Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 161

Wątek: Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

  1. #61
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Jabłuszko, ale dociągnięte jak żyleta . Super wyglądacie
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  2. #62

    Domyślnie

    Czym mniej się staram dociągać tym lepiej mi to wychodzi no i dzieć współpracował a to bardzo w dociąganiu pomaga.

  3. #63
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Ja nie przepadam za plecakiem z koszulka bo 1. nawet jak zrobie dupkowpadke, to druga pola mi ja psuje, 2. ramiona mnie czesto pija i musze sie ratowac tybetanem czy innym chestbeltem (choc koszulka niby dociagnieta na sztywno co wlasnie psuje dupkowpadke). Jakos w plecaku ramiona mnie nie pija, i to jest wlasnie dziwne. Jakies pomysly jak to naprawic?
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  4. #64
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No wlasnie, u mnie też dupkowpadka się psuje w plecaku z koszulką

    Dzisiejsze wiazanie spacerowe (z tobolka rzecz jasna)
    Generalnie nasz trzeci DH



    Po spacerze:





    Generalnie tu i ówdzie nie dociągniety, czułam luzy na ramionach.
    No i zadek małego został "spłaszczony", co chwila musiałam poprawiać. PO drzemce junior sie rozbrykał i zaczął machac nózkami i chusta prawie mu zjechała spod tyłka
    Da sie coś zrobic, żeby dupka w tym wiazaniu pozostała wpadnieta?

  5. #65
    Chusteryczka Awatar Martulec
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    2,625

    Domyślnie

    Pierwszy raz dzisiaj do motalam do usypiania i mimo ze cieżko mi manewrowac na plecach i trochę niedociagniete było to bardzo przyjemnie sie nosi. Dzieki Marciula za instrukcje


    Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk


  6. #66
    Chustomanka Awatar żuk
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,048

    Domyślnie

    Plecak z koszulką zawiązałam i ja Kiedyś z raz próbowałam i tragedia, konce mi się myliły , a wczoraj gładziutko I chyba mi nawet wyszło, było ciasno, dupkowpadka chyba również, wygodnie. Ino dzieć mi wyciągnął łapkę ale niech mu już będzie na jego.
    Marciula dziękuję za inspiracje i ocencie proszę (wybaczcie tło zdjęciowe i ogólny brak jakości ale nie mam wprawy w fotografowaniu własnych pleców )



    Powiedz mi, a zapomnę,
    Pokaż mi, a zapamiętam,
    Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
    -Konfucjusz-

    Pracownia WyszłoSzydło- fejsbuk

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,765

    Domyślnie

    A ja odpadłam
    Nie daję rady zarzucić tej poły na plecki... Podobnie jak nie umiem tego plecaczka dla wierzgaczy, parę tematów niżej...
    Do tego jest ostatnio dzika awantura przy motaniu, już nie tylk wierzganie, ale i dziki ryk, niezaleznie od zabawiania, pląsania, lustra, śmiania się i wszystkiego...
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  8. #68
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AneczkaG Zobacz posta
    A ja odpadłam
    Nie daję rady zarzucić tej poły na plecki... Podobnie jak nie umiem tego plecaczka dla wierzgaczy, parę tematów niżej...
    Do tego jest ostatnio dzika awantura przy motaniu, już nie tylk wierzganie, ale i dziki ryk, niezaleznie od zabawiania, pląsania, lustra, śmiania się i wszystkiego...
    taki wiek, mój miał podobnie, przerzuciłam się wtedy na MT (na szczęście już siadał), do chusty wróciłam po paru miesiącach.

  9. #69
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Ja osobiscie z plecakiem z koszulka czekam do 14-18 miesiaca zycia. Wtedy male juz sa przyuczone do motania na plecach, maja faze na bycie blisko, wiec motanie na 1-2h zdarza sie czesciej, no i sa ciezsze (ok 10-11kg dzieci dla mnie NAGLE robia sie ciezkie) i dluzsze, co ulatwia motanie w tym plecaku. A takze nawet jak dupkowpadka nie jest idealna nie czuje az takiego ryzyka przy zlym ucisku na kregoslup dziecka, Sumire zwykle po prostu protestuje jak jej cos jest nie tak. A 7-9 mcy to rzeczywiscie wiazaniowa masakra - kluski duze, okraglutkie, chca sie ruszac za wszelka cene, ale czesto wrzucic na plecy po prostu trzeba. Ja tez czesto sie mietkiem ratowalam, lub kieszonka, bo to daje sie szybko przyszpilic, a jeszcze nie ciazy dziecie za duzo.
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  10. #70
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Faktycznie moja teraz fajnie wspolpracuje ale nie mam tak dlugiej chusty....najdluzsza poszla pod noz i stala sie krocizna i kolkową. No i juz i tak jej nie mam. Z jakich dlugosci wiazecie ten plecaczek(w cm)? Wiem zalezy od rozmiaru ale tak pi razy drzwi dla szczuplej z drobnym biustem?

  11. #71
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Ja mam 172 cm i rozmiar 38 i wiążę DH z 4,4 m, ale drugi węzeł już na lekkich skosach, no i na bluzkę tylko. Jak grubsza chusta albo na golf to zdecydowanie wolę 4,6-4,8 m, nie musze sie tak siłować z węzłem.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  12. #72
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,765

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lula_p Zobacz posta
    taki wiek, mój miał podobnie, przerzuciłam się wtedy na MT (na szczęście już siadał), do chusty wróciłam po paru miesiącach.
    Na szybko zamotac plecak prosty sie da, choc najlepiej mu w tuli, ma szczęście umie sam usiasc. No i niestety ciezki juz sie zrobil wczesniej, obstawiam ponad 12 kg...
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  13. #73
    Chustomanka Awatar giovanka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Poznań i okolice
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    Marciula dzięki za ten watek! Dzisiaj cieszyłam się z dobrodziejstw tego plecaka, bo dziecię jest po prostu przymurowane do pleców. Taz będemy ćwiczyć jeszcze dociąganie i żeby motanie stało się "mechaniczne" - tzn by mózgownica nie była aż tak zaangażowana w przypominanie sobie co ma po sobie następować
    Tymek - maj 2011, Maksiu - styczeń 2013, Beniu - październik 2015, Marianka - sierpień 2017

  14. #74
    Chusteryczka Awatar essmay
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1,769

    Domyślnie

    Marciula szacun!

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    Warto próbować, choć raz codziennie - w końcu się uda!
    tylko powiedz mi co zrobić ja dziecię daje się zawiązać średnio raz na dwa dni ale jak dorwę jakąś dłuższą chustę to spróbujemy

  15. #75
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Marciula,już drugi dzień na spacer wyszliśmy w DH:-D faktycznie mniej wpija się w ramiona,odciąża ciężar no i w końcu długie chusty można wykorzystać,a już przymierzałam się do cięcia:-D
    Jeszcze trochę poćwiczę i na warsztaty nie trzeba będzie iść,bo ostro się do nich przymierzałam...dzięki za instrukcje!

  16. #76
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AneczkaG Zobacz posta
    A ja odpadłam
    Nie daję rady zarzucić tej poły na plecki... Podobnie jak nie umiem tego plecaczka dla wierzgaczy, parę tematów niżej...
    Do tego jest ostatnio dzika awantura przy motaniu, już nie tylk wierzganie, ale i dziki ryk, niezaleznie od zabawiania, pląsania, lustra, śmiania się i wszystkiego...
    Dzisiaj motałam dziecko w totalnym szale w plecak prosty. Wścieklizny Maks dostał. Jeśli dziecko wierzga, wygina się i generalnie odchodzi od zmysłów, staję pod ścianą w taki sposób, że przyklejam do ściany jego pupę. Dzięki temu chusta nie wyjeżdża spod pupy podczas dociągania. Może jest to jakaś opcja dla Was?

  17. #77
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    ja w trakcie buntu motam na raty, jezeli tylko uda mi sie zarzucuc mlodego na plecy to trzymam chuste rekami i chodze kilka chwil po mieszkaniu, zazwyczaj sie uspokaja i wtedy wracam do wiazania.

    Dla mnie plecak z koszulka to super rozwiazanie na dluze noszenia czasem tez wiaze z krotkeij chusty tak jakby polowe plecaka z koszulka, koncze wezlem na klatce piersiowej, tylko jedno ramie jest obciazone, mimo ze niesymetryczne to bardzo lubie to wiazanie.

    A. listopad 2012




  18. #78
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Dzisiaj podjęłam próbę i byłam bardzo zadowolona z efektu! Zmotywował mnie Twój film Marciula
    Dziecko ząbkujące, bardzo chcące w chuście siedzieć, więc spokojne. Co prawda pod koniec zaczynała tracić cierpliwość ale i tak spokojna była
    Dociągnięte tak se ale odczułam to dopiero po ok 1,5-2h intensywnego sprzątania, gotowania i wieszania prania, czyli spacerek to to nie był. I to też jakoś specjalnie mnie nie ciągneło, więc chyba mogę być zadowolona.
    A wyglądało to tak:




    Wygoda jak 150! Będę działać z tym dalej.
    Pytanie mam: Jak bezpiecznie wyjąć śpiące dziecko? Dzisiaj, gdyby nie to, że był mąż to miałabym spory problem..

    tabletowo pisane

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  19. #79
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Wyga ja przy wyjmowaniu odwiązuje koszulkę i robie plecak prosty, łapie za poły na ramionach, jedną przerzucam sobie przez głowę, żeby były na jednym ramieniu, łapkę pod dupke dziecia i zdejmuje

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    Wyga ja przy wyjmowaniu odwiązuje koszulkę i robie plecak prosty, łapie za poły na ramionach, jedną przerzucam sobie przez głowę, żeby były na jednym ramieniu, łapkę pod dupke dziecia i zdejmuje
    O widzisz! Nie pomyślałam
    Myślę, że nie obudzi się przy takich manewrach. Ona jak w chuście zaśnie to koniec.

    tabletowo pisane

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •