Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 161

Wątek: Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

    Na wstępie chciałam napisać, że nie jestem doradcą chustowym/noszenia, więc instrukcja może zawierać błędy. W razie wątpliwości podczas kierowania się moimi wskazówkami proszę o kontakt z doradcą. Oczywiście na niektóre pytania tutaj, na forum zostaną udzielone odpowiedzi, lecz jeśli nadal będą wątpliwości to proszę się nie poddawać, udać na konsultacje i cieszyć się poprawnie wykonanym wiązaniem i noszeniem

    Zostałam poproszona przed kilka forumek o zrobienie filmiku/instrukcji, więc oto i ona

    O wiązaniu:
    Double hammock jest wiązaniem przeznaczonym dla dzieci siedzących. Krańce chusty krzyżują się na plecach dziecka, więc wymagana jest pełna stabilność kręgosłupa u dziecka - musi ono być w stanie utrzymać pion. Dlatego proszę je wykonywać jedynie na chuścioszkach siedzących

    Co jest nam potrzebne:
    - chusta o długości od 4,2-5,2 dobrana w zależności od tęgości osoby noszącej oraz wielkości dziecka. Jeśli nie jesteś osoba tęższą to wybierz chustę w rozmiarze 6, a chudziny 4,2
    - chuścioszek potrafiący siedzieć

    Krok po kroku czyli jak zawiązać dziecko w plecak z koszulką:

    1. W zależności od tego w jaki sposób umieszczasz dziecko na plecach:
    a) z samolotu lub przed biodro - wybierz chustę, przygotuj ją tak, aby mieć jej środek na wyciągnięcie ręki. Dziecko umieść na plecach, środek chusty daj na swoją klatkę piersiową, pamiętaj o tym, aby cały czas mieć kontrolę nad dzieckiem, asekurować je jedną ręką(!!!). Lewą część chusty przełóż na plecy dziecka, podaj do prawej ręki lewą przeciągając chustę i nadal asekurując dziecko.
    b) z tobołka - rozłóż chustę na płaskiej powierzchni(łóżko np.), dziecko połóż około 50cm od środka chusty po lewej stronie(z naszej perspektywy ) nieco więcej cm potrzeba jeśli dziecko jest ubrane grubo i wychodzicie na dwór(około 20cm więcej). Wrzuć na plecy.

    2. Prawą część chusty przełóż nad prawym ramieniem, a lewą stronę pod lewą pachą. Prawą wyrównaj i umieść między nogami. Lewą ciągnąć do góry raz lewą raz prawą krawędź(z zapasem około 20-30cm) potem całość dociągnij. Poprawiaj przy tym dół chusty, który jest na dziecku.

    3. Lewą dociągnij, oraz poprowadź pod prawą na piersiach rozkładając nieco, ale nie całą szerokość oraz dociągnij.

    4. Prawą daj między nogi, lewą opuść.

    5. Dolną część chusty znajdującą się na dziecku pociągnij obiema rękoma do dołu. Włóż pod dziecko. Jeśli materiału będzie za mało i podejrzewasz, że podczas noszenia może się wysunąć powtórz to.

    6. Część, która biegnie przez pierś poprowadź pod pachą przez dziecko, podaj do lewej ręki. Dociągaj i poprawiaj chustę wykonując to. Ma być ciasno!

    7. Tą część chusty poprowadź nad lewe ramie, dociągaj stronami oraz całość. Teraz dociągnij koniec chusty który biegnie nad prawym ramieniem.

    (7,5. NIEOBOWIĄZKOWE czyli to czego ja nie zrobiłam na filmiku krawędź, która biegnie na ramieniu dziecka z prawej strony, wyrównaj łapiąc ją od góry prawą ręką i ciągnąc w górę. Dociągnij ponownie górę chusty, która biegnie nad lewym ramieniem.) Ja ten punkt wykonałam po zawiązaniu co nie jest poprawne, ale przy poprawnym dociągnięciu całej reszty nie rzutuje to na komforcie wiązania. - jest do zabieg, który wykonuje w celu jak najpełniejszego okrycia dziecka, jeśli linia biegnie wysoko to nie ma sensu jej jeszcze wyżej podnosić jeśli nie chcesz/chcecie

    8. Obie części chusty umieść między nogami, wierzchnią warstwę chusty biegnącej po plecach dziecka pociągnij do dołu, włóż między dziecko, a Ciebie tak jak pierwszą warstwę.

    9. Znad ramion chustę poprowadź nad nogami dziecka, skrzyżuj pod pupą dziecka, poprowadź każdą część pod nogami dziecka(ta z prawej idzie teraz pod lewą, ta znad lewej idzie pod prawą nogą).

    10. Chustę zawiąż z przodu, na brzuchu na supeł. Rękoma wyrównaj część chusty, która biegnie na ramionach. Gotowe


    Filmiki zostały nagrane bez żadnego wcześniejszego przygotowania, nie są idealne, ale myślę, że mogą pomóc. Po obejrzeniu pierwszego postanowiłam nagrać drugi, bo w niektórych momentach nie widać co dokładnie robię z chustą w pierwszym oboje jesteśmy grubiej ubrani, w drugim warstw jest nieco mniej.
    Chusta jaką użyłam to bawełniana Etini Holly firmy Pavo Textiles o wymiarach: 480x65cm. Chuścioch, czyli Jeremi ma prawie 11 miesięcy, waży 11kg, ma ponad 80cm. Pierwszy filmik nagrany w Ikei, drugi w Burger Kingu przepraszam za goliznę na plecach w drugim filmiku

    Co moim zdaniem jest najważniejsze w tym wiązaniu:
    dociąganie, dociąganie, dociąganie asekuracja na początku, poprawienie szczegółów ułożenia chusty na końcu, trzymanie "nieużywanego" końca chusty między nogami, podnoszenie rączek dziecka do góry, tak aby były ugięte przy klatce piersiowej jeśli opuszcza je do dołu podczas wiązania. Moim zdaniem jest ono najwygodniejsze dla dużego dziecka, ale to oczywiście moje zdanie - warto sprawdzić samemu nosimy się w nim od około 5miesięcy.

    Ostatnio edytowane przez Marciula ; 19-02-2014 o 02:10

  2. #2

  3. #3
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Marciula super instruktaż

    A Jeremi jaki grzeczny!
    Mojego musze wrzucać w tobołku, a i tak kombinuje jak tu wypaśc

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ależ miło się na takie filmiki patrzy moja dopiero od niedawna tak na pleckach spokojnie mi siedzi trochę starsza od Jeremiego, ale waga ta sama

  5. #5
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Fajna instrukcja!
    Brawo Marciula.
    Czy wiązanie tego nie zajmuje Ci więcej czasu niż prostego? Bo wygląda jakby kupę roboty przy nim było
    Muszę wypróbować bo od dawna się zbieram....

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    owieczko, więcej czasu, ale komfort dla mnie jest o wiele większy. Przy prostym wpija mi się chusta szybko w ramiona, przy długim noszeniu szybciej czuje ciężar, z cieńszą chustą to już w ogóle... Jak plecak to wolę zakończony rebozo, bo ciężar jest lepiej rozłożony

    edit. może też wygląda to na kupę roboty, bo chusta do najcieńszych nie należy ma 310g/m2
    Ostatnio edytowane przez Marciula ; 19-02-2014 o 01:40

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Ech, musze znowu pocwiczyc ten plecak, kedys bardzo go lubilam, jest mega wygodny. Ale teraz mam problem z dociagnieciem tego pasa piersiowego. Jak juz uda mi sie zarzucic dobrze druga pole to wtedy luzuje mi sie na biuscie i nie umiem tego dociagnac, bo chusta mi sie nie slizga ladnie. Bylam nawet na konsultacji z doradca i masakra. Mam jakies krzywe rece czy cos.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  8. #8
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Marciula jesteś moim idolem

    Double hammock dla mnie tez najbardziej komfortowy, pięknie rozkłada ciężar na całej klatce piersiowej przez tą koszulkę, mnie w plecaku prostym zawsze bolał środek pleców i szczyty ramion, znacznue lepiej bylo z wykonczeniem tybetanskim.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  9. #9
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Super. Jak oglądałam pierwszy filmik miałam wrażenie, że z elastyka to wiążesz tak ładnie Ci się ta chusta poddawała
    DH wygodny jest bardzo, ale na krótkie wypady za dużo roboty jak dla mnie. A na dłuższe zamiast DH wolę DRS2S.
    Gałganka 31.10.2011

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    super filmik!
    Tylko ja sobie mojego huncwota nie wyobrażam siedzącego tak spokojnie
    Ale filmik ogromnie pomocny, będziemy ćwiczyć!


  11. #11
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    sprawnie Wam idzie. Nasze próby nigdy nie kończą się ze schowanymi rękami a widzę, że dużo lepiej całość wygląda jak jednak są pod chustą. Postaramy się przekonać do tej wersji, bo rzeczywiście dla kręgosłupa to zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o wygodę

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Marciula, ekstra! Parę razy wiązałam plecak z koszulką, ale zawsze mi wychodził megaluźny i w końcu zarzuciłam Dziś dzięki tobie wracam do treningu

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa

    Ananke no ale po naciągnięciu tej części po lewej stronie blokujesz ją między nogami, a potem, gdy do niej wracasz to trzymasz mocno nie poluźniając? Ja po ostatniej poprawce górnej krawędzi też mam trochę luzu, naciągam to na dziecko i zawijam na piersiach, tak jak w drugim filmiku na końcu - może spróbuj tak, może będzie wygodnie jeśli cała reszta będzie dobrze dociągnięta?

  14. #14
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Skoro wątek o plecaku z koszulką się zrobił to ja w ramach zachęty dorzycam dwa filmiki z różnymi trickami dociągania tego plecaka takiego generalnego zeby zebrać luzy z pleców ( jedna poła po skosie w górę a druga w bok) i takie bardziej szczegółowe dociąganie zarówno koszulki, żeby wyproadzić te luźne krawędzie z koszulki na plecy i do przodu, jak i dociąganie pasmo o paśmie tych pół. Bardzo mi pomogły, więc się dzielę . Grunt to dobre dociągnięcie kozulki .

    http://www.youtube.com/watch?v=agbNEJLW9WY

    http://www.youtube.com/watch?v=HYvZNx45isE
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 19-02-2014 o 13:32
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Dzięki, bo mnie się z plecaka z koszulką raz udało zrobić wisiadło​, tak źle dociągnęłam

  16. #16
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    Marciula, super opis, super filmiki!!! Brawo!
    ja plecak z koszulka probowalam raz zawiazac... Robilam to bez lustra, przed kompem. Potem jak poszlam zobaczyc nas w lustrze i moim oczom zamiast dziecka w plecaku ukazal sie istny worek kartofli, blyskawicznie go rozmotalam ale za jakis czas mysle bede znowu probowac, zobaczymy czy uda mi sie go zawiazac z jakiejs mojej piatki, bo szostki zadnej nie posiadam

  17. #17
    Chustonoszka Awatar faf
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    gda
    Posty
    116

    Domyślnie

    o, moje ulubione wiązanie! mega wygodne, trzeba na nie poświęcić z minutę dłużej niż przy pp, a przy dobrym dociągnięciu ciężar dziecka inaczej się rozkłada - część kilogramów idzie na koszulkę i odciąża ramiona.
    moja dopiero od niedawna tak na pleckach spokojnie mi siedzi
    no ja też oczy oczy szeroko otwieram, że tak ładnie siedzi na plecach my się wiążemy wg którejś z videoinstrukcji na chf, gdzie wrzuca się dziecko tobołkiem spod pachy.

  18. #18
    Chustomanka Awatar zewelinal
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Lubuskie
    Posty
    710

    Domyślnie

    super brawo, Jeremi taki spokojny, mój w życiu nie siedział tak spokojnie na plecach.
    09.02.2011
    03.04.2013

  19. #19

    Domyślnie

    Ale Wam to super idzie
    Dobre dziecko i dobre wiązanie, mi brakuje i jednego i drugiego
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  20. #20
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Marciula dzięki bardzo za instruktaż i za filmik.... Kilka razy próbowałam i coś mi wychodziło, ale to na pewno nie było to
    A Jeremi rzeczywiście taki grzeczniutki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •