Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51

Wątek: pieluchowanie zgodne z rozwojem ruchowym niemowlaka

  1. #41
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Mi sie bardzo podoba idea otulacz + wklad, wlasnie ze wzgledu na mala pupe i wygode. Tylko ze sie zniechecilam, jak przy kazdej zmianie pieluchy musialam plukac z kupy i wklad, i otulacz.
    Ja miałam to samo. Próbowałam uzywać samego otulacza z wkładem ale ZAWSZE kupa szła bokiem na otulacz i wtedy miałam do zapierania i otulacz i wkład (cokolwiek by to było: tetra, prefold, wkład flipa z bawełny organicznej...). Przy takim niemowlaku robiącym kilka-kilkanaście rzadkich kup dziennie to się nie sprawdza. Dlatego chyba spróbuję kieszonek... Chociaż już sama nie wiem. Dzisiaj mi tak dobrze, że nie muszę nic zapierać ani myśleć o pieluchach - zakładam, zdejmuję wyrzucam...i dobrze mi z tym. Chyba potrzebuję trochę przerwy od wielo, bo nieco mnie już to zmęczyło. A może dobrym pomysłem byłby powrót do nich jak dziecku zagęści się kupa i będzie się rzadziej pojawiała? Tylko wtedy to z kolei cienkie wkłady niewiele zdziałają, bo i dzieć będzie więcej sikał. I znów znajdę się w punkcie wyjścia :-/
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  2. #42
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    Ja miałam to samo. Próbowałam uzywać samego otulapomogłykładem ale ZAWSZE kupa szła bokiem na otulacz i wtedy miałam do zapierania i otulacz i wkład (cokolwiek by to było: tetra, prefold, wkład flipa z bawełny organicznej...). Przy takim niemowlaku robiącym kilka-kilkanaście rzadkich kup dziennie to się nie sprawdza. Dlatego chyba spróbuję kieszonek... Chociaż już sama nie wiem. Dzisiaj mi tak dobrze, że nie muszę nic zapierać ani myśleć o pieluchach - zakładam, zdejmuję wyrzucam...i dobrze mi z tym. Chyba potrzebuję trochę przerwy od wielo, bo nieco mnie już to zmęczyło. A może dobrym pomysłem byłby powrót do nich jak dziecku zagęści się kupa i będzie się rzadziej pojawiała? Tylko wtedy to z kolei cienkie wkłady niewiele zdziałają, bo i dzieć będzie więcej sikał. I znów znajdę się w punkcie wyjścia :-/
    No ja właśnie z tego powodu miałam swój wielokryzys ale właśnie kieszonki mi pomogły wrócić do wielo. Z polarku ładnie mi kupa schodziła przepuszczał sporo płynu z kupki do wkładu a podwójne gumki zatrzymywały kupersa no chyba, że był jakiś naprawdę wielki. No i z założenia kieszonka jest na raz więc nie było mi jej szkoda tak jak zakupkanego otulacza. Tylko właśnie teraz muszę więcej do niej pakować i staje się coraz większa. Myślę, że po prostu trzeba zainwestować w dobre wkłady.

  3. #43
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    (...)
    Ostatnio edytowane przez Jazzoo ; 14-02-2014 o 10:41 Powód: REKLAMA

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  4. #44
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    (...)

    Z ciekawości, jak wyglądają takie testy?
    Ostatnio edytowane przez Jazzoo ; 14-02-2014 o 10:41 Powód: reklama w cyt.
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  5. #45
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    (...)


    A dzięki, przyjrzę im się
    Ostatnio edytowane przez Jazzoo ; 14-02-2014 o 10:42 Powód: reklama w cyt.

  6. #46
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Obiecałam zdjęcia tego, co zaleciła fizjoterapeutka, więc wklejam link do albumu gdzie je znajdziecie
    Tam jest pozycja do spania, pozycja do karmienia (nieco nieudolnie wyszła, ale dziecko jest raczej prawie dobrze ułożone - no i przepraszam za bałagan) i sposób noszenia.
    Pozycję do spania praktykujemy, nie mam z tym problemu, karmienie też, tyle że siadam przeważnie na płaskim czymś i w kucki, wtedy mi łatwiej o tę pozycję - najgorzej z noszeniem - nie jestem w stanie nosić go jedna ręką, bo mi nadgarstki siadają. Więc podtrzymuję zawsze drugą ręką. Grunt żeby plecki nie opierały się o nas, główka sama pracowała i żeby było w miarę stabilnie

    https://plus.google.com/u/0/photos/1...96582010309665
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  7. #47
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    a zastanawiałam sie ostatnio co tam u Ciebie, jak postepy, a maluszek sliczny, ale o co chodzi w pozycji do spania, bo jakoś nie widac?
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  8. #48
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    już wklejałam w różnych miejscach na forum, jeszcze tu wkleję (także zasmucona, że prawidłowej pielęgnacji się nie uczy, a jeśli to w niewystarczającym zakresie - IMHO to zresztą powinno być pokazywane nie na szkole rodzenia, ale jak już dziecko się urodzi, w szpitalu albo na wizycie patronażowej), filmiki na temat prawidłowej pielęgnacji dziecka, które poleciła kiedyś forumowa jewa, może komuś jeszcze się przydadzą http://dzielnicarodzica.pl/authorArt...05&cid=2838044

    ktoś pisał o tym, jak szybko jego dziecko się rozwijało dzięki prawidłowej pielęgnacji - tempo rozwoju jest tylko po części zależne od sposobu pielęgnacji, rodzaju pieluszek etc, chodzi bardziej o to, żeby ten rozwój przebiegał prawidłowo
    Ostatnio edytowane przez jul ; 07-03-2014 o 00:43
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #49
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    a zastanawiałam sie ostatnio co tam u Ciebie, jak postepy, a maluszek sliczny, ale o co chodzi w pozycji do spania, bo jakoś nie widac?
    U nas dobrze Na chwilę zrezygnowaliśmy z wielo, wyprzedaliśmy część stosiku, a tymczasowo jesteśmy na samej tetrze. Myślimy co dalej Młody usilnie próbuje się już podciągać do siedzenia, także muszę kombinować elastyczne wdzianko pieluszkowe Najlepiej chyba wypadają tutaj kieszonki Milovia i wkłady bambusowe Puppi - mega elastyczność Tylko funduszy brak na uzupełnienie stosiku... No więc na razie tetra.

    Z tą pozycją do spania chodzi o to, żeby nóżki były przykurczone, a dzieć ułożony w pozycji takiej trochę przypominającą tę z brzucha (zwiniętą) więc fizjoterapuetka kazała okładac go ze wszystkich stron zwiniętym kocem. No i jak widać na zdjęciu nóżki się ułożyły dobrze

    Ale ja się jakoś przesadnie nie stosuję do tych wszystkich wytycznych. Rozsądnie podchodzimy. Zwłaszcza, że nie moge na siłe małego zmuszać, żeby nogi zginał, kiedy on z uporem maniaka je prostuje (np. w czasie karmienia...)
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  10. #50
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    ktoś pisał o tym, jak szybko jego dziecko się rozwijało dzięki prawidłowej pielęgnacji - tempo rozwoju jest tylko po części zależne od sposobu pielęgnacji, rodzaju pieluszek etc, chodzi bardziej o to, żeby ten rozwój przebiegał prawidłowo
    Może i tak, ale skoro ja jako matka czuję, że niektóre pieluszki "blokują" ruchy dziecka to znaczy, że trzeba coś z tym zrobić. Takie przynajmniej jest moje zdanie. W nocy jest to mniej istotne bo dziecko śpi i - póki co - mało się rusza. Ale w dzień aż się rwie do swojego starszego brata. Jakby mógł to już by wstał i pobiegł za nim
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madziaaliyah Zobacz posta
    Obiecałam zdjęcia tego, co zaleciła fizjoterapeutka, więc wklejam link do albumu gdzie je znajdziecie
    Tam jest pozycja do spania, pozycja do karmienia (nieco nieudolnie wyszła, ale dziecko jest raczej prawie dobrze ułożone - no i przepraszam za bałagan) i sposób noszenia.
    Pozycję do spania praktykujemy, nie mam z tym problemu, karmienie też, tyle że siadam przeważnie na płaskim czymś i w kucki, wtedy mi łatwiej o tę pozycję - najgorzej z noszeniem - nie jestem w stanie nosić go jedna ręką, bo mi nadgarstki siadają. Więc podtrzymuję zawsze drugą ręką. Grunt żeby plecki nie opierały się o nas, główka sama pracowała i żeby było w miarę stabilnie

    https://plus.google.com/u/0/photos/1...96582010309665

    obejrzałam te fotki i trochę sie wystraszyłam, bo moje dziecko pije inaczej (zazwyczaj na brzuchu a potem na boku) i spi inaczej. Zapytam lekarza przy okazji szczepienia bo nie chce mu zaszkodzić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •