Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 277

Wątek: Galeony

  1. #121
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    właśnie, dziecko najlepszym wytłumaczeniem

  2. #122
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    a wiesz ze z chust sie fajne hamaki robi ?
    Mama Kubusia i Basi

  3. #123
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    Dobra, zmieniłam zdanie. 450zł za 3.6m bawełny bym dała. Ale czemu są aż tak duże różnice w cenie pomiędzy rozmiarami? Czyżby cena szła proporcjonalnie do ilości zużytego materiału?
    W sumie to się zastanawiam czy nie wziąć jednej bawełny na plecak...

  4. #124
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    daj znać jak będziesz chciała z granatu zrezygnować, bo mi też się podoba może odkupie....
    Ok

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    A mnie cena nie dziwi. Moim zdaniem, to nowatorski pomysł, nie żadne ptaszki, serduszka, czy śnieżynki... Przypuszczam, że skoro nikt wcześniej czegoś takiego nie zrobił, to a) nie wpadł na to, b) jest to technicznie bardzo skomplikowane.
    I skoro na niektóre (imo) badziewiate osche można tyle wydać, to czemu nie na piękną polską LL
    I z tym się zgadzam

    Cytat Zamieszczone przez dagape Zobacz posta
    Dobra, zmieniłam zdanie. 450zł za 3.6m bawełny bym dała. Ale czemu są aż tak duże różnice w cenie pomiędzy rozmiarami? Czyżby cena szła proporcjonalnie do ilości zużytego materiału?
    No nie bardzo... Bawełna:
    4 - 450
    5 - 580
    6 - 610
    7 - 690
    przeskoki 130 - 30 - 80

    Bambus:
    4 - 550
    5 - 610
    6 - 680
    7 - 740
    przeskoki 60 - 70 - 60

    W bambusie ma to sens, w bawełnie już nie bardzo... Ale nie narzekam, w końcu mnie 4 interesowało
    Ostatnio edytowane przez livada ; 13-12-2013 o 21:33
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  5. #125
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    wschód W-wy
    Posty
    363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    Dokładnie

    A ja bym sie zdjeciami az tak nie sugerowala
    Czym się sugerować jak nie zdjęciami?
    Banda czworga '97,'99,'06,'13 kropka tutaj

  6. #126
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Te chusty różnią się przy słabym oświetleniu minimalnie, kolor będzie wyciągać dobre światło na słoneczku będzie fajnie widać przy sztucznym świetle już niekoniecznie.Na zdjęciach często wychodzą bardzo podobnie.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  7. #127
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Ceny... Europejskie. Szkoda, że LL zdecydowało sie na tak duża podwyżkę. Ceniłam dotychczas tę firme za szybki rozwój ostatnio- cudne wzory (poczynając od różyczek),brak polowania i ludzkie ceny.
    To się zmieniło
    Mam nadzieję, że tylko na tę chustę i za jej wyjątkowy wzór, który jak mniemam jest trudny do utkania, no i nie ukrywajmy- jedyny na rynku.
    Wzór piękny. Mam nadzieję, miec okazje choc pomacać to cudo!

  8. #128
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    ale co jest w niej aż tak wyjątkowego? Moim zdaniem te rozmycie już było w wielu chustach, technicznie zrobione też super i nie podniosło to ceny produktu danej firmy x2. Dla mnie ten zabieg jest zupełnie niezrozumiały....
    I to nie są ceny adekwatne do "europejskich" chust, bo są o wiele droższe. W cenie wiskozy bambusowej LL mamy Okinami Sia Oschy, które jest jedwabne i lepszej jakości.
    No zupełnie nie rozumiem skąd te ceny - musieli zapłacić artyście za wykorzystanie tych statków, który je wykonał? Jakieś prawa autorskie?
    Miałam jednego LL w rękach, i było to dawno temu, ale skoro ceny bawełnianej oscylują od 140zł za długą chustę to nie jest ona zapewne wysokiej jakości - więc jak tu ją porównać do bawełnianej chusty Artipoppe, która za 100% bawełny w rozmiarze 6, we wzorze w ptaki, który też jest jakimśtam dziełem jest jedynie około 150zł droższa(cena producenta) a jest jedną z najwyższych jakościowo dostępnych na rynku?

    Moim zdaniem zrobili duży błąd tyle wołając. I jest to bezpodstawne.... Chciałam kupić, ale jednak ich klientką nie będę. Może na mnie dużo nie stracą, ale dobrego słowa nikomu nie mam zamiaru o nich mówić.

  9. #129
    Chustofanka Awatar MegiM
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    379

    Domyślnie

    Piekne szarą bym przygarneła
    J. 27.04.13r. J. 03.04.15r.

  10. #130
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    Odnośnie jakości LL to jakaś tam/kiedyś moja szybko wyfrunęła w świat. Byłam gotowa przymknąć oko na jakość z powodu urody chusty, ale ja niestety potrzebuję 5 albo i 6 (mam wrażenie, że u LL rozmiarówka jest pomniejszona- albo ja trafiłam na chustę z wadliwą metką), a niestety na chwilę obecną, świąteczną jest to kwota nie do przeskoczenia. Szkoda.
    Po przemyśleniu tematu i zakończenia użalania się nad sobą z powodu chusty, stwierdzam jednak, że za tą kasę wolałabym Oschę.
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

  11. #131
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Chusty piekne i z pomyslem, ale brakuje "finetuningu"- jasnej strategii przy wprowadzaniu takiej zmiany produktowej. Male porownanie:

    Didymos- solidna niemiecka logika , ma wytlumaczenie- gramatura, rodzaj materialu, opis wszystkich kolorow i materialow, (np niewiele osob wie ze jest olbrzymia roznica miedzy bambusem naturalnym a wiskoza z bambusa - a reklamuje sie wiskoze bambusowa czesto jako "bambus" - poza strona Didymosa wystarczy w necie poszukac dokladnych opisow co jest co i jak sie to pozyskuje i moim zdaniem peany na temat wiskozy bambusowej sa zupelnie nieuzasadnione) etc. I w Didymosie wiadomo co jest Limited Edition a co nie jest.

    Nawet Littlefrog ma wytlumaczenie do cen- gramatura jest podana, ciezsze chusty sa drozsze, info co jest LE a co nie jest (i dla nich uznanie za piekne plecaczki do chust)

    Natibaby na rynku od lat, niestety nie ma inf o samym materiale, gramaturze, ale poniewaz sa dlugo na rynku wiec mozna sie spodziewac ze pasiaki sa cienkie a zakardy grubsze, jest jakis standard. Tez przydaloby sie wiecej jasnosci, ale z drugiej strony odbiorcy sa juz do produktow/poziomu cen przyzwyczajeni.

    Na tym tle LL to firma w miare "debiutancka" i ok, im wiecej konkurencji tym lepiej, ale dotychczasowi klienci kojarzyli ich z tanimi/srednimi cenami, wiec jak sie oferuje produkt z zupelnie innego przedzialu cenowego to wytlumaczenie tylko ze jest inny wzorek jest dla mnie troche za male... Jakas inna bawelna? Inna gramatura?

    I moze taki drobiazg ale jak cenowo mozna konkurowac z Oscha i Didkami to szczegoly sa wazne ( moj email na ten temat przeszedl do LL bez echa)- w LL zdecydowanie czas na zmiane tresci polityki jakosci na stronie, gdzie jest napisane ze wszystkie chusty maja splot skosno krzyzowy -moze uwagi z forum sa bardziej czytane

    zobaczymy jak sie uda ten eksperyment LL...

  12. #132
    Chustofanka Awatar precikuranowy
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    488

    Domyślnie

    Fajnie, że się zapytałaś. Daj znać czy i co Ci odpisali. Bo może jednak polepszyli jakość, coś pozmieniali i warto?
    Natalia (03.10.2008), Bartuś (15.04.2013)
    i Alicja
    - aniołek... (06.04.2014- 11 tc.*)

  13. #133
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    A ja po przemyśleniu stwierdzam, że jakoś żyję i mam się dobrze. Nie kupiłam, cena mnie powaliła. Nacieszyłam oko wzorem, może kiedyś pomacam na rynku wtórnym płacąc połowę, albo jedną trzecią z tego, co teraz.

    Rynek chust tak bardzo się zmienił, limity w ogóle nie trzymają ceny (ale jak mają trzymać, jak w ciągu 14 dni wychodzi prawie tyle samo nowych chust). Skończyły się dobre czasy, gdy na chuście można było zarobić, nawet stare historyczne didki nie trzymają już ceny. Kiedyś pawie były jedne, unikalne, teraz pawi do wyboru, do koloru.

    Edit. I tak, bardzo brakuje info o tych gramaturach, co jest cienizną, a co grubaskiem.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 14-12-2013 o 00:27
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  14. #134
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    371

    Domyślnie

    Wyjasnie tylko, ze nie zapytalam sie teraz, tylko ponad dwa tyg temu - a wlasciwie poprosilam o zmiane tresci polityki jakosci zeby odpowiadala rzeczywistosci- lubie po prostu jak wszystko jest spojne, przeciez zakardy byly juz w LL relatywnie dawno, wiec polityka jakosci, ktora, przynajmniej teoretycznie, z punktu widzenia zarzadzania firma powinna byc wazna,( w innym wypadku po co ja miec?), tez powinna odzwierciedlac zmiany w firmie. Oczywiscie dostalam odpowiedz, taka standardowa, ze moje uwagi sa cenne etc.

  15. #135
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    Nie rozumiem jak można oceniać jakość chusty nie mając jej w ręku
    Wszystkie chusty i mt LL jakie przeszły przez moje ręce były świetne i nie mam absolutnie żadnych uwag co do jakości. Co więcej żakardy bawełniane są bardzo nośne, przy czym na myśli mam noszenie 15kg.
    Galeony są zupełnie inne, imo bardziej unikatowe niż jakieś tam obrusy w pawie piórka, bo chyba już każda firma ma takowe w swej kolekcji. A na pomysł by utkać prawdziwe arcydzieło jeszcze nikt nie wpadł
    Podejrzewam, że istota tkwi w sposobie tkania, wygląda na jakieś wielowątkowe cudo, nie wiem. Ale wiem, że podoba mi się jak żadna inna chusta dotąd

    A cena? NO cóż, niska nie jest, ale gdyby to wypuściła osza, to by się rozeszły na pniu. Czy chusty LL są gorsze od oszowych? Ja nie widzę różnicy, poza tym, że oszowa bawełna mi się szybciej zmechaciła.

  16. #136
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą Libra. Miałam tylko kilka chust LL w ręku i wszystkie były bardzo dobrej jakości. Przewinęło mi się kupę Oschy, starych i nowych Didków i różnicy nie widzę. Lenny Lamb to dobre, godne zaufania chusty.
    Pomysł jest świetny i mi się bardzo te żakardy podobają, a że istnieje poważne ryzyko, że się na nich nie zarobi? No trudno, nie codzień święto

    Również chciałabym poznać gramaturę, dziecko mam coraz cięższe. Fajnie byłoby, gdyby takie informacje były dostępne na stronie.

  17. #137
    Chustoholiczka Awatar nika023
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,417

    Domyślnie

    To chyba pierwsza żakardowa chusta, która baaardzo mi się podoba (i nawet Mąż uznał, że fajna)! Szkoda tylko, że nawet na pół chusty mnie nie stać
    Marcysia '13 Janka '18

  18. #138
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez libra Zobacz posta
    Nie rozumiem jak można oceniać jakość chusty nie mając jej w ręku
    Wszystkie chusty i mt LL jakie przeszły przez moje ręce były świetne i nie mam absolutnie żadnych uwag co do jakości. Co więcej żakardy bawełniane są bardzo nośne, przy czym na myśli mam noszenie 15kg.
    Galeony są zupełnie inne, imo bardziej unikatowe niż jakieś tam obrusy w pawie piórka, bo chyba już każda firma ma takowe w swej kolekcji. A na pomysł by utkać prawdziwe arcydzieło jeszcze nikt nie wpadł
    Podejrzewam, że istota tkwi w sposobie tkania, wygląda na jakieś wielowątkowe cudo, nie wiem. Ale wiem, że podoba mi się jak żadna inna chusta dotąd

    A cena? NO cóż, niska nie jest, ale gdyby to wypuściła osza, to by się rozeszły na pniu. Czy chusty LL są gorsze od oszowych? Ja nie widzę różnicy, poza tym, że oszowa bawełna mi się szybciej zmechaciła.
    Libra, lubię to!!
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  19. #139
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    mi szczeneczka z zachwytu opadła jak to zobaczyłam
    przepiekna chusta!!!
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  20. #140
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    I to nie są ceny adekwatne do "europejskich" chust, bo są o wiele droższe. W cenie wiskozy bambusowej LL mamy Okinami Sia Oschy, które jest jedwabne i lepszej jakośc.

    Marciula, ja tam znawczynia oschy nie jestem, ale czy oki sia nie jest z DZIKIEGO jedwabiu? Co dla mnie robi dużą różnice, dodam tylko hasło przemyslowy jedwab, żaden luksus. Nie wprowadzaj w błąd.
    A dodatkowo po czym wnosisz, ze statki ll są gorszej jakości niż oki? Naucz mnie oceniać na podstawie zdjęć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •