Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Z jednorazówek na wielo w 10 miesiącu życia-proszę o radę

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie Z jednorazówek na wielo w 10 miesiącu życia-proszę o radę

    Dziewczyny chętnie poznam wasze opinie, bo sama nie potrafię podjąć decyzji.
    Laura od początku jest na jednorazówkach. Od 6 miesiąca jest nocnikowana. Przez ostatnie 3 tygodnie sytuacja z wysadzaniem na tyle się "unormowała", że Młoda biega z pieluchą przy tyłku ale właściwie suchą. Zużywamy średnio 3 pieluchy na dobę, w tym 1 na noc (przewijanie w nocy nie wchodzi w grę, awantura jest kosmiczna ) 2 pampersy na dzień nie są wynikiem, że Laura ma na max pełną pieluchę. Raczej siknie lub popuści dwa razy i wtedy zmieniam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad przejściem na wielorazówki, czy może jednak odpuścić temat i poczekać aż będzie sygnalizowała swoje potrzeby i wtedy przeskoczyć na trenerki??
    Mam w głowie mętlik. Jest jeszcze jedna sprawa, moja panna należy do mocno zbudowanych kobiet W pachwinach od pampków zaczęła mieć zaczerwienienia mimo zmiany na numer większy (uda także ma masywne). Jeśli pieluszki wielorazowe to jakie? Zastanawiałam się nad kieszonkami, przy wadze 12 kg jakie pieluchy posłużą nam jakiś czas. Ile sztuk mniej więcej powinnam nabyć?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Świetny pomysł! Myślę że najwygodniejsze do wysadzania byłyby pieluchy zapinane na boku, gacie wełniane z formowanką zapinaną na boku (np. sandys, babykicks, kokosi ) albo na troczki (tetro, stare kokosi, tzw. naturalna od pupeko) oraz otulacz tetro z wkładami (ja wkładam prefoldy ecopi). Z 10 sztuk to najmniej. Polecam bazarek pieluchowy
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Ja bym kupila kieszonki i wklady jakies, na noc welniak i wklady- formowanki bym w ten welniak juz nie pchala bo mala pewnie bardzo duzo w nocy nie sika ? No i jak dobrze zbudowana to niech nie ma tak za duzo na pupie. U mnie ten system sie dobrze sprawdza, jak wielo tylko na spacery i na noc.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ale tradycyjne kieszonki będzie ciężlo zdejmowac do wysadzania lepsze sa zapinane na bokach pod tym wzgledem
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Ja wysadzam uzywajac tylko zwyklych, nie po bokach. Szybko zdejmuje sie zapinane na rzep. My nie korzystamy z formowanek, bo to tylko dodatkowa pielucha do zdjecia, a przy wysadzaniu liczy sie szybkosc reakcji, wiec u nas otulacz na rzep z wkladem wewnatrz sprawdza sie najlepiej. No i jest luzniej na pupie niz w formowance. Chyba przy takiej budowie dziecka to lepiej jak jest mniej.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    Do wysadzania najlepsze welniany gatki i wkład lub tetra
    szybko zdejmujesz i szybko ubierasz co jest nie bez znaczenia przy uciekajacym malcu i tez to chyba najbardziej ekonomiczna opcja
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  7. #7
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Dla mnie gatki plus wklad lub tetra to ciut niewygodne do zakladania, ale to ja.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #8
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    Dla mnie gatki plus wklad lub tetra to ciut niewygodne do zakladania, ale to ja.
    dla mnie też
    Używałam wełnianych gatek przez jakiś czas, ale wtedy wyłącznie z formowanką

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi. Spróbujemy paru rozwiązań i zobaczymy co się u nas sprawdza najlepiej. Otulacz na rzepy+wkład czy jak wspomniała lemniscus wełniak+wkład na pewno sprawdzę. Skuszę się też na kieszonki. Jak wspomniała Elayla faktycznie przy tłuściutkim bobasie im mniej warstw tym lepiej. Swoją drogą jesteśmy sąsiadkami ja mieszkam w Okuniewie

  10. #10
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Isabel Zobacz posta
    Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi. Spróbujemy paru rozwiązań i zobaczymy co się u nas sprawdza najlepiej. Otulacz na rzepy+wkład czy jak wspomniała lemniscus wełniak+wkład na pewno sprawdzę. Skuszę się też na kieszonki. Jak wspomniała Elayla faktycznie przy tłuściutkim bobasie im mniej warstw tym lepiej. Swoją drogą jesteśmy sąsiadkami ja mieszkam w Okuniewie
    no proszę.. niewiele tu chustomam z moich okolic, witam sąsiadkę zatem

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  11. #11
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Też myślę że warto przejść na wielo my przechodziłyśmy po roczku i też warto było zawsze trochę mniej chemii przy pupie. Przy pulchnym dziecku poleciłabym kieszonki bez przeszyć praktycznie wcale się nie odgniatają np. Kokosi, Nappime, babyetta albo kieszonka applecheeks bardzo fajna też się nie odgniata. Kieszonki z przeszyciami przy nóżkach potrafią się odgniatać przynajmniej nam się odgniatały.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    Przy pulchnym dziecku poleciłabym kieszonki bez przeszyć praktycznie wcale się nie odgniatają np. Kokosi, Nappime, babyetta albo kieszonka applecheeks bardzo fajna też się nie odgniata. Kieszonki z przeszyciami przy nóżkach potrafią się odgniatać przynajmniej nam się odgniatały.
    kamilam serdeczne dzięki za informację, bardzo trafnie odczytałaś moje obawy. Uda to strategiczne miejsce mojej latorośli (znalezienie odpowiednich spodni jest wyzwaniem ) i takie też miałam obawy przy pieluszkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •