Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139

Wątek: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Chusty i nosidła są coraz bardziej popularne - i super! Ale, niestety, nie wszyscy skupiają dostatecznie dużo uwagi na tym JAK to powinno być zawiązane...

    Ostatnio byłam w sklepie, kątem oka zobaczyłam mamę z dzieckiem w MT. Już miałam się porozumiewawczo uśmiechnąć ( ), ale zobaczyłam, że to dziecko totalnie wisi! Mały zawiązany był na plecach, tak fatalnie, że aż mi się przykro zrobiło - podtrzymany miał tylko krok, nogi wisiały bezwładnie, plecy wygięte. Wiercił się i jęczał, a mama go uciszała...
    Takie zawiązanie to żaden komfort ani dla matki, ani dla dziecka, do tego może być niebezpieczne. I potem niesie się zła opinia za wszelkimi nosidłami...

    Co robić w takiej sytuacji? Macie jakiś pomysł jak delikatnie zagadać i zwrócić uwagę, że wiązanie jest złe?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Podejdz, zapytaj jaki ma nick na chusty.info. Jak ci odpowie, to przedstaw sie ze swojego i wyjasnij co jest nie teges z wiazaniem.
    Jesli na pytanie o chusty.info zrobi tak, to sie szybciutko ewakuuj, bo zaplata za twoje sugestie dotyczace wiazania bedzie w wiekszosci przypadkow niewaski ochrzan.

    To tak z doswiadzczenia forumowego ci pisze

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    ja zamykam oczy i idę dalej

    wczoraj w arkadii widziałam mamę we florce i mały dzieć z rączkami na zewnątrz chusta niby dociągnięta dobrze, ale dzieć masakrycznie wygięty do tyłu.

    Dałam radę poszłam dalej....mamy sprawa ile czasu poświęca na poznanie obsługi sprzętów dla dziecka
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  4. #4
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Nic nie robić. Jeśli ktoś nie prosi o radę, to rad nie udzielam. Piszę to z perspektywy matki, co od sześciu lat obrywa na ulicy za to, że dziecko za chłodno ubrane i się w tej chuście udusi i pokrzywi. W dodatku matki, co pewnie nie zawsze idealnie zawiąże...
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  5. #5
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    też mam z tym problem
    widziałam wczoraj mamę z fatalnie zawiązanym 2x, dzieciątko wisiało jak w wisiadle, chusta niedociągnięta, mama jedną ręką podtrzymywała główkę dziecka, a drugą pchała pusty wózek...
    pierwsze, co mi przyszło do głowy - podejdę i zapytam, czy nie pomóc w wiązaniu, mama wyglądała na początkującą. ale ostatecznie stchórzyłam, pomyślałam, że ta mama może to źle odebrać, że jakaś baba jej się wtrąca, że to jej sprawa i takie tam...
    ale do teraz mam wyrzuty sumienia...

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,160

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    gdybym zobaczyła dziecko wiszące na plecach to bym pewnie podeszła i powiedziała coś w stylu, że "maluszek sie obsunął, mi też się tak robi jak sama wiążę, może pomoge dociągnąć?" jak pownie nie to nie.

    aha, co do zasady to też wolę nie udzielać rad obcym na ulicy
    Syn 2006
    Córa 2008
    Syn 09.2014

  7. #7
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Też się zastanawiam jak dyplomatycznie to rozwiązać, to chyba jest dobry trop, żeby zacząć od poszukania winnych złego wiązania, np gruby kombinezon, nieświadome dziecko się wysunęło, a nie z grubej rury "pani źle zawiązała". Niemniej trudna sytuacja. Mam podobnie jak widzę ludzi chodzących z kijami, ło matko co ja się muszę powstrzymywać, żeby coś nie chlapnąć. Moja znajoma zwróciła ludziom źle chodzącym z kijami, to nie dość że tym kijem nie oberwała, to jeszcze jej podziękowali . Więc chyba zależy od człowieka.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    529

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Patrząc po sobie, to ja chciałabym żeby ktoś mi zwrócił uwagę jeśli miałabym źle zawiązaną chustę. Najważniejesze dla mnie, żeby młodemu było wygodnie. Z drugiej strony wiem, że nie każdy tak ma i zwracanie uwagi publicznie może być źle odebrane. Poza tym ta mama może się speszyć i już więcej nie próbować. Sama też chyba mimo wszystko nie miałabym odwagi podejść do kogoś na ulicy Myślę, że dobrym rozwiązaniem (jeśli ktoś nie ma oporów przez zaczepianiem i zagadywaniem obcych ludzi) jest zagadać o chustach, zapytać, czy ta mama chodzi może na spotkania chustowe, a jeśli nie, to czy nie chciałaby. Może przyjdzie, popatrzy jak inne mamy to robią i się czegoś nauczy
    Tymek 20.05.2008 i Emilka 30.04.2010



  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Warszawa/Bikówek
    Posty
    180

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    podejdz i zaproponuj pomoc, proosze. bo jak nie mam lustra to czesto krzywo i nierowno wiaze i bardzo przyda mi sie wprawne oko i pomocna dłon
    Honorata, mama Ninki 21.09.2008

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Musli
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,586

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Cytat Zamieszczone przez steffburton
    podejdz i zaproponuj pomoc, proosze. bo jak nie mam lustra to czesto krzywo i nierowno wiaze i bardzo przyda mi sie wprawne oko i pomocna dłon
    Dokładnie.
    Jak widze czasem moją kieszonkę... To się w iksa przewiązuje...
    nie ma mnie, wracam w niedzielę


    blog http://szandorowemusli.blogspot.com
    dziergadełka http://musli-ruszyczmiejsca.blogspot.com

  11. #11
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Ja bardzo poproszę, jak mnie któraś zobaczy i Lidka będzie źle zawiązane to mnie ochrzańcie . Albo raczej pomóżcie w dociagnięciu.
    Ja bym sie nie odezwała, po pierwsze tchórz jestem, po drugie mamy nie lubia jak im się zwraca uwagę (w większości).


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Lotna
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Ballycanew, IRL
    Posty
    3,773

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Nie mogę Śniło mi się dziś że podeszłam do jakiejś babki, maluch zamotany w 2x, wiszące nóżki, proste plecki. Pomogłam, zawiązałam dobrze.

    Anto 25.08.2008
    Zosia 24.10.2011
    Fasolka Listopad 2019

  13. #13
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Cytat Zamieszczone przez garlicgirl
    gdybym zobaczyła dziecko wiszące na plecach to bym pewnie podeszła i powiedziała coś w stylu, że "maluszek sie obsunął, mi też się tak robi jak sama wiążę, może pomoge dociągnąć?" jak pownie nie to nie.
    to rozwiązanie jest super

    jakbym miała dziecko źle zawiązane chciałabym żeby ktoś kto umie lepiej zwrócił mi uwagę.. ( teraz jak oglądam zdjęcia z wyprawy do zoo (Hanka w elastyku -około 3 miesiące miała, może z dwa ..to mi wstyd )

    Myslę, że sposób jest ważny.. nie krzyczenie przez całą ulicę "bo dziecko krzywo"..tylko delikatanie.. faktycznie nie wiadomo na kogo się trafi..
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    ja tez bym sie nie obrazila, ale moja kolezanka na stwierdzenie ze jej synkowi wypadla noga z wozka bo go nie przypiela i mogl caly wypasc stwierdzila ze ona wie co jest najlepsze dla jej dziecka takze chyba trzeba uwazac
    Weronika 04.06.2009 i Antosia 13.08.2011

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    97

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Cytat Zamieszczone przez paskowka
    Ja bardzo poproszę, jak mnie któraś zobaczy i Lidka będzie źle zawiązane to mnie ochrzańcie . Albo raczej pomóżcie w dociagnięciu.
    Ja bym sie nie odezwała, po pierwsze tchórz jestem, po drugie mamy nie lubia jak im się zwraca uwagę (w większości).
    O, ja też poproszę o poradę, jeżeli ktoś zobaczy, że Antka źle wiążę Chadzamy zazwyczaj w Hopku la paz
    I też jestem tchórzem i nie lubię się wtrącać (i wiem, że nikt nie lubi jak ktoś się wprasza z 'dobrymi radami'), ale jednak szkoda dziecka... i opinii o chustach

    Fajny pomysł z tym zaczeniepiem o forum I może potem w rozmowie uda się przemycić klub kangura i jakieś info o cyklicznych spotkaniach na przykład...

  16. #16
    yena
    Guest

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Kiedy zaczynałam nosić, podeszła do mnie mama i przywitała się ciepło i wspomniała o spotkaniach dla mam noszących dzieci. Już po kilku minutach poprosiła ją, zeby mi pomogła prawidłowo zakładać chustę. Gdybym nie poprosiła, na pewno nie zwróciłaby mi uwagi, że Tosia męczy się okrutnie a ja razem z nią.

    Myślę, że najlepsze co możemy zrobić, to dawać dobry przykład i starannie wiązać oraz nosić, nosić, nosić - jak najwięcej.

  17. #17
    Chustomanka Awatar iska1
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    538

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Ja też bardzo proszę podejdź i zaproponuj pomoc
    Może wiązanie odbywało się w trudnych warunkach? Ja sama bardzo lubię poprzyglądać się nam w lustrze przy dociąganiu, pewnie to kwestia wprawy...
    Będę wdzięczna jeśli moje wiązanie skoryguje chustomama!

  18. #18
    Chustofanka Awatar AJ
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    396

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Kiedyś w jakimś wątku mama prosiła o rady dot. wiązania, bo wstyd wyjść w "zwisającej" chuście. Rozumiem ją bardzo, bo też to przed każdym wyjściem odczuwam. Niby czytam i czytam, i ćwiczę, i dociagam, i przed wyjściem dokładnie oglądam, ale pewna co do efektów to i tak nie jestem Nie mówiąc już o zamotaniu na szybko już w trakcie spaceru - bez lustra, z ogonami zamiatającymi ulicę
    I wstydzę się nie tego, że ktoś będzie komentował "że dziecko uduszę", ale właśnie tego, że mnie jakaś chustoekspertka zobaczy, pomysli "co za łajza " i właśnie przez to spartaczenie wiązania nie zagada (i dodatkowo ominie mnie szansa spotkania innej chustomamy ) i jeszcze pomysli, że męczę, a ja to wszystko dla jego dobra

    Myślę, że jesli mama się interesuje i chce wiązać dobrze, to na każdą sugestię zareaguje pozytywnie. Więc zapraszam, jak mnie kto z młodym w chuscie zobaczy
    A. mama J. (13.12.2008) i T. (15.11.2010)

  19. #19
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Jak mnie nie proszą to się nie odzywam.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  20. #20
    Chusteryczka Awatar Frezis
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,972

    Domyślnie Re: co robić gdy widzę fatalne wiązanie?

    Ja też bym wolała, żeby mi pokazać co jest nie tak.
    Dzieci to... kupa. Kupa radości i kupa kupy I jeszcze kupa zmartwień...

    Franek (Kako) 02.02.2008
    Krysia (Izia) 26.10.2009
    Janek 30.07.2014

    www.wysokipoziomcukru.pl
    www.dalekiswiat.pl
    zdjeciarka.blogspot.com

    Według psychologów dzieci wyrastają z lęku separacyjnego po drugim roku, nie piszą kiedy wyrastają z niego matki...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •