Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: jaka chusta dla ciężkiego dziecka

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie jaka chusta dla ciężkiego dziecka

    Jestem na początku drogi i nie wiem nic. Jaka chusta bedzie najlepsza dla dziecka o słusznej wadze? Mój Tomek ma 3 miechy i waży 8,5 kg. Zanim trochę wyhamuje z przyrostem pewnie dociągnie do 10kg. Nie chciałabym żeby wisiał czy jakoś sprężynował. Z tego co rozumiem to najlepiej tkana ale jaki materiał? Poradźcie coś. Może któraś z was ma doświadczenie z wkładaniem takiego większego dziecka do chusty i coś podpowie na ten temat.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Na pewno nie elastyczna, jeśli już tyle waży, a jeśli chodzi o domieszki, to każdy ma swoje preferencje - mi np. świetnie się nosiło ostatnio w zwykłej, bawełnianej zarze, Hoppediz standard [bo jest i wersja light - cieńsza, ale na zimę i dla takiego klocuszka raczej nie polecam] też da radę, pewnie zwykła Natka też, że o bawełnianym Didymosie nie wspomnę bo domieszki wpływają na cenę.
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja swojego odkąd skończył 3 miesiące i osiągnął jakieś 7 kg nosiłam w konopnym oraz lnianym didymosie, zwykła bawełna hopka już mi nie wystarczała i czułam dyskomfort podczas noszenia. Teraz mój młody ma pół roku i waży około 9 kg, noszę go w wełnianej chuście, wełna ze mną najfajniej współpracuje, fajnie się dociąga, nosi i układa na dziecku ale każdy praktycznie musi szukać chusty idealnej dla siebie.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Anuś najważniejsze jest związanie- przy prawidłowym- nie będziesz czuła dyskomfortu. Nosiłam moją Niunię ważącą 13 kilo w nocottonie, rzekomo chuście dla maluszków. Teraz noszę 14 z hakiem we wszystkim- czystej bawełnie, bawełnie z jedwabiem (też rzekomo dla maluszków) z bambusem, z lnem, z ramią, z konopiami...
    Nie widzę specjalnej różnicy w jakości noszenia.
    Moim zdaniem 90% to tkwi w prawidłowym motaniu, 10% w chuscie, bo może rzeczywiście istnieją takie co nie noszą tylko ja na nie nie trafiłam

  5. #5
    Chustonówka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za wasze podpowiedzi. Będę szukać, może mi się pofarci i za pierwszym razem trafię na dobrą. Pewnie niedługo będę buszowac na wątku o wiązaniu.

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    To bym też podpytała o little frog te cienkie bawełny z gramaturą 190-210. Czy któraś z Was próbowała w tym ciężarka 10+ kg nosić? Czy nie będzie to osiadać?

    Miałam pożyczony bambusowy diament nati latem jak Bąk miał ze 12-13 kg i po jednym spacerze oddałam, zwisnął mi na plecach jak w jakiejś bambusowej tetrze bym go motnęła
    Ostatnio edytowane przez margarita ; 26-12-2013 o 19:35


  7. #7
    Chustomanka Awatar Falka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    548

    Domyślnie

    Z bawełnianych to fajnie się nosi większe ciężarki w Leośkach, strych Natkach (zwłaszcza z niebieską metką) i grubszych Hopkach.
    W cieńszych też się da, ale nie za długo. Dla przykładu w cienkiej nowej Natce po ok. pół godzinie już czuję dyskomfort, którego zupełnie nie czuć przy Leosiu czy Hopku - mała ma już ok. 11 kg + pewnie z kilogram ubranie i buty
    Poza bawełnianymi to oczywiście z domieszkami konopi, lnu czy wełny.
    Gałganka 31.10.2011

  8. #8
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez owieczka33 ; 26-12-2013 o 20:22

  9. #9
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    Czasem jakiś złamany bawelniak może być lepszy niż dechowaty len, każdy ma swoje preferencje. no i z taką wagą to już plecaki ćwicz

    Wysłane z tapatalk
    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    poczytaj inne wątki na ten temat, przewijał się już (popatrz w działach Chustowiązanie i Różne chusty i nosidła, np.: http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=klocuszka
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=klocuszka
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ight=du%C5%BCe

    z bawełnianych - dla mnie inka, bije na głowę wszystkie chusty, niosłam w niej 20kg i pewnie jako ostatnia trafi na bazarek
    poza tym dobre będą konopie, len (obie byłoby dobrze, żeby były złamane - łatwiej będzie Ci dobrze je zawiązać, a za dobrym wiązaniem pójdzie większa wygoda i nośność)
    sporo wełenek, choć tutaj uważam, że lepiej grubsza wełna (ale są wyjątki, mam cienką alpakową a nosi świetnie)
    nie zgadzam się z opiniami powyżej, że no cotton jest dla mniejszych dzieci - one dobrze noszą, przynajmniej te stare no cottony i low cottony nati (flamingi, dmuchawce, motyle, perła). Trochę osiadają, ale i tak nie wrzynają się w ramiona. Jako jedyny nienośny bambus, rzeczywiście przeznaczony tylko dla maluszków jest bambus diament nati, może dlatego margarita się zniechęciła do tej domieszki W starej perle na wakacjach nosiliśmy 15kg
    jedwabie też bywają nośne, zwłaszcza nati. Didkowe miałam cieńsze i one przy 10kg już odpadały, bo się wrzynały w ramiona.

    i dziewczyny dobrze radzą, cięższe dziecko warto przerzucić na plecy, od razu wygodniej
    2 + 7 (2005-2018)

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    nie zgadzam się z opiniami powyżej, że no cotton jest dla mniejszych dzieci - one dobrze noszą, przynajmniej te stare no cottony i low cottony nati (flamingi, dmuchawce, motyle, perła). Trochę osiadają, ale i tak nie wrzynają się w ramiona. Jako jedyny nienośny bambus, rzeczywiście przeznaczony tylko dla maluszków jest bambus diament nati, może dlatego margarita się zniechęciła do tej domieszki W starej perle na wakacjach nosiliśmy 15kg
    margarita zniechęciła się tylko do diamentu nati! Miałam 4 kolory bambusowych flamingosów i przy starszaku nosiłam prawie tylko w nich A teraz odkryłam to cholerne indio i już nic innego mnie nie bierze


  12. #12
    Chusteryczka Awatar matysia
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Jabłonna
    Posty
    2,757

    Domyślnie

    Dla mnie najlepsze wełny np Prowansja Nati didkowy Moss. Na lato jedwab. Porządne indio z tych grubszych. Albo len , konopie.

    Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2

    Maciek 1987,Marta 1989,Mateusz 1993,Michał 1995, Matylda 2005,(*)2006, Benjamin 2008, Franuś 2010,
    Nikt z nas nie jest ideałem.
    Choruje, mało mnie na forum


  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    280

    Domyślnie

    mi bawełna wystarczy, byle była w romboidalny deseń indiowy


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •