Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Prasowanie tetry bambusowej

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie Prasowanie tetry bambusowej

    Mam trzy pieluchy z tetry bambusowej Lenny Lamb i sześć skądinąd (nie wiem, co to za firma, dostałam w prezencie). Na tych LL jest napisane, żeby nie prasować (i taką poradę w odniesieniu do bambusa znajduję na ogół w necie), natomiast na tych "innych" jest metka z której wynika, że można prasować średnio gorącym żelazkiem - ustawionym "na dwie kropeczki". O co chodzi? W dotyku nie wyczuwam specjalnej różnicy, materiał wydaje mi się taki sam. Prawdę mówiąc, wolę prasować, ale czy wtedy nie zniszczę tych pieluch? Z tego co zrozumiałam, mogą z czasem tracić chłonność. Ale chyba producent wie, co pisze? Chyba, że nie zakładał używania tych pieluch jak pieluch. Czy ktoś tu ma doświadczenia z prasowaniem tetry bambusowej i mógłby napisać, jakie były jej dalsze losy?

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Staje się mniej chłonna - nie może być inaczej.

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,760

    Domyślnie

    a przepis na prasowanie dał, bo dał. Bo np będziesz chciała używać do pyszczka - to chyba najbardziej popularny sposób używania tetry, będziesz chciała dodatkowo odkazić np.
    To że ktoś daje nam na metce instrukcję jak suszyć w suszarce będnowej nie oznacza, że każdy wrzuca, nie?

  4. #4
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamamaria Zobacz posta
    a przepis na prasowanie dał, bo dał. Bo np będziesz chciała używać do pyszczka - to chyba najbardziej popularny sposób używania tetry, będziesz chciała dodatkowo odkazić np.
    To że ktoś daje nam na metce instrukcję jak suszyć w suszarce będnowej nie oznacza, że każdy wrzuca, nie?


    emkawu, witaj na forum Co do tetry - jest, jak dziewczyny piszą.

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta

    emkawu, witaj na forum
    Witajcie, witajcie

  6. #6
    Chustonówka Awatar Gosia_
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Moja mama wyprasowała mi dwie bambusowe pieluszki Kiko bo powiedziała, że ona zawsze tetrę prasowała i powiem Wam, że w pierwszych praniach te pieluszki się tak nie kurczyły jednak z czasem mi się po prostu rozlazły! Zawsze mokre rozciągałam i wieszałam. Zdarzało mi się, że wieszałam je na kaloryferze łazienkowym i podczas standardowego rozciągania przed rozwieszeniem te pieluszki z czasem mi popękały... Polecam nie prasowanie. A jak nasze mamy prasowały tetry to głównie aby je odkazić. Teraz są proszki jako dodatki czy po prostu olejek. Raz na jakiś czas kwasek cytrynowy i gotowanie moim zdaniem mniej niszczy niż prasowanie Bambusy moim zdaniem szkoda prasować aby ich nie niszczyć. Małe pieluszki KIKO do twarzy i mycia pupy prasowałam i po 2 latach ok 40% mi popękało/ rozlazły się, chociaż faktycznie były bardziej miękkie i łatwiejsze w składaniu.

  7. #7
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Nie rozciągaj tetry bambusowej. Ona ma to do siebie, że się kurczy. Jeśli ją rozciągałaś, nic dziwnego, że włókna popękały.

    (Wysłane z telefonu.)

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    ha- ostatnio nad tym rozmyślałam. kupiłam 2 szt bambusowych kolorowych do buźki ulewania itp.
    i postanowiłam pierwszy raz uprasować, ale później już nie będę.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  9. #9
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    też kupiłam 2 bambusowe właśnie do buzi a wyszły do przytulania i do spania- są tak miękkie - piorę je nawet ręcznie z obawy przed tym że w pralce zrobią się sztywne
    Alicja X.2011 Olga XI.2013

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •