Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 161

Wątek: Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

  1. #141
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    dziękuję!

  2. #142

    Domyślnie

    Ja też dziękuję za tą instrukcję.
    Mój kręgosłup jest bardzo wdzięczny za takie rozwiązanie
    Pierwszy raz od dawna nie bolą mnie plecy po noszeniu Kluski.
    Jest nadzieja dla nas no i polubimy się znowu z długą chustą

  3. #143
    Chusteryczka Awatar Emila
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    1,602

    Domyślnie

    Dziękuję za instrukcję. Choć chyba mój kręgosłup jest ci najbardziej wdzięczny
    Michał - 16.03.2014

  4. #144
    Chustomanka Awatar vinga89
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    628

    Domyślnie

    przełamałam się i zamotałam dziś starszaka w DH dałam radę z 4,2 jeeeeh czyli nie muszę nowej szmatki kupować żeby motać dh, bo skoro starszak się zmieścił, to młodszy tym bardziej

  5. #145
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Nie wiem czy pytam w odpowiednim wątku..Mam malucha, 10 kilogramów i dopiero niedawno zaczęliśmy się chustować. Nosimy się własnie w plecaku z koszulką. Wczoraj pierwszy raz dłużej niż zwykle , bo ponad godzinę (wcześniej po kilkanaście minut) i teraz moje pytanie.. Po rozwiązaniu zauważyłam na udach dość mocno odciśnięte ślady od materiału ( tam gdzie idą te skrzyżowane poły), nóżki nie były sine.. Czy tak może być ? Czy mogę coś poprawić ? Starałam się jak najlepiej rozłożyć materiał, ale nie wychodzi mi to jeszcze jakoś super...

  6. #146
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Krewka, odciśnięty materiał to norma przy chustowaniu (przynajmniej u mnie). Jak nogi nie sinieją to na pewno jest ok


  7. #147
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź wolałam się upewnić, że wszystko jest ok

  8. #148
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, dziś z ciekawości po rozmotaniu zajrzałam pod pieluchę i była mocno odciśnięta na brzuszku i mam wrażenie, że na okolicach płciowych też- czy to możliwe, że za mocno małego dociskam do siebie ? Czy może mieć na to wpływ zbyt płytka "dupowpadka" ?

  9. #149
    Chustofanka Awatar olalen
    Dołączył
    May 2015
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    152

    Domyślnie

    ale super instruktaż! cieszę się, że na niego trafiłam. teraz tylko czekam, aż moje dziecko łaskawie usiądzie
    krewka odgniecenia są normalne, to kwestia napięcia i nawilżenia skóry.

  10. #150
    Chustonoszka Awatar krewka
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    119

    Domyślnie

    Olalen, dziękuję za odpowiedź W takim razie mam nadzieję, że wszystko jest ok, odgniecenia dość szybko znikły..

  11. #151
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Odkopałam wątek bo chciałam sprawdzić czy dobrze ostatnio zamotałam i... Ostatnio stworzyłam jakieś nowe kosmicznie wiązanie! A ja myślałam, że to zwykły z koszulką plecak był . Swoja drogą wygodnie mi było, ale już nie pamiętam jak ja to powiązałam .
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  12. #152
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    24

    Domyślnie

    Odkopuję temat bo instrukcja jest fajna.

    Ale.. Ja już nie wiem co robię źle :/ Zawsze pod koniec wiązania mam problem z węzłem- jeden koniec chusty jest długaśny, a drugi na tyle krótki, że nie da się zawiązać węzła na brzuchu- dzisiaj dzieć miał go pod pupą, ale zawiązanany na końcóweczce krótszego końca. Niby mogę przesunąć środek chusty tak, żeby starczyło, ale zawsze o tym zapominam.
    Jak Wy to robicie, że tak ładnie Wam wychodzi węzeł na brzuchu?

  13. #153
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Środek koniecznie trzeba z dziecka przesunąć a potem to już kwestia wyczucia ile żeby węzeł wypadł w dobrym miejscu


  14. #154
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Albo motać z długiej, długiej chusty.
    Moje wege dzieciaki to Mati (wiosna 2013), Hugo (wiosna 2015) Benio (jesień 2020)
    Nasz blog o rodzicielstwie pełnym Boga www.niezwyklapodroz.pl

  15. #155
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Odkopuję wątek, bo męczy mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Dlaczego plecak z koszulką jest wiązaniem asymetrycznym? Gdzie dochodzi do tej asymetrii? Czy z tego powodu trzeba motać naprzemiennie, tzn. z koszulką raz od lewej do prawej, a raz odwrotnie?
    Karolowa i Karolasty Jaśkowski 25-04-2016
    Doradca noszenia Clau Wi®
    http://pani-tam-ma-dziecko.blogspot.com/

  16. #156
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Nikt nic? Może któraś z doradców coś wie i jest w stanie mi to naświetlić? Pliiis.
    Karolowa i Karolasty Jaśkowski 25-04-2016
    Doradca noszenia Clau Wi®
    http://pani-tam-ma-dziecko.blogspot.com/

  17. #157
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,975

    Domyślnie

    Może dlatego że asymetrycznie dociągasz tzn część chusty i docisk idzie do góry a część poziomo (to że masz potem znów chustę na swoim ramieniu tego nie zmienia). Jak dużo nosisz to pewnie warto zmieniać.


  18. #158
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolowa Zobacz posta
    Odkopuję wątek, bo męczy mnie pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.
    Dlaczego plecak z koszulką jest wiązaniem asymetrycznym? Gdzie dochodzi do tej asymetrii? Czy z tego powodu trzeba motać naprzemiennie, tzn. z koszulką raz od lewej do prawej, a raz odwrotnie?
    Bo obciąża jedno ramię

    Wiążesz sama? Ten pas który idzie z pleców dziecka na twoje ramię przejmuje sporo ciężaru, drugi pas idzie na biust, na plecy jako druga warstwa i dopiero potem na drugie ramię. Tego może na początku nie czuć,niektórzy nie czują wcale, ale są osoby które to wybitnie drażni, różnie. Trudno jednak o jednakowe zarówno napięcie jak i przeniesienie ciężaru w warstwie wewnętrznej (nr 1 na plecach) jak i zewnętrznej (drugiej na dziecku, tej co najpierw nas opasała z przodu).

    To samo jest z np wiązaniem 2x - teoretycznie równe, no ale nie, warstwa wewnętrzna (o ile nie będzie jakaś niedociągnięta...) jednak przenosi większy ciężar na jedno ramię niż zewnętrzna na drugie, no ja to czuję, raz bardziej raz mniej, przy wiązaniu rzadko pamiętam o pilnowaniu stron, zazwyczaj lecę "na jedno kopyto" jak mi odruchowo wychodzi - a potem czasami żałuję

    W ogóle wiązanie asymetryczne to nie takie które robi dziecku "jedną nóżkę bardziej" (typu cokolwiek na biodrze) ale także takie które nierówno rozkłada ciężar - asymetrycznie obciąża rodzica. Dlatego np dla mnie odwracanie krawędzi w kółkowej poprawia trochę symetrię ułożenia nóżek dziecka ale nie symetrię wiązania - nadal mama ma obciążone jedno ramię, nadal dziecko jest całe (rączki, głowa) ułożone "bardziej " w jedną ze stron, nadal chusta "ciągnie" ciało dziecka bardziej w jedną ze stron. Ot, po prostu warto mieć tego świadomość
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 15-12-2016 o 12:51
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  19. #159
    Chustonoszka Awatar karolowa
    Dołączył
    Jan 2016
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    58

    Domyślnie

    Dziękuję za obszerne wyjaśnienie!
    Karolowa i Karolasty Jaśkowski 25-04-2016
    Doradca noszenia Clau Wi®
    http://pani-tam-ma-dziecko.blogspot.com/

  20. #160
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2015
    Posty
    85

    Domyślnie

    A włąściwie o jest wiązanie dla siedzących czy siadających? No bo to chyba duża różnica..
    • "Nikt dobrze nie wiedział skąd się wzięli, dość że pewnego dnia zamieszkali w lesie we dwoje: Mama-Kangurzyca i mały jej synek zwany Maleństwem."



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •