Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Jaka chusta bardziej uniwersalna? Nati Nepal czy Nati Gracja wełniana?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie Jaka chusta bardziej uniwersalna? Nati Nepal czy Nati Gracja wełniana?

    Witam, wpadam spytać na szybko bardziej doświadczone mamy (bo dla mnie to kosmos póki co, nie ogarniam za bardzo) którą chustę wybrać dla 3,5 miesięcznej córki. Mam do wyboru Nati Nepal i wełnianą grecję. Głównie zimą będę nosić w domu, wychylimy nos w chuście na wiosnę, a latem chciałabym się przesiąść w nosidełko (mam upatrzoną Tulę), ale wiadomo może być tak, że kwiecień maj jeszcze będziemy w chuście, zależy kiedy mała siedzieć zacznie. Jak myslicie, co doradzicie? Przepraszam, jeśli nie w tym miejscu. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,878

    Domyślnie

    Nati Nepal na pewno będzie bardziej uniwersalna, bo to klasyczna skośnokrzyżowa bawełna. Grecja jest sama w sobie grubsza, a wełna dodatkowo grzeje. Nie wszyscy lubią się z wełną, plus pranie jest ciut bardziej skomplikowane.

    Zapewne nie jest to odpowiednie miejsce na ten wątek, ale rozumiem, że od początku wierzysz w moderację, to dobry objaw, hihi (pozdrawiam moderację, oczywiście.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    a ja np od początku motam w wełnę choć miałam i bawełnę na stanie, tyle, że moja to merynosek, zwykłej wełny nie macałam. Ta super miękka była od pierwszego wiązania, milutka. Pranie ręczne mnie nie zniechęciło no i nośna jest bardziej niż bawełna a ja mam ciężkie dziecię
    Jakub -16 września 2013 Antonina- 16 marca 2018

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,793

    Domyślnie

    Przy wełnianych grecjach trzeba mocno dopytać o stan - szerokość, zmechacenia, zdjecia - czy nie sfilcowana.

    Niemniej to są boskie chusty - ja wolałabym wełnianę grecję, nosiłam onegdaj w plecaku - chociaż tu z kolei są opinie, że moze się trochę rozchodzić...

    Dwie sobie kup

    I ot - ja zdecydowanie wiążę plecak niż zakładam nosidło, zresztą mąż też nigdy się z żadnym nosidłem nie dogadał, wolał 2x i plecak prosty - więc może lepsza opcja dwie chusty a nie chusta + nosidło?
    Pod rozwagę
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Dośka
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    115

    Domyślnie

    Co do chusty nie podpowiem, a w zasadzie powiem tyle - weź tą która się bardziej podoba
    A co do nosidełka Tula - jak dzieć usiądzie to wtedy nosidło dopiero do wykorzystania. Wcześniej niet. Choć latem pewnei już usiądzie

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    No tak, Tula jak malutka zacznie siedzieć. Nie stać mnie na dwie. Spytałam o stan chusty wełnianej. Chyba zdecyduję się jednak na bawełnę, bo nie wiem jak mała zareaguje na wełnę, nie chciałabym żeby ją podrażniała, a skłonność do alergii może mieć... Hmmm, ciężki wybór. Słyszałam, że nati grecja jest bardzo miękka, łatwo się dociąga, nie luzuje, no ale ta wełna może być za ciepła, bo u nas w domu gorąco, na dwór w chuście na razie nie wyjdę, najwyżej na wiosnę...

  7. #7
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia1990 Zobacz posta
    No tak, Tula jak malutka zacznie siedzieć. Nie stać mnie na dwie. Spytałam o stan chusty wełnianej. Chyba zdecyduję się jednak na bawełnę, bo nie wiem jak mała zareaguje na wełnę, nie chciałabym żeby ją podrażniała, a skłonność do alergii może mieć... Hmmm, ciężki wybór. Słyszałam, że nati grecja jest bardzo miękka, łatwo się dociąga, nie luzuje, no ale ta wełna może być za ciepła, bo u nas w domu gorąco, na dwór w chuście na razie nie wyjdę, najwyżej na wiosnę...
    jest też grecja w wersji bawełnianej i bardzo ją polecam, wełnianą też posiadam i też jest świetna
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    jest też grecja w wersji bawełnianej i bardzo ją polecam, wełnianą też posiadam i też jest świetna
    Wiewiórka a czy wełna nadaje się do ciepłego wnętrza i późną wiosnę? Jak ją pierzesz? Widziałam grecję w wersji bawełnianej, jednak nie widzę teraz ofert sprzedania w moim przedziale cenowym- 150 to mój taki max.

    Edit: jeśli rozkocham się w chustach to jak najbardziej przy nich zostanę. Jednak jeśli nie to sprzedam chustę i kupię nosidło. Dwóch nie mogę cholerka
    Ostatnio edytowane przez kasia1990 ; 26-01-2014 o 17:47

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia1990 Zobacz posta
    Wiewiórka a czy wełna nadaje się do ciepłego wnętrza i późną wiosnę? Jak ją pierzesz? Widziałam grecję w wersji bawełnianej, jednak nie widzę teraz ofert sprzedania w moim przedziale cenowym- 150 to mój taki max.

    Edit: jeśli rozkocham się w chustach to jak najbardziej przy nich zostanę. Jednak jeśli nie to sprzedam chustę i kupię nosidło. Dwóch nie mogę cholerka
    nosiłam w wełnie spokojnie do + 20 stopni. Chusty z wełną mają mniej niz 50% wełny więc nie są też tak bardzo bardzo ciepłe. Wełny jeszcze nie prałam, w ogóle rzadko piorę chusty. Poluj na grecje używane, naprawdę warto! Obie wersje są super- mam porównanie. Jak dobre pójdzie to kupisz grecję za 150zł maksymalnie, bardziej bawełnianą, bo chusty z domieszkami są droższe
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Miałam propozycję na grecję wełnianą za 150zł, to dobra cena? Szkoda, że bawełnianej grecji nie ma w ofercie, nie miałabym wtedy takiej zagwozdki...

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia1990 Zobacz posta
    Miałam propozycję na grecję wełnianą za 150zł, to dobra cena? Szkoda, że bawełnianej grecji nie ma w ofercie, nie miałabym wtedy takiej zagwozdki...
    dobra-pod warunkiem że nie jest sfilcowana
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    149

    Domyślnie

    Wiewiórka a czy to byłoby już przesadą, gdybym wysłała Ci zdjęcia, które niebawem mam dostać, do ocenienia?

  13. #13
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia1990 Zobacz posta
    Wiewiórka a czy to byłoby już przesadą, gdybym wysłała Ci zdjęcia, które niebawem mam dostać, do ocenienia?
    wyślij najlepiej na mejla podanego w profilu
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    695

    Domyślnie

    grecja z wełną. Przebija wszelkie didki, hoppy, vatki itp. Wiem, co mówię - przez moje ręce przeszło ponad 70 chust. Póżniej nati paski z merynosem. A później długo nic i pawie z 2007.
    Ewa - mama Martyny (27.05.2008 r.), Jeremiego (26.06.2009 r.) i Konstantego (04.03.2012 r).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •