Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Chusta oryginalna a no name - jaka różnica? pyta początkująca.

  1. #1

    Domyślnie Chusta oryginalna a no name - jaka różnica? pyta początkująca.

    hej!
    witam się ponownie
    pierwszy krok do chustowania za mną - zdecydowałam się, że będę nosić moje dzieci w chuście (mam dwóch synów: 15 miesięcy i 2 tygodnie).
    etap rozpoznania w chustach już za mną - mnóstwo tego, nie wiadomo co wybrać.
    zdecydowałam się od razu na chustę tkaną (elastyczną pomijam).

    na początku rozglądałam się za chustami znanych firm (Lenny Lamb, Nati..)
    potem trafiłam na chusty tańsze (Azimi...)
    i zastanawiam się, jaka jest między nimi różnica
    na którymś forum trafiłam na wypowiedź doświadczonej chustomamy, że przeważnie płaci się za metkę, bo nosić dziecko można nawet w uszytej samodzielnie chuście.

    jakieś zdania na ten temat?
    robię porządne rozpoznanie, bo za 10 dni kupuję swoją pierwszą chustę (jakąś) i zaczynam przygodę z chustowaniem

  2. #2
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Witaj

    W tym wątku masz co nieco wyjasnione w tym temacie
    http://www.chusty.info/forum/showthr...%C4%85g-dalszy

  3. #3
    Chustonówka Awatar zamotanaZaba
    Dołączył
    Feb 2014
    Miejscowość
    Oleśnica
    Posty
    43

    Domyślnie

    Hej.
    Zacznijmy od tego co jest w chuście istotne. Po pierwsze splot. Najlepiej skośno-krzyżowy (choć ostatnio czytałam o dimentowym - Dziewczyny, podpowiecie?). Tkaniny są tkane tym splotem specjalnie do chust, aby zapewnić im odpowiednią wytrzymałość i elastyczność. W każdej innej tkaninie może być, w najlepszym wypadku, niewygodne lub, w najgorszym, niebezpiecznie. Po drugie jakość materiałów. To myślę oczywiste. Po trzecie skład. To czy będzie to bawełna 100%, z dodatkami czy no-cotton to sprawa drugorzędna tak naprawdę. Najważniejsze żeby były to materiały naturalne. Tylko takie oddychają i są bezpieczne. Wreszcie po czwarte kwestia barwników. Muszą być bezpieczne dla Ciebie i maleństwa.
    Teraz do rzeczy. Jeśli chodzi o "tanie" marki to się nie wypowiem, bo nie wiem. Przy czym cześć rzeczy można na pewno spradzić (splot, atesty) a część można właściwie tylko wyciągnąć od użytkowników (ukryte way lub niska wytrzymałość materiałów). Bez pozytywnych opinii z zaufanych źródeł nie ryzykowałabym.
    Kwestia samor9bek jest prosta. Nawet zakładając że wszystkie punkty są spełnione to splot na pewno jest inny (bo ten jest dedykowany dla chust). Ryzyko opisałam wyżej.
    Dziewczyny pewnie coś dodadzą, jeśli coś pokręciłam to odkręćcie proszę

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Blog o chustowaniu! www.zamotanazaba.blogspot.com
    Aby niczego nie przegapić: www.facebook.com/zamotanazaba

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ja się tylko mocno zdziwię, że tak Ci doradziła "doświadczona" chustomama i jak mozna "uszyć" własnoręcznie chustę, z prześcieradła? Jeśli się nie chce wiele wydawać, wystarczy poszukać używanej, to nawet lepiej, jak jest już "złamana" czyli mięciutka. A kupno chusty porównałabym do butów - mozna kupić za 20-40 zł, ale te bliżej 100 będą na pewno wygodniejsze. I mozna poszukac na bazarku naszym i również tu odsprzedać, więc nawet jeśli nieco stracisz, to na pewno nie wiecej niż kupując pościelową na allegro, bo tej to już ciężko się będzie pozbyć pozdrawiam i zapraszam do lektury, informacji jest wiele, jak coś to pytaj, odpowiedź się znajdzie a i jeśli azimi, to tylko skośnokrzyżową bo pościelowe też sprzedają

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paaulaa Zobacz posta
    na którymś forum trafiłam na wypowiedź doświadczonej chustomamy, że przeważnie płaci się za metkę, bo nosić dziecko można nawet w uszytej samodzielnie chuście.
    No bo można

    Na Giewont też ludzie włażą w klapkach - ale o ileż przyjemniej, wygodniej i bezpieczniej w porządnych butach górskich

    Tak samo jak można jeździć maluchem albo alfa romeo - sęk w tym, że to NIE TYLKO metka

    Tzn dla uczciwości - tańsze skośnokrzyżowe Almelle czy Nimar też są jak najbardziej ok (no może poza womarem...) - grunt, żeby to były te skośnokrzyżowe a nie tzw "pościwlówki"...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustomanka Awatar gosica502
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    1,194

    Domyślnie

    Ja proponowałabym zakup porządnej chusty na początek z takiego powodu że jeśli kupisz byle co to się bardziej zniechęcisz do chustowania niż zachęcisz Tak jak dziewczyny pisały, nie warto płacić 50 zł czy ile tam kosztują te pościelówy bo wówczas są to p ieniądze wyrzucone w błoto - a markową chustę kupisz, poużywasz a jak ci się znudzi albo nie będzie potrzebna to sprzedasz z niewielką stratą

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki dziewczyny za odpowiedzi
    generalnie zdecydowałam się zakupić chustę używaną, żeby była już złamana

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Warszawa- Białołęka
    Posty
    267

    Domyślnie

    aprawde tu na bazarku czy czasem na olx się trafiają fajne okazję i do 100zł a czasem mniej da się kupić skosnokrzyzowa chustę i to już używana mieciutka
    mama najcudowniejszego na świecie Antosia (24.05.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •