Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Jak długo sprawdzają się prefoldy?

  1. #1
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie Jak długo sprawdzają się prefoldy?

    Hej, pieluchuję noworodka (pierwszy raz) i najlepiej sprawdzają nam się prefoldy bawełniane niebielone (organiczne i nawet fair trade). Są chłonne, mięsiste. Chłoną dobrze sika i płynną kupkę.
    Używamy ich na snappi lub składamy do otulacza. Synek ma obecnie 6 tyg.
    Czy warto inwestować w większe prefoldy jak z tych wyrośniemy? Te starczą jeszcze na 1,5 kg dodatkowej wagi (ze str. producenta). Póki dziecko leży to prefold + otulacz jest ok, a jak potem?
    Czy dać sobie spokój i zwiększyć ilość formowanek i kieszonek z wkładami bambus czy konopne?

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Kasia

  2. #2
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    U nas się sprawdzały jeszcze w 6 miesiącu, ale jak młody zaczął fikac na brzuch i zaczął pełzać to juz było niewygodnie bo byl za bardzo ruchliwy na przewijaku. Zawsze po zaprzesastaniu zawijania dziecia w prefoldy mozna przeznaczyc je jako wkłady do kieszonek

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Formowanki z pewnością Wam się przydadzà, ale prefoldów używamy nadal, a Józio ma 15 miesięcy. Zależy jaki macie otulacz. Ja wkładam prefold Grovia do otulacza Grovia i jest super. Mały wiercipięta, a prefold zostaje na miejscu

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  4. #4
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Dziękuje Wam za odpowiedzi
    Właśnie teraz też tak czasem prefoldów używam, jako wkładka do kieszonki jak konopne mi wyjdą i bambusy, ale prefoldy to podstawa, 3/4 dziennego pieluchowania....strasznie nie lubię mikrofibry dotykać.. brr..

    O rany to świetnie, że Twój Józio daje w nich radę po skończonym roczku To napawa mnie nadzieją, że nie muszę rezygnować z organicznej bawełny przy pupce dziecka.
    Nasze otulacze to: blueberry coveralls (mini i OS), thiersties duo i jeszcze Rikki Wrap air flow chcę też spróbować.
    Noworodkowy prefold to dla nas juz za mało, ale tez z nich korzystam dublując, daje to dobry zestaw: nisko pupa + podwójna warstwa z przodu dla chłopca.

    A na 15 miesięcy to jaki kolor obszycia Grovii?

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    jak dzieć chodzi to najlepiej zeby były jak najwęższe, a tak to mozna spoko używać długo
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    742

    Domyślnie

    My używamy prefoldów Kikko do tej pory, wprawdzie sporadycznie, ale jednak. Od urodzenia używaliśmy ich jako wkłady do otulacza Milovia, bo klamerka snappi się nie sprawdzała.
    Juleczka 17.02.2013, Antoś 04.06.2017

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Prefold grovia z niebieskim obszyciem (55% bambus 45% bawełna organiczna).

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  8. #8
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja ich używam jako dodatkowego wkładu do kieszonek, nadal się sprawdzają, a synek ma ponad roczek
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  9. #9
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    A w które prefoldy - chodzi mi o firmę i rozmiar - warto się zaopatrzyć? Generalnie na początek nastawiam się na tetrę, mam sporo takiej 70x70 cm i formowanki noworodkowe. Mam też w planie kupienie kilku prefoldów Kikko, gdyby tetra okazała się za wielka na początek, ale zastanawiam się nad wielkością.
    Co u Was sprawdziło się u noworodka?

  10. #10
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    A w które prefoldy - chodzi mi o firmę i rozmiar - warto się zaopatrzyć? Generalnie na początek nastawiam się na tetrę, mam sporo takiej 70x70 cm i formowanki noworodkowe. Mam też w planie kupienie kilku prefoldów Kikko, gdyby tetra okazała się za wielka na początek, ale zastanawiam się nad wielkością.
    Co u Was sprawdziło się u noworodka?
    Pieluszkarniowe prefoldy byly ok.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  11. #11
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Mnie prefoldy w ogole sie nie sprawdzily. Jak bym nie kombinowala ze spieciem snappi, kupa zawsze sie wylewala na otulacz (a byla w kazdej pieluszce do niedawna) Do skladania tetry jestem zdecydowanie za leniwa, tak wiec jedynym sensownym wyborem u nas byly formowanki.

  12. #12
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Moje prefoldy nowe miały rozmiar 11" x 14" (cali) czyli ok. 28x36 cm, ale troszkę się zbiegną. Moje są po praniu suszone w suszarce.
    Używam ich odkąd odpadł nam pępuszek. Chyba ciut zawijałam brzeg pod otulacz na początku, ale potem juz nie.
    Od początku miałam ich 12 szt. (są jak polskie Ecopi, kikko) + 6 szt. noworodkowych (teraz je dubluję więc wychodzi 3 szt.), 3 inserty Disany, 4 bambusowe inserty płaskie składane na 3 jak prefold i 2 konopne (też składane na trzy), kilka dublerów/boosterów bambus lub bambus z polarkiem - 6 szt razem (łącze je czasem z prefoldami noworodkowymi). 4 formowanki używane sporadycznie z początku, teraz częściej w obiegu lub na noc.
    Czy w otulacz czy w kieszonkę to wcisnę, starcza mi to na 2 dni (2 pełne doby) i coś tam jeszcze zostaje. Ale nie czekam na schnięcie.
    Acha, i raczej mój synek z tych 1-2 dziennie kupających, za to siurających na potęgę Ma obecnie 6 tyg.

    Cytat Zamieszczone przez myolikk Zobacz posta
    A w które prefoldy - chodzi mi o firmę i rozmiar - warto się zaopatrzyć? Generalnie na początek nastawiam się na tetrę, mam sporo takiej 70x70 cm i formowanki noworodkowe. Mam też w planie kupienie kilku prefoldów Kikko, gdyby tetra okazała się za wielka na początek, ale zastanawiam się nad wielkością.
    Co u Was sprawdziło się u noworodka?

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Mat
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    Pieluszkarniowe prefoldy byly ok.
    U nas również.

    CERTYFIKOWANY instruktor masażu SHANTALA
    Doradca noszenia ClauWi®


    W:10.09.2008
    J:18.10.2012
    K:15.06.2016

  14. #14
    Chustonoszka Awatar madziaaliyah
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    143

    Domyślnie

    My pieluchujemy się wielo od 2 tygodnia życia (niecałe 3 miesiące) i też początkowo używaliśmy prefoldów, Kikko niebielonych. Zaopatrzyłam się na początek w rozmiar newborn z żółtym obszyciem, ale szybko zrobiły się za małe (synuś miał je chyba na sobie po 2-3 razy każdy...). Też spinałam snappi, co by więcej warstwy było z przodu przed siusiakiem, z przy pleckach płasko. Jednak nie było to rozwiązanie idealne, bo kupka i tak często wylewała sie na otulacz i trzeba było go zapierać (no ale mój to miał kupę przy każdym przewijaniu ). Teraz też czasem zdarza nam się używać prefoldów ale już z zielonym obszyciem mamy, bo tych z czerwonym (regular) nie daje rady zapiąć snappi - czasem kładę je luzem w otulaczu ale nie za bardzo lubię ten sposób. Także ja bym zaczynała zakup od rozmiaru infant (pomarańczowe obszycie), ale w małej ilości i potem regular. No i ważne żeby były z bawełny niebielonej, bo te z bielonej są sztywniejsze jednak.
    U nas niezawodne okazały się wszelkiego rodzaju formowanki. Najbardziej lubujemy się w Motherease/Onelife i Babykicks (te drugie najczęściej na noc bo to konopia więc chłonniejsza). Nic nam nigdy z formowanki nie wyciekło
    Mąż (razem od 05.2000) , Wojtuś (02.2011) , Aniołek (06.2012) , Jerzyk (11.2013)

  15. #15
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    używam prefoldów u drugiego syna. wielopieluchujemy od urodzenia - no, od wyjścia ze szpitala
    wczoraj Mati skończył trzy miesiące i prefoldy wciąż w użyciu. Używam Bambino Mio (są większe) i kikko (malutkie). Te najmniejsze kikko od niedawna lądują jako wkłady w kieszonkach i super się sprawdzają.
    planuję dokupić kiedyś większe...
    edit - nie spinam snapą, po prostu daję pod otulacz i jest OK. w prostokąt lub płasko na pleckach i grubo z przodu.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •