Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 161

Wątek: Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

  1. #101
    Chustofanka Awatar MegiM
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    379

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isolt Zobacz posta

    niestety, jak młody nie ma takiego anielskiego humoru jak wyżej (czyli zwykle), to zaczyna skakać i robi się takie coś:


    tu z kolei w moim prywatnym indiaczu co robić z tym wiszeniem?
    Na tym zdj widac, ze pola biegnaca z Twojego prawo na lewo Nie biegnie pod nozka lewa maluszka, tylko biegnie na niej. Znaczy sie, ze nie krzyzujesz.
    J. 27.04.13r. J. 03.04.15r.

  2. #102
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    myslalam, myslalam i juz wiem o co Wam chodzi! dzisiaj bede probowac poprawic rzeczywiscie nie rpzeciagam wzdluz mojego ciala tuz przed zawiazaniem

    edit: poprawilam, mlody nie skacze i nie wisi jestescie super, dzieki!! mam nadzieje, ze sie zaraz zrobi na tyle ladnie, ze wyjdziemy tak na spacer
    Ostatnio edytowane przez Isolt ; 05-03-2014 o 17:48
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  3. #103
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Uczę się i ja. Mam jeden zasadniczy problem - za dużo chusty ląduje mi przy szyi dziecka i małą to uwiera. Wpycham pod pupę ile wlezie, ale jak próbuję dociągnąć, to zawsze mi się chusta do góry przesuwa i robi wałek przy szyi
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  4. #104
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Isolt, fajnie ze juz lepiej plecak z koszulka to najlafniejsze wiazanie moim zdaniem obok kieszonki, pieknie podkresla walory chusty, szcegolnie te z poziomym wzorem.

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Czy to kwalifikuje sie jako "płaska dupka"?
    Wiesz, kolanek nie widać sa pod chustą wiec sądząc z połozenia chusty że są troche wyżej niż dupcia . Na moje oko jest ok.

    Cytat Zamieszczone przez gienia Zobacz posta
    Uczę się i ja. Mam jeden zasadniczy problem - za dużo chusty ląduje mi przy szyi dziecka i małą to uwiera. Wpycham pod pupę ile wlezie, ale jak próbuję dociągnąć, to zawsze mi się chusta do góry przesuwa i robi wałek przy szyi
    A moze zmien kierunek dociagania albo zacznij dociagac od zewnetrznej krawedzi? Chodzi mi o to, ze jak dociagasz od wewnetrznej, to tez w tym kierunku zbierasz material w dloni i w tym kierunku idzie cala sila, naprezenie dociagania. Moze odwrocenie kolejnosci dociagania pomoze to opanowac? Tylko pamietaj ze zewnetrzne dociagasz slabiej a wewnetrzne mocniej. Tyle mi przyszlo do glowy na szybko.



    Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  5. #105
    Chustomanka Awatar gienia
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Będę próbować olśniło mnie, że źle upycham ten materiał pod pupą, co też może się przyczyniać do problemów. Czy on powinien iść płasko do góry po podwinięciu pod pupę?
    pszczółka Gucio 12.10, pszczółka Maja 04.13

  6. #106
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,613

    Domyślnie

    Zawiązałam. Nie wiem, czy czegoś nie sknociłam, bo mi jakoś wyszło neisymetrycznie i muszę prześlecić na ile te poły z tyłu są symetryczne. Bo jak dobrze patrzę to podstawa jest do kieszonki, prawda?
    Ogólnie wiązanie fajne, dla mnie lepsze niż plecak prosty, gdzie cały ciężar idzie na ramiona. Tyle, że dzieć jak mi wystawi łapki to nie wiem, jak ją dociągnąć... a jak się odgina to się robi ciężko do noszenia...
    Aha, no i chusty 4,6 to mi na styk starcza...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  7. #107
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    mi tez starcza na styk, chociaz nie czuje sie jakas gruba, czy cos (moze powinnam ). na szczescie mam jedna 7, moja niezniszczalna pierwsza pasiasta natkę
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  8. #108
    Chustopróchno Awatar muzakate
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    10,088

    Domyślnie

    Super wiązanie Ale furorę zrobiłaś, Marciula! Super to pokazałaś, dzieny
    Ja ostatnio wyłącznie nosiłam w Tuli, chętnie więc sobie odświeżyłam to i owo A Mała jak się cieszy jak widzi chustę - sama się na nią kładzie jak się przygotowuję.

    Ja wrzucam Dziecia z tobołka i tak już choć tą spodnią warstwę ma wsuniętą pod dupkę. Co nowa próba, to mi to lepiej wychodzi! No i ja używam 5,2m, z krótszą miałabym chyba biedę.

    Edit:już nic
    Ostatnio edytowane przez muzakate ; 06-03-2014 o 23:41

  9. #109
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Zaczelam sie motać w czwórkę - nie wiem po co - chyba po to, zeby zobaczyć jak się dociąga dla odmiany bawelnę. Nie mialam nadziei, że dojdę choc do dwoch trzecich tego wiazania i... dobrnelam do konca. Z mikrowezlem na ogonach, ale ze spokojem! :-D
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  10. #110
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    bylismy dzisiaj na koszulkowym spacerze. okropnie mi sie chusta wrzyna (wżyna?) w ramiona, pod koniec az mi rece dretwialy. co jest?!
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  11. #111
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    pewnie za luzno bylo

    A. listopad 2012




  12. #112
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    moze, choc ponaciagalam ile dalo rade, bo robilam z 6 (a nie z 7 jak zazwyczaj)
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  13. #113
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny ponownie i cieszę się, że nosicie co do długości to grubość chusty też ma znaczenie - grubsze 6 mogą wiązać jak 5 i nie stykać. Ja czasem wiążę z 5 a czasem z 7
    a "pół DH" widziałyście? z 2,5m chusty ale nie proście o instrukcje, nawet nie pamiętam jak to wiązanie się nazywa, chyba dh rebozo? w każdym bądź razie fajne




    czy nikt nie ma obiekcji co do treści mojej instrukcji? Jakieś propozycje ulepszenia dla lepszego zrozumienia? Chciałabym aby wszystko było czytelne i łatwe do przyswojenia dla każdego odbiorcy, a wiem, że czasem potrafię dziwacznie pisać dlatego piszcie jeśli coś powinnam zmienić!

  14. #114
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Jakie piękne kolory w tej chuscie! Co to za model?
    Instrukcja jest super
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  15. #115
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    A ja co chwilę wracam do tych filmików. Próbuję wbić sobie do głowy manewrowanie połami z przodu. Bo u mnie wygląda to jak nieporadne próby poradzenia sobie z nimi..

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  16. #116
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    I ja sie w końcu odważyłam - pierwszy DH wyszedł na tyle zadowalająco, że się wybralismy na dwór - niesamowicie wygodny, bo przy moim grubasie jest nie do przecenienia.
    Tutaj po ponad godzinie noszenia:
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  17. #117
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    A jeżeli me zacne dziecko jest z tych co wyjmują rączki (chodzące 10 kg) to jak najniżej mogę przeprowadzić chustę? Ma być pod jego pachami? Ale w tedy wychodzi mi z pod zupy. A jak dam ją niżej i przez to więcej jest pod pupą to czuje, że mały jest stabilnie i mnie jest wygonie. No, ale jak nisko nie będzie za nisko?

  18. #118
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sandra Zobacz posta
    A jeżeli me zacne dziecko jest z tych co wyjmują rączki (chodzące 10 kg) to jak najniżej mogę przeprowadzić chustę? Ma być pod jego pachami? Ale w tedy wychodzi mi z pod zupy. A jak dam ją niżej i przez to więcej jest pod pupą to czuje, że mały jest stabilnie i mnie jest wygonie. No, ale jak nisko nie będzie za nisko?
    moze sie pokaz? przy takim duzym ( tzn chodzacym dziecku) to chyba wygoda jest najwazniejsza .

    A. listopad 2012




  19. #119
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Ja kiedys zawiazalam DH tak, ze dziec mial poczatek chusty prawie w pasie (widzialam taka fote na TBW), ale to bylo na bardzo krotki dystans i dosc fest dociagnelam, tak, ze byl przyklejony do plecow i siedzial prosciutko.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  20. #120
    Chustomanka Awatar Sandra
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Czeladź
    Posty
    1,439

    Domyślnie

    Pomęczę męża, żeby mi zrobił i wam pokażę jak obiecacie, że nie przeniesiecie do wątku o koszmarnym noszeniu .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •