Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90

Wątek: Pieluszkowa wyprawka od nowa, str 5 #89

  1. #1
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Pieluszkowa wyprawka od nowa, str 5 #89

    We wrzesniu urodze moje pierwsze dziecko. Chciałabym używać pieluch wielorazowych. Nie wiem czy mi sie to uda (tzn ja jestem pewna że tak ale mąż ma opory) dlatego chcę spróbować najpierw oszczędnie.

    Chciałabym zacząć juz po wyjściu ze szpitala.
    I dla noworodka mam przygotowany do zakupu taki zestaw.

    Otulacze:

    Bambinex one size x 2 (czy on jest naprawde uniwersalny i bedzie dobry dla maluszka?)
    i jeszcze jeden w rozmiarze NB ale który? IV PUL, IV zoo, IV welur czy może jeszcze coś innego?

    Pieluchy formowane:

    Bambinex bambus 1
    IV frotka NB
    TB flexi 1

    AIO
    jedną Bumgenius

    oraz 30 tetrowych takich porządnych grubych

    Na początku chce prać codziennie a jak sie okaże ze pieluszki są dobre to chce dokupić więcej i prac juz co dwa dni. Ale czy taki początek wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Olapio ; 07-12-2010 o 23:10

  2. #2
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    wg mnie 3 otulacze to za mało nawet na codzienne pranie
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Nowy Targ
    Posty
    84

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    ja też tak myślałam a tu proszę - nawet przy tetrze jeden otulacz starczał i starcza mi na...3 dni!I tak oto muszę pozbywać się zalegających otulaczy w rozmiarze S . Ja bym do Twojego spisu dodała jeszcze wkładki, które świetnie uzupełniają tak tetrę, jak i formowanki. Możesz je poszyć sama lub zakupić (mi super sprawdza sie frota, bambusek i konopie - te ostanie muszę przed założeniem "rozbijać" o krawędź łóżka bo mi bardzo sztywnieją po praniu ale chłoną super; pociełam sobie prefoldy z ekobaby). Baaaardzo mi się sprawdzają też jednorazowe papierki do pieluszek (te z Imse Vimse). Dla newborna cięłam je na połowę, teraz już gigant dorósł do normalnych rozmiarów. Te papierki raz że zatrzymują "twarożek" na sobie, więc nie muszę nic płukać a dwa - zdecydowanie odprowadzają wilgoć do pieluchy skórkę pozostawiając suchutką. Dla mnie to o niebo lepsze niż polarek przy skórze noworodka. Tyle
    Ignaś ur. 26.06.2007 i Tymuś ur. 30.03. 2009

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    jeśli chcesz używać dużo tetry to rzeczywiście bym kupiła jeszcze jeden otulacz no i jeszcze z 2 kieszonki by się przydały na noc i na spacery. Jedna to za mało. my na starcie mieliśmy 3 właśnie

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Cytat Zamieszczone przez alajakubik
    wg mnie 3 otulacze to za mało nawet na codzienne pranie
    wczoraj mi poszły 3 otulacze dobrze że mam zapas kieszonek bo 1 tylko się ostał na dzisiaj
    Jeśli ogranicza się ilość kieszonek to powinno się zwiększyć ilość otulaczy.
    Dla mnie 5 jest ok.
    załóżmy że mamy wpadkę i zużyjemy 3 otulacze jednego dnia to następnego już nie mamy co włożyć mimo codziennego prania.
    Reszta na początek ok.
    Bo zobaczysz czego Wy potrzebujecie i co Wam się najbardziej sprawdza...
    My mieliśmy etap tylko tetra,potem formowanka i teraz formowanka/kieszonka a tetra się kurzy
    W domu zarówno sprawdza się tetra jak i formowanka.Tetrę trzeba częściej zmieniać bo wydaje mi się że tylko 1 siku chłonie...no ale przy takim maluszku to i tak trzeba często zmieniać.
    Są bardzo fajne składane i kupujesz na rozmiar pieluszki do składania(gruba tetra)BambinoMio.
    Co do kieszonek polecam większą ilość bo przydają się na wyjścia.
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Cytat Zamieszczone przez brikola
    jeśli chcesz używać dużo tetry to rzeczywiście bym kupiła jeszcze jeden otulacz no i jeszcze z 2 kieszonki by się przydały na noc i na spacery. Jedna to za mało. my na starcie mieliśmy 3 właśnie

    dołacze do dziewczyn
    3 otulacze to za mało dla maluszka
    maluszki robia kupki które sie rozlewaja i przybrudzaja otulacz czasami
    lepiej miec wiecej niz mniej
    zawsze potem możesz odsprzedać

    jesli idziesz w tetrę to polecałam bym osobiście musline
    czyli tetre nie bielona chlorem
    taki maluszek który dopiero co wyszedł z Nas nie jest przyzwyczajony do chemii .
    Poza tym muslina jest o niebo mocniejsza i wytrzymalsza niz tetra .Muslina nie przechodziła przez proces bielenia i jej nitki nie sa osłabione chemią .
    tetra nawet taka gruba po kilkudziesieciu praniach w 60 - 90 stopniach zacznie sie drzeć , prześwitywać
    muslina bedzie nadal gruba i pożądną bawełną .
    siuski nie beda przepływały przez nią .
    lepiej na poczatek zainwestowac troszke i kupic musliny i miec komfort psychiczny ze zdrowiej i ekonomicznie mimo wyzszej ceny

    jestes jeszcze przed porodem wiec mozesz systematycznie rozłozyc zakupy na kilka miesiecy .Nie odczuje tego tak portfel
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  7. #7
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    oczywiście można przepierać otulacz ręcznie w ciągu dnia jak zabraknie czystych
    ja trzymam sie zasady jednej otulacz jeden dzień - nawet jeśli nie był ubrudzony kupą. Zawsze trochę moczu osadzi się na otulaczu, więc nie wyobrażam sobie używać jednego na kilka dni.

    obecnie mam 2 pule, 5 polarkowych, 3 kieszonki - 5 otulaczy tak jak pisze Stokrotka jest ok

    ja też polecam BambinoMIo
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Cytat Zamieszczone przez alajakubik
    ja też polecam BambinoMIo
    nie miałam bambinoMio ...stąd moje pytanie
    on jest taki mnalutki ? zgrabny dla wkładek i noworodka?
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  9. #9
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Cytat Zamieszczone przez Biedronka
    Cytat Zamieszczone przez alajakubik
    ja też polecam BambinoMIo
    nie miałam bambinoMio ...stąd moje pytanie
    on jest taki mnalutki ? zgrabny dla wkładek i noworodka?

    mam najmniejsze bambino mio
    dla roczniaka składam na tę dłuższą stronę i mam super wkładki do majteczek bawełnianych
    na noworodku nie testowałam ale przymierzałam do najmniejszych otulaczy i składane wzdłuż krótszego boku idealnie pasują
    fajne też są jako wkładki do BG
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Biedronka dobrze prawi z tymi muślinami tu masz pewność że nie są bielone chlorem.
    a i się tak szybko nie zużywają jak tradycyjna tetra.
    Mój zestaw na początek to:
    5 otulaczy pul/welur/wełna/polar do wyboru do koloru z wełną jest trochę więcej zachodu bo trzeba kurację lanolinową zrobić a i nie wiem jak się sprawdza u dziecia leżącego plackiem,podobno dobra kuracja lanolinowa i trzyma taki otualacz na mur beton
    5/6 formowanek na drzemki lub nocki
    3/4 kieszonki na wyjścia
    15-20 tetry/muślin/bambinoMio
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    dobrze prawi stokrotka
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  12. #12
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    No tak tylko tu chodzi zeby za duzo nie zainwestowac bo moze sie okazac ze nam nie pasuja wielorazowki. Zakupy na raty nie maja sensu. Jakbym wiedziala ze mi podpasuja to i wydatek 1,5 tys mi nie straszny na raz.

    Jak mi nie starczy to w razie awarii zaloze pampersa. A jak nam podpasuja to juz w pierwszym tygodniu domowie wiecej.

    Zamowie wiecej otulaczy 4-5 ale czy mam brac jakies welurowe lub polarowe obowiazkowo?

    I nikt mi nie odpowiedzial czy bambinex onesize faktycznie nadaje sie dla takiego maluszka.

  13. #13
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    a co do tetry zwyklej czy muslinow. No coz, kwestia ceny 2,5 za pieluszke czy 12 zlotych...

    i wszystkim bardzo dziekuje za odpowiedzi

  14. #14
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    to ja dodam,że wg. mnie żaden one size nie nadaje się na noworodka czy tak do 2 miesięcy (chyba że dziecię ma spore gabaryty).
    tutaj potrzebny jest otulacz jednak rozmiarowo dopasowany ze wzgledu właśnie na wycieki rzadkiej kupy.
    otulacz onesize nigdy nie jest tak super idealnie dopasowany dla tych najmniejszych dzieci chocby dlatego,że ma więcej materiału (onesize najczęściej się podwija i spina napami,żeby był mniejszy,za to robi się szerszy i grubszy przez to).

    zestaw Stokrotki :
    5 otulaczy pul/welur/wełna/polar do wyboru do koloru z wełną jest trochę więcej zachodu bo trzeba kurację lanolinową zrobić a i nie wiem jak się sprawdza u dziecia leżącego plackiem,podobno dobra kuracja lanolinowa i trzyma taki otualacz na mur beton
    5/6 formowanek na drzemki lub nocki
    3/4 kieszonki na wyjścia
    15-20 tetry/muślin/bambinoMio

    jest idealny (można też ograniczyć część środkową do po prostu 6/8 kieszonek (wyjścia i noc w jednym).
    ale jest to zestaw jak piszesz,dla osób zdecydowanych na wielorazówki.
    proponuję na razie tetrę jakąkolwiek, 2 otulacze,1 kieszonkę i 1 formowankę po to,żeby sprawdzić czy wielorazówki Wam pasują i jaki rodzaj pieluch jest dla Ciebie najwygodniejszy (finansowo i w obsłudze).naturalnie na początek na noc i na dwór jednorazówki-jesli chcesz to kup jednorazówki eko (mniej odparzeń niż w zwykłych pampkach swoją drogą).
    a w domu oswajanie się z materiałówkami po trochu aż zdecydujesz czy to dobry wybór.
    jesli nie, to na pewno łatwo bedzie Ci odsprzedać zakupione rzeczy.
    nic na siłę

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Cytat Zamieszczone przez magda1980
    to ja dodam,że wg. mnie żaden one size nie nadaje się na noworodka czy tak do 2 miesięcy (chyba że dziecię ma spore gabaryty).
    tutaj potrzebny jest otulacz jednak rozmiarowo dopasowany ze wzgledu właśnie na wycieki rzadkiej kupy.
    otulacz onesize nigdy nie jest tak super idealnie dopasowany dla tych najmniejszych dzieci chocby dlatego,że ma więcej materiału (onesize najczęściej się podwija i spina napami,żeby był mniejszy,za to robi się szerszy i grubszy przez to).

    ja jednak moge z czystym sumieniem napisac ze bambinex one size sie nadaje dla noworodków poniewaz jest malusieńki , zgrabniutki .Swietny dla wkladek / tetry
    jest bez bawełny co sprawdza się przy szybkiej przepierce .
    Bardzo ładnie dopasowuje sie do malutkiej pupki ...wg. mnie lepiej niż Imse Vimse w zestawie z tetrą /wkładką .
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  16. #16
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Cytat Zamieszczone przez Olapio
    No tak tylko tu chodzi zeby za duzo nie zainwestowac bo moze sie okazac ze nam nie pasuja wielorazowki. Zakupy na raty nie maja sensu. Jakbym wiedziala ze mi podpasuja to i wydatek 1,5 tys mi nie straszny na raz.
    Jak mi nie starczy to w razie awarii zaloze pampersa. A jak nam podpasuja to juz w pierwszym tygodniu domowie wiecej.
    to też jest wyjście.czytając twój post przypominam swoje pierwsze posty...chciałam żeby mi ktoś konkretną firmę wskazał najlepiej...a tak się nie da, bo ile użytkowników tyle gustów.Można ci doradzić tylko w kwestii ilości i na co zwrócić uwagę.

    Zamowie wiecej otulaczy 4-5 ale czy mam brac jakies welurowe lub polarowe obowiazkowo?
    z tych dwóch wybrałabym pul.
    I nikt mi nie odpowiedzial czy bambinex onesize faktycznie nadaje sie dla takiego maluszka.
    tego nie miałam,więc nie wiem.
    ale na rozmiarowo kupowanych otulaczach nie ponosisz tak dużych strat bo można potem sprzedać.
    z otulaczy typu pul u mnie najlepiej się sprawdza Imse Vimse ale ten trzeba kupować na rozmiar,mi to pasuje bo mam pewność że maluch się w nim nie utopi
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  17. #17
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    Dobra dziewczyny, chrzanic meza, najwyzej bedziemy mieli ciche dni

    chce zamowic od razu

    3 otulacze Bambinex one size
    1 otulacz welur IV NB

    formowane
    Bambinex bambus 1
    Frota NB IV 1
    TB flexi 1
    3 BG AIO
    2 razy frota IV UNI

    i 30 tetrowych grubych

  18. #18
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    a może BG byłby lepszy kiesoznkowy?
    a formowanki UNI chyba zbyt duże - tak myślę
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  19. #19
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    formowanki kupie przy okazji bo pozniej bez sensu bedzie mi zamawiac tylko dwie formowanki, a mysle ze przy 5 kilogramach dadza juz rade

  20. #20
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Re: Czy dobrze wybrałam, proszę o zweryfikowanie.

    A BG kieszonkowy to podobno przy niemowlakach jest slaby bo i tak co rusz to rzadka kupa i i tak trzeba do pralki wrzucic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •