Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: Wymarzony, optymalny stosik - wypowiedzcie się :)

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie Wymarzony, optymalny stosik - wypowiedzcie się :)

    Tak mnie naszło. Pieluchuję wielo od września, zaczęłam od kieszonek, potem doszedł otulacz + wkład albo złożona tetra, teraz oglądam filmiki z prefoldami i zamówiłam nawet snappy, gdzieś w marzeniach są wełniane gatki (bo to tak ciekawie wygląda ) albo wełniany otulacz. Słowem, wkręcam się w to coraz bardziej i z każdym miesiącem (i zwiększającą się ilością sików) zmieniam zdanie co do optymalnego zestawu pieluch.

    Dlatego proponuję taki temat. Interesują mnie opinie osób, które pieluchują wielo już od dłuższego czasu, najlepiej jeśli przepieluchowały już jedno dziecko (bo widzę, że każdy wiek ma swoje pieluchowe potrzeby).

    Gdybyście miały fundusze i możliwość zakupienia całego zestawu pieluch od zera - jak wyglądałby ten stosik?

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Po przepieluchowaniu Franka od poczatku do końca najchetniej kupiłabym tonę mięciutkich formowanek a do tego wełniane otulacze - zimą te cieplejsze grubsze, latem cieniutkie ( np ecodidi)
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  3. #3
    Chustomanka Awatar rialdha
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    743

    Domyślnie

    starsza jeszcze nie odpieluchowana, ani nie wielopieluchowana od początku ale młodsza za to od początku więc już wiem co nam się najlepiej sprawdza

    dla malucha - zdecydowanie nie onesize'y, prefoldy i welurowe formowanki S-ki albo mniejszy OS. na to otulacz PULowy, bo wełna za często nam się brudziła żeby to miało sens.

    dla dziecka, które już nie robi 10 kup dziennie, turla się i raczkuje - absolutnie nie kieszonki, bo tu się przesunie, tam się przesunie i przesik murowany. za to formowanki kieszonki z panelem PUL od zufizo to moja miłość, miałam mniejszy OS, mam teraz OSy. do środka pakuje ręczniczek bambusowy. na zewnątrz formowanki PUL albo wełniany otulacz - od ecodidi albo kokosi. na noc taka sama formowanka+gacie wełniane.

    dla chodzącego dziecka - na dzień kieszonki z wkładami bambusowymi. chinki nam się nie sprawdziły, mam kilka w stosiku ale nie używam - chyba że skończą mi się wszystkie inne pieluchy. używam kieszonek kokosi i zufizo. wkłady bambusowe mam od kokosi, takie których nie ma chyba teraz w sklepie - megagrube składane na 3 i spinane na napy tak że nic się nie przesuwa. nawet ciocie w przedszkolu dają radę z takim zestawem na noc formowanka bambusowa zufizo/ecodidi + otulacz wełniany ecodidi/zufizo.

    czego drugi raz bym nie kupowała - żadnych AIO i SIO. nie moja bajka, poza tym wolę pieluchy które można w suszarce całościowo suszyć i nie martwić się że PUL nie wytrzyma.

    wychodzi na to że mój idealny stosik składa się z pieluch tylko polskich producentów

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    To może od razu poproszę o większe konkrety przy podawaniu swoich typów Bo mnie "mięciutkie formowanki" nic nie mówi Jakie to są na przykład?

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Nasze forumowe dziewczyny szyją wszytsko co jest potrzebne do szczęscia Ja używałam Zufizo i ecodidi.
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  6. #6
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    My co prawda już po pieluchowaniu ale pieluchy czekają na następne Z perspektywy czasu wiem że co innego sprawdza się u roczniaka a co innego u dwu i pół latka.
    Dla roczniaka chętnie zakładałam kieszonki były wygodne, w środek najlepiej jakiś chłonny wkład bambusowy, najlepiej składany. Na noc formowanka i Flip.
    Dla 2,5 latki zakładałam chętniej formowanki bo więcej wytrzymywały i na to otulacz wełniany w dzień albo pulowy, na noc niezmiennie Flip Kieszonek też używałyśmy ale polubiłam bardziej te bez przeszyć bo nie odgniatały się na większych udkach.
    Noworodka nie pieluchowałam wielo.
    A jeśli chodzi o miękkie formowanki to bambusowe Kokosi, Pupeko mięciutkie teraz i Kokosi takie ma, jeśli chodzi o Zufizo były idealne na noc na dzień były za sztywne bo jednak flanela zesztywniała.
    AiO i SiO też lubiłam używać w każdym wieku dziecia szybkie w obsłudze.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  7. #7
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Pieluchowałam dwójkę dzieci, chłopca (od pół roku) i dziewczynkę (od urodzenia) i wniosek mam jeden - nie ma stosu idealnego. Co innego sprawdzało się przy chłopcu, co innego przy dziewczynce, inne pieluchy pasują na szczuplaka, inne na pulchne dziecko, wiek też ma znaczenie, stopień ruchliwości dzieka również , moje preferencje się zmieniały - przy jednym dziecku wolałam głównie kieszonki, przy drugim formowanki z wełnianymi otulaczami i tetrę.

    pomogłam?

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    TEzmi sikę wydaje że potrzby się zmieniają. Kiedy moje maluszki są chore to formowaki longi POdaj Dalej" na zimę, a latem szorty "Podaj dalej". Mnie pasująformowanki Sandy's i te zwykłe Mother easy( co wyglądająjak l, a da sięzałózyć i maluszkom.Na noc formowanki lollipop, LittleLamb, co obadnie dobre i bambusowe i longi, LBO SZORTY Do żłobka mająkieszonki, ale to prawda że się przysuwająteraz i to bardzo. Mam jeszcze OIA, i chyba gdybym nie była ogranoczona kasowo to bym sie zdecydowala na DOBRE i chłonne sandy's + wełniaki Podcaj dalej + AIO bna dzien.
    I wszytko raczej rozmi8arowe a nie OS
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    To wszystko zbyt ogólnie dla mnie! A mnie najbardziej ciekawi, jakie by były wasze wybory w praktyce. To może tak: Stoicie przed koniecznością zakupu pieluch na cały okres pieluchowania dziecka. Najpierw, wiadomo, noworodkowe - jakie, ile? Po noworodkowych - co i ile? Pod koniec pieluchowania - co i ile? Bo coś przecież trzeba kupić
    Mówicie, że potrzeby się zmieniają - i co wtedy robicie? Sprzedajecie pieluchy wcześniejsze i kupujecie inny typ? Bo jeśli nie, to megadrogo musi wychodzić.

    Ale może moje pytanie rzeczywiście nie ma wielkiego sensu, nie wiem, nie znam się

  10. #10
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    O, to ja sobie zasubskrybuję z moich planów to nam nie wyszło może moja niewiedza, a może lenistwo...ale poddałam się po 3-4 próbach
    i znowu mnie korci żeby spróbować, więc chętnie poczytam

  11. #11
    Chusteryczka Awatar guesy
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    2,711

    Domyślnie

    dla dziecka, które już nie robi 10 kup dziennie, turla się i raczkuje - absolutnie nie kieszonki, bo tu się przesunie, tam się przesunie i przesik murowany. za to formowanki kieszonki z panelem PUL od zufizo to moja miłość, miałam mniejszy OS, mam teraz OSy. do środka pakuje ręczniczek bambusowy. na zewnątrz formowanki PUL albo wełniany otulacz - od ecodidi albo kokosi. na noc taka sama formowanka+gacie wełniane.
    Taki ot:
    Dziewczyny o co kaman z tymi formowankami z panelem pul. Po co ten panel skoro i tak trzeba otulacz na to?

  12. #12
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    To wszystko zbyt ogólnie dla mnie! A mnie najbardziej ciekawi, jakie by były wasze wybory w praktyce. To może tak: Stoicie przed koniecznością zakupu pieluch na cały okres pieluchowania dziecka. Najpierw, wiadomo, noworodkowe - jakie, ile? Po noworodkowych - co i ile? Pod koniec pieluchowania - co i ile? Bo coś przecież trzeba kupić
    Mówicie, że potrzeby się zmieniają - i co wtedy robicie? Sprzedajecie pieluchy wcześniejsze i kupujecie inny typ? Bo jeśli nie, to megadrogo musi wychodzić.

    Ale może moje pytanie rzeczywiście nie ma wielkiego sensu, nie wiem, nie znam się
    konkretnie to wychodzi w praktyce - miałam po pierwszym dziecku wielki stos i większość wymieniłam, bo przy drugim się nie sprawdzało
    ale to nie reguła, są osoby, którym to działa - po prostu moje dzieci były zupełnie inne i co innego nam pasowało
    a jak to się robi? wyprzedajesz to, czego juz nie używasz i zbierasz nowy stosik - co sie sprawdzi to zostaje, co nie pasuje idzie na bazarek

    Cytat Zamieszczone przez guesy Zobacz posta
    Taki ot:
    Dziewczyny o co kaman z tymi formowankami z panelem pul. Po co ten panel skoro i tak trzeba otulacz na to?
    no właśnie nie trzeba, ale pod warunkiem, że używasz ich bez wierzchniej odzieży, czyli latem albo po domu
    no i raczej nie przy mega sikaczach

  13. #13
    Chusteryczka Awatar miss_kumcia
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,799

    Domyślnie

    ja jestem nudna

    mam tylko kieszonki i ilości za dużej jednej firmy na dzień
    i formowanki i otulacze w ilości za dużej jednej firmy na noc

    wcześniej używałam otulaczy polarkowych i ręczników z ikei,ale jakoś sobie odpuściałam. stosowaliśmy też wełnę na noc,ale Młodego wełna niestety podrażnia. chinki mieliśmy na samym początku,ale jakościowo są znacznie gorsze
    Gad 2011

  14. #14
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    ja mogę się wypowiedzieć tylko jeśli chodzi o małe dziecko

    ja jestem fanką zestawu tetra+otulacz PUL lub ew wełniane gacie. Tetrę można i wygotować jak zajdzie potrzeba i ogólnie z nią jest dla mnie no stress. I z moich obserwacji wynika, że jak sama tetra to min. te 20 sztuk na samo pieluchowanie jej trzeba mieć (a lepiej ze 30).

    Otulaczy S może nawet i więcej niż tych na starsze dziecko (teraz bym min. 5-6 na początek kupiła), bo u nas na początku kupa co chwilę i przez to otulacz po jednym założeniu szedł do prania (i też się zgadzam, że przy noworodku wełniane mi niebardzo się sprawdzają, bo co chwile brudne). No i bym mniejszą tetrę kupiła albo pocięła ją na pół bo nawet ta cienka sklepowa 70x70 robiła wielki tyłek.

    U nas się sprawdziło przejście z S-ek na OS (nagle dziecko z niedużego noworodka mi wystrzeliło w 90centyl). Teraz ważne są dla mnie w otulaczu dobrze trzymające zakładki (czyli albo milovia albo trzeba wszyć sobie samemu gumkę) i zachwycam się zapinaniem na biodrach, bo dziecko ciągle fika na brzuch i te na biodrach mogę wtedy spokojnie zapiąć.


  15. #15

    Domyślnie

    Mój wymarzony optymalny stosik... ogromna ilość tetry sztuk ok 60 i otulacze wełniane (mam 6 sztuk) na noc i wyjścia około 20 formowanek bambusowych i to mi wystarcza do szczęścia. Mam kilka otulaczy pulowych ale one to tak na wszelki wypadek są

  16. #16
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Ja to bym chciała tak ze 20 sztuk jakiś pieluch, które nie przeciekają i nie trzeba do nich za każdym razem upychać wkładu Coś jak Bumgenius AIO noworodkowy tylko że duży

    Obecnie mam 19 kieszonek (Kokosi, Babyetta, Charlie Banana i NappiMe, tych ostatnich chyba się pozbędę), do nich bambusowe wkłady Kokosi. Oprócz tego kilka formowanek Kokosi i dwa otulacze wełniane plus dwa Flipy (ale Flipy to raczej tak "na zapas", bo wełniaki są super). I to jest stosik, który mi się w tej chwili bardzo sprawdza. Miałam różne pieluchy, sprzedałam na bazarku te, które mi nie podeszły. Raczej nie kupowałam nowych bez wcześniejszego wypróbowania używanych, żeby kasy nie wtopić.

    Noworodkowe pieluchy trzymam dla następnego dziecka, więc mam nadzieję, że finansowo jakoś mi się to kalkuluje
    Witek 2012

  17. #17
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    dla noworodka mi się sprawdzały formowanki/prefoldy+ otulacz (niestety wełna nam puszczała bo mały długo spał i dużo siusiał, ale jeśli to raczej otulacz niż gatki), przy nieco starszym formowanki + wełna (gatki) i dla wygody dodatkowo trochę SIO (u nas itti bitti SIO eLki) na wyjścia, żeby było mniej do noszenia i sprawniej. Awaryjnie mam 2 flipy ale spokojnie mogłabym się obejść.

    Na razie wydaje mi się to - dla mnie - stosik idealny, przypuszczam że przy tym już zostanę i dla ewentualnego następnego dziecka chyba bym już nie kombinowała, bo sprawdza nam się i przy obecnym (długi, niezbyt pulchny) i działało przy starszym synku (jako malec wyglądał jak ludzik Michelin) - przy czym przy starszym baaardzo dużo eksperymentowałam rozmaitymi systemami i firmami i długo trwało zanim przekonałam się do wełny i usatysfakcjonowana doszłam do tego zestawu.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #18
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ja zaczęłam późno, więc mogę wypowiedzieć się o dziecku już chodzącym, a ma to znaczenie, bo jak leży na brzuszku lub pleckach to inaczej brudzą się pieluszki-tak mi się wydaje, na początek nakupowałam kieszonek i było ok, ale jak chcę mieć chwile spokoju to już lepsza jest formowanka + otulacz pul, gdy mała miała zaparzoną pupkę stosowałam tetrę zwykłą cienką + flip=szybko do zmiany, ale też szybko się poprawiło i zauważyłam że w takiej kombinacji jest mniej przecieków niż przy kieszonkach, więc mogłabym stosować otulacz pul z czymś chłonnym w środek, ale już nie kombinuję bo co z tymi wszystkimi kieszonkami, prześlicznymi zresztą będziemy się wiosną i latem lansować mam też grovie sio, fajne, bo wkład ma od spodu pul i otulacz pozostaje suchy, zmieniam tylko wpinany wkład, za to dość drogi dobry pomysł z tym kupowaniem na próbę na bazarku, a potem nówki dla siebie

    podczepiam sie tu, bo tez chętnie się dowiem, co dla maluszka, może do wiosny mąż się nie rozmyśli

  19. #19
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    To wszystko zbyt ogólnie dla mnie! A mnie najbardziej ciekawi, jakie by były wasze wybory w praktyce. To może tak: Stoicie przed koniecznością zakupu pieluch na cały okres pieluchowania dziecka. Najpierw, wiadomo, noworodkowe - jakie, ile? Po noworodkowych - co i ile? Pod koniec pieluchowania - co i ile? Bo coś przecież trzeba kupić
    Mówicie, że potrzeby się zmieniają - i co wtedy robicie? Sprzedajecie pieluchy wcześniejsze i kupujecie inny typ? Bo jeśli nie, to megadrogo musi wychodzić.

    Ale może moje pytanie rzeczywiście nie ma wielkiego sensu, nie wiem, nie znam się
    Dokładnie, sprzedawałam na bazarku co mi przestało odpowiadać albo się znudziło i w zamian kupowałam sobie coś też na bazarku na co miałam ochotę wypróbować, dzięki temu użyłam bardzo dużo rodzajów pieluszek różnych firm, ale ja lubiłam testować

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  20. #20
    Chustofanka Awatar inek
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    UK
    Posty
    470

    Domyślnie

    Powtorze sie, ja z formowankami w ogole nie chce miec nic wspolnego kieszonki ujda, ale dla mnie mistrzem jest Tots Bots AIO v2 i v3 i nic innego! tylko, kurcze, pralke bym chciala, bo od ponad pol roku recznie jade co wieczor :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •