Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47

Wątek: jak powiedzieć mu o... - Jak wytłumaczyć drugiej połówce rosnący stosik?

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Lightbulb jak powiedzieć mu o... - Jak wytłumaczyć drugiej połówce rosnący stosik?

    W wątku o LLamb okazało się że niektórzy nasi mężowie i inni dalej myślą że te wszystkie nowe chusty to tylko pożyczone.

    Niektórych może mrozić myśl że z wszystkich tych chust to można by pozbierać na niezły wózek (niekoniecznie dla dziecka

    Mój m. na przykład zaraz mnie przejrzał która nie pożyczona tylko kupiona...
    Na szczęście sam w chuście nosi bardzo chętnie i może uznał że tamta długa jest jego, ok, to ja potrzebuję krótszej, ok, ale co dalej?

  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    No jak to jak? Normalnie
    Szczerość to podstawa

  3. #3
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    No jak to jak? Normalnie
    Szczerość to podstawa
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Moze i podstawa, ale po co chlop ma sie denerwowac? Ja prawie zawsze mowilam,ze to pozyczona albo na testy i temat zanikal. Jakby sie dowiedzial,ze np za 300 kupilam sobie chuste, to zaraz na jakis bagnet z II wojny swiatowej wydalby tyle samo, a to juz mi sie mniej podoba.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  5. #5
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    Moze i podstawa, ale po co chlop ma sie denerwowac? Ja prawie zawsze mowilam,ze to pozyczona albo na testy i temat zanikal. Jakby sie dowiedzial,ze np za 300 kupilam sobie chuste, to zaraz na jakis bagnet z II wojny swiatowej wydalby tyle samo, a to juz mi sie mniej podoba.
    czyli co, żonie wolno wydawać kase na co chce, a mężowi już nie?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    Jakby sie dowiedzial,ze np za 300 kupilam sobie chuste, to zaraz na jakis bagnet z II wojny swiatowej wydalby tyle samo, a to juz mi sie mniej podoba.

    Nie dość, że tylko jedna osoba w związku może mieć kosztowne hobby, to jeszcze oszukiwanie tej drugiej jest w porządku, bo oznacza troskę o nerwy?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    jak wytłumaczyć?
    moim zdaniem:
    - albo macie wspólną kasę, ustalacie wydatki wspólnie i PRZED ich zaistnieniem - wtedy tłumaczenie jest zbędne.
    - albo macie osobną kasę i sama decydujesz, na co swoją działkę przeznaczasz - wtedy tłumaczenie jest zbędne.
    abstrahując w ogóle od chust.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    czyli co, żonie wolno wydawać kase na co chce, a mężowi już nie?
    Zależy co się pod tym nacochce kryje. Chustę można sprzedać z niewielką stratą często, a "nacochce" mojego męża to kolekcja winyli które może sprzedać za grosze, o ile w ogóle..
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  9. #9
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta

    Nie dość, że tylko jedna osoba w związku może mieć kosztowne hobby, to jeszcze oszukiwanie tej drugiej jest w porządku, bo oznacza troskę o nerwy?
    Uwielbiam ten szok forumowy, he he. Takie straszne rzeczy pisze. Ja tak uważam i już.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar samuela
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    USA/Wro
    Posty
    5,724

    Domyślnie

    Hmm, ja w szczytowej formie miałam pół szafy chust, ale to był jeszcze okres, jak się dało na chustach zarobić . Więc jak sprzedałam dwie za więcej niż kupiłam, to mąż sam się dopytywał, co tam ostatnio nowego kupiłam . No i w ten sposób finansowałam sobie chustowe hobby.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    czyli co, żonie wolno wydawać kase na co chce, a mężowi już nie?
    Jeśli wyda na cos co ma sens to niech wydaje. Bagnety sensu nie maja bo leza w szafie i tyle ich widzieli.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  12. #12
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    czyli co, żonie wolno wydawać kase na co chce, a mężowi już nie?
    nie wiesz, ze kobiety mają większe przyzwolenie społeczne na bycie wiśniami?

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    Jeśli wyda na cos co ma sens to niech wydaje. Bagnety sensu nie maja bo leza w szafie i tyle ich widzieli.
    współczuję Twojemu mężowi.

    a w temacie- ze wspólnej kasy należy się rozliczać, bezdyskusyjnie.
    jeśli każde ma swoją... cóż

  13. #13
    Chustofanka Awatar Emi_787
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    219

    Domyślnie

    My tam sobie szczerze mówimy o wydatkach na swoje hobby. Mąż konsultuje swoje zachcianki ze mną, a ja go pytam o chusty. Dzięki uczciwemu podejściu do tematu mam Oschę Kiedyś mu opowiadałam, że są chusty produkowane w Szkocji, niestety są drogie, itp. On te tereny uwielbia, chętnie tam jeździmy. Po kilku miesiącach zapytał mnie czy bym nie chciała sobie kupić Oschy, że nawet mnie wesprze finansowo To było mega kochane. Odpaliliśmy kompa, przeglądałam z nim oferty na chustoforum i zastanawialiśmy się co się nam najbardziej podoba (wybór padł na NV Raven od Libry, które mam w avatarku).
    Tylko nie pozwala dać się omotać, ani razu jeszcze syna nie nosił w chuście, czego nie mogę odżałować
    Pierworodny syn
    listopad 2013
    ---
    www.przytuleni.com
    www.facebook.com/przytuleni

  14. #14
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    silver ja też, strasznie biedny jest, nie moze rozwijać swojej pasji zbieradztwa i zawalania naszych 40 metrów.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  15. #15
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Wydawało mi się, że wątek miał być lekko żartobliwy, a nie że chodziło o poważne doradztwo w temacie "jak oszukać męża" , tak że spokojnie, bez nerwów

    A w temacie - mój zwykle nie wnika, choć widzi ile tego mniej więcej jest, ja sama miewam kaca moralnego jak za bardzo poszaleję i wtedy od razu uprzedzam że coś przyjdzie... Nieźle działa (na oboje) skądinąd prawdziwy argument że te pieniądze są mniej więcej do odzyskania, w przeciwieństwie do różnych innych potencjalnych zakupowych szaleństw
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  16. #16
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    dla mnie zawsze dobrym argumentem jest odzyskiwaloność funduszy zazwyczaj zreszta pupuje po okazyjnych cenach,
    jak wydaje, powiedzmy 150 zł - nie musze konsultować, tylko informuję jakbym miała wydać więcej to pewnie jakoś bym go przekonała
    stosik po pierwszym wysprzedany, tam były rózne limity , więc sprzedany za wiecej niż zakup, teraz mam tylko dwie i raczej bardzo szaleć nie będę - już mi ten okres przeszedł, poza tym i tak najbardziej podobają mi się pasiaki a tu szału cenowego nie ma

  17. #17
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Ja tam czasami powiedziałam, że pożyczyłam, ale że faktycznie pożyczałam i testowałam sporo to się i nie orientował, abo i nie pytał,
    w sumie nie wiem dlaczego tak mówiłam, może w sytuacjach kiedy z kasą niekoniecznie był hajlajf a ja na coś kasę wydałam? ze wstydu, ze znowu kupiłam coś BEZ SENSU - kolekcja chust jest imo równie bezsensowna co kolekcja bagnetów - dla tej drugiej, niekolekcjonującej strony

    Ostatnio mąż mój się wkręcił w planszówki, forum, gry - kupuje, testuje, sprzedaje, jeździ na spotkania planszowiczów - i wydawało mi się w pewnym momencie, że on tego niewiadomoile ma - ale jak porównaliśmy stosiki, to jednak mój był większy

    Ja tam się cieszę, ze ma "równoprawne" hobby - w sensie, kolekcji, wgryzania się, spotkań, coś tam nawet projektuje czy recenzuje - no wypisz wymaluj jak na szmatach

    Edit - ale miało być o tłumaczeniu - no cóż, zawsze jakaś w praniu, poza tym jest to zasadniczo element stroju więc powiedzmy że inny wzór/kolor by CI bardziej pasował, przecież ciuchów też ma się więcej niż tylko minimalne 2 pary majtek na zmianę, no więc żeby było odpowiednio do nastroju czy pogody;
    a z ciekawości do spróbowania,
    a bo mnie coś tknęło i się zakochałam w jakimś wzorze i po prostu muszę mieć - to są emocje, pasja i no hobby - więc nie wiem, czy racjonalne tłumaczenie ma w ogóle sens...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 25-01-2014 o 14:22
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    livada, dzięki, istotnie miało być żartobliwie .

    można na przykład powiedzieć że to przyszłościowo kolekcja hamaków i ubranek dziecięcych, z tego czego nie będzie dało się sprzedać.

    gry planszowe to faktycznie hobby dość kosztowne i pytanie - czego się częściej używa - jakiejś gry czy chusty
    choć gry jednak są mimo wszystko tańsze.

    do mojego M.argument estetyczny jednak przemawia, ostatnia pożyczona chusta podoba mu się bardzo, może sam zaproponuje odkupienie jej
    jeśli miał jakieś hobby to były modele i to składał jeden przez pół roku więc nie ma mowy o porównywalności wydatków.
    O, encyklopedia katolicka, przyszedł n-ty tom i trzeba było zapłacić za niego chyba z 150 zł.
    ale książki to już inna para kaloszy, chyba nikt się nie strzępi że to drugie kupuje
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Dla mojego tylko ważne jest to, żebym nie straciła na danej chuście... Dużo rotacji u mnie, ale on nigdy nie wnika, cierpliwie otwiera drzwi np. trzem kurierom w ciągu jednego dnia (raz tak było ). Ja też staram się tak kupować, żeby nie stracić pieniędzy.
    Widzi, że chusty są, dla niego żadna się od siebie niczym nie różni wczoraj się śmiał ze mnie, bo skakałam z radości, że kupiłam moją wymarzoną chustę - na szczęście nie zapytał ile kosztowała

    Nie chce go kłamać i oszukiwać, czasem pyta ile to kosztowało, czy straciłam dużo kasy na czymś... Mówię prawdę, najwyżej zrobi wielkie oczy i tyle.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar gazetka
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    5,016

    Domyślnie

    ewaibartek - swoją drogą kolekcja bagnetów brzmi nieźle, mąż zajmuje się też szukaniem takich pozostałości czy ogranicza się do kupowania?
    Janka - jesień 2013, Hanka - sierpień 2016, Leon - październik 2019



Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •