Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: fryzura do chusty

  1. #1
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie fryzura do chusty

    Do długowłosych przede wszystkim.

    Poszukuję idealnego rozwiązania fryzurowego do noszenia w chuście bez obcinania włosów.

    jak było to bardzo przepraszam ale nie znalazłam i proszę o przekierowanie

    włosy mam gdzieś za łopatki i z moich doświadczeń wynika, że rozpuszczone nie, w kucyk/kitkę nie, bo łaskoczą dziecko (poza tym od pewnego etapu są bezlitośnie wyrywane)

    warkocze też nie bardzo, bo się po jakimś czasie rozlatują odrobinę i też łaskoczą, poza tym dziecko jak końcówkę warkocza znajdzie to lubi go sobie pociumkać.

    póki co najlepszym rozwiązaniem jakie znalazłam jest kok ale do koka używam szpilek metalowych U-kształtnych i wystają z niego ich końce no i jak wrzucam dziecko na plecy z tobołka to się za każdym razem boje, że tym w oko dostanie.

    macie jakieś mądre rady, własne doświadczenia i sugestie?


  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    kok - z klamrą plastikową (ząbki) albo taką metalową zapinaną

  3. #3
    Chustonoszka Awatar faf
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    gda
    Posty
    116

    Domyślnie

    kok na gumkę i końcówki podpięte spinkami. ale i tak jak dziecior chce to będzie wyrywał . wtedy ew. chustka albo czapka wchodzi w grę. młoda mi rwie włosy i bez chusty, więc zastanawiam się czy ich nie ciachnąć.

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    kasia, dobre!
    że też człowiek sam nie wpadnie na coś takiego

    będę musiała takiej poszukać, w którą się moje grube włosy zmieszczą

    faf, krótsze włosy też zazwyczaj lubią wyrywać, więc IMO to nie rozwiązanie. Chyba że na jeżyka


  5. #5
    Chustonoszka Awatar faf
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    gda
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli;2628019[B
    ][/B]Chyba że na jeżyka
    to mam właśnie na myśli a szkoda, tyle przeżyły... została może z połowa z wypadania po ciąży, a teraz jeszcze mała koza mnie strzyże

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Rewelacyjne rozwiązanie, ale dla zdolniach, czyli nie dla mnie - francuz ciasno spleciony na całej głowie. Ja mam bardzo długie włosy, przy noszeniu przeszkadzały niebotycznie. Raz miałam perspektywę wesela spędzonego przez cały czas w chuście.

    Fryzjerka odstawiła mi majstersztyk . Coś w tym stylu:



    Ale lepiej. Mój ciasno spleciony francuz wił się przez całą głowę, zakręcał w kółko. Nie był upięty tak na dole, jak na fotce, tylko gdzieś z boku, chyba maks dwiema wsuwkami. Niewidocznymi zresztą, fryzura była sama w sobie nie do rozwalenia.

    I bardzo ekonomiczna . Dwa dni w niej chyba chodziłam zachwycona, nic nie naruszone, mimo nocy (przespanych).

    Niestety, ja mam dwie lewe i nawet zwykłego francuza nie umiem sobie zrobić.

    Zatem pomysł rewelacja, ale moje chustowanie i w ogóle macierzystwo - to znienawidzony już, nieśmiertelny kok.


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  7. #7
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    no właśnie myślałam już o tym, że najlepiej byłoby się czesać tak jak piszesz, dirk, albo na Tymoszenko...
    tylko, że mi samej też niebardzo to wychodzi a dwa, że to strasznie dużo czasu zajmuje a wiadomo, że go jest za mało

    ale w sumie... zazwyczaj raz na dwa dni odwiedzam moją mamę, ona plecie różne cuda z włosów (całe dzieciństwo we francuzach przechodziłam) - może ją namówię, żeby mnie czesała


  8. #8
    Chustofanka Awatar elinn
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    podwarszawska prowincja
    Posty
    386

    Domyślnie

    Mi się super sprawdza "kok skarpetkowy" - bez spinek itp.
    Potrzebna jest gumka i kawałek obciętej skarpetki (bez palców) - wywija się na niej włosy (polecam filmiki na youtube).
    Wygląda fajnie i jest bardzo wygodny.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Dirk5- piękna fryzura!

    Mam długie włosy, chodzę w rozpuszczonych (klnę zarzucając plecak, bo zawsze ciągnę się niemiłosiernie za włosy), kucyku, "koku" z gumki. Niunia na szczęscie nie szarpie.

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    Tak na szybko, to kucyk upinany na boku. Najprostsze rozwiązanie, a ja nie wpadłam na nie przez prawie 4 lata noszenia.
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  11. #11
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja mam dredy prawie do pasa, kok, albo turban z chustki, szalika, jakiegokolwiek materiału Ewentualnie na dwór większa czapka typu smerfetka (ale synek mi ją czasem zdejmuje )
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar letka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    3,660

    Domyślnie

    ja polecam kok o nazwie "związałam co było pod ręką bez patrzenia w lustro". Któregoś razu mąż mi zrobił zdjęcie po powrocie do domu... Kiedyś z czyms takim bym nie wyszła i chyba mietek oślepiał wszystkich Teraz pewnie nie znajdę fotki, ale był to totalny nieład nieartystyczny
    Wracam
    Mama od 2011 roku

    https://www.facebook.com/madebymamla

  13. #13
    Chustomanka Awatar Kalahim
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    693

    Domyślnie

    jak mi się uda, to robię takie coś a'la mała mi. na czubku głowy węzelek, ale do tego raczej mi mąż potrzebny bo sama nie umiem.


  14. #14
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,250

    Domyślnie

    ja też robie mała mi lub francuza z resztka włosów chowanych pod warkocz.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ja mam kucyka lub rozpuszczone, ostatnio zauważyłam, że faktycznie mi zaczynają przeszkadzać pół życia przechodziłam w ogonie długim do pasa(włosy proste jak po prostownicy, niewymagające) jako 23 latka ciachnęłam za ucho i teraz znów mam ochotę obciąć, ale w sumie to wolę jednak długie, do ramion przynajmniej...

  16. #16
    Chusteryczka Awatar reginleif
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,189

    Domyślnie

    U mnie przy bardzo długich włosach warkocz wystarczał



    Ale jesli Ci przeszkadzają włosy to może spróbuj zebrać te z przodu i po bokach i zwiąż mały kucyk wysoko, nieco z tyłu głowy, a resztę włosów zapleć/zwiąż? Ewentualnie zepnij, zwiąż i jakiś turban sobie zapodaj, albo chustkę na głowę
    Styczniowy Staszek (2009), lutowy Tadek (2011)
    Moja dłubanina

  17. #17
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Zbieram pranie na szybko, zaraz przychodza znajomi, no i mlody postanowil akurat teraz miec wylew czulosci. Wiec szybko jego na plecy, dredy mu wpadaja do buzi, nie mam czym zwiazac. Ale,ale, stringi na gumce, dobrze sie rozciagaja, obkrece z dwa razy i bedzie kok. Na prawde swietnie trzymaly Z tym, ze zorientowalam sie co mam na glowie w sumie tuz przed pojsciem spac, i caly wieczor z tymi stringami w dredach chodzilam
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  18. #18
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    melodi, dobrze że do kościoła się nie wybrałaś po drodze

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Pomarańcza
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,324

    Domyślnie

    Melodi, cudnie !
    Od razu mi się przypomniała historia, jak to mój mąż ściągnął kurtkę z suszarki (upraną dzień wcześniej) i pojechał w niej do pracy. Zorientował się dopiero po 20 kilometrach, tuż przed firmą, że do rzepa kurtki przyczepiły się w praniu moje czerwone koronkowe majtki . Dobrze, że nie wszedł tak do roboty, bo koledzy by mu żyć nie dali przez rok cały...
    Moje chłopaki :
    Mały - 25.04.14, Duży - 12.10.12
    Zapraszam do mnie: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCno%C5%9Bci-)

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdanisk
    Posty
    1,753

    Domyślnie

    Nie mogę, uśmiałam się . Aż mój niemowlak na mnie patrzy dziwnie z czego tak ryczę xD
    Maj 2014 i Marzec 2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •