Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 161 do 179 z 179

Wątek: Yaro Slings

  1. #161

    Domyślnie

    Po kilku latach chyba nikt Ci nie powie Mam konopie, są u mnie od nowości, używane intensywnie z rok, klockonośne są niezwykle. Z jakością średnio na jeża, jak to Yaro, są rozejścia, są wystające nitki. Dbam o nią bardzo (jeśli chodzi o pranie i przechowywanie, bo w kwestii noszenia to mój wół roboczy), ale nie wydaje mi się wieczna. Tyle że konopne Indio też wcale nie zachowywało się lepiej, wykonanie było porządniejsze, ale też pojawiały się zagięcia i rozejścia, chyba taki urok konopi. A jednak mniej boję się zajechać Yaro za 3 stówy niż Indio za 6...

    A tak dla porównania lniane Indio wydaje mi się znacznie porządniejsze, więc może ogólnie len jest bardziej wytrzymały?





  2. #162
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    czyli konopne się rozchodzą? bo w wątku yaro z lnem dziewczyny nie były pewne, które mają rozejścia
    Ja jako nowicjusz będę starać się dbać o chustę, ale nie nie wiem czy nie popełnię gdzieś błędu. Poza tym to będzie moja druga chusta i będę z niej dość intensywnie korzystać

    ciekawe jak lniane jak zachowują?

  3. #163
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja o konopnych yaro słyszałam że sa nienajlepsze - że się rozłażą. Ja mam prawie same bawełny i wg mnie bawełna yaro jest bardzo mocarna i klockonośna.


  4. #164
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Co do oceny w.skali kilku lat to chyba jeszcze za wcześnie, yaro są na rynku chyba 2-3 lata?
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  5. #165
    Chustopróchno Awatar Soul
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Toruń*Magic*City
    Posty
    10,145

    Domyślnie

    Ja bym brała bawełnę o gramaturze powyżej 240 i już. Żakard najlepiej jakiś.
    Yaro ma nośne szmaty bardzo, porządne i nie szorstkie, miękną super z czasem i się robią kaczuszkowe..

    Mam yolkę i pióra, i jestem bardzo baaaardzo zadowolona. Yolka przytulaśna, kocykowa, miękka jak kołderka, a pióra kompaktowe, nie za grube, a noszą, że hej
    Mikołaj 2007, Ignaś 2010, Jasiulek 2015, Mieszko 2018




  6. #166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaskolkax Zobacz posta
    czyli konopne się rozchodzą? bo w wątku yaro z lnem dziewczyny nie były pewne, które mają rozejścia
    Ja jako nowicjusz będę starać się dbać o chustę, ale nie nie wiem czy nie popełnię gdzieś błędu. Poza tym to będzie moja druga chusta i będę z niej dość intensywnie korzystać

    ciekawe jak lniane jak zachowują?
    Lniane podobno też się rozchodzą Yaro ostatnio chyba ma spore problemy z jakością, moja chusta jest chyba jedną z pierwszych konopnych, jakie wyprodukowali, kolejna seria była już znacznie gorszej jakości, a teraz to się już dziwne rzeczy dzieją. Ale generalnie nie przesadzałabym. Od rozejścia do poważnych uszkodzeń daleka droga, jest to raczej problem estetyczny i w dużej mierze kwestia dbałości o chustę (zaprasowywania krawędzi, przesuwania nitek w razie potrzeby). Ja ją bardzo lubię i nie zamieniłabym na nic innego, bo nośna jest jak diabli, a do tego śliczna.





  7. #167
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    zaprasowywania krawędzi?
    przesuwania nitek?

    Nigdy nic takiego nie robiłam.
    Jest jakiś wątek jak dbać o chustę?

  8. #168

  9. #169
    Chusteryczka Awatar jaskolkax
    Dołączył
    Dec 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,232

    Domyślnie

    dzięki! już czytam

    A skoro o yaro to wątek to zastanawiam się nad: Elvish Tardis-Blue Natural Seacell albo La Vita Fuchsia Grey Linen. Macie te chusty?
    Bo lepiej kupić kurtkę na dwoje niż ciepłą chustę? Myślałam też nad czymś z wełną

  10. #170
    Chustopaleozoik Awatar zulam
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    21,866

    Domyślnie

    Akurat wełna yaro słaba jest. Jak nosisz dużo kurtka dla dwojga jest super rozwiązaniem. Ja podczas pierwszej zimy córeczki w ogóle wózka nie używałam, motanie pod kurtkę jest znacznie wygodniejsze niż na, możesz się szybko rozebrać, dziecko dużo mniej marznie.


  11. #171
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dziewczyny, jak to jest z tym yaro, przypadkiem tu zajrzałam i czytam, że coś nie tak z lnami i konopiami. Gdzie są te wątki o rozejściach? Bo myślałam nad yaro z lnem lub konopiami dla ciężarka 16kg, tu już bawełna sama raczej nie da rady.
    01.2014 G., 03.2016 L.

  12. #172
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    O rozejściach to na grupach na FB czytałam, na forum chyba nikt o tym nie pisał


  13. #173

    Domyślnie

    Posiada ktoś może yolkę toddler? Zastanawiam się jak użytkuje się chustę o takiej gramaturze (350 gsm)?

  14. #174
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niechbendzie Zobacz posta
    Posiada ktoś może yolkę toddler? Zastanawiam się jak użytkuje się chustę o takiej gramaturze (350 gsm)?
    Miałam. Dwulatka zawiązanego w pp odciążała jak nosidło. Na początku sztywna ale po złamaniu jak kocyk. Tylko dużo jej schodzi na wiązanie. Zwykle pp wiąże z 3,6 a tutaj 4,2m mi schodziło. Ale bardzo polecam dla większych dzieci


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez natalie Zobacz posta
    Miałam. Dwulatka zawiązanego w pp odciążała jak nosidło. Na początku sztywna ale po złamaniu jak kocyk. Tylko dużo jej schodzi na wiązanie. Zwykle pp wiąże z 3,6 a tutaj 4,2m mi schodziło. Ale bardzo polecam dla większych dzieci


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dziękuję, o to mi chodziło. Planuję zakup i nie wiedziałam czy zadowolona będę nosić czy rozczarowana ponczo szyć

  16. #176
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jak z tymi yaro w końcu jest? Bawełna nośna jak lny innych marek, a lny kiepskiej jakości?
    Bardzo mi się La vita podoba, a potrzebuję krócizny do torby dla dziecka 16kg. Jest sens polowania lny i konopie? Czy jednak 16kg to za dużo na bawełnę, nawet yaro?
    01.2014 G., 03.2016 L.

  17. #177
    Chustonówka Awatar chiquitka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    24

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Yaro z konopiami to mam taką chustę (a właściwie dwie bo kupiłam długą i zrobiłam z niej plecakową i kółkową) i muszę powiedzieć ze chusta wykonana jest świetnie. Nie ma żadnych rozejść ani zagięć a tym bardziej nitek wystających.
    Noszę je od ok 1,5 miesiąca i są ciągle ok. Tylko trochę trudno je złamać ale ta kółkowa już robi się miękka.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  18. #178
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2014
    Miejscowość
    Warszawa, Stegny
    Posty
    1,268

    Domyślnie

    Dzięki chiquitko
    01.2014 G., 03.2016 L.

  19. #179
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2019
    Posty
    17

    Domyślnie

    Nigdy swojego yaro nie miałam, ale ma pożyczone kółka z konopiami i są super!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •