Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Jak dobrać wielkość kółka w kółkowej?

  1. #1
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie Jak dobrać wielkość kółka w kółkowej?

    Ok, najlepiej poprzymierzać różne chusty i stwierdzić co by mi lepiej pasowało. Na to nie mam szans ale po paru dniach z podróżującą Nati wiem że CHCĘ kołkową. W tej podróżującej kółko ma ok 8 cm średnicy, i wydaje mi sie małe bo całkiem mi sie w nim chusta zwija (chyba że to akurat kwestia nieumiejętnego wiązania...). Wydaje mi się że większe byłoby lepsze, ale czy ten rozmiar nie jest związany z np. moim wzrostem i posturą? czy w większym nie będzie mi się chusta luzować? i w ogóle... czy bywają większe? plizz niechże ktoś pomoże bo zielona jestem
    Ostatnio edytowane przez marylove ; 18-11-2013 o 17:12
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  2. #2
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,810

    Domyślnie

    Wielkość kółek nie ma związku z rozmiarami mamy
    Moim zdaniem to bardzo indywidualna kwestia, co komu pasuje -ale małe kółka są fajne/mogą być fajne do cienkich i wąskich chust - powiedzmy z diamentowego bambusa czy "samoróbek" z materiałów niechustowych (w domyśle cieńszych)
    Na dużych łatwiej rozłożyć materiał ale duże przy nieopowiednim ułożeniu mogą się "przekręcać" i wpijać w ciało.

    Niemniej miałam wąską i cienką chustę z duuużym kółkami i było ok

    A co Ci się zwija konkretnie? Krawędź "wjeżdża" do srodka?
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  3. #3
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    A co Ci się zwija konkretnie? Krawędź "wjeżdża" do srodka?
    Między włożeniem dziecka w chustę a dociąganiem właśnie krawędzie zjeżdżają z brzegów, robi się jeden wielki bałagan. Na pewno to jest kwestia mojej wprawy czy raczej jej braku, ale może też kwestia kółek... Mayka a jak duże kółka miałaś w Twoich chustach?
    Z tego co piszesz najlepsze byłyby kółka... średnie
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  4. #4
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Marylove, a może to nie kwestia wielkości kółek, a bałaganu na nich? Nic bardziej mi cisnienia nie podnosi, jak materiał zbałaganiony na kółkach ani dociągnąc prawidłowo, bo żaden koniec nie jest ten co trzeba ani co...
    Spróbuj ułozyc sobie materiał fałdka po fałdce na kółku, a może okaże się, że małe kółeczka też są cool?

    Osobiście mam dwie kółkowe- obie na dużych, ale na kursie były rózne i nie widziałam specjalnej różnicy w korzystaniu z nich

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    brałam udział w testach tej nati i powiem, że materiał się super na tych kółkach dociągał, a była to moja pierwsza kółkowa, pomógł mi bardzo filmik z netu "szkoła chustowiązania", czy jakos tak, mają tez swoją stronkę, zerknij, czy sobie ją ładnie układasz w tych kółkach zanim włożysz dziecko i zaczniesz dociągać

  6. #6
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Ja miałam kiedyś kółkową babylonię pinneapple, niby cienka, na średnich kółkach, ale podczas dociągania mi też zachodził materiał na siebie (co do pewnego stopnia jest normalne), ale się przy okazji mocno blokował i to mi przeszkadzało. Na dużych kółkach nie ma tego problemu. Ale ja jestem zwolenniczką raczej cienkich i miękkich kółkowych na L-kach z ramieniem prostym.
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  7. #7
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Kupiłam w końcu kółkową natkę, z takimi samymi kółkami jak testowa. Czyli małymi, chyba. Staram się porozkładać materiał w kółku tak żeby nic na siebie nie nachodziło i tym samym wiązanie zajmuje mi wieki a ja bym chciała tak rach ciach... mam nadzieję że KIEDYŚ to ogarnę...
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    to właśnie - imo - efekt kółek innych niż Lki
    przyznam, że tylko na forum przeczytałam o paru osobach zadowolonych z innych niż metalowe (o przekroju okręgu) kółka w rozmiarze L.
    częściej zdarza się, że pasuje ramię inne niż proste, ale też nie jakoś bardzo często. jesli nie proste, to zakładkowe, są nieliczne osoby zadowolone z innych.

  9. #9
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    A eLki jaka mają średnicę? kurczę chyba niewystarczająco zgłębiłam temat, znalazłam te chustę na All i ją wzięłam:/ przy tym ramię zakładkowe mam ale rzeczywiście to mi nie przeszkadza (no w sumie innego nie znam...).
    To zagwozdkę mam, szukać nowej chusty czy uczyć się tej którą mam :/
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,810

    Domyślnie

    Chyba z 8cm?

    Da się nosić na mniejszych kółkach, najważniejsze żeby 1.dobrze ułożyć 2.niewiele dociagać 3.dociągać "po drodze wejscia" na pasiakach fajnie widać - ten pasek który dociągasz ciągniesz prawie równolegle do plus lekko w górę zapobiegając wjechaniu krawędzi na materiał...

    Najfajnie to po prostu pokazać, hmmm...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  11. #11
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Ja mam 8 cm... To oznacza że 1) mogą być jeszcze mniejsze 2) nie radze sobie z eLkami...
    Mayka1981 dzięki za wskazówki, wydaje mi się że wiem o co chodzi z tym dociąganiem. Pozostaje mi ćwiczyć, ćwiczyć, i jeszcze może trochę naoglądać się filmików instruktażowych.
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •