u mnie drugie jak najbardziej tez wielo. Ale podobnie jak jul nie chce mi sie probowac i sprawdzac kolejnych rozwiazan mam zestaw jest ok, nawet nie wiem co teraz jet na rynku!

    Ale z chustami tez tak mam
    www.fotodzieciaki.blogspot.com - fotografia ciążowa, fotografia rodzinna, fotografia...
    www.fotodzieciaki.com

    DOULA





    "Dziecko małe, lekkie, mniej go jest. Musimy się pochylić, zniżyć ku niemu." J. Korczak "Prawo dziecka do szacunku"

  11. #31
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    ja nastepne ma bank bede wielopieluchowac i licze na to, ze wyprobowane na blizniakach rozwiazania pozwola unikac bledow od poczatku

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  12. #32
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Nie pieluchuję wielo Maksa, a poprzednie dziecko, Weronikę pieluchowałam
    Nie wyszło nam na razie. Maks bardzo często kupki robił, właściwa każda pielucha to do niedawna była kupa. Bez kremu mega odparzenie od razu. Przesikuje pieluchy. Mam dużo pieluch, różne. Było mu niewygodnie. Był bardziej marudny w wielo, wybudzał się łatwiej. Niezależnie - sucho/mokro od pupy.
    Plus ja nie mam takiego ciśnienia. Mam bardzo dużo prania nawet bez pieluch.
    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ja następne na pewno w wielo, najchętniej od początku, w końcu jeszcze nie wypróbowywałam newbornów i s-ek
    K. 5.02.2013 i E. 2.06.2016

  14. #34
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Kasia była na wielo odkąd skończyła dwa miesiące, do dwóch lat i dwóch miesięcy - potem jedno, bo poniekąd zmusiły mnie do tego panie w żłobku, ku mojej rozpaczy i złości (a może miały rację - bo chodziło o naprawdę koszmarne odparzenia, które zaczęły się wtedy robić, i które wyleczyly się dopiero w pampkach). Do tamtego momentu poza wakacjami mocno wyjazdowymi tylko wielorazówki, byłam dosyć radykalna.
    Teraz - jedno Wiedziałam że nie chcę zaczynać od razu, kiedy kupa jest dwadzieścia razy dziennie, i że pewnie zacznę jak z Kasią, po jakichś dwóch miesiącach... No i nie chce mi się, nie mam ciśnienia zupełnie. Pieluchy maluszkowe pożyczyłam przyjaciółce, teraz weźmie chyba one size... Nie chce mi się prać (i tak piorę w zasadzie codziennie), czy raczej suszyć na kolejnej suszarce rozstawionej w domu, nie chce mi się przewijać jeszcze częściej (Kalina nie lubi mieć mokro, nawet "mokro" pampkowe jej przeszkadza), nie chcę fundować małej wielkiej pupy (widzę jak wygodnie jest jej teraz...)... Owszem, wkurza mnie wyrzucanie tony śmieći, ale nie na tyle żeby to moje niechcenie przezwyciężyć No i pamiętam tamte Kasiowe rany i trochę się boję, że to mogłoby się powtórzyć...
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  15. #35

    Domyślnie

    Mój pierworodny był dzieckiem pampersów, kiedy naszedł czas odpieluchowywania zaczęłam zakładać jemu tetrę z ceratą, jak zaszłam w drugą ciążę dowiedziałam się, że istnieją wielorazówki, kupiłam 20 kieszonek i mnóstwo tetry i tak się pieluchowalismy dwa lata. Najmłodszy syn jest na wilorazówkach odkąd skończył 2 tygodnie (wtedy odpadł mu pępek), jeżeli zaszłabym w kolejną ciążę następny bobas też na tyłku nosiłby pieluchy wielo

  16. #36
    Chustonoszka Awatar bibka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    łódź
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ja też kocham wielo i pieluchujemy drugiego malucha wielo(pierwsze na wielo było też)

  17. #37
    Chustofanka Awatar Grejpfrutella
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    166

    Domyślnie

    zaczelam u Staska stosowac wielo w miare wczesnie, bo ok. 3 tygodnia, ale przy kolejnym dziecku na pewno zaczne jeszcze szybciej, mozliwe, ze od wyjscia ze szpitala i na pewno zaopatrze sie w wiecej S-ek, te z Milovii i Pupeko sluzyly nam baardzo dlugo, a martwilam sie, ze sie nie oplaca kupowac

    rozumiem Livade, bo u nas tez ostatnio pojawily sie jakies takie liszaje i tez szybciej sie goily w pampkach, bo moglam je super natluscic mascia z euceryna i nie martwilam sie, ze zniszcze pieluche...poza tym mialam wrazenie, ze te plamy gorzej wygladaja po kontakcie z takim wilgotnym mikropolarem niz z chemia z pampersa...


  18. #38
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Przy pierworodnym wielorazówki miały być w użyciu od powrotu ze szpitala. Jednak plany swoje, a życie swoje - ja się musiałam najpierw ogarnąć ogólnie z nowym życiem z noworodkiem i ze sobą (miesiąc baby bluesa), dodatkowo kikut pępowinowy długo nie odpadał. Teraz nie pamiętam, kiedy zaczęliśmy stosować wielo - chyba w drugim miesiącu najwcześniej i to tylko na dzień. Po kilku miesiącach doszło do przełomu i wielorazówki zakładane były także na noc. Jednorazówki używane były tylko na dłuższe wyjazdy i przy biegunce.
    Teraz czekam na drugiego bobasa i jestem mądrzejsza, choć nie wiem, czy jednak nie spanikuję. Fajnie, że jest teraz tyle otulaczy na malutkie pupki, ale jednak kupa za kupą przy każdym karmieniu trochę mnie przeraża. No cóż... zobaczymy za 3 miesiące.

  19. #39

    Domyślnie

    ja teraz pieluchuję drugie dziecko, i oczywiście tez na wielo. Teraz to już zupełnie nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. Przy pierwszym dziecku bałam się zało0żyć wielo do lekarza,no bo co ludzie powiedzą?? Teraz jestem bardziej odważna. I chociaż nadal w moim otoczeniu jestem jedyną mamą na wielo, to trudno. Po prostu lubię jak moje dziecko ma na pupie śliczny, pachnący materiał a nie pampka, (bo one zawsze mi śmierdziały, to samo mam z chusteczkami nawilżanymi)

  20. #40
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania_przyszłamama Zobacz posta
    ja teraz pieluchuję drugie dziecko, i oczywiście tez na wielo. Teraz to już zupełnie nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej. Przy pierwszym dziecku bałam się zało0żyć wielo do lekarza,no bo co ludzie powiedzą?? Teraz jestem bardziej odważna. I chociaż nadal w moim otoczeniu jestem jedyną mamą na wielo, to trudno. Po prostu lubię jak moje dziecko ma na pupie śliczny, pachnący materiał a nie pampka, (bo one zawsze mi śmierdziały, to samo mam z chusteczkami nawilżanymi)
    ja się uważam za osobę "światłą" właśnie dlatego, że między innymi używam wielorazówek a nie pampersów. Do lekarza zawsze zakładam synowi wielo, niech się nasi lekarze trochę dokształcą. Położna, która do nas na początku przychodziła była zachwycona wielorazówkami, bo mojej małej miejscowości niewiele osób wie co to takiego i po głowie się klupią "tetry używasz"?, wtedy ja otwieram torbę z pieluchami i jest "wow, co to takiego?"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •