Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44

Wątek: Faktura no cottonów

  1. #1
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie Faktura no cottonów

    Dziś macałam flamingi NC i troche jestem zdziwiona ich fakturą - przypominaja mi formowanki bambusowy puch.
    One takie mają być? Takie z pętelkami jakby, zamiast gladkie

  2. #2
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    podbijam

  3. #3
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    22

    Domyślnie

    mam krótkie różowe no cottonowe flamigni.
    no tak, len jest jakby pentelkowy zawsze- chodzi o lnianą przędze? bambusowa strona jest gładka

  4. #4
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Mam pao z lnem i jest w miare gladkie - tzn nie ma faktury takiej jakby frotki, ten NC mnie mocno zdziwił

  5. #5
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Nie jesteśmy teraz w domu, to nie pomacam, ale żadnych pętelek nie mam na mojej Pancy- jest tak gładka, jak gładkie mogą być żakardy, bo wiadomo- zawsze będą mieć delikatną fakturę i mięciusia.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No właśnie tez mi sie zdawało że powinna byc gładka, przynajmniej na zdjęciach tak wyglądają NC

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    jedyny no cotton w postaci "ręcznika frotte", jaki macałam, to były stare dmuchawce, z którymi (moim zdaniem) ktoś się źle obchodził - sądzę, że były prane w pralce na zwykłym programie albo przy niewypełnionym bębnie. Były bardzo grube i jak ręcznik albo koc, z pętelkami, tak jak piszesz. Miałam wcześniej dmuchy z tego samego rzutu i byłam w szoku - dwie zupełnie różne chusty (ta wcześniejsza była normalna - w miarę cienka, lejąca się). Inne no cottony też miałam bez pętelek, gładkie i śliskie po stronie babusa
    2 + 7 (2005-2018)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Moja turkusowa perełka nocotton - chyba pierwszy nati jest normalny, gładki, żakardowy... jak piszą dziewczyny... Nie ma żadnych oznak frotte....
    Kupiłam uzywany i używałam w miarę intensywnie z pierwszą córką..... Teraz leży w zasadzie zapomniany....

    Chyba go wyciągnę

    M. X.08 [*] M. X.12

  9. #9
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    A ja ostatnio z maldita zastanawialysmy sie z czego zrobione sa jej dmuchawce (kolkowa szyta, brak metki). i wyszlo nam, ze to musi byc no cotton. Fakture mialo wlasnie taka bardzo puszysta, jak milutki kocyk, troszke jak miekkie frotte...

  10. #10
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Mialam kiedys nc dmuszki byly gladkie ale pod palcami wyczuwalo sie frotte ale bez pentelek. Bardzo ciezkie, kocykowate, mnące się mocno, a po stronie lnianej. typowe supełki lniane. Ten efekt gladkiego frotte to moim zdaniem byla cecha tkania, ale to byl moj jedyny nc, wiec nie mam doswiadczenia.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  11. #11
    Chustomanka Awatar Nima
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    częstochowa
    Posty
    703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgos Zobacz posta
    Mialam kiedys nc dmuszki byly gladkie ale pod palcami wyczuwalo sie frotte ale bez pentelek. Bardzo ciezkie, kocykowate, mnące się mocno, a po stronie lnianej. typowe supełki lniane. Ten efekt gladkiego frotte to moim zdaniem byla cecha tkania, ale to byl moj jedyny nc, wiec nie mam doswiadczenia.
    ja mam właśnie fioletowe dmuszki i mogę się podpisać pod tym wszystkim bez wyjątku
    Żona i Mąż - 01.10.2011 = Nina - 04.01.2013

    Moja druga miłość -- Salsa -- jeszcze kiedyś do ciebie wrócę

    Czasem sprawdzam forum w TV i ciężko mi wtedy odpisać, uprasza się o wyrozumiałość

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ciekawe co piszecie ja mam biale dmuszki nc i sa kompletnie gładkie z obu stron i koca nie przypominają raczej gruby jedwab może to kwestia tego kiedy chusta była tkana? Białe sa chyba z pierwszej partii nc.
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  13. #13
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Ciekawe co piszecie ja mam biale dmuszki nc i sa kompletnie gładkie z obu stron i koca nie przypominają raczej gruby jedwab może to kwestia tego kiedy chusta była tkana? Białe sa chyba z pierwszej partii nc.
    Fakt, podobne do jedwabiu I ciężkawe....

    M. X.08 [*] M. X.12

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Ciekawe co piszecie ja mam biale dmuszki nc i sa kompletnie gładkie z obu stron i koca nie przypominają raczej gruby jedwab może to kwestia tego kiedy chusta była tkana? Białe sa chyba z pierwszej partii nc.
    A wypierz i nie prasuj - to zrobi się bardziej kocykowaty. Przynajmniej ja miałam taki białe nc dmuchy. No i te dmuchy zmieniały rozmiary cykl: "pranie-prasowanie-używaie" różnica ponad pół metra długości szmaty

  15. #15
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Czyli że co? Frotkowa faktura w NC to norma?

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Ciekawe co piszecie ja mam biale dmuszki nc i sa kompletnie gładkie z obu stron i koca nie przypominają raczej gruby jedwab może to kwestia tego kiedy chusta była tkana? Białe sa chyba z pierwszej partii nc.
    aginiu, u mnie były dwie sztuki tych pierwszych białych dmuchów nc - dwie kompletnie różne chusty, jak pisałam wyżej. W moim odczuciu, z jedną ktoś się źle obchodził - tak spuchaciała, że nie szło jej zawiązać - żadna moja chusta nie miała tak wielkiego węzła (a miałam i grubsza didki, i lany, i aprosasa, i grecję...)

    może każdy nc z czasem robi się jak ręcznik? Motylki ecru, które mam w szafie, są nadal śliskie i bez pętelek, ale nie były wiele używane. Może od prania w pralce nc się takie robią?
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że jeśli się połączy przędzę tak miękką jak wiskoza bambusowa i tak twardą jak len to po prostu to norma, że jedna hmm... ciągnie(?) drugą?
    Miałam nc i low- ten sam wzór -czyli "postawa" bambusowa ta sama- low nie był taki fottowy, ale na początku uzywania ciągnął się niemiłosiernie. Dociągać trzeba było co 10 minut (dosłownie). Teraz low zielone flamingi ma kumpela, i mówi, że trzymają na mur i to jej najcenniejsza chusta(sprzedałam jej już jakoś zeszłą zimą, więc około roku jeszcze zdania nie zmieniła . Nie owca? :> Czy już tu nie wchdzisz, żeby indyków nie kupować?


  18. #18
    demona
    Guest

    Domyślnie

    dla mnie faktura frotte przy chuscie jest niedopuszczalna. Miałam kilka nc i wszystkie były gładkie.

  19. #19
    Chustoguru Awatar metis1
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    8,030

    Domyślnie

    Miałam:
    pancy nc black&white, riveę też b&w, motyle perłowe i z low-cottonów niebieskie flamingi
    Wszystkie te chusty były gładkie, śliskawe w dotyku (powiedziałabym nawet, że czasem przyjemnie galaretowate ). Perłowe motyle byly najgrubsze, mięsiste, ciężkawe. Wszystkie chusty dobrze nosiły.
    Flamingi (low-c!) były cieniutkie, lekkie, ale mocne - idealne na lato!

    Uwielbiam i nc i lc - czekam na jakieś nowe ciekawe wzory w tym roku! (a jak się nie doczekam, to będę szukać starych...)

    Nigdy nie widziałam"flanelkowatych" nc...
    http://corallovo.blogspot.com/
    08.2005 06.2010 01.06.2014






  20. #20
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Zgadzam się z metis1, w dotyku moja Pancy jest kompletnie inna niż wszystkie moje chusty, a nosi- cudnie! Z innymi nc nie miałam do czynienia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •