Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: MT gruby,czy cieńszy

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie MT gruby,czy cieńszy

    mam pytanie do użytkowniczek.Czy widzicie różnice w noszeniu MT np ze sztruksu i innego ,ale cienkiego materiału?Bartek akurat jak się zrobi ciepło zacznie byc noszony w MT ,zreszta mam kurtke,więc boję się,że sztruks będzie za gruby i popłyniemy jesienią i zimą.Patrząc na zdjęcia sztruksowe wydaja mi się takie solidniejsze i lepsze w noszeniu,ale wolę najpierw dowiedziec sie od Was.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Ja mam sztruksowy, ale MT az tak strasznie nie grzeje jak chusta, bo ma wiecej "otworów wentylacyjnych"

  3. #3
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Ja ma z jeansu cienkiego (pozycja nr 5 MT z kotkiem)
    http://www.tulikowo.fotolog.pl/8157,kategoria.html



    oraz sztruksowy ze specjalnymi "udziwnieniami" na życzenie ( tzw MT mokka pozycja 24)
    http://www.tulikowo.fotolog.pl/11,2007,archiwum.html



    w tym niebieskim super nosi mi sie już tylko na plecach- bo Hel jest dzieckiem "słusznej wagi" , natomiast w sztruksowym.....ponieważ ma pewne modyfikacje (dodatkowe wypelnienie + wypelnienie pasa biodrowego) nosi mi sie REWELACYJNIE zarówno na plecach jak i z przodu... baaa- na plecach noszenie 15 kg syna nie jest problemem.

    generalnie jednak dla noszenia na plecach (zaznaczam, że NA PLECACH) jak dla mnie to zupelnie nie ma znaczenia w którym nosze

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    brrrrrrr,czyli jednak sztruks number one??Ja tylko się boje tego ewentulanego utopienia z gorąca.A zagłowke słuszna koncepcja,żeby sie łepetynka nie majtała.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martu
    brrrrrrr,czyli jednak sztruks number one??Ja tylko się boje tego ewentulanego utopienia z gorąca.A zagłowke słuszna koncepcja,żeby sie łepetynka nie majtała.
    ja mam zaglowek, ale ani raz go nie uzylam

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    dziewczyny ,a głowa nie leci jak młode posną????Bo ja pamiętam (wiem to co innego) jak nasz starszy spał to w foteliku samochodowym głowa tak strasznie latała.wiec myślałam,żeby tutaj zminimalizować.I juz widzę,że jak się wreszcie doczekałam swojej kolejki do zrobienia MT to mam tyle wątpliwości jaki chcę,że chyba zapisze sie na kolejny jeszcze.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Zgadzam się z Jaśnie Panią - zagłówek fajny bajer - ale:

    1. mało kto go używa

    2. jak dla mnie psuje estetykę Mei-Tai. Wolę zdecydowanie te bez zagłówków - zresztą ostatnio zaczęłam nawet szyć bez tego krótkiego zagłówka - dziecko które może mieć już uwolnione łapki woli wyjąć je górą nad pasami - wtedy ten wystający może przeszkadzać - wywinąć się go też zbytnio nie da, bo jest przecież usztywniony jeśli ma spełniać swoją funkcję.


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  8. #8
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Tez tak mysle jesli chodzi o zaglowek, zawsze mozna zrobic dopinany, zeby efektu nie psul. No i grubszy material stanowczo ladniej sie wiaze. To wazne szczegolnie przy dziecku ciezszym niz 10 kg, bo pozniej te paski, ktore pod nozkami przechodza moga sie pod ciezarem dziecka latwo zwijac i wpijac w nozki. Jak dla mnie sztruks/cienki jeans sa najlepsze. To naprawde nie wplywa na cieplote, za to na komfort noszenia bardzo.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  9. #9

    Domyślnie

    Jest jeszcze taki materiał jak w MT Ani Buns z jabłkiem, czy Animamyalexa z samochodzikiem, moim zdaniem super, ale niech się dziwczyny wypowiedzą jak się w nim nosi.
    Martu napiszę ci wiadomość, tylko jak się z dzieciakami uporam

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    ja nie szyłam ze sztruksu, a MT nawet Karolkę poniesie zagłówki mam i nie używam jak mi dzieć zaśnie na plecach trudno wygiąć łapki tak żeby zagłówek złapać, więc używam do tego apaszki
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    dzięki kochane jesteście i dziękuję za cenne rady.Tak wiem Aniu)i spokojnie czekam,tylko chciałam jeszcze zasięgnąc opinii juz noszących.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Uważam że sztruks super - wytrzxymały , na pay ekstra . Niedługo zrobie z dzinsu ,pewnie też ok. A zagłówek , mam duży , ale specjalnie na spacery do spania i dłuższą podróż, pociagiem - sprawdza się . ale taki krótki pewnie by mi sie nie rzydał . Robię więc następny bez zagłówka
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  13. #13
    Chustofanka Awatar Lela
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    nowy targ
    Posty
    195

    Domyślnie

    ja mam ze sztruksu ale jakoś nie widze noszenia w nim w lecie, dla mnie jest dość ciepły a jak Michała po spacerze wyciągam to tę niczego sobie.
    M 2007 K 2011 A 2014

  14. #14
    Chustomanka Awatar Anntenka
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    1,339

    Domyślnie

    istnieje jeszcze taki sztruks cieńszy niż normalny
    w dotyku, miękkości i innych walorach "czuciowych" jest dokładnie taki sam jak ten grubości zwykłej
    jest za to lżejszy i "chłodniejszy"
    fakt, trzeba dodatkowo wzmacniać wewnątrz pasy, z takim wzmocnieniem MT jest bardzo bezpieczny
    szyłam już z takiego sztruksu i rewelacyjnie mi się go testowało
    model też był zadowolony




    odnośnie zagłówków:
    - taki doczepiany to bajer ale rzadko używany, jak większość z Was pisze
    - taki wystający ale na stałe przydaje się w zimie gdy dziecko jest na tyle grubo ubrane że rzeczywiście opiera o niego główkę podczas snu
    - pierwszy MT jaki uszyłam był wogóle bez zagłówka, ścięty bezpośrednio przy pasach, i bez problemu dawałam sobie radę ze śpiącym Dawidem, bo opierał główkę na moich piersiach, czasem jeszcze podkładałam pieluszkę żeby miał miękko
    mój pierwszy model bez zagłówka wygląda tak /do dziś w użyciu/:




    wybór należy do noszącego

    ze swojej strony polecam ten cienki sztruks
    szyjąca mama Dawida (25.01.2007) i Milana (09.11.2009)
    TulliMY Mei Tai - zapraszam - Mei Tai Miękkie Nosidełka dla Dzieci oraz Chustowe Metamorfozy

    Najgorzej jak się coś komuś wydaje

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,270

    Domyślnie

    fakt, trzeba dodatkowo wzmacniać wewnątrz pasy, z takim wzmocnieniem MT jest bardzo bezpieczny
    A muszę dodać że anntenka świetne wzmocnienia robi, niestety tylko macałam, ale pasy są mięciutkie i na pewno wygodne (wypróbuję jak już Tosia będzie siedzieć)
    Pomóżmy Teosiowi! www.naturscy.pl/teo

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    PiastĂłw k/Wawy
    Posty
    710

    Domyślnie

    dziękuję za rady jeszcze raz.MT juz obgadany z Anią.Teraz poczekamy zobaczymy,a potem się poślinimy z zachwytu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •