Zobacz wyniki ankiety: JakÂą ocenĂŞ dajesz Rapalu?

Głosujących
70. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    6 8.57%
  • 2

    7 10.00%
  • 3

    17 24.29%
  • 4

    33 47.14%
  • 5

    7 10.00%
Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 104

Wątek: Bebelulu Rapalu (chusta wiązana)

  1. #1
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie Bebelulu Rapalu (chusta wiązana)


    pozwoliłam sobie na stworzenie nowej ankiety, ponieważ pierwsze egzemplarze już ruszyły w świat.

    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    No to riplej


    No to doszła. Zamotałam dzisiaj w nią

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    Przyznam, ze testuje te chuste juz jakis czas - niecale 2 tygodnie mina niedlugo.

    Chusta bardzo mi sie podoba - jest skosnokrzyzowa i mimo dosc scislego splotu sprawia wrazenie lekkiej i przewiewnej. Moze trzeba ja nieco "zlamac" zeby w pelni docenic jej zalety, ale dla mnie nie byl to jakis duzy problem.

    Ma dosc wyrazna fakture, nie jest jednak szorstka, raczej przyjemna w dotyku (choc moze niektorym to bedzie przeszkadzac, dla mnie to akurat zaleta).

    Bardzo dobrze nosi - testowalam zarowno na moim 3-latku (wycieczka do kosciola i ostanio na urodziny siostry - spory kawalek do MacDonaldsa), jak i na moim roczniaku (ciezkim roczniaku dodajmy), ktory na nieszczescie swoje byl ostanio chory i z chusty prawie nie wychodzil.

    jeszcze nie zlamana chusta nieco dziwnie ukladala sie na ramionach, ale teraz juz uklada sie super. i swietnie rozklada ciezar.

    nie odnotowalam problemow z dociaganiem.

    brzegi ma ladnie podlozone i wykonczone. na jednym z koncow kieszonka (posrodku szerokosci) zapinana na rzepy, z haftowanym logo.
    srodek zaznaczony metka z logo. bardzo estetycznie sie prezentuje.

    instrukcja powstaje, mysle, ze bedzie fajna bo ma byc kolorowa i dokladna Smile
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie



    prosze, tak pracuje.

    a tak wyglada po uzywaniu

    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  5. #5
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    czerwona:
    porownanie kolorystyczne z Parisem, niestety zdjecia nie oddaja tego do konca, ale cos mozna zobaczyc:


    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    ja mam te dwie chusty od ponad miesiąca..
    czerwoną pożyczyłam w używanie dalej a sama używam bialej.. mój mąz niósł w niej niedawno Ankę ( 4 lata prawie) i bardzo sobie chwalił..
    ja Franka noszę w białej..
    po kilku praniach i używaniu chusta zmiękła.. jest przewiewna i miła a jednocześnie dobrze trzyma.
    na lato będzie jak znalazł

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Moja opinia jest niekompletna - wystawiam ją po około 1,5 godzinnym noszeniu (w dwóch turach), no i chuście nie "złamanej".
    Sama chusta bardzo mi sie podoba. To jedna z najlepiej odszytych chust, jakie miałam w ręku. Z dbałością o szczegóły, przepięknie wykończoną kieszonką. Ten zielony kolor obszycia i haftu logo jest super - taki miły akcent kolorystyczny. Nie bardzo mi pasi ta wszywka na środku, ale ja w ogóle nie korzystam z oznaczenia środków i brzegów. Wydaje mi się jednak, że przy niemowlęcej delikatnej skórze odpowiedniejsza byłaby miękka bawełniana taśma (jak w kolorze nitki to wyglądałaby szałowo, ale to oczywiście tylko sugestia). Kolor samej chusty jest akurat "mój", pasowałby do wszystkich letnich ciuchów.
    Chusta jest cienka i o ile trudno w przypadku chust wiązanych (no może poza Vatanai) mówić o przewiewności, to myślę, że będzie to chusta "oddychająca" latem. Bardzo ścisły splot sprawia, że chusta ma naprawdę bardzo dobre właściwości nośne jak na swoją grubość. Dobrze pracuje po skosie, ładnie naciąga. Nic mi się nie wpijało, nie wrzynało. Sam materiał jest czepliwy, więc Kuba nie osiadał.
    Jedyny minus tej chusty to jej sztywność. Akurat mam porównanie z Laną, która jest uważana za bardzo sztywną, a jednak Rapalu sprawia wrażenie jeszcze bardziej zgrzebnej, jakby wykrochmalonej (Lana jest w dotyku taka jakby lekko "śliska", a Rapalu szorstka). No i przez to niemożliwie sie gniecie. Jeśli to tylko chwilowe, a w miarę "łamania" sztywność chusty ustępuje, to bardzo dobrze.
    No i w związku z tą sztywnością, szorstkością trzeba się porządnie napracować nad wiązaniem, podobnie jak w chustach bardzo cienkich lub przeciwnie, bardzo grubych i sztywnych.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    K-Ăłw
    Posty
    30

    Domyślnie

    1. Kolor piękny- czerwony Bardzo ładnie się prezentuje.
    2. Chusta jak dla mnie troszku za sztywna, pomimo tego że kilka osób przede mną ją nosiło i prało... Jeśli dziecko ma gołe nóżki to może troszku obetrzeć < tak się stało Hani >, ale przypuszczam że po pewnym czasie ten problem znika.
    3. Za to: Fajnie się dociąga Nie miałam problemu z zawiazniem węzła < który jest malutki > i z poprawnym ułożeniem Hani.
    4. Plus za zaznaczony środek i kieszonke- przydaje się na smoka
    Daje 4ke

  9. #9
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Właśnie kurier przyniósł moją brązową Rapalu. Już się pierze w pralce .
    Chciałam dodać, że:
    1. już nie jest taka sztywna, przeciwnie, wydaje się miękka i dosyć cienka, w każdym razie nadaje się na lato (jak oni to tak szybko poprawili ?, podejrzewam, że to kwestia "obróbki" już gotowego materiału, bo nie chce mi sie wierzyć, żeby tkali od nowa)
    2. ma prześliczne pudełko (jak ja lubię takie dodatki )
    3. ma czytelną i prostą instrukcję (w której wystąpiły "nasze" dziewczyny forumowe ).
    4. kolorek to taki rozbielony brąz - mleczna czekolada (Wedlowska, mniam!)
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  10. #10
    Chusteryczka Awatar april
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Im lepszy koń, tym na niego wiecej nakladają.
    Posty
    2,184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kajkasz1
    Właśnie kurier przyniósł moją brązową Rapalu. Już się pierze w pralce .
    Chciałam dodać, że:
    1. już nie jest taka sztywna, przeciwnie, wydaje się miękka i dosyć cienka, w każdym razie nadaje się na lato (jak oni to tak szybko poprawili ?, podejrzewam, że to kwestia "obróbki" już gotowego materiału, bo nie chce mi sie wierzyć, żeby tkali od nowa)
    2. ma prześliczne pudełko (jak ja lubię takie dodatki )
    3. ma czytelną i prostą instrukcję (w której wystąpiły "nasze" dziewczyny forumowe ).
    4. kolorek to taki rozbielony brąz - mleczna czekolada (Wedlowska, mniam!)
    focisze plissssssssssssss bo taaaaaaaaaaaakiej chetki nabrałam że szok
    jak ja wytłumaczę trzecią wiązankę w domu

  11. #11
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    Mam akurat na stanie zielone rapalu. Pierwsze wrażenie dotykowe było fatalne. czegoś bardziej twardego i szorstkiego jeszcze w ręce nie miałam.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  12. #12
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Na zdjęciach szalenie mi się podobała i już miałam kupować.

    Edit: O kurczę, po przenosinach na nowy serwer zginęła tajemniczo moja piekna recenzja... Szkoda
    To ja sie powtórzę: Rapalu to najgorsza chusta jaką miałam w ręku (testowałam pożyczoną od Kajkasz1, a więc teoretycznie złamaną). W ogóle nie pracuje, po niedługim noszeniu ok 20 kg Zuzi miałam siniaki na ramionach. Materiał przypominał mi tanią, szorstką cordurę made in China.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  13. #13

    Domyślnie

    W tamtym tygodniu maiałam okazję przetestować czerwone rapalu na mojej 9 kg - 11 miesięcznej Dominiczce
    Moja pierwsza reakcja jak wyjełam z pudełka była: "o matko jaka sztywna i twarda"
    Kolor super ( uwielbiam taką czerwień).
    Wykończenie bardzo staranne, fajnie zaznaczony środek ( metka z logo).
    Ogólnie kieszonka przy chustach nie bardzo mi się podoba i utrudnia wiązanie ale przydała mi się. Gdy wyszlam z mała na dwór wyladował w niej banan). No bo telefon i klucze wcisneam do spodni a banana nie dałm rady więc tu kieszonka sprawdziła sie na medal
    Fajne opakowanie - to chyba tyle co do wizualnych odczuć.

    Chusta jest dość cienka ale tak jak pisałam wcześniej jak dla mnie za sztywna:/ Ma bardzo ścisły splot i to chyba decyduje o jej SUPER nośności
    Motanie wymaga troszkę wprawy i czasu ale potem odczucie super. Ujmuje kilogramy. Po ok 1,5 godzinnym spacerze chusta nie opadła, nic mnie nie piło - naprawdę super nosi

    Moje ogólne przemyślenia są takie:
    - super kolor i wykończenie
    - super nośność. I tutaj bym zdecydowanie polecała chustę dla starszaków
    To chyba tyle. jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę
    Magda - mama Dominiczki ( 17. 09. 07) i Michałka ( 14.03.2011) i Milenki (21.08.2012)

  14. #14

    Domyślnie

    Nasze fotki



    Magda - mama Dominiczki ( 17. 09. 07) i Michałka ( 14.03.2011) i Milenki (21.08.2012)

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    dzięki Vis bo już momentami miałam wrażenie że powstała pierwsza na świecie chusta idealna
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  16. #16
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    nie ma chust idealnych, za to bywają idealnie zawiązane
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ithilhin
    nie ma chust idealnych, za to bywają idealnie zawiązane
    w to nie wątpię
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  18. #18
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  19. #19
    Chustomanka Awatar monjan
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,076

    Domyślnie

    ja nie nosiłam, ale macałam
    i nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, bardzo sztywna tkanina, mało pracująca(dociągałam wiązanie koleżanki) bardzo hmm siermiężna, jak namiotowa
    może po zamotaniu jest inaczej, ale ta chusta nie prosi się do zamotania

    nie podoba mi się też logo-jest za duże, ostentacyjne, wolę mniej nachalne metki, charakterystyczne wszywki
    plus za kolor-widziałam czerwoną, bardzo ładna, choć ja za czerwienią nie przepadam
    Braciszki Stefan 12.01.2007 . Henryk 22.07.2011
    ****************************************

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monjan
    nie podoba mi się też logo-jest za duże, ostentacyjne, wolę mniej nachalne metki, charakterystyczne wszywki
    mnie to logo też przeRaŻa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •