Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Potrzebuję porady: co dla niepełnosprawnej mamy poruszającej się na wózku?

  1. #1
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie Potrzebuję porady: co dla niepełnosprawnej mamy poruszającej się na wózku?

    Mam wśród znajomych dziewczynę, która w kwietniu zostanie mamą. Porusza się na wózku i nie wie, w jaki sposób poradzi sobie ze spacerami, itp. Myślę nad chustą elastyczną ewentualnie marsupi, może tkaną LF. Macie doświadczenia w swoim otoczeniu? Możecie coś podpowiedzieć? Teoretycznie wydaje mi się, że marsupi byłoby jednak najlepszym rozwiązaniem, bo odpada motanie. Czy się mylę?

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Na forum jest dziewczyna na wózku, ale dawno nie pisała. Pamiętam, jak pytała o rady w czym nosić, ale nie pamiętam, na czym tam stanęło. Spytaj może Szukajguru

  3. #3
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    był taki watek, poszukam zaraz może znajdę
    edit: chyba nie znajdę...
    Ostatnio edytowane przez urticea ; 04-02-2014 o 00:08
    08.2011 04.2014

  4. #4
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    ja jedna chustę podarowałam mamie na wózku, tu na forum, poszukaj
    nie pamiętam nicka jej, Debra ? Debrah ? Z Krakowa była... dawno jej nie widziałam
    ale moze sie dokopiesz i ją odnajdziesz, pewnie coś doradzi co sie u nich sprawdziło
    Mama Kubusia i Basi

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Może kółkowa?

    Ale to generalnie zależy od tego, jak sprawna jest ta dziewczyna, na ile może się sama na tym wózku przesuwać, żeby dociągnąć chustę. Myślę, że fajnie byłoby jej podsunąć kilka opcji, niech spróbuje na jakiejś lalce, czy motanie tkanej jest w ogóle wykonalne.

  6. #6

  7. #7
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    właśnie o ten wątek mi chodziło
    08.2011 04.2014

  8. #8
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Dzięki Kółkową mam, więc mogę jej pożyczyć, to sobie potestuje. Z lektury wnioskuję, że tkana jednak odpada, zostaje elastyk lub marsupi. Teraz względy ekonomiczne, bo dziewczyna na wiele sobie nie może pozwolić. Elastyk jest tańszy, marsupi używane to pewnie ok. 180 zł? Oba posłużą do pół roku max. Idę się na bazarku rozejrzeć.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    A jak mama z zasięgiem rąk? Poruszaniem się od pasa w górę?

    Najlepiej byłoby po prostu spróbować różnych rozwiązań i zobaczyć, co podpasuje i z czym ewentualnie byłby problem.
    Mama jest z Jeleniej?

    mart Ci polecę w tym temacie, napisz do niej, podpytaj, może coś więcej może podpowiedzieć bo albo ona sama albo jedna z doradczyń AND konsultowała mamę na wózku z tego co pamiętam...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam z innego wątku najlepiej sprawdzi się najpierw elastik a potem nosidło ergonomiczne
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Dzięki Mayka, napiszę do mart. Tak, z Jeleniej. U siebie mam kółkową i tkane, więc możemy popróbować. Nie wiem, czy jest sens kupować elastyka, może kangurka spróbujemy, akurat fajną 4 cieniutką mam, dla noworodka super a i dla mamy, bo krótka i węzeł byłby z przodu, może by ogarnęła na początku.
    Wiewiórka, właśnie żałuję, że manducę tydzień temu sprzedałam, przesiadamy się na toddlera ale gdybym wiedziała, to bym zostawiła i za kilka miesięcy byłaby jak znalazł.

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Hmm.. Jeśli kupiec się nie odezwie do poniedziałku to mogę Ci pożyczyć elastyka LennyLamb dla niej. Jak się sprawdzi to ok, trochę ponosi i mi zwróci. U mnie leży nieużywana. Ja nie używałam, bo za krótka troszkę. Kupiłam używaną, po jednym dziecku, zadbana. Może byłoby jej łatwiej bez dociągania.

  13. #13
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Kasia1990 dziękuję ci serdecznie, inna pomocna mama już mi obiecała elastyka na kilka miesięcy

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    widzę, że zagadka rozwiązana . Debrah najpierw nosiła w elastyku, teraz kiedy córa jest już większa noszą się w tuli

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Same pomocne tu Mamy mamy podoba mi się tu coraz bardziej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •