Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63

Wątek: LENNYERGO - nosidełko ergonomiczne LL

  1. #41
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,588

    Domyślnie

    Na jaki rozmiar jest LL ergo toddler??? Czy ktoś testował?
    Po zdjęciach widzę, że zwykły rozmiar odpada. Córka 1,5roku, ale jak patrzyłam na wymiary toddlera to wydaje się wielkie.
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  2. #42
    Chustomanka Awatar katsos
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    730

    Domyślnie

    Ja noszę 14-miesięczniaka w toddlerze. Zaznaczam sobie, żeby wrzucić Ci potem zdjęcia i opinię.
    10 marca 2013

  3. #43
    Chusteryczka Awatar huskymama
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Zabrze
    Posty
    1,649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katsos Zobacz posta
    Ja noszę 14-miesięczniaka w toddlerze. Zaznaczam sobie, żeby wrzucić Ci potem zdjęcia i opinię.
    to ja też bym poprosiła o fotki bo 14-sto miesięczniaka mam na stanie ... w todlerze tuli mi tonie a ze standardu lada dzień wyrośnie

    Jakich gabarytów jest Twoje dziecko? Moja waży ok 10 kg i nosi ubranka 80-86. Nie jest ani bardzo szczupła ani pulchna.
    Ostatnio edytowane przez huskymama ; 03-06-2014 o 12:46

  4. #44
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    okolice Krakowa
    Posty
    3,686

    Domyślnie

    wizualnie ładne to nosidlo!

  5. #45
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,420

    Domyślnie

    Testowaliśmy glownie nosząc z przodu. Testerka, raczej drobinka - Marcysia 6 miesięcy, rozmiar 68, ok. 6,5 kg. To bylo pierwsz nosidlo, które przymierzalismy, bo wczesniej maluch jeszcze nie siadal. Teraz jestem bogatsza o noszenie w nosidle Boba.

    Wyprofilowanie panela i pasa, wypełnienia - 7
    Wg mnie pas biodrowy był zbyt miękki lub zle skrojony/wypełniony, bo nie przywieral w calosci do ciala, robil sie "luz" w jego gornej czesci. Pasy naramienne miekkie i wygodne. Panel był ok, calkiem dobrze skrojony, jednak zaszewki na dole byly zrobione zbyt wasko albo sama wewnetrzna czesc panela (coś jak przymała podszewka w sukience) i robiła się taka "kieszonka" na dupkowpadce. Dodatkowo trzeba sie bylo przylozyc i sporo poporawiac, zeby panel porzadnie naciagnac na dziecko.


    Regulacja (system klamer) - 3
    Super, ze jest tyle mozliwosci regulacji oraz ze jest bezpieczna klamra na pasie biodrowym. Niestety sam system regulacji kompletnie do bani, szczegolnie pasy naramienne dociagane "do gory"
    (w Bobie mimo ze pasy naramienne tez dociaga sie do gory, to nie ma z tym najmniejszego problemu). Praktycznie nie ma mozliwości, zeby dobrze dociagnac samemu. A jakość pasów parcianych pozostawia wiele do zyczenia... Co do skrzyzowanych pasow, to niestety nie moglam sama sie zapiac w ten sposob, wiec nosilam "normalnie"



    Kapturek - 5
    Kształt, wykonanie - super. Rozmiar tragiczny. Regulacja gumkami - zalozenie dobre, ale jednak gumki szybko sie zuzywaja. U mnie nosidlo bylo juz z gumkami troche rozciagnietymi, trzeba je bylo supelkowac, zeby uzyskac porzadana dlugosc, a i tak nie trzymaly odpowiednio, gdy dziecko zasnelo nie bylo odpowiedniego podparcia.


    Komfort noszenia - 6
    Przy gabarytach mojego dziecka i moich (160 cm, rozmiar ok. 36-38) nosidlo nie bylo odpowiednio dopasowane. Mimo sciagniecia wszystkich pasow najmocniej jak sie dalo, ciagle byly luzy, a dziecko nie przylegalo do mnie odpowiednio.



    Walory estetyczne - 6
    Wyglad panela - super. Jednak cala otoczka - ciagnace sie kilometrami gumki, dyndajace sie pasy, sterczace nitki z pasow - bardzo zanizaly ocenę wygladu. I ogromny kapturek, niewkomponowany w panel, bez mozliwosci schowania.


    Uwagi dodatkowe (mozna pod kategoriami również dodawac uwagi )
    Nosidlo jest dedykowane dla dzieci od 5 kg i 4 miesiaca, wiec teoretycznie dla dzieci, ktore jeszcze pewnie i sztywno nie siedza. Wg mnie kategorycznie nie powinno byc przez takie dzieci uzytkowane. Moja córa w trakcie testow byla niewiele wieksza od sugerowanej wagi minimalnej, a i tak hulała po nosidle. Przy takich gabarytach dziecka podparcie ze wszystkich stron bylo niewielkie. Sprobowalysmy tez noszenia "noworodkowego" z podwinietym panelem - efekt niewiele lepszy, z ta roznica, ze panel siegal jej duzo nizej niz normalnie, ale podparcie dalej bylo kiepskie. Gdyby córka w trakcie testow nie siedziala juz pewnie, na pewno nie zdecydowalabym sie na noszenie w tym wlasnie nosidle.

    Pewnie rowniez ze wzgledu na rozmiar corki, przy noszeniu na plecach nosidlo bardzo bylo nieprzylegajace. Mimo sciagniecia pasow na max, córka odstawala od moich plecow, przez co pasy naramienne ciagnely do tylu.

    Brakuje kieszonki/saszetki na drobiazgi przy panelu.

    Wydaje mi się, ze szelki moglyby byc zdecydowanie krotsze. Moze poprawiloby to komfort noszenia u osob szczuplych i/lub niskich.

    W tej wersji nosidla na pewno bym nie kupila.

    Marcysia '13 Janka '18

  6. #46
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ja mam teraz Toddlera na parę dni. Jest idealny na Madzię - 12kilo, 85cm, drobna budowa.
    Opinię napisze, ale to się muszę córy pozbyć
    Jedno jest pewne - dla mnie nosidło jest za duże, więc dla Ciebie huskymama tym bardziej. Aczkolwiek tachałam w nim małą na Klimczok i miałam ją na sobie 7 godzin. Dopiero po 6,5 godzinach poczułam, że cokolwiek mi ciąży. Chcę ją jeszcze spróbować ze skrzyżowanymi pasami ponosić i wtedy napiszę całość.

    Napiszę tylko tak do siebie.
    Nosiłam córę dzisiaj dość długo na placach, ale już ze skrzyżowanymi pasami. Dalej mimo maksymalnego ściągnięcia pasów miałam wrażenie, że góra nieco odstaje.A mój górny rozmiar to raczej M plus dość duży biust, który też "zabiera" nieco miejsca.
    Co do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń.
    Zmniejszcie pasy to kupię na pewno
    Ostatnio edytowane przez nautika ; 28-06-2014 o 13:34
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  7. #47
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Wyprofilowanie panela i pasa, wypełnienia - 9
    Dla mnie zarówno pas biodrowy jak i ramienne był wygodny. (ale uczciwie przyznam że nie nosiłam na jakieś bardzo długie trasy). Podoba mi się też wyprofilowanie panela, mimo że trochę za wąski na mojego testera, miał całkiem ładną pozycję.


    Regulacja (system klamer) - 3
    Co za dużo chyba to niezdrowo, ja się kompletnie traciłam momentami co gdzie zapiąć, gdzie pociągnąć i w którą stronę



    Kapturek - 6
    Super kształt, ale dużo mniej punktów za to że nie jest odpinany.


    Komfort noszenia - 6
    Było w porządku, nie mogę jakoś bardzo narzekać, ale.. porównując z innymi nosidłami - mogło być wygodniej.



    Walory estetyczne - 7
    Za dużo pasków, gumek, itepe. I koty mi się nie podobają, no cóż ja mogę za to ale jakby z czegoś innego było uszyte to byłoby ładniejsze


    Uwagi dodatkowe (mozna pod kategoriami również dodawac uwagi )
    Miałam porównanie z tulą, bobą, emeibaby, baby carrierem storcha.
    Mąż który tulowy jest, a sporo nosił (bo akurat nasza tula na pozyczce była) stwierdził że tula wygodniejsza
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  8. #48
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,795

    Domyślnie

    Recenzja z testów nosidła standardowego
    Tester 12 miesiecy, ok 15 kg, rozmiar 86/92, nosząca 175cm, rozmiar ok 40
    Nosimy tylko na plecach, porównanie do Tuli standard.


    Wyprofilowanie panela i pasa, wypełnienia - 8

    Dla mnie bardzo wygodny i pas i panel, choć mam wrażenie, że panel dość krótki (albo dziecko mam dlugie).



    Regulacja (system klamer) - 5
    Po kilku odpięciach przyzwyczailam się do dodatkowego zabezpieczenia głównej klamry, choć wydaje mi się niepotrzebne i utrudniające życie - nie umielam odpiąć jedną ręką, a czasem była taka potrzeba. Taśm skracających szelki naramienne nie używałam - tzn. miałam je skrócone na max i tylko tak bylo dobrze. za to pas piersiowy - dla mnie najgorszy element - za długi!!! Miałam ściągnięty na max i i tak były luzy, w Tuli mam którszy i przez to lepiej mi się dopasowuje.

    Duzo oczekiwałam po odpinanych szelkach - ale nie umialam ich zapiąc na krzyż (może biust za duży???)



    Kapturek - 9
    Kształt super, jakoś nie narzekam na te gumki, co wszystkim się nie podobają. Trochę szkoda, że zasłania panel... Z drugiej strony - wolę przyszyty, bo z odpinanym w Tuli sama w ogóle sobie nie radzę, musi mi pomóc trzecia osoba.


    Komfort noszenia - 8
    Chyba się za duzo spodziewalam. Podobnie jak w Tuli, przy dłuzszym noszeniu jednak boli kręgosłup piersiowy... chustę jakoś umiem lepiej dopasować. Więc na killkugodzinne eskapady sie nie nadaje, na krótsze jest ok.

    Walory estetyczne - 8
    Mnie się podoba, przez ten róz byłam z daleka widoczna (starsze dzieci od razu mnie znajdywały), choć to taki niemęski kolor. Jedyny estetyczny minus to dla mnie kapturek zakrywający panel - gdyby się go dalo zwinąć...


    Uwagi dodatkowe (mozna pod kategoriami również dodawac uwagi )

    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  9. #49
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,795

    Domyślnie

    I jeszcze zdjęcie:
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  10. #50
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    LENNYLAMB TODDLER - tu moje zdjęcia i wrażenia z noszenia: http://www.chustodzieciaki.pl/noszen...la-starszakow/ Świeżo spod klawiatury. Może komuś się przydadzą.

  11. #51
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Pat, ciekawa i profesjonalna recenzja, dziekuje.
    A jak oceniasz jakość wykończenia (gumki, szwy itp)? W wątku z recenzjami tego nosidła niektóre dziewczyny wskazywały na jego bardzo szybkie zużycie i niszczenie.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #52
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    No właśnie zastanawiałam się, o co może chodzić, ponieważ mam tu obok siebie nosidło Doux-Doux, które użytkuję kilka lat, i taśmy wyglądają na takie same... Szwy w nosidle też wyglądają zupełnie ok.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  13. #53

    Domyślnie

    Kustafa, ja mam porównanie z Tulą, którą mam od nowości (pół roku ujeżdżania przez męża), i używanym (chyba niemało – widać po metce) LL. LL wygląda zdecydowanie lepiej, tzn. popruły się gumki, ale to są luźne pętle i można je z łatwością wymienić. W Tuli też się popruła gumka, ale jest wszyta na stałe i jest z tym więcej zabawy. Do tego na materiale LL w ogóle nie widać śladów zużycia (wiadomo, chusta), a na Tuli owszem (a to miał być ten pancerny i niebrudzący wariant szary + haft). Szwy nieruszone w obu. W moim odczuciu LL rozkłada "niezniszczalną" Tulę na łopatki.

    Pat, jak wygląda porównanie wielkości toddlera LL z baby size i/lub toddlerem Tuli? Też jest między tymi rozmiarami taka przepaść jak w przypadku Tuli?





  14. #54
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie LENNYERGO - nosidełko ergonomiczne LL

    Sowo, dzieki. Piszesz o standardzie czy toddlerze? Bo mnie bardzo ciekawi porównanie tych dwóch większych nosideł. Mam teraz Tulę toddler i nie do końca mi pasuje rozmiarowo (tzn. mi, nie dziecku - jestem niska i raczej drobna).
    Co do materiału, to jestem z Tuli zadowolona, ale mam wersje WC.



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  15. #55

    Domyślnie

    O standardzie, choć powoli zerkam w stronę toddlera, stąd pytania do Pat Też jestem niska i drobna i wciąż się miotam w kwestii nosidła.





  16. #56
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Jestem teraz na urlopie, ale po powrocie wszystko porównam i dam znać Na razie co do samych LL - tak, jest duża różnica między Baby a Toddler.

    Co do kolorów - za to właśnie lubię nosidła chustowe - po kilku latach wyglądają jak nowe. Wprawdzie nie wiem jeszcze, czy tak samo będzie z LL (choc pewnie tak), ale moje chustowe Storchenwiege, które kupiłam już używane, wygląda wciąż jak nowe.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  17. #57
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Aha, gdybym miała porównać LL Baby i Tulę Standard, bo to pamiętam dobrze:

    Tula ma o 2 cm szerszy panel na dole. LL ma z kolei panel wyższy i tutaj uwaga: ten panel jest teoretycznie wyższy tylko o 1 cm, ale Tula ma na górze panel półokrągły, a LL prosty. Szelki w Tuli są wobec tego wszyte niżej niż w LL, a więc LL zdaje się lepiej zabezpieczać tę górę. Dla mnie to jest hiper ważne. Gdyby firma LL zdecydowała się wprowadzić do oferty przedłużki (na szerokość) jak Tula czy Manduca, byłoby ekstra, bo nosidło wystarczyłoby ba dłużej. Będę zresztą pisać w tej sprawie do LL.

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  18. #58

    Domyślnie

    Super, Pat, czekamy

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Tula ma o 2 cm szerszy panel na dole. LL ma z kolei panel wyższy i tutaj uwaga: ten panel jest teoretycznie wyższy tylko o 1 cm, ale Tula ma na górze panel półokrągły, a LL prosty. Szelki w Tuli są wobec tego wszyte niżej niż w LL, a więc LL zdaje się lepiej zabezpieczać tę górę. Dla mnie to jest hiper ważne. Gdyby firma LL zdecydowała się wprowadzić do oferty przedłużki (na szerokość) jak Tula czy Manduca, byłoby ekstra, bo nosidło wystarczyłoby ba dłużej. Będę zresztą pisać w tej sprawie do LL.
    Moja obserwacja jest podobna, do tego Tula ma na górze koszmarne luzy i Młoda w niej świruje, buja się na boki i próbuje wyłazić. LL jest rozmiarowo zbliżone, ale Młoda jest lepiej otulona i chyba czuje się jak w chuście, więc nie szaleje. Z drugiej strony z Tuli nóżki jeszcze smętnie nie zwisają, a z LL już tak. A toddler (Tuli) za duży, ech...





  19. #59
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2021
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, jestem mamą kilku miesięcznej Hani. Moja córeczka uwielbia bliskość, przytulanie się z racji tego, że nie posiadam samochodu to bardzo często korzystamy z komunikacji miejskiej. Hania jest bardzo niespokojna w wózku podczas jazdy tramwajem dlatego pomyślałam, że może czułaby się bezpieczniej w chuście blisko mamy. Przeglądałam wiele takich produktów i w oko wpadł mi https://doux-doux.pl/pl/. Czy któraś z mam posiada to nosidełko i może mi coś więcej o nim powiedzieć? A może macie jakieś inne sprawdzone firmy?

  20. #60
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    Ja mam nosidełko doux doux, uważam że to jedne z najlepszych bardzo wygodne, bardzo porządnie odszyte, no i piękne
    Tylko do nosidełka dziecko powinno samodzielnie siedzieć, wcześniej lepiej chusta
    Powodzenia!
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •