Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Wątek: LENNYERGO - nosidełko ergonomiczne LL

  1. #1
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie LENNYERGO - nosidełko ergonomiczne LL

    Nosidełko już w testach - czekam na wasze opinie
    I zdjęcia z akcji


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  2. #2
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie Opinia nr 1 ;)

    Testy z noszenia tylko z przodu.

    Tydzień testowania za nami. Daliśmy z siebie wszystko co w naszej mocy, żeby sprawdzić nosidło w każdych warunkach Testy oczywiście nieco porównawcze, do obecnie używanego nosidła (Tula), ale myślę, że nie tylko u nas.
    Pierwsze wrażenie: super, mięciutkie, posiada wszelkie zalety chusty - urok, miękkość, piękno...
    I od razu ogromny plus - miękki, bardzo przyjemny w noszeniu pas biodrowy. Nie uciska, nie uwiera, fajnie leży. Żeby jednak nie było tak słodko - brak kieszonki na podręczne rzeczy typu komórka, klucz. Bardzo by mi się przydała, gdyż nosidło w 75% służy na szybkie wyjścia do przedszkola (prowadzimy starszego brata), gdzie nie biorę torebki. Jeśli nie mam kieszeni to niestety nie ma gdzie wrzucić drobiazgów. No chyba, że ktoś ma ochotę wrzucać je do kapturka .Myślę jednak, że nie jest to gadżet, który mógłby wpłynąć na decyzję o zakupie.
    Ciekawy pomysł na zapięcie pasów na krzyż. Mimo, że pracochłonne to jednak jest wygodne, szczególnie przy dłuższym noszeniu. Mam wrażenie, że bardziej odciąża kręgosłup, pomaga równomiernie rozłożyć ciężar. Niestety zastosowanie tego rozwiązania ma swoje koszty: dłuższe i bardziej kłopotliwe zapinanie, gorzej dopracowane zapinanie bez krzyzowania. Ma też plusy: czasem na szybko zapinam dziecko w nosidle a potem zakładam kurtkę, szczególnie w cieplejsze dni, gdy nie muszę się zapinać po szyję. Przy starym nosidle żeby wyjąć dziecko i włożyć do fotelika w samochodzie musiałam zdejmować kurtkę. W tym nosidle wystarczyło porozpinać i już dziecko wyjęte. Tak więc to zdecydowanie na plus, szczególnie dla zabieganych, nie przewidujących.
    Zapinanie jest nieco kłopotliwe i wymaga wprawy. Trzeba się pogimnastykować - mniej niż przy chuście, więcej niż przy konkurencji Może jednak tydzień to za mało żeby się nauczyć robić to sprawnie i szybko Dodatkowo zapięcie w pasie biodrowym wymaga użycia 2 rąk, więc nie ma wolnej ręki do podtrzymania dziecka - koniecznie trzeba wyjąć dziecko, gdzieś odłożyć i dopiero odpięcie nosidła. I przy samochodzie bardzo trzeba uważać na długie zwisające części, żeby ich nie wybrudzić.

    No i główne minusy:
    Zapinanie na barkach jak dla mnie masakra. Pas barkowy tak położony, że żeby zapiąć od góry jest za nisko, od dołu za wysoko. Szczególnie gdy dochodzi to tego kurtka zimowa. Niestety nie nauczyłam się tej sztuki i nosidło nosiłam "na krzyż".
    Jak już na wstępie wspomniałam nosidło w swej miękkości i pięknie posiada wszelkie zalety chusty. Niestety wiążą się z tym również wady. Jak dla mnie ciężko się dociska. Nawet, gdy załażę je już w miarę sztywno po chwili czuję, że się poddaje i dziecko opada. Pasy dociąga się pod prąd (przy noszeniu z przodu) więc jest to ciężkie do wykonania a co chwila trzeba to robić. Tak więc miękkość kosztem stabilności.
    No i kapturek. Spędza mi sen z powiek. Jest piękny, obszerny, uroczy i wygodny. Po rozprostowaniu stanowi dodatkową warstwę materiału, więc zimą może przydać się ta funkcja. Niestety zastosowano szajsowate gumeczki. Psują cały wizerunek nosidła. Zwisają, plączą się. Trzeba kombinować żeby nie przeszkadzały. Kiedy chciałam założyć kapturek na głowę żeby podtrzymał głowę śpiącej pyzy to okazało się, że gumki są za długie, po związaniu celem skrócenia i tak się rozciągają, a jak już uda się dobrać jakoś ich długość to haczyki, za które się je zaczepia przesuwają się i cała praca na marne. Nad tym zdecydowanie trzeba popracować.
    Na plecy nie testowałam, więc w tym zakresie nie opiszę
    Zdjęcia wkrótce
    Ostatnio edytowane przez psotnik ; 06-03-2014 o 22:49 Powód: doprecyzowuję :)

  3. #3
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Ale nosilas Psotniku tylko z przodu? Bo polowy Twojej recenzji nie zrozumialam - nosze tylko na plecach. Moglabys umiescic te informacje na poczatku, zeby bylo wiadomo o co cho ?

  4. #4
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    W ostatnim zdaniu jest, że tylko z przodu

  5. #5
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    W ostatnim zdaniu jest, że tylko z przodu
    Wiem, widzialam. Niemniej przeszlam przez cala recenzje i co drugie zdanie que . Fajnie by bylo - apel do wszystkich recenzentek - w PIERWSZYM zdaniu umieszczac, czy to wrazenia z noszenia z przodu czy na plecach czy kombinowane.

  6. #6
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    i z czym konkretnie się porównuje, jeśli z jednym konkretnym nosidłem - rozumiem, że tu z tulą, bo dla mnie (nosiłam z kilku nosidłach, w tuli akurat nie - właśnie z tego powodu) noszenie skrzyżowanych szelek jest oczywistością

    miałam podobny problem co FatalFuchsia, już dochodziłam do zrozumienia aż sformulowaie "na plecak" kompletnie mnie pogubiło na czas dłuższy - do doczytania końcówki, ale wtedy to już musiałam od początku przelatywać całą recenzję żeby sobie rozjaśnić...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    i z czym konkretnie się porównuje, jeśli z jednym konkretnym nosidłem - rozumiem, że tu z tulą, bo dla mnie (nosiłam z kilku nosidłach, w tuli akurat nie - właśnie z tego powodu) noszenie skrzyżowanych szelek jest oczywistością

    miałam podobny problem co FatalFuchsia, już dochodziłam do zrozumienia aż sformulowaie "na plecak" kompletnie mnie pogubiło na czas dłuższy - do doczytania końcówki, ale wtedy to już musiałam od początku przelatywać całą recenzję żeby sobie rozjaśnić...
    ok dziewczyny, zaraz poprawie

  8. #8
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez psotnik Zobacz posta
    ok dziewczyny, zaraz poprawie
    Super, dzieki

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam nadzieję, ze już trochę lepiej Jakby co to piszcie

  10. #10
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Posotnik, myślałam, że foty wrzucilas

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    O popatrz -ten sam mankament zauważyłam przy polarze LL-koszmarne gumki za długie, zbyt rozciagliwe, paletajace się wszędzie:/
    Wniosek formalny o porządne gumy

    `pisze z tapatalk, ręką jedną i ssakiem u biustu. Literowki możliwe `

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    [...]

    Okazało się, że do testów dostałam demo, wy będziecie testowały lepszy model

    Pasek, który był dla mnie niewygodny zapewne był projektowany z myślą o noszących na plecach. Oczywiście jest to uzasadnione, bo jednak większość nosi właśnie w ten sposób. My pewnie też jak tylko zdejmiemy kurtki wskoczymy na plecy.
    Paska klatki piersiowej nie sprawdziłam pod kątem regulacji. Usprawiedliwię się tylko tym, że cieszyłam się możliwością noszenia ze skrzyżowanymi ramiączkami.
    Zdjęcia już wkrótce, mam problem z wgraniem
    Ostatnio edytowane przez psotnik ; 12-03-2014 o 00:50 Powód: wyjasnienia

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo

  14. #14
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Piękności! Nie mogę się doczekać, aż przyjdzie czas na moje testowanie

  15. #15
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    psotnik, ile ma testerka?

  16. #16
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Zdjecia swietne, obie testerki swietne. Na zdjeciach widze, o co chodzi z "szajsowatymi" gumeczkami i dolaczam do prosby o lepsze! Mam rowniez inny wniosek, na podstawie zdjec - skrocenie paska do regulacji na ramieniu. Ze zdjecia widac, ze jest on bardzo dlugi, nawet jesli pasy naramienne bylyby maksymalnie rozciagniete, ciagle dobre 20 cm by sie majtalo.

    To zle wyglada, majta bez sensu i niczemu w sumie nie sluzy. Moglibyscie docelowo oszczedzic dobre kilkaset metrow tasmy w ten sposob, za darmo jej nie daja, a produkcja truje srodowisko, bo to poliester.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Czyli te nowe koty odesłac do Was?

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    [...]

    To w takim razie ciekawa jestem opinii dalszych testerek i testerów.
    Moja gwiazda ma 8, 5 mies. Jest przeciętnej wielkości. Nosimy się prawie od urodzenia. Początkowo chusta, od ok. 6 mies. Nosidło Tula. Z racji, że testowaliśmy demo to chyba nie będę przyznawała punktów?
    Ostatnio edytowane przez Chustoteam ; 10-03-2014 o 19:33 Powód: łamanie regulaminu działu!!!

  19. #19

    Domyślnie

    Bardzo istotny fragment regulaminu:
    23.1. Producentów, dystrybutorów, sprzedawców chust, nosideł i akcesoriów do noszenia obowiązuje całkowity zakaz udzielania się w dziale recenzji chust.

  20. #20
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    A czy zdjęcia moderacja mogłaby przywrócić? Bo nie wiadomo o czym w tej chwili piszemy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •