Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 68

Wątek: chrzest w chusście?

  1. #41
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,483

    Domyślnie

    O, nie przyszloby mi na mysl w chuscie Moze dlatego, ze u nas chrzest jest odrebnie po mszy, sam sakrament, dzieci max piatka. No i moj maluch mial dwa tygodnie ino, wiec tak czy siak na rekach zaden ciezar przez tak krotki moment
    Ale... sama idea bardzo kuszaca
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  2. #42
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Ustanów
    Posty
    7

    Domyślnie

    Na chrzciny najstarszej córki wzięliśmy wózek. Chrzest był w Poniedziałek Wielkanocny. Za drugim razem nie popełniłam tego błędu i wózek został w domu, a Natalia była w chuście (dodam, że znowu chrzciliśmy w Poniedziałek Wielkanocny ). Co prawda wiązanie w 2x 3 miesięczniaka to nie był trafiony pomysł (teraz wzięłabym kółkową i wiązała z odwróconą krawędzią), ale sama idea chrztu w chuście jest świetna. Wyjmowałam Natalkę tylko na czas samego chrztu, było mi wygodnie, bo było drugie dziecko do opieki i nie było wielkiego wózka z którym nie bardzo jest co zrobić w tłumie ludzi. Teraz też przymierzamy się do chrztu w Wielkanoc (taka tradycja już ) i na pewno wezmę chustę

    a tak wyglądaliśmy z Natalką:
    Kama, mama Łucji (11.12.2008), Natalii (25.01.2011) i Julianny (11.07.2013)
    Doula i Doradca Noszenia ClauWi - Warszawa i pow. piaseczyński

  3. #43
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    Nie pytałam. Nie wyjmowałam Weroniki z chusty. Była b. spokojna. Trochę spała. Trochę czuwała. Ksiądz był zachwycony. Nie miał nic przeciwko. Weronika nie miała sukienki. Miała kremowe sztruksy, sweterek, kremową kurteczkę i czapkę. To był styczeń.



    Asia, mama Ignacego, Tosi, Dominika, Weroniki i Maksa


  4. #44
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Lucerna (Szwajcaria)
    Posty
    197

    Domyślnie

    Kama wyglądaliście super!

    Chrzest Franka odbył się 2 tygodnie temu - ja chciałam w chuście, mąż stwierdził, że może trzymać synka całą mszę na rękach, więc trzymał I mały większość przespał, nawet moment polania główki wodą A w chustę wrzuciliśmy go na rodzinnej kawce po chrzcinach.
    Franek 26.03.2013 Ninka 13.03.2017

    Fotografia ciążowa, rodzinna, noworodkowa http://www.adamiakphotography.com/

  5. #45
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    258

    Domyślnie

    wspaniały pomysl teraz mam okazje na zakup 2 pieknych kolkowych
    Malwinka 12.05.2008, Kropka 06.12.2011 [*], Sonia 01.12.2012, Kinga 01.12.2012

  6. #46
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    No i jesteśmy po chrzcinach
    Ubrałam Asię w body z długim rękawem, bluzeczkę z długim rękawem, rajstopki i skarpetko-buciki. Ja byłam ubrana w cienki sweterek, na sobie miałam cienki trencz. W kościele było nam nawet za gorąco... Asia całą mszę przespała, choć pierwszą połowę dość niespokojnie. Musiałam się bujać, żeby się nie obudziła, ale dałyśmy radę Nie wyciągałam Asi z chusty na sam chrzest.
    A wyglądałyśmy tak:

  7. #47
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    dagape, bosko wyglądacie .
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  8. #48
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Ustanów
    Posty
    7

    Domyślnie

    Pięknie
    Kama, mama Łucji (11.12.2008), Natalii (25.01.2011) i Julianny (11.07.2013)
    Doula i Doradca Noszenia ClauWi - Warszawa i pow. piaseczyński

  9. #49
    Chustomanka Awatar Nima
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    częstochowa
    Posty
    703

    Domyślnie

    powiem Wam,że zazdroszczę u nas chusta królowała po chrzcinach,w restauracji, bo jednak za duzo wrażeń dla małej. Miała 3 miesiące wtedy i nowe otoczenie i tyle ludzi nagle . Śmiałam się,bo wszystkie zdjęcia mam w mega energetycznej chuscie LL hehe. Jaka ja wtedy byłam zła na starego,że mi brzęczał,że wcale nie potrzebuję nowej, białej chusty co za bzdura w ogóle. Jak można nie potrzebować nowej chusty
    I tak sie tez teraz zastnawiam czy u nas w ogóle by to przeszło,żeby chrzcić w samej chuście. Ksiądz bardzo pilnował tego,żeby wszysyc stali równo, w odpowiedniej kolejności, trzeba było mieć dziecko główką z lewej strony i takie tam. Czy tylko u nas tak podchodzą do tego? czy w innych parafiach im to wsio ryba z której strony dzieć i takie tam. Jak było u Was?
    Żona i Mąż - 01.10.2011 = Nina - 04.01.2013

    Moja druga miłość -- Salsa -- jeszcze kiedyś do ciebie wrócę

    Czasem sprawdzam forum w TV i ciężko mi wtedy odpisać, uprasza się o wyrozumiałość

  10. #50
    Chustonoszka Awatar edith
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    64

    Domyślnie

    My nie mamy wózka,więc Franiu był w chuście potem wyjęliśmy bo był chrzczony przez zanurzenie i znowu w chustę.

  11. #51
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Dagape, no cudnie po prostu, się rozpłynęłam.....

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Dagape, pięknie! Aż ci trochę zazdroszczę
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nima Zobacz posta
    powiem Wam,że zazdroszczę u nas chusta królowała po chrzcinach,w restauracji, bo jednak za duzo wrażeń dla małej. Miała 3 miesiące wtedy i nowe otoczenie i tyle ludzi nagle . Śmiałam się,bo wszystkie zdjęcia mam w mega energetycznej chuscie LL hehe. Jaka ja wtedy byłam zła na starego,że mi brzęczał,że wcale nie potrzebuję nowej, białej chusty co za bzdura w ogóle. Jak można nie potrzebować nowej chusty
    I tak sie tez teraz zastnawiam czy u nas w ogóle by to przeszło,żeby chrzcić w samej chuście. Ksiądz bardzo pilnował tego,żeby wszysyc stali równo, w odpowiedniej kolejności, trzeba było mieć dziecko główką z lewej strony i takie tam. Czy tylko u nas tak podchodzą do tego? czy w innych parafiach im to wsio ryba z której strony dzieć i takie tam. Jak było u Was?
    U nas tak samo, chusta w restauracji Jak się cieszyłam, że istnieje takie cuś. Mały śpiący, zmęczony, do chusty i żeby się paliło, waliło, on smacznie śpi, a ja spokojna, ze mogę zapewnić mu takie warunki, żeby odpoczął. Bez chusty nie byłoby szans, żeby zasnął. A w kościele było tak jak u Ciebie. W sobotę już dostaliśmy instrukcje jak mamy stać, dziecko trzymane przez mamę, na prawej ręce.

  14. #54
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    No dobra, chrzest za dwa tygodnie, powoli zaczynam to planować. Będzie kółkowa, to już wiem. Kombinuję teraz, jak ubrać pannę - nie wyobrażam sobie dociągania na jakiejś śliskiej satynowej sukieneczce, ale dziewczyna musi być ubrana w coś więcej niż białe body+rajstopki, bo (a) będzie jej za zimno, (b) jest duże prawdopodobieństwo, że będzie wyła w trakcie mszy i będę musiała ją wyjąć i nakarmić - wypadałoby, żeby wyglądała wtedy jakoś sensownie. Co jej założyć, żeby to było wygodne, ciepłe i eleganckie?
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  15. #55
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    Annia, a może coś takiego: http://www.hm.com/pl/product/08297?article=08297-A lub http://www.hm.com/pl/product/08296?article=08296-A ? My starszą córę w tym chrzciliśmy w grudniu (taki komplet jak ten drugi tylko biały)

  16. #56
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dagape Zobacz posta
    Annia, a może coś takiego: http://www.hm.com/pl/product/08297?article=08297-A lub http://www.hm.com/pl/product/08296?article=08296-A ? My starszą córę w tym chrzciliśmy w grudniu (taki komplet jak ten drugi tylko biały)
    Wracam do tematu. Chciałabym chrzciny w Święta Bożego Narodzenia urządzić. Na bank będę w chuście kółkowej - jak nie kupię białej to pożyczę Już się martwię jak małą i siebie ubrać. Będzie wtedy miała już osiem miesięcy. Te kompleciki h&m'owe fajne. Na to zakładaliście jeszcze kombinezon? Kurczę zimą trudniej dziecko ubrać bo trzeba by specjalnie biały kombinezon dokupić

  17. #57
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Chrzcimy w tę niedzielę, kupiłam ten biały komplet linkowany przez dagape (:*), pod spód body, sweterek i ciepłe rajstopki. Do tego piękna kołowa ecru od Basindy. Po weekendzie mogę wrzucić fotki.

    A jak ubrać zimą, to nie wiem... Pewnie jakiś cieplejszy, misiowy kombinezon, choć na nim będzie trudno chustę dociągnąć...
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  18. #58
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    37

    Domyślnie

    Super annia To wklej fotki. Na pewno pięknie będziecie wyglądać

  19. #59
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Wklejam obiecaną fotkę - koniec końców tylko na początku młoda była w chuście, większość Mszy spędziłyśmy na zakrystii, karmiąc (ja) i wrzeszcząc (Agu). Potem w końcu zasnęła u mnie na rękach. Przepłakane chrzty to taka nasza rodzinna tradycja...

    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  20. #60
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    super fotki, ja też planuję chrzest w chuscie, miało być w assuri ale teraz się zastanawiam czy nie praktyczniej będzie kupić/pożyczyć kółkową jednak.. A co do wątpliwości rodziny to my z mężem nawet nie pomyśleliśmy o tym, żeby ich pytać o zdanie.. W końcu to my w razie czego będziemy się męczyć całą Mszę z wiercącym się/płaczącym dzieciem... No i dziecku też będzie lepiej w chuście, łatwiej się uspokoi i większa szansa, że prześpi. Z księdzem nie będzie problemu bo to nasz przyjaciel, bardziej boję się o reakcję starszych pań..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •