Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71

Wątek: plecak prosty - podpowiedzcie

  1. #41
    Chustonówka Awatar zamotanaZaba
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    43

    Domyślnie

    Powiedziałabym zgodnie z prawdą, że nie wiem. I poradziłabym Ci, żebyś zapytała tutaj. Nie rozumiem jaki jest problem.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

    Zresztą myślę że spora część doradców też może tego od razu nie wiedzieć. A już na pewno nie wierze ze uczą tego na kursie.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 17-02-2014 o 18:19
    Blog o chustowaniu! www.zamotanazaba.blogspot.com
    Aby niczego nie przegapić: www.facebook.com/zamotanazaba

  2. #42
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zamotanaZaba Zobacz posta
    Zresztą myślę że skóra Cześć doradców też może tego pod razu nie wiedzieć. A już na pewno nie wierze ze uczą tego na kursie.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Owszem, nie wie. Chodzi o to, ze zaden z obecnych tu doradcow nie ma bloga, ktory sugerowalby, ze wie rzeczy, ktorych nie wie Chusty sa fascynujace i warto je poznac dobrze, zanim sie zacznie o nich wypowiadac z pozycji eksperta. Jest mnostwo for i grup chustowych, drzwi stoja otworem. Z checia bede sledzic Twojego bloga i patrzec jak rozwija sie Twoja pasja. Tylko mam w tej chwili nieprzyjemne wrazenie, ze zaczynasz z bardzo grubej rury, a niestety strzelasz slepakami.

  3. #43
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Mayka, pamiętasz, że jestem fanką tego jak piszesz w tym dziale, c'nie?
    nieustająco

    zamotanaZabo - znalazłaś te wątki wakacyjne?

  4. #44
    Chustonówka Awatar zamotanaZaba
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    43

    Domyślnie

    Udało mi się chyba polowe przejrzeć na razie wątków związanych z plecakiem a wyszukanych przez "szukaj". Kilka różnych podpowiedzi tam znalazłam, będę trenować choć pewnie wrócę do tego dopiero za 2-3 dni, bo póki co to kluska ciężko skok rozwojowy przechodzi i nie jest otwarty na nowości

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Blog o chustowaniu! www.zamotanazaba.blogspot.com
    Aby niczego nie przegapić: www.facebook.com/zamotanazaba

  5. #45
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ok. to ja połączę Twoje "posty pod postem", bo tu się bardzo staramy unikać takich działań.

    (i ja też nie mam pojęcia co nosi podobnie do Rockabye. może dlatego, że w ogóle nie wiem co to jest )

  6. #46
    Chustonówka Awatar zamotanaZaba
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    43

    Domyślnie

    Przepraszam, powinnam edytować. Zwykle staram się pamiętać, tu chyba tylko trochę emocje mnie zaćmiły <wstydzi-sie>

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Blog o chustowaniu! www.zamotanazaba.blogspot.com
    Aby niczego nie przegapić: www.facebook.com/zamotanazaba

  7. #47
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ok. teraz już będziesz wiedziała


    odnośnie "masy błędów" w instrukcjach - to jest tak, że instrukcje zostały napisane i chyba nie są zbyt często update'owane. a - przynajmniej w Szkole Noszenia ClauWi (piszę tak, bo wiem, a nie dlatego, że wiem, że w innych się tak nie robi) - ciągle dopracowuje się wiązania, sprawdza czy takie lub inne sposoby wiązania nie sprawdzą się bardziej. Zatem często sposoby wiązań są modyfikowane - m.in. po to, przynajmniej raz w roku, są spotkania odświeżające, tzw. refreshe, dla doradczyń. a doradczynie czasami są do bólu szczegółowe w nauczaniu wiązań, niektóre z nich też są chusto-freakami i wiedzą która przędza w której chuście ile razy jest czesana i dlaczego ale część w życiu nie dotknęła Oschy czy nawet Natki z jedwabiem różne te doradczynie są.

    a!
    ja nie doradzam online nie dlatego, że chciałabym na doradzaniu zbić fortunę, tylko dlatego, że nie umiem. sprawdzałam

  8. #48
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    Do Ciebie napisałam jako do pierwszej osoby, bo mieszkasz niedaleko i mogę pomóc, kursu nie mam, ale mam doświadczenie. A najbardziej zszokowało mnie, że na pw zapytałaś ile za to chce kasy, bo Ty nie masz jak mi zapłacić - czyli dla Ciebie normą jest, że za takie usługi się płaci, czyli pewnie sama planujesz brać za to kasę bez odpowiedniego wyszkolenia. Coś tu jest nie tego....
    Ja bym raczej powiedziała, że normą jest, że w Polsce nikt ci nic nie da za darmo, więc lepiej się zapytać.

    Ostatnio bronilam naszego forum na pewnej grupie na fb. Jak czytam takie wątki to wszystko mi opada i juz rozumiem czemu tyle osób zraza się do noszenia po odwiedzinach tutaj.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  9. #49
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Ja też nie mam pojęcia Za to lubię czytać chustowe blogi. I lubię się uczyć nowych rzeczy, od ekspertów.

    Sent from my RM-821_eu_netherlands_315 using Tapatalk

  10. #50

    Domyślnie

    Może i zamotanaZaba ma błędy w instrukcjach, może nie ma pierdyliarda chust, może nie wszystkie sformułowania na blogu są idealne, ale chyba można by o tym podadać w trochę milszym tonie?
    Słabo, coraz słabiej...

  11. #51
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    Może i zamotanaZaba ma błędy w instrukcjach, może nie ma pierdyliarda chust, może nie wszystkie sformułowania na blogu są idealne, ale chyba można by o tym podadać w trochę milszym tonie?
    Słabo, coraz słabiej...
    podpisze sie pod Toba emila244, niektore komentarze sa wyjatkowo kasliwe

    A. listopad 2012




  12. #52
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Ja bym raczej powiedziała, że normą jest, że w Polsce nikt ci nic nie da za darmo, więc lepiej się zapytać.

    Ostatnio bronilam naszego forum na pewnej grupie na fb. Jak czytam takie wątki to wszystko mi opada i juz rozumiem czemu tyle osób zraza się do noszenia po odwiedzinach tutaj.
    Dobry Wieczor
    ja tam ze spokojem sobie pozwolę stwierdzić, ze na blogu ZZaby (ktory chyba w miedzyczasie stal sie slawny) niestety sa na razie instrukcje bardzo mylące, z których nie można wywnioskować o co chodzi w prawidłowym wiązaniu (przynajmniej mnie by to zmyliło). I uważam, że nie jest dobre doradzanie jeżeli samemu się nie jest jeszcze "nauczonym", ale taki jest internet, każdy może w nim umieszczać co chce, a od rozsądku czytających zależy w co uwierzą. Jednocześnie podziwiam ZamotanaZabe za spokoj ducha z jakim zniosla ton odpowiedzi i dużo domyślania się jakie to były jej intencje, a jakie powinny być. Pamiętam taką jedną radę w sprawie korespondencji od takiej jednej starszej nauczycielki niemieckiego i staram się ją stosować i bede ja uczyć moich dzieci- to co zostaje (na papierze, na emailu, na forum) - należy przed zatwierdzeniem/wyslaniem ze spokojem przeczytać, i to co pisane w złych emocjach, skreślać zanim się wyśle.
    I -Last but not least- wiadomości na priv są z założenia priv. ..

  13. #53
    Chustonówka Awatar zamotanaZaba
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    43

    Domyślnie

    A ja powiem jeszcze cos. Prawda jest taka, że konsultacje u profesjonalnych doradców są niezwykle drogie. Rozumiem, że jest to ważna wiedza, ale dla niektórych jedną taką dwugodzinna konsultacja to 1/10 pensji. Chyba nie wiele jest w Polsce specjalistów, którzy wołają takie stawki. Myślę że mało kogo stać na takie konsultacje. I nic dziwnego, że noszenie w chuście nie jest popularne.
    Moja wiedza nie jest tak gruntowna i tak dokładną jak Wasza. Ale pozwala mi nosić małego godzinami bez bólu pleców i bez jego marudzenia. Wiązania sprawdzone zostały przez doradcę i zaakceptowane jako co najmniej przyzwoite. Nie twierdzę, że idealne ale też nigdy tak nie twierdziłam. Krzywdy dziecku nie robie.
    Osobiście chciałabym mieć w okolicy kogoś takiego jak ja. Kogoś kto może nie wszystko idealnie wie, ale za to podpowie gdzie zacząć bez konieczności rezygnowania z kilku obiadów.
    Tak czy siak. Nie mam wystarczająco twardego tyłka do biznesu najwyraźniej, bo wbrew spokojnym odpowiedziom niektóre z tych komentarzy mocno ukuły. Nie chce też sobie robić wrogów. Tym bardziej że chusty lubię i nie chce całkiem zamykać sobie drzwi do "chustowego świata". dlatego też na blogu pewne rzeczy pozmieniałam i dopisałam i myślę że też już nikt mi nieczystych intencji nie zrzuci.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Blog o chustowaniu! www.zamotanazaba.blogspot.com
    Aby niczego nie przegapić: www.facebook.com/zamotanazaba

  14. #54
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Zabo, zgadzam się, że fajnie jest mieć w okolicy kogoś, kto może trochę pomóc w chustowaniu. I fajnie, że masz taki pomysł. Tylko doradzanie zaczęłaś mocno przedwcześnie. Sama zanim zostałam doradcą pomogłam kilku koleżankom, ale robiłam to pilnując, aby pamiętały że doradzam jako doświadczona mama, że bazuję na tym co mnie akurat się sprawdziło, a nie na ogólniejszej wiedzy czy doświadczeniu. No i robiłam to gdy już tego swojego doświadczenia trochę nazbierałam.
    Trzymam kciuki, abyś kiedyś wróciła do swojego pomysłu, może przekujesz go na pomysł na swoje życie. A może nawet na biznes.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  15. #55
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zamotanaZaba Zobacz posta
    ARozumiem, że jest to ważna wiedza, ale dla niektórych jedną taką dwugodzinna konsultacja to 1/10 pensji. Chyba nie wiele jest w Polsce specjalistów, którzy wołają takie stawki. Myślę że mało kogo stać na takie konsultacje. I nic dziwnego, że noszenie w chuście nie jest popularne.
    bardzo się z Tobą zgadzam. ceny konsultacji są dla mnie przytłaczająco-przerażające.
    ale wiesz... one nie są podyktowane chęcią zbicia fortuny, niestety
    z tego z wiem - z konsultacji za blisko 200 w kieszeni doradcy zostaje ok. 50. gdyż taki jest koszt prowadzenia samodzielnej firmy w Polsce

    nie zrażaj się...

  16. #56
    Chusteryczka Awatar maroussia
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Wesoła
    Posty
    2,183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Ale jak chustę w gacie wsadzać? Za ubranko?
    Spotkałam się z taką opinią. Najlepsze są półśpiochy /spodenki na gumkę, bo gumka chustę dobrze trzyma!

  17. #57
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zamotanaZaba Zobacz posta
    A ja powiem jeszcze cos. Prawda jest taka, że konsultacje u profesjonalnych doradców są niezwykle drogie. Rozumiem, że jest to ważna wiedza, ale dla niektórych jedną taką dwugodzinna konsultacja to 1/10 pensji. Chyba nie wiele jest w Polsce specjalistów, którzy wołają takie stawki.
    Miałam ostatnio (nie)przyjemność (przyjemność dla kontaktów towarzyskich, nieprzyjemność dla portfela ) wydać kilka razy po parę stówek na fachowców. Elektryk - pół godziny pracy, dwie stówy. Hydraulik - godzina pracy, 150. Pan od otwarcia drzwi wejściowych ze złamanym kluczem w zamku - 200 zł za jedno trzaśnięcie młotkiem. To są specjaliści z prawdziwymi stawkami! A nie doradczyni, która wzięła ode mnie 70 zł (bo dzielone na pół z drugą mamą) za trzygodzinne spotkanie plus późniejsze wsparcie online.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  18. #58
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Miałam ostatnio (nie)przyjemność (przyjemność dla kontaktów towarzyskich, nieprzyjemność dla portfela ) wydać kilka razy po parę stówek na fachowców. Elektryk - pół godziny pracy, dwie stówy. Hydraulik - godzina pracy, 150. Pan od otwarcia drzwi wejściowych ze złamanym kluczem w zamku - 200 zł za jedno trzaśnięcie młotkiem. To są specjaliści z prawdziwymi stawkami! A nie doradczyni, która wzięła ode mnie 70 zł (bo dzielone na pół z drugą mamą) za trzygodzinne spotkanie plus późniejsze wsparcie online.
    Zgadzam się.
    Uprzedziłaś moje pierwsze skojarzenie, bo dziś właśnie chciałam zamówić hydraulika i się załamałam. Sorry,ale za kran szkoda mi tyle kasy wyładować, chociaż muszę jaksama nie potrafię, natomiast za wiedzę innych na temat tego jak dbać o kręgosłup, stawy i zapobieganie wadom postawy swojego dziecka chętnie płacę, ale załamałabym się gdyby ktoś kto nie ma żadnych podstaw fizjologii noworodka, nie potrafił poprawić swoich i czyichś błędów, uzurpował sobie prawo do doradzania. Płaciłam 2 instruktorom i ciągle czuję ogromny niedosyt i mam wrażenie, że nie rozwiali moich wątpliwości (zbyt małe doświadczenie + brak umiejętnego przedstawienia rozwiązania przy konkretnym problemie- ogólne hasła "trzeba dociągać" ale bez sugestii np.
    dlaczego to dociąganie było nieefektywne). Osłabia mnie brak odpowiedzialności i podchodzenie do tego tematu na pół gwizdka, bo nie da się w mojej opinii być trochę "doradcą"
    I dlatego warto zapłacić nawet teoretycznie duze pieniądze ale osobie godnej zaufania i rzeczywiście majacej i wiedzę i praktykę
    Ostatnio edytowane przez agum ; 18-02-2014 o 03:04
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  19. #59
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Wiecie, pamiętam moje pierwsze dni tu, na forum. Prosiłam o pomoc w ocenieniu wiązań i owszem, kilka osób podpowiedziało, co jest źle, ale jeszcze więcej dostałam na pw wiadomości z "reklamami" doradców. Skrzynka mi się niemal zapchała...
    Odebrałam to bardzo niemile - nie dość, że te privy jakieś taki nachalne były (taa, przyszła świeżynka, to jest okazja do biznesu!), to jeszcze odniosłam, że tak naprawdę tylko o to tu chodzi: jest grono "starych" forumek, które znają się jak łyse konie i jest pewne grono doradczyń, które szukają okazji do zarobku.
    Nie, żeby zarabianie na swojej wiedzy było złe - absolutnie nie o to mi chodzi!

    Ale przerobiłam już wiele for tematycznych i nigdzie nie spotkałam się z takim propagowaniem doradztwa za pieniądze. Wszędzie normą jest, że uczestnicy dzielą sie wiedzą za darmo, tak po prostu - a jak nie chcą, to milczą.

    Przez takie postępowanie niestety odnosi się wrażenie, że po pierwsze to forum jest "elitarne" (ale akurat nie w dobrym tego słowa znaczeniu), a po drugie, że noszenie w chuście jest tak szalenie trudne, że jak nie zapłacisz za indywidualne nauczanie, to nie uda ci się bezpiecznie nosić swojego dziecka .
    Trochę to na głowie stoi...
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  20. #60
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pomarańcza Zobacz posta
    Wiecie, pamiętam moje pierwsze dni tu, na forum. Prosiłam o pomoc w ocenieniu wiązań i owszem, kilka osób podpowiedziało, co jest źle, ale jeszcze więcej dostałam na pw wiadomości z "reklamami" doradców. Skrzynka mi się niemal zapchała...
    A u mnie bylo odwrotnie, dostalam jeden jedyny priv, ktory nie byl reklama tylko zupelnie darmowa i dobra porada A jak chcialam znalezc doradce za pieniadze i napisalam sama kilka wiadomosci, to albo nie dostalam odpowiedzi do tej pory, albo nikt nie mial czasu .


    Dla mnie ten watek jest bardzo symptomatyczny, z dwoch powodow.

    Po pierwsze, od dawna zauwazylam, ze 90% moich rodakow uwaza, ze wszyscy zarabiaja za duzo oprocz nich samych. Postawa: nie zaplace za cudza prace, ale mnie sie nalezy 10x wiecej ma dosc krotkie nogi - nie pomyslalyscie dziewczyny, ze szefowie wasi i waszych partnerow mysla dokladnie tak samo?
    Jesli my nie doceniamy cudzej pracy, to z jakiego powodu ktos mialby docenic nasza?
    Uslugi i towary kosztuja dokladnie tyle, ile ludzie sa w stanie za nie zaplacic. Nie widze sensu tlumaczenia sie jaka czesc oplaty za konsultacje trafia do kieszeni konsultantki, nie nasza to sprawa.

    Po drugie, nieco zbyt wielu ludziom sie wydaje, ze wiedza i umiejetnosci przychodza same i wystarczy lizac lody przez szybke aby zostac wybitnym cukiernikiem. Zalozycielce watku kilka dni temu udzielalam podstawowych informacji na temat kilku chust, a wczoraj nagle sie dowiedzialam, ze jest ekspertem w dziedzinie chustonoszenia. I zobaczylam swojego posta ladnie sparafrazowanego na blogu

    Mam totalna alergie na obie rzeczy, nie znosze cwaniactwa i celowego wprowadzania w blad. Dlatego nie jest to mily post.

    Poza tym zgadzam sie z reszta postu Pomaranczy. Czytam tez inne fora chustowe i parcie na hiperpoprawnosc wiazan oraz promocja platnych konsultacji jest widoczna jedynie tutaj. Byc moze jest to spowodowane tym o czym pisalam wyzej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •