Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: skracanie chusty

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie skracanie chusty

    jeśli podobny wątek był, będę wdzięczna za podlinkowanie, bo nie znalazłam.

    czy skrócenie bawełnianego pasiaka wymaga jakiś specjalnych nici/maszyny czy też można go ciachnąć i podszyć domowym sumptem? wolę się upewnić zanim nożyczki pójdą w ruch, bo nie chciałabym uszkodzić chusty - to didek w świetnym stanie.
    mile widziane inne rady dot. skracania

    i czy z pozostałym skrawkiem (ok. 1 m) można zrobić coś innego sensownego niż sprzedać go na skrawki?



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  2. #2
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    Mozna spokojnie w domu, trzeba podwinąć dobrze zeby sie nie strzępiło, normalnymi nićmi maszynowymi.
    z kawałka 1m nie za bardzo jest co zrobic, tzn mozna drobiazgi bo raczej żadnej chusty nawet dla dziecka to nie.
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  3. #3
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    kocyk mały mozesz zrobić

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Z metra możesz zrobić worko-plecaczek (do kompletu do chusty albo i dla przedszkolaka...) lub panel do nosidła/MT, albo jak jednak trochę szyjesz coś co wymyślają dziewczyny - chustkę na szyję, torebkę lub jej element, pościel dla lali, smyczki, kluczniki, breloczki etc etc
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,431

    Domyślnie

    z mojej będę miała torbę zakupową(40/40 ucho 65(bez zapasu na doszycie- ale ja niska jestem ),
    z 1 metra myślę że śmiało można zrobić coś konkretnego
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    albo kocyk albo panel na nosidło, a jaki to didek?

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    lisa
    worko-pokrowiec na chustę to jest dobry pomysł!
    dzięki



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  8. #8
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Ja mam napownice i ze skrawkow szylam ostatnio chuchu dla dzieci moich i znajomych
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A z tych najmniejszych to mozesz nawet serduszko do breloka i nic sie nie zmarnuje

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Kustafa i skróciłaś?


  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890

    Domyślnie

    Nie, sprzedałam i kupiłam krótszą. Jakos nie mogłam sie przemóc, zeby ciachnąć...



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kustafa Zobacz posta
    Nie, sprzedałam i kupiłam krótszą. Jakos nie mogłam sie przemóc, zeby ciachnąć...
    Ja się właśnie waham też mam problem z ciachaniem... No nie wiem nie wiem


  13. #13
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Ja zdecydowałam z bólem że ciacham moje 5,2 bo lubię chustę, a stan jej też nie jest jakiś super, i raczej nie kupiłabym nic lepszego . I właśnie ten metr zostanie, ktoś ma "przepis" na kocyk ?
    Maj 2014 i Marzec 2016

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    To znaczy, ze do bawelny wystarczy po prostu krawcowa z dobra maszyna? co maja na mysli dziewczyny gdy pisza, ze chusta byla skracana "profesjonalnie", oswieccie mnie prosze...

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikalina Zobacz posta
    Ja zdecydowałam z bólem że ciacham moje 5,2 bo lubię chustę, a stan jej też nie jest jakiś super, i raczej nie kupiłabym nic lepszego . I właśnie ten metr zostanie, ktoś ma "przepis" na kocyk ?
    Mnie sie wydaje ze po prostu chodzi o ladne podszycie krawedzi, ale moze sie nie znam

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hola Zobacz posta
    To znaczy, ze do bawelny wystarczy po prostu krawcowa z dobra maszyna? co maja na mysli dziewczyny gdy pisza, ze chusta byla skracana "profesjonalnie", oswieccie mnie prosze...
    Profesjonalnie, to jak podejrzewam przez krawcowa osobiscie jak mam potrzebe to sama skracam , trzeba zachowac proporcjonalny skos do "oryginalnego" , ladnie i porzadnie podlozyc, by nic sie po praniu lub uzytkowaniu nie rozprulo. Wiekszosc chust jest obszywana sciegiem prostym, wiec nie jest to nic skomplikowanego. Chociaz jest taki lekki stresik, czy to dobra dlugosc jak np. ma byc jakas nietypowa, bo wiadomo, nie doszyjesz . Ponadto w chustach skosnokrzyzowych w razie prucia sciegu nie pozostale po nim slad, wiec mozna poprawic. A i pierwsza chuste dalam skrocic i przerobic przez doswiadczona forumke, potem juz nabralam odwagi

  17. #17
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    mi się wydaje, że skracanie jest na tyle proste, że spokojnie można je przeprowadzić samodzielnie (ja skracałam 2 chusty), tylko jak pisze Magenta, zachować proporcjonalny skos. No i metki przenieść.
    Ale pewnie jak piszą, że profesjonalnie skracana to chodzi im o krawcową

    i tak, polecam uważać na długość, bo jedną ciachnęłam sobie ze 20 cm za krótko i albo wiążę na skosach albo kombinuję z nowymi wiązaniami


  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siewierz
    Posty
    77

    Domyślnie

    To pewnie trzeba skracac z dwoch stron symetrycznie zeby zachowac srodek ? Czy z jednej str tylko ingerowac?

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Ja skracam z jednej, przykladam sobie drugi skos i rysuje linie. Zawsze odciety kawalek moze posluzyc do innych celow. No i tez uwazam, ze roznie z ta dlugoscia bywa, to nie jest tak, ze zawsze np. 3,30 starczy mi na plecak, zalezy jaka grubosc ma chusta, jaki ma sklad. Ale ciachniecie z dlugosci ,bo np. ogony wisza do ziemi to ma sens. Gorzej jak z 5,4 chcemy dwie chusty, i nie wiadomo czy starczy

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Ale jak dobrze się pomierzy te ogony co zostają i doda margines błędu (ja uważam że lepiej skrócić dwa razy, niż mieć za krótką chustę) to chyba nie ma się jak pomylić
    Maj 2014 i Marzec 2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •