Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 161

Wątek: Double Hammock czyli plecak z koszulką - instrukcja wiązania

  1. #41
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Samasia", tracisz naprężenie w momencie zarzucania drugiej poły? Jeśli tak, to polecam francusku filmik filmik "double hamac" z linku

    http://www.bebeseportebien.com/#!videos-dos/c17d0

    Tam dziewczyna wiąże plecak z koszulką i pokazuje różne sposoby przekładania i zarzucania drugiej poły w DH. Jej plecak jest ze zwiniętą w poziomie koszulką, którą mozna oczywiscie rozwinąć, no i z troche inaczej kończy wiązanie, tak mozna zawiązać DH nawet z czwórki bo potrzeba na to mniej chusty.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    O, merci beaucoup Dokładnie tak, druga poła wszystko psuje. Zaraz sobie obejrzę

  3. #43
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    (...)
    owieczka33 super daj znać jak z córą będzie
    No to daję znać.
    Pierwsze ever motanie plecaka z koszulka z Niunią. Jest róznica między Niunią, a lalą (ok 11 kilo wagi i ruchliwość ). Zdjęcia z domu po spacerze, bo na spacer komórki zapomniałam.





    Jeszcze muszę nad nim popracować, ale nosi się świetnie!

  4. #44
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Zawsze chciałam umieć robić to wiązanie. Na filmie, i tu widać kunszt wiążącej, wydaje się banalne
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  5. #45
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    To i nasze wrzucę. Fajne te francuskie różne opcje rozkładania chociaż jeszcze wszystkich nie próbowałam.
    Podczas testów Agata

    I podczas rozwieszania pieluch


    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  6. #46
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    całkiem fajnie wam wyszło mi za pierwszym razem wyszło wisiadło, ale to w gruncie rzeczy dobrze, bo poczułam, które etapy wiązania są u mnie do dopracowania i potem już było coraz lepiej. A już za 5 razem to odważyłam się na spacer, bo tak nam fajnie szło.

    Mi bardzo pomaga w tym plecaku taki chwyt "hacka-hacka", czyli najpierw generalne dociągnięcie jednej i drugiej poły jedną po skosie w górę, a drugą w bok (tą od koszulki), a dopiero potem szczegółowe dociąganie każdej z nich. Oczywiście z wyczuciem, żeby nie wyciągnąć materiału spod pupy. Ale paradoksalnie lepiej mi się w tym plecku unieruchamia dziecko niż w plecaku prostym, bo jest inny przebieg chusty, bardziej poziomy i po skosie i z moim wierzgaczem udaje się zawiązać ten plecak i mi nie wypada dołem.

    Dla mnie to idealne wiązanie na zimę, wiosnę i jesień, fajnie grzeje całą klatkę piersiową, już wiem, czmeu Marciula w sweterku biega w tym wiązaniu przy około 3-5 stopniach , ja sama wiązałam go na wełnianym japanku indygo i było bosko cieplutko. Latem tez można próbować to wiązanie, ale raczej ze zwiniętą koszulką.

    Się pochwalimy wiązanie sprzed miesiąca mniej więcej (na fryz mój proszę nie patrzeć!). To chyba jedyny plecak, jaki mi wychodzi .

    Ostatnio edytowane przez malgos ; 24-02-2014 o 10:34
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  7. #47
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgos Zobacz posta
    Ale paradoksalnie lepiej mi się w tym plecku unieruchamia dziecko niż w plecaku prostym, bo jest inny przebieg chusty, bardziej poziomy i po skosie i z moim wierzgaczem udaje się zawiązać ten plecak i mi nie wypada dołem.
    mam podobne odczucia, jak wiążę plecak prosty to chusta zawsze wyjeżdża spod pupy, jak wiażę z koszulką - nie.

  8. #48
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Malgos, ależ mi Twój fryz się baarrrrdzo podoba Przypominasz mi mnie samą z czasów studiów.....
    Plecak super! Ja w pierwszym od razu byłam na spacer, ale my nosimy się głównie na spacerach. Też widzę co jeszcze muszę dociągnąć

  9. #49
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lula_p Zobacz posta
    mam podobne odczucia, jak wiążę plecak prosty to chusta zawsze wyjeżdża spod pupy, jak wiażę z koszulką - nie.
    A czy przy plecaku prostym poprawiasz chustę pod pupą dziecka przed przystąpieniem do dociągania? Ja poprawiam na raty, nawet kilka razy i mi to bardzo pomaga

    (Wysłane z telefonu.)

  10. #50
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    poprawiam, zwłaszcza, że rzadko wrzucam z tobołka, bo nie bardzo się daje. On po prostu przy prostym wierzga, a przy z koszulką mniej. Nie wiem o co cho?

  11. #51
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    W końcu obejrzałam Twój filmik. Dzięki Marciula! Motywujesz mnie pozytywnie
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  12. #52
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    malgos, a może filkim jak mieć taką figurę?!
    maldita z chęcią na żywo pokażę
    agum wygodnie jest z zawijaniem takim? Ja się chyba nigdy do tego nie przekonam....
    owieczka


    Pat dzięki za wskazówkę, teraz jest o niebo lepiej


  13. #53
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    A ja dziś polazłam z małym na spacer w plecaku z koszulką..... Świetny i wygodny
    Jeszcze raz dzięki Marciula za ten wątek i filmik

  14. #54
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owieczka33 Zobacz posta
    Malgos, ależ mi Twój fryz się baarrrrdzo podoba Przypominasz mi mnie samą z czasów studiów.....
    Plecak super! Ja w pierwszym od razu byłam na spacer, ale my nosimy się głównie na spacerach. Też widzę co jeszcze muszę dociągnąć
    Ech mój ówczesny fryz wziął się stąd że dość miałam już skubania koka przez Miśka i machnęłam warkocze, żeby mu sprzed łapek zabrać pokusę . Ale wyglądam jak szczypiorek ale co tam . A poważnie to chciałabym mieć króciutką czuprynę i kolorek do tego, cały czas myślę o tym tylko mąż się nie zgadza . Mi dobrze i wygodnie tylko albo w długich albo w całkiem krótkich.

    Powodzenia z plecaczkiem, fajnie jest, dla mnie to też było odkrycie .

    Marciula, mi najwięcej zleciało się z wagi jak byłam na bezmlecznej dwa miesiące... Ale Twój filmik jest superancki, instrukcja pierwszorzędna .

    Aptonia, pochwal się fotką . Teraz zacznie się odpowiednia pogoda do tego plecaczka, golfik, chusta i lecimy . Ja tam już czekam wiosny .


    Z mojego doświadczenia ważna jest bardzo ta pierwsza poła, zeby byla od podkolanka do podkolanka i tam duzo materialu pod pupe trzeba dac i mocno dociągnąć, wtedy dupkowpadka ladnie wychodzi jak na tym francuskim filmiku", no ale tam też maluch wyjątkowo spokojny jest. Mi nie zawsze to wychodzi z wierzgaczem, ale coraz lepiej .
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 24-02-2014 o 23:15
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  15. #55
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Chusta właśnie się suszy,a ja w tym czasie ogladam i czytam. Marciula powtórzę za dziewczynami-film bardzo pomocny:-D juz nie mogę się doczekać wiązania:-D

  16. #56

    Domyślnie

    O matko i córko, przeczytałam instrukcję wiązania milion razy, filmik obejrzałam z setki razy. Za pierwszym razem młody miał dzień wiercipięty i wyrywacza włosów więc skończyło sie na tym, że wyszło Nam wisiadło i młody skończył w plecaku prostym. Dzisiaj byłam pewna siebie chwyciłam mojego ukochanego gluta i wrzuciłam młodego na plecory i nawet się udało bardzo wygodny jest ten plecak dzięki za instrukcje

    zdjęcie z rąsi

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    pięknie jabłuszko!!!
    dziękuję wszystkim za miłe słowa i już przestańcie mnie chwalić i dziękować

  18. #58
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    agum wygodnie jest z zawijaniem takim?
    Tu to trochę przegięłam , ale generalnie wolę zwinąć, bo często jak mam na płasko to mi się zsuwa z ramion po jakimś czasie. Z reguły robię tak, żeby nie wchodził mi ten rulon na sam czubek ramienia a zaczynał sie na zejściu i jest mi wygodnie
    Ostatnio edytowane przez agum ; 25-02-2014 o 18:33
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  19. #59
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Och Marciula! Dopiero teraz czytam, że na żywo . A wiesz, że też o tym pomyślałam?
    Chętnie, tylko, że ja po drugiej stronie miasta mieszkam, ale zapraszam. No i zawsze można gdzieś w połowie drogi się spotkać .
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  20. #60
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    Marciula, Twoje filmiki mnie zmobilizowały do działania i dzisiaj zawalczyłam z dociąganiem koszulki na tyle skutecznie, że dałyśmy radę pójść na spacer
    cyknięte na szybko przed wyjściem:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •