Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: porady potrzebuje

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie porady potrzebuje

    jak czesto i dlugo mozna nosic dzieci w ciagu dnia? dziecko ma 10tygodni.
    chustowalam corke poprzednio ale niedlugo, tylko w niej spala. i dosc dlugo ja nosilam w ciagu dnia. przestalam ok 5go miesiaca bo miala asymetrie, slabo sie rozwijala i obwinialam za to chuste. pozniej sie okazalo ze ma hipermobilnosc i to byla przyczyna tego wolnego rozwoju. moja chusta byl hoppek i nie lubilam jej bardzo. teraz dziec spi mi na rekach lub w samochodzie a w wozku moze po 10 min i tak caly dzien sie usypiamy albo siedzimy i sie karmimy. przy tamtej chuscie bolal mnie kregoslup, bardzo mi ciazyla corka.
    i teraz znow rozwazam noszenie, maly jest silny ale tez i ciezki. teraz mysle o didymos indio - ma dobre recenzje.
    poradzcie, podzielcie sie doswiadczeniem prosze

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luccy1 Zobacz posta
    jak czesto i dlugo mozna nosic dzieci w ciagu dnia? dziecko ma 10tygodni.
    Na ile CI sił i chęci wystarczy i na ile nie będzie oporu u dziecka
    Aczkolwiek 10tygodniowy maluch powinien trochę pooswajać się z podłogą (w czasie aktywności rzecz jasna...), ale jeżeli w chuście spi mu się najlepiej i daje to Tobie i jemu czas na odpoczynek i tzw święty spokój - to jak wyżej...
    Stawiaj na różnorodność żeby nie okazało się, że 100% czasu dziecko spędza w chuście - ale tak naprawdę oficjalnej granicy nie ma...
    Cytat Zamieszczone przez luccy1 Zobacz posta
    moja chusta byl hoppek i nie lubilam jej bardzo. teraz dziec spi mi na rekach lub w samochodzie a w wozku moze po 10 min i tak caly dzien sie usypiamy albo siedzimy i sie karmimy.
    Cytat Zamieszczone przez luccy1 Zobacz posta
    przy tamtej chuscie bolal mnie kregoslup, bardzo mi ciazyla corka.
    Cytat Zamieszczone przez luccy1 Zobacz posta
    i teraz znow rozwazam noszenie, maly jest silny ale tez i ciezki. teraz mysle o didymos indio - ma dobre recenzje.
    poradzcie, podzielcie sie doswiadczeniem prosze
    Indio a indio to też różnica - są różne roczniki, składy, grubości etc. Więc jak Ci się podoba - to sobie kup

    ALe generalnie wydaje mi się, że ból kręgosłupa i ciążenie to bardziej "wina" wiązania - zazwyczaj niedociągniecia - niż wina chusty.

    Najlepiej jakbyś się mogła z kimś spotkać i pokazać jak wiążesz, czasami drobne poprawki dają duuże efekty
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    Oj tak, wiazanie duzo daje. Widze/czuje jak na szybko i byle jak zawiaze, zeby przejsc z punktu A do punktu B bez zbednych ceregieli (niewielki dystans), a jak sie przyloze to dziecka nie ma a obydwoje juz duzi. (Tzn teraz mam przerwe, bo poczatki ciazy, ale calkiem niedawno).
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    mam na oku didymos ultramarin. piszecie na testach, ze te chusty latwo sie wiaze. moze byc latwiej niz przy hopediz?

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Hopek jak był używany powinien być podłamany jak nie złamany całkiem, kilka zabiegów i powinno się jeszcze poprawić jeżeli masz wrażenie, że ciężko Ci się z nim pracuje

    Na bezczela przejrzałam Twoje starsze wątki I na dostępnych jeszcze zdjęciach trochę widać momentami efekt "wiszenia na kolankach" - jeżeli towarzyszył temu ból kręgosłupa (a nie masz ogólnie problemów z kręgosłupem) to być może faktycznie "wina" po stronie dociągnięcia. Co może z kolei pośrednio wskazywać na winę chusty jeżeli ciężko Ci się ją dociągało...

    Kup sobie didka i porównaj. Bo można w wątkach wyczytać bardzo dużo różnych informacji a tak naprawdę warto - jeżeli się da - przymierzyć się do danej chusty samemu.

    A teraz nie masz żadnej chusty czy w czymś nosisz?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    w tej chwili nie mam zadnej. hoppek ma przyleciec z polski ale ja jej tak nie lubie. didymos juz sprzatniety. tak ze musze polowac na cos jeszcze innego.

  7. #7
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    A gdzie teraz mieszkasz? Może uda Ci się coś kupić na miejscu.

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    mieszkam w uk. tutaj rzadko sie spotyka dzieci w chustach, przynajmniej w mojej okolicy. teraz drecze kolezanke mieszkajaca w niemczech ale nie wiem czy tam jakos latwiej kupic chuste uzywana. juz nie chce nowej bo ten hopediz nieraz doprowadzal mnie do lez.

  9. #9
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Tez mieszkam w UK i dzieci w chustach widywalam, zwłaszcza w bham, ale to duże miasto wiec nic dziwnego. Z jakiego miasta jesteś? Może jest jakaś biblioteka chustowa w okolicy to byś mogła pożyczyć coś do czasu aż kupisz swoją. Ogólnie polecam forum natural mamas I grupę na Facebooku. Można tam kupić chusty w fajnych cenach. Jeśli zależy co na ultramarine mogę się zapytać czy ktoś ma tam na sprzedaż.

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja z okolic liverpool. Zalezy mi na chuscie didymos i myslalam indio, kolor juz nie jest taki istotny. Ale czy faktycznie bedzie lepsza od mojej hoppediz? Przeslij mi link do tego forum.

  11. #11
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Hopka nie miałam, miałam indio które teraz jest na sprzedaż na tym forum. Samo się wiązało, mięciutkie jak kaczuszka. Żadne inne nie było tak łatwe do dociągniecia jak to indio. Ale ono raczej dla maluszka dlatego z bólem serca je sprzedalam.
    http://www.naturalmamas.co.uk/forum/...s-and-Carriers to link do forum. Jeśli masz fb to polecam affordable slings for sale or swap.


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  12. #12
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    przeslij link do tego, ktory sprzedajesz. jakos nie moge znalezc. moj maly ma 10tygodni ale juz wazy 7kg.

  13. #13
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    To nie ja sprzedaje. Ja byłam poprzednia wlascicielka. http://www.chusty.info/forum/showthr...z-bambusem-4-6

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    okolice Liverpool / okolice Krakowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    jaki ten kolor tego indio jest. na zdjeciu nie za ciekawe. ale jak mowisz, ze takie super to wzielabym. czy na mojego 7-8kg bedzie dobre?

  15. #15
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,910

    Domyślnie

    ja mam indio viola, czy jakos tak, i na mojego prawie 9 kilowego synka nie jest zbyt dobre. to bardzo miekka i elastyczna chusta, mysle, ze idealna dla malego dzieciatka (czyli mniejszego niz te 8-9 kg)
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  16. #16

    Domyślnie

    Im cięższe dziecko, tym chusta powinna być mniej elastyczna.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    hopków nie lubię także.
    mam teraz stare indio z konopiami i mojego ponad ośmiokilowca daję radę, noszą dobrze, ale ja wiążę na blachę.
    czyste bawełniane indio miałam przy poprzednim dziecku i bywało średnio przy większym ciężarze, indio z lnem też dawało mi się we znaki.
    uważam, że zwykłe pasiaki didka noszą dobrze, storcze też. jeśli się szuka bawełnianych.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •