Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Kangurek- sprawdzicie co do poprawy (mam nadzieję, że nie wszystko:P)

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie Kangurek- sprawdzicie co do poprawy (mam nadzieję, że nie wszystko:P)

    To nasza 3 próba widzę, że jeszcze jest niedociągnięta porządnie, chociaż nie wiem czemu bo dociągam i dociągam mam problem z chustą pod pupą, jak próbowałam wiązać wkładając małego do chusty to z czasem chusta wyszła spod pupy i była na plecach, więc spróbowałam brać małego już z chustą i raz było ok a dziś znów zauważyłam, że chusta jest ledwo pod pupą. Nie wiem jak to się dzieje ale chyba muszę ją wyciągać w trakcie wiązania, źle dociągam? (jutro się przyjże). Za mało wypchnięta pupa? kolanka są na wysokości pępka i poprawiam jeszcze jak już przywiąże, staram się też podkręcić miednicę przed wywinięciem poły. Chociaż nigdzie nie znalazłam na czym polega to podkręcanie, więc nie wiem czy dobrze robię :/ Co jeszcze muszę poprawić, będę wdzięczna za wszelkie rady. Chyba zgłoszę się do doradczyni







  2. #2
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Jak dla mnie jesteś wielka! Cudnie wyglądacie Zresztą ja się zakochałam w Twoim synku od pierwszego zamotania! Jeszcze spalam te ciacho, co przyniosłaś.
    I widzę, że masz piękną Natkę

    To, że M. jest krzywo to sama wiesz.
    Nie dociągnięcia widać tylko przy główce.
    Naprawdę jest dobrze, jak na pierwsze wiązania. Z czasem nabierzesz wprawy. A Slonco Ci na pewno 8lutego pomoże.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Slonco na bank pomoże

    Zwróć uwagę na rączki - na trzecim zdjęciu widać, że rączka jest skierowana w dół, a to uniemożliwia zaokrąglenie pleców.
    Co do ciągnięcia, ciągnięcia i dociągnięcia - niestety, natki tak mają. Są cienkie i dość luźno tkane, a to nie sprzyja

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Bardzo ładna trzecia próba

    Z uwag technicznych - pasiaki są fajne do wiązania bo widać gdzie co przebiega - jeżeli pod samym karkiem malucha masz jasny pasek to ten pasek powinien być na końcu Twojego rękawka. Chusta się "odwraca" w całości, krawędź górna na dziecku jest dolną na Twoim ramieniu, więc i układ pasków powinien być odbiciem tego co masz na plecach dziecka - w odwróceniu, czyli jak na pleckach jest od góry jasny, żółty, pomarańczowy, brązowy to na rękawku/motylko powinno byc tak samo od dołu patrząc.

    I spróbuj zawiązać ciut niżej, a rączki i kolanka się "same" ułożą, jedna na klatce piersiowej, drugie pod biustem
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki nautika
    lNajwiększy problem mam z dociągnięciem przy główce, ale już jest o wiele lepiej niż za 1 razem.
    Nie mogę się doczekać tego 8 i mam nadzieję, że poznam Slonko
    Natka jest boska, tylko .... za długa (4,6) ale nie mogłam się opanować, jednak poszukam jeszcze czegoś krótszego, w tej Twojej łatwiej
    i ps. to było ciacho w podzięce, takie ponoć same się spalają

    Dzięki za rady, dziś kolejna próba, zwrócę uwagę na rączki, na paski i w ogóle na wszystko
    a z wiązaniem ciut niżej, też się staram ale przy dociaganiu ląduje wyżej zawsze. Gdzieś na forum się doczytałam ale przy kieszonce, żeby dociągać nie w dół tylko góra i skos, przy kangurku coś to da?

  6. #6
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Tak w kieszonce gora skos,a w kangurku dol skos. A ta Nandu to sobie trzymaj ile chceszjakby Ci dalej zle szlo,to Ci moge Storcza 4,1 czasowo za ta Natke pozyczyc. Choc widze,ze w Twoim przypadku na jednej chuscie sie nie skonczy.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    i tu i tu w dół dociągać trza

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    ok to pytania,

    1. tak jak zapewniałam sprawdziłam. Dociągając, z całych sił wyciągam chustę spod pupy małego, tzn zacznając mały ma ją ponad pępek po dociąganiu ma ją ledwo pod pupą albo na plecach. Co robie nie tak? zaznaczam, że jak słabiej dociągnę dół to chusta jest na miejscu jednak nie jest fest dociągnięta.

    2. jak dociągać, żeby małego nie podciągać pod szyje?
    3. jedna nóżka wyżej od drugiej, oznacza, że maluch jest przekrzywiony? jak tego uniknąć?

    pomóżcie proszę bo do 8 nie wytrzymam

    Nautika, rozwarze choć natkę pokochałam sprzedać nie chcesz?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    i tu i tu w dół dociągać trza
    Sorry, tak to jest jak się pisze z dzieckiem
    Myślałam o naciąganiu całych poł w kieszonce już po dociągnięciu, gdy chwytasz obie na razi i układasz na plecach.

    ad 1. Nie odpowiem
    ad 2. Zaczynać wiązać niżej
    ad 3. Starać się korygować pozycję dziecka na bieżąco, wiązać najpierw przed lustrem żeby wszystko widzieć

    Wstrzymaj się do 8, wiąż na razie w kieszonkę, jeśli Ci się wydaje, że w kangurku dalej coś masz nie tak.

    Oferty kupna sprzedaży wymiany nie w tym dziale ale z góry pisze. Nandu możesz sobie mieć, aż mi się drugie dziecko nie urodzi. A Storcza nie sprzedam. Mogę się z nim rozstać na dłuższy czas za np. możliwość ponoszenia latem w Natce.
    ad 3.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  10. #10
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    ad. 2 u mnie zaczynanie wiązania niżej się nie sprawdzało, tzn. nieważne jak nisko bym zaczęła i tak Michał lądował mi pod brodą. Dopiero rada doradczyni mi pomogła to opanować, a mianowicie po ulokowaniu dzidcka na odpowiedniej wysokości ( ew. ciut niżej) należy rozpocząć dociąganie Z RÓŻNĄ SIŁĄ, te pasma przy szyi mocno bardzo a te pod pupą ledwo ledwo, te ostatnie odpowiadają za wysokość dziecka, jak się je dociągnie tak samo mocno jak pierwsze to dziecko poszybuje w górę. Trudne to jest i tyleże siłę dociągania trzeba zmniejszać a my mamy naturalną tendencję, żeby ją zwiększać, ale jak się trochę poćwiczy to lepiej wychodzi to stopniowanie.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    Nautika kangurek nie jest tragiczny ale na pewno niedopracowany i domyślałam się, że nie chcesz sprzedać ale zapytać było warto
    Malgos dzięki za radę, to by pasowało bo jak słabo dociągam dół to wszystko jest ok, tyle że mam luzy ale to pewno kwestia niedopracowania.

    Spróbuje jeszcze dziś najwyżej poćwiczę kieszonkę

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pina Zobacz posta
    ok to pytania,

    1. tak jak zapewniałam sprawdziłam. Dociągając, z całych sił wyciągam chustę spod pupy małego, tzn zacznając mały ma ją ponad pępek po dociąganiu ma ją ledwo pod pupą albo na plecach. Co robie nie tak? zaznaczam, że jak słabiej dociągnę dół to chusta jest na miejscu jednak nie jest fest dociągnięta.

    2. jak dociągać, żeby małego nie podciągać pod szyje?
    3. jedna nóżka wyżej od drugiej, oznacza, że maluch jest przekrzywiony? jak tego uniknąć?

    pomóżcie proszę bo do 8 nie wytrzymam

    Nautika, rozwarze choć natkę pokochałam sprzedać nie chcesz?
    Dokładnie tak jak pisze małgoś W kangurku i plecaku prostym jest spora tendencja do podjeżdżania dziecka coraz wyżej, ja wciąż miewam z tym problem w kangurze, mimo że wiążę go od urodzenia, szczególnie gdy wiążę po dłuższym czasie i się okazuje, że malec urósł

    Ułóż do wiązania dziecko znacznie niżej niż zwykle. Pierwsze pasma dociągaj z całej siły pracując przy tym ramieniem. Poruszasz nim w przód i w tył jednocześnie ciągnąc pasmo chusty. Tak mniej więcej do połowy plecków dziecka łap pasma gęsto i dociągaj z całej siły. Mi wychodzi chwycenie chusty ok. 5 razy. Przy pasmach przebiegających pod pupą dociągaj tylko na tyle, żeby naprężył Ci się materiał, ale nie podciągnął pupy dziecka wyżej. Jeśli pociągniesz za mocno - dziecko podjedzie pod szyję, a chusta przy główce straci napięcie i zrobią się luzy.
    Z kolei końcówkę chusty (tę upchniętą pod pupą dziecka) dociągnij po poprawieniu pozycji nóżek (u Ciebie są trochę krzywo). Tj. zostawiasz ostatnie pasmo chusty, poprawiasz nóżki za uda (lekko podegnij, ustaw kolanka na zewnątrz, obie nóżki symetrycznie - tak właśnie "podwijasz miednicę") i dopiero dociągasz to ostatnie pasmo. Spowoduje to też, że plecki będą bardziej zaokrąglone.

    Standardowo filmik Izy: https://www.youtube.com/watch?v=4TSUepSSBgA
    U niej niestety mało widać ten ruch ramionami, ale poprawienie nóżek i miednicy na końcu już tak.
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  13. #13
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    O właśnie Yellowstone fajnie to opisała. A ten ruch ramionami nie musi być jakiś wachlujący mocno, wystarczy tylko tyle żeby zebrać luzy. Żebyś czuła jak chusta przesuwa się z ramienia na plecy i do ręki.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki teraz wiem na co zwracać uwagę i jak zrobić by było dobrze za chwilę spróbuje, bardzo cenne wskazówki Filmik Izy znam, ale dużo ćwiczeń przede mną

  15. #15
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Z tymi ruchami ramieniem przy dociąganiu to bez szaleństw, bo nie każde dziecko to toleruje Moim zdaniem lepiej pracować całym ciałem tak, by wspomóc przesuwanie się chusty.

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    265

    Domyślnie

    szkoda ze na forum nie ma opcji, lubię to!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •