Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: co zrobić z otulaczem zjedzonym przez mole?

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    28

    Domyślnie co zrobić z otulaczem zjedzonym przez mole?

    Ratunku!mole nadgryzly welniany otulacz .moli już nie ma ale pozostały białe kuleczki-,jajka? Zrobiły 2 małe dziurki więc chcialabym go nadal używać. Tylko nie wiem jak sie pozbyć tch kulek,zwykle pranie wystarczy? Czy potrzebny bedzie jakiś preparat na mole?

  2. #2
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    moze wygotuj go, tylko podgrzewaj bardzo powoli,

    A. listopad 2012




  3. #3
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    ooo, widze, że problemy z molami nie tylko u mnie, mi żeżarły prawie 2 otulacze, kilka dziurek to nic, nadal je mam, jakieś pancerne są, nie moge się ich pozbyc, tylko ciuchów i pieluszki z wełenki pilnuje jak ognia,
    obierz te kokony, zgnieć bestie, upierz, możesz też wymrozić na dworze, ale radze poszukaj ich miejsca wylęgania, bo mi się tak gdzieś zakamuflowały,że co dwa tygodnie wyłazi mi motylek
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  4. #4
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    a wyskubać się tych kulek nie da? I może faktycznie lepiej wygotować tylko nie płukać w zimnej wodzie

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    bym wyprała a dla pewności jeszcze wygotowała albo wymroziła - otulacz bez probemu wejdzie do zamrażalnika, nie to co płaszcz
    czy normalnie samo pranie starczy, żeby pozbyć się moli (tzn pozbawić ich życia, też tych w jajeczkach) z konkretnego ubrania?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    myślę, że pranie wystarczy wygotować to nie bardzo bo się sfilcuje na amen, a wymrozić można na dworze, ja przez kilka dni trzymałam wory ze swetrami i kocami na balkonie, a one i tak gdzieś indziej siedzą
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,796

    Domyślnie

    gotowalam nie raz otulacze welniane i nigdy mi sie tak nie skurczyly (lanolinowanie na goraco) - trzeba wlozyc do letniej wody, gotowac bardzo powoli i zostawic w wodzie do wystygniecia - kurczy sie welna przez szok termiczny a nie temperature - jest watek na ten temat

    wymrozic mozna na dworze jak jest mroz a nie +4 stopnie choc nie wiem, jak jest w Gdyni teraz.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    też bym polecała włożyć do zamrażalki na 24 h i trzeba poszukać gniazda. Są też jakieś preparaty na mole, wiem, napiszecie, że nie przy dzieciach, dla dziecka, ale producenci wełny nasączają ją jakimś czymś aby mole nie zeżarły. A kulki antymolowe te strasznie śmierdzące - próbowałyście? u mojej babci wszędzie były, smród, ale żadnego mola
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #9
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    mole nie lubią lawendy, może by olejkiem lawendowym nasączyć?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •